Mistrzostwa Regionów 2017

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2017 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2017

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2017 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2017 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Południe
  3. Region Północny Zachód

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2017 obejmuje 15 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny Wschód
1.XVII Mistrzostwa Warszawy
2.XII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
3.XVII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
4.XX Mistrzostwa Warmii i Mazur
5.XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble
Region Południe
1.I Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
2.XXII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia
3.XXI Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
4.VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XII Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble
Region Północny Zachód
1.XVI Mistrzostwa Szczecina „Zanim zakwitną magnolie”
2.XVI Mistrzostwa Wybrzeża
3.VI Mistrzostwa Poznania
4.III Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
5.V Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
  4. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2017 do końcowej klasyfikacji zalicza się cztery najlepsze wyniki z pięciu turniejów w danym regionie.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2017 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2017 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2017:

Region Północny Wschód


Region Południe


Region Północny Zachód

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Wschód

Imię i nazwisko SUMAWarszawaMilanówekOstródaNowe Miasto LubawskieNowy Dwór Mazowiecki
1Michał Alabrudziński832820191610
2Mariusz Skrobosz74251601518
3Kazimierz Merklejn59241311011
4Tomasz Zwoliński5726015124
5Stanisław Rydzik4701513019
6Marek Reda446180020
7Michał Waszkiewicz432900014
8Dominik Urbacki4319121200
9Krzysztof Mówka411814090
10Paweł Jackowski397101813
11Kacper Zegadło391608015
12Rafał Matczak351300517
13Irena Sołdan340017170
14Kamil Kister310170140
15Piotr Pietuchowski30300000
16Kamil Górka28210700
17Andrzej Oleksiak28009190
18Dariusz Kosz27270000
19Łukasz Tuszyński25502000
20Rafał Wesołowski24100608
21Paweł Mazurek23230000
22Małgorzata Deszczyńska23001805
23Szymon Płachta23001409
24Jakub Szymczak22220000
25Mirosław Uglik21211080
26Miłosz Wrzałek20000200
 Krzysztof Obremski20200000
28Jakub Zaryński19019000
29Przemysław Rybicki19154000
30Robert Kamiński19000712
31Michał Makowski17170000
32Jolanta Chłopińska17400130
33Grzegorz Kurowski16000016
34Bartosz Morawski16001600
35Natalia Woźniak16140200
36Mariusz Wrześniewski12120000
37Marek Dudkiewicz11110000
38Zbigniew Wietecki11000110
39Piotr Broda11010100
40Szymon Dąbrowski1108300
41Zbigniew Rybak10001000
42Katarzyna Polak10000100
43Katarzyna Ślusarska909000
44Aleksander Puchalski990000
45Marcin Rogala903006
46Grzegorz Łukasik900540
47Edward Stefaniak880000
48Maciej Czupryniak835000
49Maciej Sancewicz700007
50Piotr Domański707000
51Łukasz Baranowski600060
52Dawid Pikul606000
53Joanna Juszczak400400
54Juliusz Czupryniak300030
55Marta Bajorek300003
56Krzysztof Sporczyk202000
57Ewelina Gruda200020
 Daniel Janus200002
59Andrzej Kwiatkowski110000
60Czesław Grajewski100001
61Ala Białobrzewska100010

