Mistrzostwa Regionów 2015
Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2015 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2015Klasyfikacje
W Mistrzostwach Regionów 2015 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2015 obejmuje:- Region Pomorze
- Region Południe
- Region Centrum i Mazury
Turnieje
Cykl Mistrzostwa Regionów 2015 obejmuje 15 turniejów podzielonych na 3 regiony:Zasady punktacji
- Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
- Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
- Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
- Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
- Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2015 do końcowej klasyfikacji zalicza się cztery najlepsze wyniki z pięciu turniejów w danym regionie.
- Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach rozpatrywanego regionu Mistrzostw Regionów 2015 (bez odpisywania), a jeśli to nie da efektu (gracze mieli identyczny wynik), dalszym kryterium będzie wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.). Jeśli również to nie przyniesie rozstrzygnięcia, zawodnicy zajmują miejsce ex-aequo, a nagrody finansowe za ich miejsca sąsumowane i dzielone po równo.
Nagrody
Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2015 wynoszą:Region Pomorze
- za pierwsze miejsce – 300 zł
- za drugie miejsce – 200 zł
- za trzecie miejsce – 100 zł
Region Południe
- za pierwsze miejsce – 300 zł
- za drugie miejsce – 200 zł
- za trzecie miejsce – 100 zł
Region Centrum i Mazury
- za pierwsze miejsce – 300 zł
- za drugie miejsce – 200 zł
- za trzecie miejsce – 100 zł
Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Pomorze
Imię i nazwisko | SUMA | Kołobrzeg | Stargard Szczeciński | Konojady | Wałcz | Świnoujście | |
1 | Kazimierz Merklejn | 75 | 16 | 20 | 17 | 22 | 8 |
2 | Mateusz Borsuk | 68 | 19 | 11 | 21 | 17 | |
3 | Łukasz Tuszyński | 58 | 11 | 9 | 18 | 20 | |
4 | Sławomir Piotrowski | 53 | 13 | 13 | 8 | 19 | |
5 | Alicja Grąbczewska | 44 | 18 | 15 | 11 | ||
6 | Dariusz Kuć | 42 | 9 | 8 | 7 | 5 | 18 |
Dariusz Kosz | 42 | 23 | 19 | ||||
8 | Rafał Lenartowski | 41 | 20 | 6 | 15 | ||
9 | Grzegorz Łukasik | 39 | 6 | 4 | 19 | 10 | |
10 | Bartosz Morawski | 38 | 24 | 14 | |||
11 | Grzegorz Koczkodon | 35 | 8 | 13 | 14 | ||
Jakub Zaryński | 35 | 19 | 16 | ||||
13 | Stanisław Rydzik | 34 | 17 | 7 | 10 | ||
14 | Michał Alabrudziński | 29 | 20 | 9 | |||
15 | Magdalena Kupczyńska | 27 | 18 | 9 | |||
16 | Robert Duczemiński | 25 | 9 | 16 | |||
17 | Krzysztof Obremski | 20 | 20 | ||||
Jolanta Chłopińska | 20 | 14 | 6 | ||||
19 | Dawid Pikul | 18 | 10 | 8 | |||
Piotr Pietuchowski | 18 | 18 | |||||
Maciej Grąbczewski | 18 | 16 | 2 | ||||
22 | Marek Herzig | 17 | 17 | ||||
Juliusz Czupryniak | 17 | 17 | |||||
Dorota Kuć | 17 | 14 | 3 | ||||
Krzysztof Sporczyk | 17 | 12 | 5 | ||||
26 | Tomasz Zwoliński | 16 | 16 | ||||
27 | Anita Bruska | 15 | 3 | 12 | |||
Monika Gawron-Cieślik | 15 | 15 | |||||
Renata Andracka | 15 | 15 | |||||
Maciej Perzyński | 15 | 15 | |||||
31 | Miłosz Wrzałek | 14 | 14 | ||||
32 | Ireneusz Moralewicz | 13 | 1 | 12 | |||
Małgorzata Szmuksta | 13 | 13 | |||||
Barbara Obremska | 13 | 13 | |||||
35 | Maciej Kuczyński | 12 | 12 | ||||
Dominik Urbacki | 12 | 12 | |||||
37 | Dariusz Maciejuk | 11 | 11 | ||||
Irena Sołdan | 11 | 5 | 2 | 4 | |||
Andrzej Kwiatkowski | 11 | 11 | |||||
40 | Walenty Siemaszko | 10 | 10 | ||||
Zbigniew Wietecki | 10 | 1 | 3 | 6 | |||
Andrzej Bednaruk | 10 | 10 | |||||
43 | Paweł Wdziękoński | 7 | 7 | ||||
Szymon Płachta | 7 | 7 | |||||
Tomasz Sienkiewicz | 7 | 7 | |||||
46 | Dorota Stachowska | 6 | 6 | ||||
47 | Jacek Nowak | 5 | 5 | ||||
Weronika Rudnicka | 5 | 5 | |||||
49 | Krzysztof Zawadzki | 4 | 4 | ||||
Marcin Radwański | 4 | 4 | |||||
Dorota Zielińska | 4 | 4 | |||||
52 | Łucja Kodzis | 3 | 3 | ||||
Łukasz Baranowski | 3 | 3 | |||||
Maciej Bukowski | 3 | 2 | 1 | ||||
55 | Natalia Woźniak | 2 | 2 | ||||
Rafał Stachowski | 2 | 2 | |||||
57 | Łukasz Przyszlak | 1 | 1 | ||||
Artur Wawrzynowski | 1 | 1 |
Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe
Imię i nazwisko | SUMA | Zabrze | Kraków | Jaworzno | Wrocław | Racibórz | |
1 | Łukasz Bobowski | 68 | 19 | 29 | 20 | ||
2 | Dariusz Kosz | 55 | 16 | 18 | 21 | ||
3 | Andrzej Rechowicz | 53 | 15 | 20 | 18 | ||
4 | Dariusz Puton | 52 | 17 | 18 | 17 | ||
5 | Miłosz Wrzałek | 49 | 27 | 22 | |||
6 | Artur Irzyk | 43 | 6 | 21 | 16 | ||
7 | Bartosz Morawski | 39 | 11 | 28 | |||
Dawid Adamczyk | 39 | 20 | 19 | ||||
9 | Michał Alabrudziński | 37 | 26 | 11 | |||
10 | Krzysztof Obremski | 36 | 24 | 12 | |||
11 | Irena Sołdan | 35 | 18 | 17 | |||
12 | Łukasz Tuszyński | 31 | 14 | 17 | |||
13 | Zbigniew Wietecki | 30 | 25 | 5 | |||
Jan Mrozowski | 30 | 30 | |||||
15 | Kamil Górka | 29 | 21 | 8 | |||
16 | Jerzy Matyasik | 28 | 6 | 9 | 13 | ||
Rafał Wesołowski | 28 | 12 | 16 | ||||
Ewa Szałas | 28 | 14 | 14 | ||||
Bogusław Szyszka | 28 | 18 | 10 | ||||
Piotr Broda | 28 | 13 | 15 | ||||
21 | Mariusz Wrześniewski | 27 | 10 | 17 | |||
22 | Arkadiusz Łydka | 26 | 16 | 10 | |||
Justyna Górka | 26 | 7 | 19 | ||||
24 | Dawid Pikul | 23 | 23 | ||||
Stanisław Rydzik | 23 | 8 | 11 | 4 | |||
26 | Paweł Jackowski | 22 | 22 | ||||
Marcin Ceglarek | 22 | 19 | 3 | ||||
28 | Janusz Krupiński | 21 | 2 | 19 | |||
29 | Mateusz Królikowski | 20 | 5 | 15 | |||
Małgorzata Szczygieł | 20 | 20 | |||||
Mariusz Skrobosz | 20 | 20 | |||||
32 | Kacper Zegadło | 19 | 1 | 12 | 6 | ||
33 | Mikołaj Cieplik | 18 | 7 | 11 | |||
34 | Tomasz Lempart | 17 | 15 | 2 | |||
Juliusz Czupryniak | 17 | 7 | 10 | ||||
36 | Mirosław Uglik | 16 | 16 | ||||
37 | Maciej Grąbczewski | 15 | 15 | ||||
38 | Natalia Woźniak | 14 | 14 | ||||
Joanna Brychcy | 14 | 11 | 3 | ||||
Tomasz Zwoliński | 14 | 14 | |||||
41 | Szymon Dąbrowski | 13 | 13 | ||||
Paweł Mazurek | 13 | 13 | |||||
Natalia Ogierman | 13 | 13 | |||||
44 | Ryszard Korpalski | 12 | 12 | ||||
Bożena Guział | 12 | 4 | 8 | ||||
Adam Janicki | 12 | 12 | |||||
47 | Barbara Obremska | 11 | 2 | 9 | |||
Krzysztof Gibas | 11 | 3 | 8 | ||||
49 | Maria Pokorska | 10 | 10 | ||||
50 | Grzegorz Łukasik | 9 | 9 | ||||
Mariusz Sylwestrzuk | 9 | 6 | 3 | ||||
Kazimierz Merklejn | 9 | 9 | |||||
Krzysztof Mówka | 9 | 9 | |||||
54 | Krzysztof Sporczyk | 8 | 8 | ||||
55 | Leszek Kacprzyk | 7 | 2 | 5 | |||
Zbigniew Rybak | 7 | 7 | |||||
Marta Bajorek | 7 | 7 | |||||
58 | Jerzy Luter | 6 | 6 | ||||
59 | Konrad Sowula | 5 | 5 | ||||
Karol Wyrębkiewicz | 5 | 5 | |||||
61 | Adam Jurkowski | 4 | 4 | ||||
Andrzej Kwiatkowski | 4 | 4 | |||||
Arkadiusz Biegun | 4 | 4 | |||||
64 | Łukasz Sornek | 3 | 3 | ||||
65 | Grzegorz Grzeszczuk | 2 | 2 | ||||
66 | Joanna Juszczak | 1 | 1 | ||||
Krzysztof Nowak | 1 | 1 | |||||
Zofia Gajewska | 1 | 1 | |||||
Ryszard Żydaczewski | 1 | 1 |
Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Centrum i Mazury
Imię i nazwisko | SUMA | Warszawa | Milanówek | Ostróda | Łódź | Nowe Miasto Lubawskie | |
1 | Michał Alabrudziński | 75 | 20 | 15 | 19 | 21 | |
2 | Maciej Czupryniak | 57 | 18 | 20 | 19 | ||
3 | Dominik Urbacki | 55 | 23 | 8 | 15 | 9 | |
4 | Mirosław Uglik | 53 | 19 | 17 | 17 | ||
5 | Miłosz Wrzałek | 49 | 9 | 16 | 12 | 12 | 6 |
6 | Stanisław Rydzik | 48 | 17 | 10 | 13 | 8 | |
7 | Kamil Kister | 43 | 10 | 13 | 5 | 15 | |
8 | Paweł Jackowski | 42 | 12 | 9 | 18 | 3 | |
9 | Tomasz Zwoliński | 38 | 4 | 2 | 16 | 16 | |
10 | Dawid Pikul | 37 | 14 | 4 | 19 | ||
11 | Rafał Matczak | 33 | 22 | 11 | |||
Marek Dudkiewicz | 33 | 19 | 1 | 2 | 11 | ||
13 | Andrzej Oleksiak | 31 | 18 | 13 | |||
14 | Juliusz Czupryniak | 27 | 6 | 5 | 16 | ||
Marek Reda | 27 | 18 | 9 | ||||
Małgorzata Deszczyńska | 27 | 7 | 20 | ||||
17 | Marek Rogalski | 26 | 15 | 11 | |||
18 | Kacper Zegadło | 22 | 4 | 18 | |||
19 | Krzysztof Mówka | 21 | 21 | ||||
20 | Piotr Broda | 20 | 8 | 12 | |||
Mateusz Borsuk | 20 | 20 | |||||
Dariusz Puton | 20 | 20 | |||||
23 | Kamil Górka | 17 | 17 | ||||
Krzysztof Obremski | 17 | 14 | 3 | ||||
Łukasz Tuszyński | 17 | 17 | |||||
26 | Paweł Zaręba | 16 | 16 | ||||
27 | Rafał Dąbrowski | 15 | 15 | ||||
28 | Irena Sołdan | 14 | 14 | ||||
Wojciech Zemło | 14 | 14 | |||||
Michał Makowski | 14 | 14 | |||||
31 | Dariusz Ulatowski | 13 | 13 | ||||
Kuba Koisar | 13 | 13 | |||||
33 | Mariusz Sylwestrzuk | 12 | 12 | ||||
34 | Krzysztof Jaworski | 11 | 11 | ||||
Rafał Wesołowski | 11 | 11 | |||||
36 | Jarosław Olek | 10 | 10 | ||||
Jakub Szymczak | 10 | 10 | |||||
Lucyna Śniadach | 10 | 10 | |||||
39 | Marcin Rogala | 9 | 9 | ||||
40 | Katarzyna Ślusarska | 8 | 8 | ||||
Marta Bajorek | 8 | 5 | 3 | ||||
Dariusz Kosz | 8 | 8 | |||||
43 | Jakub Błażejewski | 7 | 7 | ||||
Agnieszka Goniowska | 7 | 7 | |||||
Rafał Lenartowski | 7 | 7 | |||||
Mikołaj Przybyłowicz | 7 | 7 | |||||
47 | Grzegorz Łukasik | 6 | 6 | ||||
Szymon Dąbrowski | 6 | 6 | |||||
Krzysztof Sporczyk | 6 | 6 | |||||
50 | Mariusz Orzeł | 5 | 5 | ||||
Krzysztof Zawadzki | 5 | 5 | |||||
52 | Agata Kuć | 4 | 4 | ||||
Zdzisław Szota | 4 | 4 | |||||
54 | Mariola Osajda-Matczak | 3 | 3 | ||||
Joanna Juszczak | 3 | 3 | |||||
56 | Waldemar Czerwoniec | 2 | 2 | ||||
Piotr Rosół | 2 | 2 | |||||
Jolanta Chłopińska | 2 | 2 | |||||
59 | Rafał Błaszkiewicz | 1 | 1 | ||||
Artur Wawrzynowski | 1 | 1 | |||||
Dorota Rudzińska | 1 | 1 | |||||
Dariusz Jarosławski | 1 | 1 |