Mistrzostwa Regionów 2020

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2020 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2020

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2020 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2020 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Centrum
  3. Region Południe

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2020 obejmuje 15 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny-Wschód
1.XV Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
2.III Plenerowy Turniej Scrabble o Puchar Dyrektora Parku Kultury w Powsinie
3.IX Otwarte Mistrzostwa Konojad w Scrabble
4.XXIII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabble
5.XXVI Mistrzostwa Łodzi
Region Północny-Zachód
1.Walentynki w Gorzowie
2.I Otwarte Mistrzostwa Puszczykowa w Scrabble
3.VI Mistrzostwa Kołobrzegu
4.V Otwarte Mistrzostwa Gdańska
5.VIII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble
Region Południe
1.III Mistrzostwa Kęt w Scrabble
2.XXV Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia
3.XXIV Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
4.XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza
5.XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa 20 najlepszych zawodników turnieju
  2. Zawodnik, który zajmie dwudzieste miejsce w turnieju, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny wyżej sklasyfikowany o jeden punkt więcej od poprzedniego.
  3. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2020 do końcowej klasyfikacji zalicza się cztery najlepsze wyniki z pięciu turniejów w danym regionie.
  4. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2020 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2020 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2020:

Region Północny-Wschód


Region Północny-Zachód


Region Południe

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny-Wschód

Imię i nazwisko SUMAMilanówekWarszawaKonojadyNowe Miasto LubawskieŁódź

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny-Zachód

Imię i nazwisko SUMAGorzów Wlkp.PuszczykowoKołobrzegGdańskŚwinoujście
1Miłosz Wrzałek2020
2Dorota Kuć1919
3Grzegorz Kurowski1818
4Patryk Gadus1717
5Grażyna Wesołowska1616
6Maciej Czupryniak1515
7Łukasz Tuszyński1414
8Marek Dudkiewicz1313
9Marcin Orzechowski1212
10Iwona Wieluńska1111
11Irena Sołdan1010
12Adam Grzelec99
13Agata Kuć88
14Dariusz Kuć77
15Franciszek Łysek66
16Krzysztof Zawadzki55
17Łukasz Przyszlak44
18Małgorzata Szczygieł33
19Józef Burzyński22
20Arkadiusz Kleniewski11

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAKętyZabrzeKrakówRacibórzJaworzno
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie