Mistrzostwa Regionów 2017

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2017 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2017

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2017 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2017 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Południe
  3. Region Północny Zachód

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2017 obejmuje 15 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny Wschód
1.XVII Mistrzostwa Warszawy
2.XII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
3.XVII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
4.XX Mistrzostwa Warmii i Mazur
5.XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble
Region Południe
1.I Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
2.XXII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia
3.XXI Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
4.VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XII Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble
Region Północny Zachód
1.XVI Mistrzostwa Szczecina „Zanim zakwitną magnolie”
2.XVI Mistrzostwa Wybrzeża
3.VI Mistrzostwa Poznania
4.III Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
5.V Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
  4. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2017 do końcowej klasyfikacji zalicza się cztery najlepsze wyniki z pięciu turniejów w danym regionie.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2017 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2017 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2017:

Region Północny Wschód


Region Południe


Region Północny Zachód

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Wschód

Imię i nazwisko SUMAWarszawaMilanówekOstródaNowe Miasto LubawskieNowy Dwór Mazowiecki
1Michał Alabrudziński6728201900
2Kazimierz Merklejn4824131100
3Dominik Urbacki4319121200
4Tomasz Zwoliński412601500
 Mariusz Skrobosz412516000
6Krzysztof Mówka321814000
7Piotr Pietuchowski30300000
8Michał Waszkiewicz29290000
9Kamil Górka28210700
 Stanisław Rydzik280151300
11Dariusz Kosz27270000
12Łukasz Tuszyński25502000
13Marek Reda24618000
 Kacper Zegadło24160800
15Paweł Mazurek23230000
16Jakub Szymczak22220000
17Krzysztof Obremski20200000
18Przemysław Rybicki19154000
 Jakub Zaryński19019000
20Małgorzata Deszczyńska18001800
21Michał Makowski17170000
 Kamil Kister17017000
 Irena Sołdan17001700
24Rafał Wesołowski16100600
 Natalia Woźniak16140200
 Bartosz Morawski16001600
27Szymon Płachta14001400
28Rafał Matczak13130000
 Mirosław Uglik13211000
30Mariusz Wrześniewski12120000
31Marek Dudkiewicz11110000
 Piotr Broda11010100
33Zbigniew Rybak10001000
34Aleksander Puchalski990000
 Andrzej Oleksiak900900
 Katarzyna Ślusarska909000
37Edward Stefaniak880000
 Paweł Jackowski871000
 Maciej Czupryniak835000
 Szymon Dąbrowski808000
41Piotr Domański707000
42Dawid Pikul606000
43Grzegorz Łukasik500500
44Joanna Juszczak400400
 Jolanta Chłopińska440000
46Szymon Dąbrowski300300
 Marcin Rogala303000
48Krzysztof Sporczyk202000
49Andrzej Kwiatkowski110000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMASandomierzZabrzeKrakówRacibórzJaworzno
1Justyna Górka372116000
 Jakub Szymczak372017000
3Mariusz Wrześniewski321814000
4Kamil Górka22220000
5Krzysztof Kałuża20020000
6Jan Mrozowski19019000
 Miłosz Wrzałek19910000
 Przemysław Rybicki19190000
9Dariusz Kosz18018000
10Kazimierz Merklejn17170000
11Paweł Mazurek1679000
 Szymon Płachta16160000
13Grzegorz Kurowski15150000
 Bartosz Morawski15015000
15Kamil Kister14140000
16Dariusz Putoń13121000
 Mariola Osajda-Matczak13130000
 Łukasz Sornek13013000
19Arkadiusz Łydka12012000
20Andrzej Rechowicz11011000
 Urszula Solarska11110000
22Tomasz Siwiński10100000
23Łukasz Bobowski808000
 Jolanta Chłopińska880000
25Zofia Gajewska707000
26Sławomir Piotrowski660000
 Piotr Broda606000
28Jerzy Matyasik505000
 Rafał Wesołowski550000
30Tomasz Lempart404000
 Andrzej Kwiatkowski440000
32Tomasz Zwoliński330000
 Szymon Stępień303000
34Małgorzata Sulejewska220000
 Anna Arana202000
36Krzysztof Gibas110000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Zachód

Imię i nazwisko SUMASzczecinRumiaPoznańKołobrzegŚwinoujście
1Bartosz Morawski25250000
2Łukasz Tuszyński24240000
3Grzegorz Łukasik23230000
4Patryk Wolniewicz22220000
5Dorota Stachowska21210000
6Kamil Górka20200000
7Grzegorz Kurowski19190000
8Miłosz Wrzałek18180000
9Robert Duczemiński17170000
10Jakub Szymczak16160000
11Maciej Grąbczewski15150000
12Zbigniew Wietecki14140000
13Kacper Zegadło13130000
14Jacek Mańko12120000
15Małgorzata Szmuksta11110000
16Kazimierz Merklejn10100000
17Agata Kuć990000
18Dariusz Kuć880000
19Maciej Sancewicz770000
20Alicja Grąbczewska660000
21Sławomir Piotrowski550000
22Stanisław Rydzik440000
23Michał Rogalewicz330000
24Walenty Siemaszko220000
25Krzysztof Sporczyk110000
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie