Mistrzostwa Regionów 2014
Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2014 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2014
Klasyfikacje
W Mistrzostwach Regionów 2014 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2014 obejmuje:
- Region Pomorski
- Region Południowy
- Region Północno-Wschodni
Turnieje
Cykl Mistrzostwa Regionów 2014 obejmuje 15 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Zasady punktacji
- Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
- Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
- Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
- Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
- Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2014 do końcowej klasyfikacji zalicza się cztery najlepsze wyniki z pięciu turniejów w danym regionie.
- Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju, a jeśli to nie da efektu (gracze mieli identyczny wynik) w kolejnym najlepszym turnieju, itd. Jeśli i to nie przyniesie rozstrzygnięcia, zawodnicy zajmują miejsce ex-aequo, a nagrody finansowe za ich miejsca są sumowane i dzielone po równo.
Nagrody
Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2014 wynoszą:
- za pierwsze miejsce w Mistrzostwach Regionu Południowego – 200 zł
- za pierwsze miejsce w Mistrzostwach Regionu Pomorskiego – 200 zł
- za pierwsze miejsce w Mistrzostwach Regionu Północno-Wschodniego – 200 zł
Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Pomorskiego
| Imię i nazwisko | SUMA | Stargard Szczeciński | Rumia | Wałcz | Słupsk | Świnoujście |
1 | Kazimierz Merklejn | 66 | 17 | 14 | 17 | 15 | 17 |
| Bartosz Morawski | 66 | | | 28 | 19 | 19 |
3 | Dariusz Kosz | 64 | | | 27 | 17 | 20 |
4 | Irena Sołdan | 52 | 20 | 16 | 5 | | 11 |
5 | Grzegorz Koczkodon | 51 | 10 | | 20 | 16 | 5 |
6 | Dariusz Kuć | 46 | 16 | | 18 | | 12 |
| Robert Duczemiński | 46 | | | 16 | 14 | 16 |
8 | Łukasz Tuszyński | 45 | 6 | 19 | 12 | 8 | |
| Rafał Lenartowski | 45 | 7 | 18 | | 20 | |
10 | Krzysztof Obremski | 40 | | | 19 | 18 | 3 |
11 | Jolanta Chłopińska | 38 | 14 | 10 | | 6 | 8 |
12 | Grzegorz Łukasik | 36 | 19 | 17 | | | |
13 | Michał Alabrudziński | 35 | | | 23 | 12 | |
14 | Dawid Pikul | 34 | 13 | | 21 | | |
15 | Maciej Perzyński | 33 | 8 | 9 | 7 | | 9 |
| Stanisław Rydzik | 33 | 18 | | 15 | | |
17 | Mateusz Borsuk | 31 | | 20 | | 11 | |
18 | Maciej Grąbczewski | 30 | 2 | | 24 | | 4 |
19 | Krzysztof Sporczyk | 29 | | 4 | 25 | | |
20 | Kamil Górka | 26 | | | 26 | | |
21 | Dariusz Ulatowski | 25 | | 11 | 11 | 3 | |
22 | Maciej Kuczyński | 23 | | 8 | | | 15 |
23 | Miłosz Wrzałek | 22 | | | 22 | | |
24 | Natalia Woźniak | 20 | | 12 | 6 | 1 | 1 |
25 | Ireneusz Moralewicz | 18 | 3 | | | 2 | 13 |
| Małgorzata Sulejewska | 18 | | | | | 18 |
27 | Zbigniew Wietecki | 15 | 15 | | | | |
| Anita Bruska | 15 | | 15 | | | |
29 | Agata Kuć | 14 | | | | | 14 |
| Piotr Pietuchowski | 14 | | | 14 | | |
31 | Andrzej Bednaruk | 13 | | 13 | | | |
| Dominik Urbacki | 13 | | | | 13 | |
| Maria Krzyżanowska | 13 | | 3 | | 10 | |
| Łukasz Baranowski | 13 | | | 9 | 4 | |
| Karol Wyrębkiewicz | 13 | | | 13 | | |
36 | Alicja Grąbczewska | 12 | | | 3 | 9 | |
| Dominika Worona | 12 | 12 | | | | |
38 | Sławomir Piotrowski | 11 | 11 | | | | |
39 | Małgorzata Deszczyńska | 10 | | | 10 | | |
| Barbara Obremska | 10 | | | | | 10 |
41 | Małgorzata Szmuksta | 9 | 9 | | | | |
42 | Rafał Wesołowski | 8 | | | 8 | | |
43 | Agnieszka Kozak | 7 | | 7 | | | |
| Beata Kiżewska | 7 | | | | | 7 |
| Ryszard Kaczmarek | 7 | | | | 7 | |
46 | Rafał Stachowski | 6 | | | | | 6 |
| Michał Mikołajczyk | 6 | | 6 | | | |
48 | Maciej Sancewicz | 5 | 5 | | | | |
| Wojciech Gołęcki | 5 | | | | 5 | |
| Agnieszka Kaczkowska | 5 | | 5 | | | |
51 | Dariusz Maciejuk | 4 | | | 4 | | |
| Magdalena Kupczyńska | 4 | 4 | | | | |
53 | Piotr Broda | 2 | | | 2 | | |
| Dorota Kuć | 2 | | | | | 2 |
| Dariusz Białobrzewski | 2 | | 2 | | | |
56 | Juliusz Czupryniak | 1 | | | 1 | | |
| Lucyna Śniadach | 1 | | 1 | | | |
| Marcin Baniewski | 1 | 1 | | | | |
Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południowego
| Imię i nazwisko | SUMA | Polanica Zdrój | Kraków | Jaworzno | Wrocław | Racibórz |
1 | Kamil Górka | 77 | 11 | 26 | 15 | 17 | 19 |
2 | Stanisław Rydzik | 72 | | 29 | 19 | 8 | 16 |
3 | Mariusz Wrześniewski | 70 | 15 | 4 | 16 | 19 | 20 |
4 | Dariusz Kosz | 57 | 18 | 30 | | 9 | |
5 | Michał Alabrudziński | 48 | | 25 | | 23 | |
6 | Bartosz Morawski | 45 | 20 | 9 | | 16 | |
| Barbara Obremska | 45 | | 23 | | 22 | |
8 | Dawid Adamczyk | 44 | | 27 | | | 17 |
9 | Bogusław Szyszka | 40 | 17 | | | 13 | 10 |
| Piotr Broda | 40 | | 14 | 11 | | 15 |
11 | Krzysztof Obremski | 39 | | 19 | | 6 | 14 |
12 | Justyna Górka | 38 | | | 20 | 14 | 4 |
13 | Jan Mrozowski | 35 | | 24 | | | 11 |
14 | Dariusz Puton | 29 | | | 17 | | 12 |
15 | Przemysław Herdzina | 28 | | 28 | | | |
16 | Juliusz Czupryniak | 27 | | 17 | | 10 | |
17 | Dawid Pikul | 22 | | 22 | | | |
18 | Tomasz Ciejka | 21 | | 21 | | | |
| Joanna Jewtuch | 21 | | | | 21 | |
| Małgorzata Szczygieł | 21 | 12 | | | | 9 |
21 | Karol Wyrębkiewicz | 20 | | 20 | | | |
| Rafał Wesołowski | 20 | | 2 | | | 18 |
| Radosław Jachna | 20 | | | | 20 | |
24 | Łukasz Bobowski | 19 | | | 18 | | 1 |
| Karol Waniek | 19 | 19 | | | | |
26 | Agnieszka Goniowska | 18 | | | | 18 | |
| Miłosz Wrzałek | 18 | | 18 | | | |
28 | Bronisław Parada | 16 | 9 | | | 7 | |
| Dorota Stachowska | 16 | 16 | | | | |
| Michał Rogalewicz | 16 | | 16 | | | |
31 | Krzysztof Gibas | 15 | | 15 | | | |
| Jerzy Matyasik | 15 | | | 9 | | 6 |
| Michał Szymkowski | 15 | | | | 15 | |
34 | Paweł Mazurek | 14 | 10 | | | 4 | |
| Janusz Krupiński | 14 | 14 | | | | |
| Marcin Ceglarek | 14 | | | 14 | | |
| Irena Sołdan | 14 | | | 7 | | 7 |
38 | Szymon Dąbrowski | 13 | | 13 | | | |
| Czesława Pawłowska | 13 | 13 | | | | |
| Marta Bajorek | 13 | | | 13 | | |
| Marek Salamon | 13 | | | | | 13 |
42 | Teresa Zalewska | 12 | | 12 | | | |
| Ewa Radzikowska | 12 | | | 12 | | |
| Marcin Stachowski | 12 | | | | 12 | |
45 | Mariusz Grodek | 11 | | 11 | | | |
| Mikołaj Cieplik | 11 | | | | 11 | |
| Andrzej Rechowicz | 11 | 3 | 1 | 6 | 1 | |
48 | Kacper Zegadło | 10 | | | 10 | | |
| Natalia Ogierman | 10 | | 10 | | | |
50 | Ryszard Korpalski | 8 | 8 | | | | |
| Krzysztof Mówka | 8 | | 8 | | | |
| Małgorzata Sulejewska | 8 | | | 8 | | |
| Agnieszka Walas | 8 | | | | | 8 |
54 | Paweł Jackowski | 7 | | 7 | | | |
| Michał Puchowski | 7 | 7 | | | | |
56 | Kazimierz Merklejn | 6 | | 6 | | | |
| Urszula Solarska | 6 | 6 | | | | |
58 | Elżbieta Szuba | 5 | | 5 | | | |
| Dariusz Kuć | 5 | | | | 5 | |
| Adam Janicki | 5 | 5 | | | | |
| Leszek Kacprzyk | 5 | | | | | 5 |
| Łukasz Sornek | 5 | | | 5 | | |
63 | Marta Świątkowska | 4 | 4 | | | | |
| Konrad Sowula | 4 | | | 4 | | |
65 | Andrzej Grabiński | 3 | | | | | 3 |
| Artur Irzyk | 3 | | | 3 | | |
| Leszek Stecuła | 3 | | 3 | | | |
| Beata Piotrowska | 3 | | | | 3 | |
69 | Krzysztof Sporczyk | 2 | | | | | 2 |
| Andrzej Kroc | 2 | | | | 2 | |
| Sławomir Wolski | 2 | 2 | | | | |
| Bożena Guział | 2 | | | 2 | | |
73 | Jarosław Karp | 1 | | | 1 | | |
| Paweł Brylski | 1 | 1 | | | | |
Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północno-Wschodniego
| Imię i nazwisko | SUMA | Warszawa | Milanówek | Konojady | Ostróda | Białystok |
1 | Michał Alabrudziński | 82 | 15 | 20 | 25 | 22 | |
2 | Piotr Pietuchowski | 66 | 27 | 13 | 13 | 10 | 13 |
3 | Marek Reda | 61 | 26 | | 15 | | 20 |
4 | Stanisław Rydzik | 60 | 10 | 9 | 14 | 17 | 19 |
5 | Bartosz Morawski | 50 | 29 | | | 21 | |
6 | Rafał Lenartowski | 49 | 8 | | 22 | 19 | |
7 | Mariusz Skrobosz | 48 | 30 | | | | 18 |
8 | Robert Kamiński | 45 | 17 | 16 | | 12 | |
9 | Tomasz Zwoliński | 44 | | 15 | 21 | | 8 |
10 | Dominik Urbacki | 40 | 24 | | | | 16 |
| Dawid Pikul | 40 | 6 | | 20 | 14 | |
12 | Paweł Zaręba | 39 | 20 | 19 | | | |
13 | Łukasz Tuszyński | 38 | | | 18 | 20 | |
| Andrzej Kwiatkowski | 38 | 12 | 17 | | 9 | |
15 | Irena Sołdan | 34 | 19 | | | | 15 |
16 | Mirosław Uglik | 32 | 23 | | | | 9 |
17 | Paweł Jackowski | 29 | | 12 | 17 | | |
18 | Artur Koszel | 28 | 18 | | 6 | 4 | |
| Dariusz Kosz | 28 | 28 | | | | |
20 | Miłosz Wrzałek | 26 | | 7 | 19 | | |
21 | Dariusz Puton | 25 | 25 | | | | |
22 | Kazimierz Merklejn | 24 | | | 16 | 8 | |
| Grzegorz Pukniel | 24 | | | 24 | | |
24 | Grzegorz Łukasik | 23 | | | | 23 | |
| Radosław Jachna | 23 | | | 23 | | |
| Kamil Kister | 23 | 22 | | | | 1 |
27 | Krzysztof Usakiewicz | 21 | 21 | | | | |
28 | Maciej Czupryniak | 18 | | 18 | | | |
| Krzysztof Obremski | 18 | | | | 18 | |
| Agata Kuć | 18 | | | 11 | 7 | |
31 | Jarosław Borowski | 17 | | | | | 17 |
32 | Jolanta Chłopińska | 16 | | | | 16 | |
| Mariusz Wrześniewski | 16 | 16 | | | | |
34 | Mateusz Borsuk | 15 | | | | 15 | |
| Juliusz Czupryniak | 15 | | 8 | 7 | | |
| Kamil Górka | 15 | 13 | 2 | | | |
37 | Ryszard Dębski | 14 | | | | | 14 |
| Krzysztof Mówka | 14 | | 14 | | | |
| Krzysztof Jaworski | 14 | 14 | | | | |
| Joanna Jewtuch | 14 | | 5 | 9 | | |
| Rafał Wesołowski | 14 | | 1 | | 13 | |
| Marek Dudkiewicz | 14 | 11 | | | 3 | |
43 | Patrycja Kuszpit | 12 | | | | | 12 |
| Jakub Onoszko | 12 | | | 12 | | |
45 | Grzegorz Kurowski | 11 | | 11 | | | |
| Maciej Perzyński | 11 | | | | 11 | |
| Dorota Zielińska | 11 | | | | | 11 |
48 | Dariusz Kuć | 10 | | | 10 | | |
| Marek Charytoniuk | 10 | | | | | 10 |
| Mikołaj Przybyłowicz | 10 | | 6 | | | 4 |
| Marek Rogalski | 10 | | 10 | | | |
52 | Grzegorz Koczkodon | 9 | | | 3 | 6 | |
| Piotr Domański | 9 | 4 | | | | 5 |
| Grzegorz Święcki | 9 | 9 | | | | |
55 | Karol Rembiałkowski | 8 | | | 8 | | |
56 | Tomasz Lempart | 7 | 7 | | | | |
| Krzysztof Bonda | 7 | | | | | 7 |
58 | Piotr Broda | 6 | | | 5 | 1 | |
| Szymon Dąbrowski | 6 | | | | | 6 |
60 | Zdzisław Szota | 5 | 5 | | | | |
| Łukasz Baranowski | 5 | | | | 5 | |
62 | Mariola Osajda-Matczak | 4 | | 4 | | | |
| Dorota Rudzińska | 4 | | | 4 | | |
64 | Michał Szorc | 3 | | | | | 3 |
| Szymon Płachta | 3 | 3 | | | | |
| Adam Weremczuk | 3 | | 3 | | | |
67 | Michał Kolaj | 2 | | | | 2 | |
| Czesław Grajewski | 2 | 2 | | | | |
| Anna Krynicka | 2 | | | 2 | | |
| Damian Łupiński | 2 | | | 2 | | |
| Marta Bajorek | 2 | | | | | 2 |
72 | Natalia Woźniak | 1 | 1 | | | | |