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMASandomierzZabrzeKrakówRacibórzJaworzno
1Justyna Górka732116171019
2Jan Mrozowski68019131818
3Kamil Górka6622023021
4Mariusz Wrześniewski631814101912
5Bartosz Morawski5901519322
6Jakub Szymczak5720172000
7Dariusz Putoń5012124013
8Krzysztof Obremski490029020
9Małgorzata Sulejewska482025165
10Dominik Urbacki470030017
11Grzegorz Kurowski431502800
12Piotr Broda360601416
13Artur Irzyk360091215
14Paweł Mazurek34791206
15Dariusz Kuć310002011
16Michał Alabrudziński27002700
17Paweł Jackowski26002600
18Łukasz Bobowski23080150
19Tomasz Ciejka22002200
20Arkadiusz Łydka21012009
21Andrzej Rechowicz21011082
22Krzysztof Kałuża20020000
23Kazimierz Merklejn20170300
24Szymon Stępień20030710
25Przemysław Rybicki19190000
26Miłosz Wrzałek19910000
27Dariusz Kosz18018000
 Maciej Sancewicz18001800
29Konrad Sowula18001170
30Andrzej Kwiatkowski18400014
31Łukasz Sornek18013203
32Szymon Płachta16160000
33Jakub Zaryński16001600
34Wojciech Zemło15001500
35Kamil Kister14140000
 Radosław Jachna14001400
37Irena Sołdan13000130
38Mariola Osajda-Matczak13130000
39Janusz Krupiński1200048
40Urszula Solarska11110000
41Dawid Pikul11001100
 Grzegorz Grzeszczuk11000110
43Krzysztof Gibas1110064
44Tomasz Siwiński10100000
45Tomasz Lempart1004600
46Agnieszka Walas900090
47Jolanta Chłopińska880000
 Łukasz Tuszyński800800
49Zofia Gajewska707000
50Bogusław Szyszka700700
 Ewa Radzikowska700007
52Sławomir Piotrowski660000
53Jerzy Matyasik505000
54Stanisław Rydzik500500
55Rafał Wesołowski550000
 Sławomir Wolski500050
57Bronisław Parada400400
58Tomasz Zwoliński330000
59Mikołaj Cieplik200020
60Anna Arana202000
61Bożena Guział100001
62Dorota Kuć100010

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Zachód

Imię i nazwisko SUMASzczecinRumiaPoznańKołobrzegŚwinoujście
1Kamil Górka88200282020
2Miłosz Wrzałek65181781911
3Kacper Zegadło64132014170
4Alicja Grąbczewska5860241414
5Łukasz Tuszyński58241012120
6Bartosz Morawski552503000
7Maciej Grąbczewski5215001819
8Natalia Woźniak5001271615
9Robert Duczemiński4917001517
10Dariusz Kuć39809616
11Jacek Mańko341200913
12Kazimierz Merklejn311002100
13Michał Alabrudziński29002900
14Grzegorz Kurowski291901000
15Radosław Jachna29018470
16Ireneusz Moralewicz280001018
17Dominik Urbacki27002700
18Krzysztof Obremski26002600
19Jakub Zaryński260016010
20Piotr Broda25002500
21Grzegorz Łukasik23230000
 Dawid Pikul23002300
23Patryk Wolniewicz22220000
 Dariusz Kosz22002200
25Dorota Stachowska21210000
26Bronisław Parada20002000
27Jolanta Chłopińska20090110
28Rafał Wesołowski19019000
29Paweł Mazurek19001900
30Jakub Błażejewski18001800
31Janusz Krupiński17001700
32Michał Rogalewicz17314000
33Szymon Płachta16016000
 Jakub Szymczak16160000
35Andrzej Rechowicz15001500
 Tomasz Lempart15015000
37Zbigniew Wietecki14140000
38Agata Kuć1490500
39Artur Irzyk13001300
 Maria Skutela13000130
 Joanna Juszczak13013000
42Marek Syczuk13000112
43Łukasz Baranowski11011000
44Małgorzata Szmuksta11110000
45Paweł Jackowski11001100
46Stanisław Rydzik1040600
47Monika Gawron-Cieślik900009
48Marcin Stachowski800008
49Krzysztof Kodzis808000
50Jakub Onoszko800080
51Maciej Kuć800107
52Maciej Sancewicz770000
 Marcin Rogala707000
54Anna Arana706001
55Sławomir Piotrowski750002
56Maria Krzyżanowska600006
57Łukasz Przyszlak500005
 Artur Wawrzynowski505000
59Dariusz Białobrzewski500050
60Dorota Kuć400040
61Iwona Wieluńska400004
62Agnieszka Matus404000
63Adam Grzelec303000
64Paweł Wdziękoński300003
 Rafał Stachowski300300
66Andrzej Kowalski300030
67Walenty Siemaszko220000
68Szymon Dąbrowski200020
 Katarzyna Polak200200
 Małgorzata Deszczyńska202000
71Krzysztof Sporczyk110000
72Michał Waszkiewicz101000
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie