Mistrzostwa Regionów 2019

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2019 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2019

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2019 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2019 obejmuje:

  1. Region Północ
  2. Region Centrum
  3. Region Południe

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2019 obejmuje 18 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północ
1.VIII Otwarte Mistrzostwa Konojad w Scrabble
2.VI Mistrzostwa Ciechanowca
3.IV Otwarte Mistrzostwa Gdańska
4.V Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
5.XXII Mistrzostwa Warmii i Mazur
6.VII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble
Region Centrum
1.Walentynki w Gorzowie
2.Festiwal dla myślących — wiosna
3.XIV Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.II Plenerowy Turniej Scrabble o Puchar Dyrektora Parku Kultury w Powsinie
5.VIII Mistrzostwa Poznania
6.XXV Mistrzostwa Łodzi
Region Południe
1.Turniej Memoriałowy Stanisława Rydzika
2.III Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
3.XXIV Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia, II Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Scrabble
4.XXIII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
5.X Jubileuszowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza
6.XIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa 20 najlepszych zawodników turnieju
  2. Zawodnik, który zajmie dwudzieste miejsce w turnieju, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny wyżej sklasyfikowany o jeden punkt więcej od poprzedniego.
  3. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2019 do końcowej klasyfikacji zalicza się pięć najlepszych wyników z sześciu turniejów w danym regionie.
  4. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2019 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2019 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2019:

Region Północ


Region Centrum


Region Południe

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północ

Imię i nazwisko SUMAKonojadyCiechanowiecGdańskKołobrzegNowe Miasto LubawskieŚwinoujście
1Paweł Pogorzelski371819
2Natalia Woźniak321616
3Irena Sołdan291712
4Grzegorz Koczkodon241113
5Maciej Czupryniak2020
 Grzegorz Łukasik2020
7Dawid Pikul1919
8Kacper Zegadło1818
9Marcin Rogala1717
10Krzysztof Sporczyk1515
 Franciszek Łysek1515
12Bartłomiej Pawlak1414
 Dorota Rudzińska1414
14Łukasz Tuszyński1313
15Marta Bajorek1212
16Katarzyna Ślusarska1111
17Tomasz Zwoliński1010
 Wojciech Sołdan1010
19Andrzej Kwiatkowski99
 Bartosz Bartczak99
21Małgorzata Deszczyńska88
 Rafał Matczak88
23Mariusz Orzeł77
 Mariola Osajda-Matczak77
25Paweł Maciejczuk66
 Lucyna Śniadach66
27Rafał Wesołowski55
 Katarzyna Dębska55
29Michał Waszkiewicz44
 Mieczysław Pastuszak44
31Zbigniew Rybak33
 Anita Bruska33
33Tomasz Sehnal22
 Zuzanna Cichoń22
35Barbara Wiśniewska11
 Arkadiusz Kleniewski11

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Centrum

Imię i nazwisko SUMAGorzów WielkopolskiWarszawa dla MyślącychMilanówekWarszawa PowsinPoznańŁódź
1Mariusz Skrobosz6819201910
2Adrian Ziemniewicz46161812
3Kacper Zegadło45141615
4Krzysztof Mówka361917
5Grzegorz Kurowski351619
6Maciej Czupryniak3261016
7Kazimierz Merklejn3111155
8Natalia Woźniak281513
 Szymon Płachta281018
10Łukasz Tuszyński27189
11Marek Dudkiewicz26206
12Marcin Rogala24915
13Andrzej Kwiatkowski235117
14Paweł Pogorzelski21138
 Michał Waszkiewicz21183
 Bartosz Morawski21174
17Michał Alabrudziński2020
 Przemysław Rybicki2020
19Bartłomiej Pawlak19811
20Jacek Mańko1717
 Michał Makowski1717
22Robert Kamiński1414
 Paweł Jackowski1414
 Tomasz Zwoliński1414
25Szymon Dąbrowski1313
 Mariusz Sylwestrzuk1313
27Marta Bajorek1212
 Tomasz Nasiłowski1212
 Czesław Grajewski12111
 Agata Kuć1212
31Franciszek Łysek1192
 Rafał Matczak1174
33Robert Duczemiński1010
34Marek Reda99
35Konrad Mikusek88
 Paweł Maciejczuk88
37Rafał Błaszkiewicz77
 Małgorzata Deszczyńska725
 Dariusz Kuć77
40Irena Sołdan66
 Grzegorz Pukniel66
42Patryk Gadus55
43Maciej Sylwestrzuk44
 Maciej Sancewicz44
45Bartosz Bartczak33
 Rafał Wesołowski33
 Joanna Ostrowska33
48Katarzyna Polak22
 Joanna Juszczak22
50Krzysztof Kodzis11
 Maciej Skrzypczak11
 Iwona Wieluńska11

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAGrodzisko DolneSandomierzGliwiceKrakówRacibórzJaworzno
1Bartosz Morawski6110191517
2Artur Irzyk511910148
3Kamil Górka4191319
4Mariusz Wrześniewski361719
5Jakub Zaryński3471413
6Miłosz Wrzałek301218
7Grzegorz Kurowski28208
 Marek Dudkiewicz2821610
 Łukasz Bobowski281612
10Kacper Zegadło26206
11Natalia Woźniak251681
12Konrad Sowula23185
13Mariusz Skrobosz211434
 Katarzyna Polak21579
15Dariusz Putoń2020
 Łukasz Tuszyński2020
 Dawid Pikul20182
18Karol Wyrębkiewicz19514
19Paweł Pogorzelski1818
20Marek Salamon1717
 Michał Alabrudziński1717
22Krzysztof Mówka16412
 Maciej Nawrocki1616
24Andrzej Rakoczy1515
 Paweł Mazurek1515
 Marcin Rogala1515
 Krzysztof Sporczyk15132
 Jacek Mańko1587
29Mikołaj Cieplik1313
 Małgorzata Deszczyńska13256
 Maciej Skrzypczak1349
32Krzysztof Gibas1212
33Kazimierz Merklejn1111
 Dariusz Kosz1111
 Andrzej Rechowicz1111
 Maciej Czupryniak1111
37Renata Andracka1010
38Janusz Krupiński99
39Justyna Górka77
40Mariola Osajda-Matczak66
 Przemysław Rybicki66
42Zbigniew Wietecki44
43Piotr Broda33
 Mariusz Orzeł33
 Jan Mrozowski33
46Arkadiusz Kleniewski11
 Irena Sołdan11
 Małgorzata Sulejewska11
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie