Mistrzostwa Regionów 2019

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2019 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2019

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2019 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2019 obejmuje:

  1. Region Północ
  2. Region Centrum
  3. Region Południe

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2019 obejmuje 18 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północ
1.VIII Otwarte Mistrzostwa Konojad w Scrabble
2.VI Mistrzostwa Ciechanowca
3.IV Otwarte Mistrzostwa Gdańska
4.V Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
5.XXII Mistrzostwa Warmii i Mazur
6.VII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble
Region Centrum
1.Walentynki w Gorzowie
2.Festiwal dla myślących — wiosna
3.XIV Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.II Plenerowy Turniej Scrabble o Puchar Dyrektora Parku Kultury w Powsinie
5.VIII Mistrzostwa Poznania
6.XXV Mistrzostwa Łodzi
Region Południe
1.Turniej Memoriałowy Stanisława Rydzika
2.III Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
3.XXIV Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia, II Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Scrabble
4.XXIII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
5.X Jubileuszowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza
6.XIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa 20 najlepszych zawodników turnieju
  2. Zawodnik, który zajmie dwudzieste miejsce w turnieju, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny wyżej sklasyfikowany o jeden punkt więcej od poprzedniego.
  3. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2019 do końcowej klasyfikacji zalicza się pięć najlepszych wyników z sześciu turniejów w danym regionie.
  4. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2019 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2019 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2019:

Region Północ


Region Centrum


Region Południe

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północ

Imię i nazwisko SUMAKonojadyCiechanowiecGdańskKołobrzegNowe Miasto LubawskieŚwinoujście
1Paweł Pogorzelski811819182620
2Łukasz Tuszyński6213181417
3Kacper Zegadło58182020
4Natalia Woźniak5316162136
5Maciej Czupryniak48201018
6Maciej Grąbczewski47111719
7Alicja Grąbczewska45171612
8Irena Sołdan42171213
9Michał Waszkiewicz3341217
10Grzegorz Koczkodon3111137
11Marek Dudkiewicz301911
12Tomasz Zwoliński281018
 Andrzej Kwiatkowski28919
14Franciszek Łysek271512
15Mariusz Orzeł267154
16Jakub Onoszko20713
 Jacek Mańko2020
 Krzysztof Sporczyk20155
 Grzegorz Łukasik2020
20Dawid Pikul1919
 Mirosław Uglik1919
22Marcin Rogala18171
 Dorota Kuć18153
24Dariusz Kuć17710
25Zbigniew Wietecki16142
 Jakub Hassa1616
 Dawid Adamczyk1616
 Michał Kolaj1616
 Małgorzata Deszczyńska16835
30Jakub Zaryński1515
 Tomasz Nasiłowski1515
32Dorota Rudzińska1414
 Maciej Kuć1414
 Bartosz Morawski1414
 Maria Magdalena Kupczyńska1495
 Bartłomiej Pawlak1414
37Ireneusz Moralewicz1313
38Zbigniew Rybak1239
 Iwona Wieluńska1212
 Miłosz Wrzałek1248
 Marta Bajorek1212
42Katarzyna Ślusarska1111
 Jerzy Luter1111
 Lucyna Śniadach1165
 Szymon Dąbrowski1111
46Maciej Dąbrowski1010
 Jolanta Chłopińska1010
 Wojciech Sołdan1010
49Grzegorz Kurowski99
 Bartosz Bartczak99
 Mariola Osajda-Matczak972
 Zdzisław Figurski99
 Paweł Maciejczuk963
54Ala Białobrzewska88
 Małgorzata Szmuksta88
 Krzysztof Kodzis88
 Rafał Matczak88
58Sławomir Piotrowski77
59Łukasz Przyszlak66
 Agnieszka Kaczkowska66
61Krzysztof Zawadzki541
 Rafał Wesołowski55
 Katarzyna Dębska55
64Magda Sarad Pedersen44
 Mieczysław Pastuszak44
66Anita Bruska33
 Bartłomiej Dalecki33
68Zuzanna Cichoń22
 Tomasz Sehnal22
70Arkadiusz Kleniewski11
 Maciej Sylwestrzuk11
 Barbara Wiśniewska11
 Beata Kiżewska11

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Centrum

Imię i nazwisko SUMAGorzów WielkopolskiWarszawa dla MyślącychMilanówekWarszawa PowsinPoznańŁódź
1Mariusz Skrobosz6819201910
2Kacper Zegadło5714161512
3Grzegorz Kurowski54161919
4Krzysztof Mówka49191713
5Adrian Ziemniewicz46161812
6Kazimierz Merklejn40111559
7Natalia Woźniak3415136
8Łukasz Tuszyński321895
 Maciej Czupryniak3261016
10Michał Waszkiewicz3118310
11Szymon Płachta281018
 Tomasz Nasiłowski281216
13Marek Dudkiewicz26206
14Marcin Rogala24915
 Jacek Mańko24177
16Andrzej Kwiatkowski235117
17Bartosz Morawski21174
 Paweł Pogorzelski21138
19Przemysław Rybicki2020
 Michał Alabrudziński2020
 Dorota Stachowska2020
22Bartłomiej Pawlak19811
23Dariusz Ulatowski1818
24Maciej Kuć1717
 Michał Makowski1717
26Szymon Dąbrowski16133
27Dawid Pikul1515
28Tomasz Zwoliński1414
 Paweł Jackowski1414
 Robert Kamiński1414
 Adam Grzelec1414
32Mariusz Sylwestrzuk1313
33Agata Kuć1212
 Marta Bajorek1212
 Czesław Grajewski12111
36Bartosz Aleksandrowicz1111
 Rafał Matczak1174
 Franciszek Łysek1192
39Robert Duczemiński1010
40Marek Reda99
41Konrad Mikusek88
 Maciej Perzyński88
 Paweł Maciejczuk88
44Małgorzata Deszczyńska725
 Dariusz Kuć77
 Rafał Błaszkiewicz77
47Irena Sołdan66
 Grzegorz Pukniel66
49Patryk Gadus55
50Sławomir Piotrowski44
 Maciej Sylwestrzuk44
 Maciej Sancewicz44
53Joanna Ostrowska33
 Bartosz Bartczak33
 Rafał Wesołowski33
56Katarzyna Polak22
 Maciej Grąbczewski22
 Joanna Juszczak22
59Iwona Wieluńska11
 Krzysztof Kodzis11
 Maciej Skrzypczak11
 Miłosz Wrzałek11

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAGrodzisko DolneSandomierzGliwiceKrakówRacibórzJaworzno
1Bartosz Morawski83101915171319
2Artur Irzyk69191014818
3Kamil Górka619131920
4Łukasz Bobowski5616121711
5Konrad Sowula501851215
6Jakub Zaryński477141313
7Jan Mrozowski3931917
8Mariusz Wrześniewski3817192
9Karol Wyrębkiewicz3551416
10Dariusz Putoń342014
11Mikołaj Cieplik331320
12Łukasz Tuszyński312011
13Miłosz Wrzałek301218
14Marek Dudkiewicz2821610
 Grzegorz Kurowski28208
16Janusz Krupiński27918
17Kacper Zegadło26206
18Natalia Woźniak251681
19Krzysztof Sporczyk221327
20Katarzyna Polak21579
 Mariusz Skrobosz211434
22Dawid Pikul20182
23Maciej Skrzypczak194951
24Paweł Pogorzelski1818
 Andrzej Rakoczy18153
26Michał Alabrudziński1717
 Marek Salamon1717
28Krzysztof Kałuża1616
 Maciej Nawrocki1616
 Krzysztof Mówka16412
31Paweł Mazurek1515
 Jerzy Matyasik1515
 Marcin Rogala1515
 Jacek Mańko1587
35Szymon Dąbrowski1414
36Zbigniew Wietecki1349
 Natalia Ogierman13310
 Małgorzata Deszczyńska13256
39Andrzej Rechowicz12111
 Sławomir Wiśniowski1212
 Krzysztof Gibas1212
42Maciej Czupryniak1111
 Dariusz Kosz1111
 Kazimierz Merklejn1111
45Renata Andracka1010
 Ireneusz Kurzok1010
47Dominik Ulejczyk927
 Arkadiusz Łydka99
49Piotr Potoczek88
 Leszek Kilian88
51Justyna Górka77
52Mariola Osajda-Matczak66
 Przemysław Rybicki66
 Waldemar Wypchał66
 Tomasz Lempart66
56Marcin Ceglarek55
57Teresa Zalewska44
 Joanna Brychcy44
59Mariusz Orzeł33
 Piotr Broda33
61Małgorzata Sulejewska11
 Irena Sołdan11
 Arkadiusz Kleniewski11
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie