Szczyrk18
maja
Szczyrk 18-19 maja I Otwarte Mistrzostwa Scrabble na Gnomiconie
Kutno24
maja
Kutno 24 maja XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2019
Konstancin-Jeziorna25
maja
Konstancin-Jeziorna 25 maja I Mistrzostwa Konstancina w Scrabble
Ruszże się rusz, do Miasta Róż – Kutno 201924 maja 2019 — XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2019InformacjeRelacjaWynikiRundyPrzebieg
galeria

XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2019Kutno, 24 maja 2019
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


Ruszże się rusz, do Miasta Róż – Kutno 2019Za nami XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble. W swych początkach gościły one w Warszawie, na parę lat przeniosły się do Zabrza, zaś od 2007 roku za ich organizację wzięły się w Kutnie Renata ChodorowskaMałgorzata Sieradzon. Jeśli będą w przyszłości jakieś pamiątkowe wyróżnienia, na jakieś okrągłe rocznice istnienia Polskiej Federacji Scrabble, to ja bardzo proszę, by pamiętać o tych niestrudzonych popularyzatorkach scrabbli, zarazem wychowawczyniach wielu graczek i graczy, które i którzy stawali wielokrotnie na podiach szkolnych scrabblowych zawodów.

Dzięki ich wysiłkom, przychylności Szkoły Podstawowej nr 2 z Kutna oraz władz samorządowych tego miasta, przeżyliśmy w ostatni piątek kolejny wielki turniej. Przy stolikach stawiły się 44 drużyny (88 grających uczniów i uczennic). Niektórzy, jak np. osoby z Białegostoku, Zabrza czy Jaworzna, musieli przebyć naprawdę pół Polski, by rywalizować o scrabblowe laury.

Dla organizatorek wyzwanie było tym cięższe, ze zniknął jeden z wieloletnich partnerów Mistrzostw – program „Scrabble w Szkole”. Ale poziom ugoszczenia, warunki do gry, opieka wolontariuszek i wolontariuszy sprawiły, że obecna edycja niezmiennie zapewniła nam wiele dobrych wspomnień.

Najlepiej oczywiście zapamiętają mistrzostwa te i ci, którzy stanęli na podium. Przejdźmy więc do opisu wyników rywalizacji. Graliśmy podzieleni na trzy grupy wiekowe: uczennice i uczniowie klas I-VI szkół podstawowych, dwa najwyższe roczniki podstawówek i ostatni rocznik (ach, szkoda) gimnazjów, najstarsza grupa – osoby uczące się w szkołach ponadgimnazjalnych.

W najmłodszej kategorii jak burza przetoczyły się po swoich przeciwnikach Maria MałachowskaBarbara Plucińska, reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 9 z Radomska. Dziewczyny zdobyły komplet punktów i aż o 3 zwycięstwa wyprzedziły na podium ekipę gospodarzy, Jakuba KrajewskiegoWiktora RojewskiegoSP 2 w Kutnie. Także kutnianie, ale tym razem z SP 6, Grzegorz ZawadzkiAndrzej Tomes, stanęli na najniższym stopniu podium.

Starszą młodzież ze szkół podstawowych orz gimnazjalistów nie dzieliły już tak wielkie różnice. Przed ostatnią rundą aż 5 zespołów miało równo po 6 zwycięstw. Wydawało się, że najbliżej sukcesu jest zespół z SP 7 z Radomska, który zgromadził najwięcej małych punktów. W ostatnich partiach rozstawienie „szwajcarem” zetknęło ich z atakującym z czwartej pozycji uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Jaworzna. Jakub WięcekMarcin Szczyrzyca wykorzystali swoją szansę, odnieśli podwójne zwycięstwo i w ten sposób jaworznianie stanęli na najwyższym stopniu podium, zaś wicemistrzami Polski zostały uczennice reprezentujące SP 98 z Warszawy, Natalia MówkaZuzanna Szerszeniewska. Listę medalową zamknęły graczki z SP 2 z Grodziska Mazowieckiego: Marta ZwolińskaZuzanna Rytel Kuc.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych także rozstrzygnięcia zapadły dopiero w ostatniej rundzie. Z trzeciego miejsca zaatakował w niej zespół L Liceum Ogólnokształcącego z Warszawy. Dwa zwycięstwa dały Franciszkowi ŁyskowiJulii Orłowskiej tytuł Mistrzów Polski! Zaś za tą ekipą uplasowali się Szymon StępieńKrystian MatykiewiczIV LO z Zabrza, zaś na trzecim miejscu pojawili się Krzysztof TomczakMateusz JóźwiakZespołu Szkół nr 3 z Kutna.

Wszystkim powyższym drużynom serdecznie gratulujemy sukcesów!

Zawody w Kutnie można było obserwować na Facebooku dzięki przedstawicielce teamu „Transmisje video z turniejów scrabble”, Anecie Szczyrzycy. Można je tam i teraz zobaczyć, ja zaś zapraszam do kliknięcia kolejno w zakładki „Wyniki” i „Przebieg”, a tam można zobaczyć jeszcze kilkanaście zdjęć i poczytać komentarze sędziego.

Podziękujmy jeszcze raz organizatorkom i organizatorom, osobom, które wsparły turniej w Kutnie, mieście, które promuje się w Polsce i świecie hasłem „Miasto Róż”. Podziękujmy też opiekunkom i opiekunom wszystkich zespołów, że Wam się chce. Że pracujecie z dziećmi i młodzieżą, niezależnie od skomplikowanej oświatowej rzeczywistości.

No to co? Do zobaczenia za rok? Wierzę, że tak!
relacja: Maciej Śliwa
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XVI Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2018
XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2017
XIV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble


Rodzaj turniejuzamknięty (młodzież ze szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych w wieku szkolnym)
Sposób rozgrywanialiczba rund: 5
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekSzkoła Podstawowa nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
Obrońca tytułuSzkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Górniczej
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie
Zespół Szkół nr 3 im. Wł. Grabskiego w Kutnie
SędziaMaciej Śliwa
Strona www turniejuhttp://gim2kutno.szkoly.lodz.pl/scrabble/
Wpisowebrak wpisowego
Wyżywienienapoje, herbata, kawa, kanapki (brak obiadu)
NagrodyStatuetki i dyplomy za miejsca 1-3
OrganizatorzySzkoła Podstawowa nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie — scibimgim2@gmail.com
Renata Chodorowska — renchod@interia.pl — 660 373 612
Małgorzata Sieradzon — malsier@interia.pl — 501 753 957


Wyniki końcowe turnieju Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół
Kutno, 2019, Szkoły Podstawowe, klasy I-VI

MIEJSCE                                             DP    MP   
---------------------------------------------------------------
  1.[2] SP 9 Radomsko              Radomsko       10.0  2762
  Maria Małachowska, Barbara Plucińska
  2.SP 2 Kutno                     Kutno           7.0  2587
  Jakub Krajewski, Wiktor Rojewski
  3.SP 6 Kutno                     Kutno           6.0  2561
  Grzegorz Zawadzki, Andrzej Tomes
  4.SP 28 Radom                    Radom           6.0  2084
  5.[1] SP 9 Radomsko              Radomsko        5.0  2604
  6.SP 7 Radomsko                  Radomsko        5.0  1621
  7.SP Topola K.                   Topola Królews  3.0  1689
  8.[2] SP Gołębiewek              Gołębiewek      3.0  1674
  9.SP 9 Kutno                     Kutno           3.0  1355
 10.[1] SP Gołębiewek              Gołębiewek      2.0  1717

============================================================

Wyniki końcowe turnieju Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół
Kutno 2019, Szkoły Podstawowe, klasy VII-VIII i Gimnazja

MIEJSCE                                             DP    MP   
---------------------------------------------------------------
  1.SP 2 Jaworzno                  Jaworzno        8.0  3054
  Jakub Więcek, Marcin Szczyrzyca
  2.SP 98 W-wa                     Warszawa        7.0  3007
  Natalia Mówka, Zuzanna Szerszeniewska
  3.[1] SP 2 Grodzisk M.           Grodzisk Mazow  7.0  2984
  Marta Zwolińska, Zuzanna Rytel-Kuc
  4.[2] SP 9 Radomsko              Radomsko        7.0  2699
  5.SP 7 Radomsko                  Radomsko        6.0  3158
  6.SP 5 Kutno                     Kutno           6.0  2570
  7.[2] SP 2 Grodzisk M.           Grodzisk Mazow  5.0  2636
  8.SP 6 Kutno                     Kutno           5.0  2520
  9.SP Topola K.                   Topola Królews  5.0  2416
 10.SP 2 Kutno                     Kutno           5.0  2333
 11.SP 28 Radom                    Radom           5.0  2223
 12.CLIX LO W-wa                   Warszawa        5.0  2193
 13.[1] ZSO Sieciechów             Sieciechów      4.5  2228
 14.[1] SP 9 Radomsko              Radomsko        4.0  2542
 15.[2] SP 1Kutno                  Kutno           4.0  2149
 16.[1] SP 1 Kutno                 Kutno           3.0  2298
 17.SP Gołębiewek                  Gołębiewek      3.0  2235
 18.[2] ZSO Sieciechów             Sieciechów      3.0  2072
 19.SP 9 Kutno                     Kutno           2.5  2114

============================================================

Wyniki końcowe turnieju Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble
Kutno 2019, Szkoły Ponadgimnazjalne

MIEJSCE                                             DP    MP   
---------------------------------------------------------------
  1.L LO Warszawa                  Warszawa        7.0  3545
  Franciszek Łysek, Julia Orłowska
  2.IV LO Zabrze                   Zabrze          7.0  3336
  Szymon Stępień, Krystian Matykiewicz
  3.[1] ZS 3 Kutno                 Kutno           7.0  3327
  Krzysztof Tomczak, Mateusz Jóźwiak
  4.[2] IV LO Białystok            Białystok       7.0  2634
  5.ZSP 4 Jaworzno                 Jaworzno        6.0  3136
  6.[1] IV LO Białystok            Białystok       6.0  3120
  7.[2] II LO Radomsko             Radomsko        6.0  2924
  8.I LO Kutno                     Kutno           5.0  3107
  9.[1] II LO Kutno                Kutno           5.0  2785
 10.Cen. Op. nad Dz. Włocławek     Włocławek       4.0  2694
 11.[2] II LO Kutno                Kutno           4.0  2341
 12.[2] ZS 3 Kutno                 Kutno           4.0  2335
 13.[1] II LO Radomsko             Radomsko        3.0  2701
 14.I LO Radomsko                  Radomsko        3.0  2597
 15.ZSDiOŚ Radomsko                Radomsko        1.0  2310


Wyniki rundy 1 turnieju SP, klasy 1-6 MP SZkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Kutno: SP 2 Kutno       - Gołębiewek: [1] SP Gołę 2.0 0.0
 A.Jakub Krajewski         - Michalina Sienkiewicz   314 160
 B.Wiktor Rojewski         - Natalia Nadolska        216 170

 2.Kutno: SP 6 Kutno       - Gołębiewek: [2] SP Gołę 2.0 0.0
 A.Grzegorz Zawadzki       - Alicja Jaciubek         283 161
 B.Andrzej Tomes           - Nastia Serek            267 153

 3.Radom: SP 28 Radom      - Radomsko: SP 7 Radomsko 2.0 0.0
 A.Maksymilian Wawrzak     - Daniel Wieczorek        217 161
 B.Wojciech Szczepaniak    - Patryk Wróblewski       222 149

 4.Topola Królewska: SP To - Radomsko: [1] SP 9 Rado 0.0 2.0
 A.Magdalena Marczak       - Zuzanna Ciesielska      156 263
 B.Julia Budzyńska         - Michał Kusiak            72 365

 5.Kutno: SP 9 Kutno       - Radomsko: [2] SP 9 Rado 0.0 2.0
 A.Paulina Pietrzak        - Maria Małachowska       124 348
 B.Maria Kotkowska         - Barbara Plucińska        27 183

Wyniki rundy 2 turnieju SP, klasy 1-6 MP SZkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Radomsko: [1] SP 9 Rado - Kutno: SP 6 Kutno       1.0 1.0
 A.Zuzanna Ciesielska      - Grzegorz Zawadzki       200 252
 B.Michał Kusiak           - Andrzej Tomes           231 227

 2.Radomsko: [2] SP 9 Rado - Kutno: SP 2 Kutno       2.0 0.0
 A.Maria Małachowska       - Jakub Krajewski         327 198
 B.Barbara Plucińska       - Wiktor Rojewski         258 202

 3.Radom: SP 28 Radom      - Gołębiewek: [1] SP Gołę 2.0 0.0
 A.Maksymilian Wawrzak     - Michalina Sienkiewicz   180 114
 B.Wojciech Szczepaniak    - Natalia Nadolska        178 121

 4.Gołębiewek: [2] SP Gołę - Radomsko: SP 7 Radomsko 0.0 2.0
 A.Alicja Jaciubek         - Daniel Wieczorek        197 201
 B.Nastia Serek            - Patryk Wróblewski       106 119

 5.Topola Królewska: SP To - Kutno: SP 9 Kutno       1.0 1.0
 A.Magdalena Marczak       - Paulina Pietrzak        121 174
 B.Julia Budzyńska         - Maria Kotkowska         246 140



Wyniki rundy 3 turnieju SP, klasy 1-6 MP SZkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Radomsko: [2] SP 9 Rado - Radom: SP 28 Radom      2.0 0.0
 A.Maria Małachowska       - Maksymilian Wawrzak     287 222
 B.Barbara Plucińska       - Wojciech Szczepaniak    231 218

 2.Radomsko: [1] SP 9 Rado - Kutno: SP 2 Kutno       0.0 2.0
 A.Zuzanna Ciesielska      - Jakub Krajewski         172 314
 B.Michał Kusiak           - Wiktor Rojewski         216 284

 3.Kutno: SP 6 Kutno       - Radomsko: SP 7 Radomsko 2.0 0.0
 A.Grzegorz Zawadzki       - Daniel Wieczorek        320 164
 B.Andrzej Tomes           - Patryk Wróblewski       323 160

 4.Topola Królewska: SP To - Gołębiewek: [2] SP Gołę 1.0 1.0
 A.Magdalena Marczak       - Alicja Jaciubek         167 253
 B.Julia Budzyńska         - Nastia Serek            245  75

 5.Kutno: SP 9 Kutno       - Gołębiewek: [1] SP Gołę 0.0 2.0
 A.Paulina Pietrzak        - Michalina Sienkiewicz   166 248
 B.Maria Kotkowska         - Natalia Nadolska        147 171

Wyniki rundy 4 turnieju SP, klasy 1-6 MP SZkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Radomsko: [2] SP 9 Rado - Kutno: SP 6 Kutno       2.0 0.0
 A.Maria Małachowska       - Grzegorz Zawadzki       257 244
 B.Barbara Plucińska       - Andrzej Tomes           214 157

 2.Kutno: SP 2 Kutno       - Radom: SP 28 Radom      2.0 0.0
 A.Jakub Krajewski         - Maksymilian Wawrzak     282 218
 B.Wiktor Rojewski         - Wojciech Szczepaniak    264 186

 3.Radomsko: [1] SP 9 Rado - Gołębiewek: [1] SP Gołę 2.0 0.0
 A.Zuzanna Ciesielska      - Michalina Sienkiewicz   297 163
 B.Michał Kusiak           - Natalia Nadolska        330 207

 4.Topola Królewska: SP To - Radomsko: SP 7 Radomsko 1.0 1.0
 A.Magdalena Marczak       - Daniel Wieczorek        179 194
 B.Julia Budzyńska         - Patryk Wróblewski       181 108

 5.Gołębiewek: [2] SP Gołę - Kutno: SP 9 Kutno       0.0 2.0
 A.Alicja Jaciubek         - Paulina Pietrzak        180 195
 B.Nastia Serek            - Maria Kotkowska         132 140

Wyniki rundy 5 turnieju SP, klasy 1-6 MP SZkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Radomsko: [2] SP 9 Rado - Radomsko: [1] SP 9 Rado 2.0 0.0
 A.Maria Małachowska       - Zuzanna Ciesielska      308 190
 B.Barbara Plucińska       - Michał Kusiak           349 340

 2.Kutno: SP 2 Kutno       - Kutno: SP 6 Kutno       1.0 1.0
 A.Jakub Krajewski         - Grzegorz Zawadzki       305 211
 B.Wiktor Rojewski         - Andrzej Tomes           208 277

 3.Radom: SP 28 Radom      - Topola Królewska: SP To 2.0 0.0
 A.Maksymilian Wawrzak     - Magdalena Marczak       243 147
 B.Wojciech Szczepaniak    - Julia Budzyńska         200 175

 4.Radomsko: SP 7 Radomsko - Kutno: SP 9 Kutno       2.0 0.0
 A.Daniel Wieczorek        - Paulina Pietrzak        177 135
 B.Patryk Wróblewski       - Maria Kotkowska         188 107

 5.Gołębiewek: [1] SP Gołę - Gołębiewek: [2] SP Gołę 0.0 2.0
 A.Michalina Sienkiewicz   - Alicja Jaciubek         243 247
 B.Natalia Nadolska        - Nastia Serek            120 170



============================================================


Wyniki rundy 1 turnieju Mistzostw Polski Szkół w Scrabble
Klasy VII-VIII SP i oddziały gimnazjum

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Grodzisk Mazowiecki: [1 - Radom: SP 28 Radom      2.0 0.0
 A.Marta Zwolińska         - Jakub Wawrzak           398 219
 B.Zuzanna Rytel-Kuc       - Wiktoria Suchorowska    310 145

 2.Grodzisk Mazowiecki: [2 - Jaworzno: SP 2 Jaworzno 0.0 2.0
 A.Maciej Zwoliński        - Jakub Więcek            244 247
 B.Mateusz Michalak        - Marcin Szczyrzyca       186 328

 3.Kutno: SP 5 Kutno       - Kutno: [1] SP 1 Kutno   2.0 0.0
 A.Marcelina Czajkowska    - Amelia Ludwiczak        276 221
 B.Justyna Bryszewska      - Jakub Pietrzak          228 214

 4.Kutno: SP 2 Kutno       - Kutno: [2] SP 1Kutno    1.0 1.0
 A.Szymon Kałębasiak       - Amelia Kasińska         245  89
 B.Jan Głowienka           - Amelia Kobus            204 210

 5.Kutno: SP 6 Kutno       - Warszawa: CLIX LO W-wa  2.0 0.0
 A.Julia Tulińska          - Karolina Sitarska       236 203
 B.Olga Baranowska         - Hanna Jermakowicz       234 169

 6.Topola Królewska: SP To - Gołębiewek: SP Gołębiew 2.0 0.0
 A.Piotr A. Kupczak        - Zofia Pasikowska        256 253
 B.Jan S. Zaborowski       - Zuzanna Jaciubek        266 134

 7.Sieciechów: [1] ZSO Sie - Radomsko: SP 7 Radomsko 0.0 2.0
 A.Oliwia Pułka            - Martyna Dawidziak       179 382
 B.Amelia Wardawy          - Sebastian Klimczak      204 422

 8.Kutno: SP 9 Kutno       - Radomsko: [1] SP 9 Rado 0.0 2.0
 A.Zuzanna Biernacka       - Julia Kilian            100 358
 B.Maria Wawrzyńczak       - Klaudia Nowak           198 270

 9.Warszawa: SP 98 W-wa    - Radomsko: [2] SP 9 Rado 2.0 0.0
 A.Natalia Mówka           - Paulina Ślęzak          333 302
 B.Zuzanna Szerszeniewska  - Zuzanna Jędrzejczyk     286 183

10.Sieciechów: [2] ZSO Sie - PAUZA
 A.Julia Ambroziak         - PAUZA
 B.Wiktoria Śmietanka      - PAUZA

Wyniki rundy 2 turnieju gim MP Szkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Radomsko: SP 7 Radomsko - Grodzisk Mazowiecki: [1 1.0 1.0
 A.Martyna Dawidziak       - Marta Zwolińska         265 378
 B.Sebastian Klimczak      - Zuzanna Rytel-Kuc       296 269

 2.Radomsko: [1] SP 9 Rado - Warszawa: SP 98 W-wa    0.0 2.0
 A.Julia Kilian            - Natalia Mówka           275 386
 B.Klaudia Nowak           - Zuzanna Szerszeniewska  182 234

 3.Jaworzno: SP 2 Jaworzno - Topola Królewska: SP To 2.0 0.0
 A.Jakub Więcek            - Piotr A. Kupczak        322 254
 B.Marcin Szczyrzyca       - Jan S. Zaborowski       321 199

 4.Kutno: SP 5 Kutno       - Kutno: SP 6 Kutno       1.0 1.0
 A.Marcelina Czajkowska    - Julia Tulińska          295 238
 B.Justyna Bryszewska      - Olga Baranowska         226 264

 5.Sieciechów: [2] ZSO Sie - Kutno: SP 2 Kutno       0.0 2.0
 A.Julia Ambroziak         - Szymon Kałębasiak       190 238
 B.Wiktoria Śmietanka      - Jan Głowienka           156 224

 6.Kutno: [2] SP 1Kutno    - Radomsko: [2] SP 9 Rado 0.0 2.0
 A.Amelia Kasińska         - Paulina Ślęzak          131 346
 B.Amelia Kobus            - Zuzanna Jędrzejczyk     156 290

 7.Kutno: [1] SP 1 Kutno   - Grodzisk Mazowiecki: [2 0.0 2.0
 A.Amelia Ludwiczak        - Maciej Zwoliński        153 351
 B.Jakub Pietrzak          - Mateusz Michalak        226 307

 8.Gołębiewek: SP Gołębiew - Sieciechów: [1] ZSO Sie 0.0 2.0
 A.Zofia Pasikowska        - Oliwia Pułka            228 258
 B.Zuzanna Jaciubek        - Amelia Wardawy          170 245

 9.Warszawa: CLIX LO W-wa  - Radom: SP 28 Radom      1.0 1.0
 A.Karolina Sitarska       - Jakub Wawrzak           135 336
 B.Hanna Jermakowicz       - Wiktoria Suchorowska    269 126

10.Kutno: SP 9 Kutno       - PAUZA
 A.Zuzanna Biernacka       - PAUZA
 B.Maria Wawrzyńczak       - PAUZA

Wyniki rundy 3 turnieju gim MP Szkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: SP 98 W-wa    - Jaworzno: SP 2 Jaworzno 1.0 1.0
 A.Natalia Mówka           - Jakub Więcek            358 292
 B.Zuzanna Szerszeniewska  - Marcin Szczyrzyca       208 284

 2.Radomsko: SP 7 Radomsko - Kutno: SP 5 Kutno       2.0 0.0
 A.Martyna Dawidziak       - Marcelina Czajkowska    329 264
 B.Sebastian Klimczak      - Justyna Bryszewska      314 216

 3.Grodzisk Mazowiecki: [1 - Kutno: SP 6 Kutno       2.0 0.0
 A.Marta Zwolińska         - Julia Tulińska          286 241
 B.Zuzanna Rytel-Kuc       - Olga Baranowska         272 177

 4.Kutno: SP 2 Kutno       - Radomsko: [2] SP 9 Rado 0.0 2.0
 A.Szymon Kałębasiak       - Paulina Ślęzak          214 248
 B.Jan Głowienka           - Zuzanna Jędrzejczyk     203 275

 5.Grodzisk Mazowiecki: [2 - Radomsko: [1] SP 9 Rado 1.0 1.0
 A.Maciej Zwoliński        - Julia Kilian            315 210
 B.Mateusz Michalak        - Klaudia Nowak           191 295

 6.Topola Królewska: SP To - Sieciechów: [1] ZSO Sie 2.0 0.0
 A.Piotr A. Kupczak        - Oliwia Pułka            242 179
 B.Jan S. Zaborowski       - Amelia Wardawy          271 169

 7.Sieciechów: [2] ZSO Sie - Kutno: SP 9 Kutno       1.0 1.0
 A.Julia Ambroziak         - Zuzanna Biernacka       219  95
 B.Wiktoria Śmietanka      - Maria Wawrzyńczak       167 242

 8.Radom: SP 28 Radom      - Kutno: [2] SP 1Kutno    1.0 1.0
 A.Jakub Wawrzak           - Amelia Kasińska         331 248
 B.Wiktoria Suchorowska    - Amelia Kobus            126 270

 9.Warszawa: CLIX LO W-wa  - Kutno: [1] SP 1 Kutno   1.0 1.0
 A.Karolina Sitarska       - Amelia Ludwiczak        257 192
 B.Hanna Jermakowicz       - Jakub Pietrzak          205 237

10.Gołębiewek: SP Gołębiew - PAUZA
 A.Zofia Pasikowska        - PAUZA
 B.Zuzanna Jaciubek        - PAUZA

Wyniki rundy 4 turnieju gim MP Szkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Radomsko: SP 7 Radomsko - Warszawa: SP 98 W-wa    1.0 1.0
 A.Martyna Dawidziak       - Natalia Mówka           299 422
 B.Sebastian Klimczak      - Zuzanna Szerszeniewska  310 215

 2.Grodzisk Mazowiecki: [1 - Jaworzno: SP 2 Jaworzno 1.0 1.0
 A.Marta Zwolińska         - Jakub Więcek            286 268
 B.Zuzanna Rytel-Kuc       - Marcin Szczyrzyca       252 328

 3.Radomsko: [2] SP 9 Rado - Topola Królewska: SP To 2.0 0.0
 A.Paulina Ślęzak          - Piotr A. Kupczak        335 235
 B.Zuzanna Jędrzejczyk     - Jan S. Zaborowski       257 214

 4.Grodzisk Mazowiecki: [2 - Kutno: SP 5 Kutno       1.0 1.0
 A.Maciej Zwoliński        - Marcelina Czajkowska    260 287
 B.Mateusz Michalak        - Justyna Bryszewska      293 209

 5.Radomsko: [1] SP 9 Rado - Kutno: SP 6 Kutno       1.0 1.0
 A.Julia Kilian            - Julia Tulińska          226 217
 B.Klaudia Nowak           - Olga Baranowska         256 301

 6.Kutno: SP 2 Kutno       - Radom: SP 28 Radom      1.0 1.0
 A.Szymon Kałębasiak       - Jakub Wawrzak           207 298
 B.Jan Głowienka           - Wiktoria Suchorowska    301 165

 7.Sieciechów: [2] ZSO Sie - Warszawa: CLIX LO W-wa  1.0 1.0
 A.Julia Ambroziak         - Karolina Sitarska       210 208
 B.Wiktoria Śmietanka      - Hanna Jermakowicz       225 263

 8.Kutno: SP 9 Kutno       - Sieciechów: [1] ZSO Sie 0.5 1.5
 A.Zuzanna Biernacka       - Oliwia Pułka            172 257
 B.Maria Wawrzyńczak       - Amelia Wardawy          355 355

 9.Kutno: [2] SP 1Kutno    - Gołębiewek: SP Gołębiew 1.0 1.0
 A.Amelia Kasińska         - Zofia Pasikowska        206 150
 B.Amelia Kobus            - Zuzanna Jaciubek        239 264

10.Kutno: [1] SP 1 Kutno   - PAUZA
 A.Amelia Ludwiczak        - PAUZA
 B.Jakub Pietrzak          - PAUZA

Wyniki rundy 5 turnieju gim MP Szkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Radomsko: SP 7 Radomsko - Jaworzno: SP 2 Jaworzno 0.0 2.0
 A.Martyna Dawidziak       - Jakub Więcek            261 333
 B.Sebastian Klimczak      - Marcin Szczyrzyca       280 331

 2.Grodzisk Mazowiecki: [1 - Warszawa: SP 98 W-wa    1.0 1.0
 A.Marta Zwolińska         - Natalia Mówka           290 334
 B.Zuzanna Rytel-Kuc       - Zuzanna Szerszeniewska  243 231

 3.Radomsko: [2] SP 9 Rado - Grodzisk Mazowiecki: [2 1.0 1.0
 A.Paulina Ślęzak          - Maciej Zwoliński        233 265
 B.Zuzanna Jędrzejczyk     - Mateusz Michalak        230 224

 4.Radomsko: [1] SP 9 Rado - Kutno: SP 5 Kutno       0.0 2.0
 A.Julia Kilian            - Marcelina Czajkowska    240 315
 B.Klaudia Nowak           - Justyna Bryszewska      230 254

 5.Topola Królewska: SP To - Kutno: SP 6 Kutno       1.0 1.0
 A.Piotr A. Kupczak        - Julia Tulińska          308 295
 B.Jan S. Zaborowski       - Olga Baranowska         171 317

 6.Kutno: SP 2 Kutno       - Sieciechów: [1] ZSO Sie 1.0 1.0
 A.Szymon Kałębasiak       - Oliwia Pułka            213 222
 B.Jan Głowienka           - Amelia Wardawy          284 160

 7.Sieciechów: [2] ZSO Sie - Radom: SP 28 Radom      0.0 2.0
 A.Julia Ambroziak         - Jakub Wawrzak           186 313
 B.Wiktoria Śmietanka      - Wiktoria Suchorowska    119 164

 8.Warszawa: CLIX LO W-wa  - Kutno: SP 9 Kutno       2.0 0.0
 A.Karolina Sitarska       - Zuzanna Biernacka       258 175
 B.Hanna Jermakowicz       - Maria Wawrzyńczak       226 177

 9.Kutno: [1] SP 1 Kutno   - Gołębiewek: SP Gołębiew 1.0 1.0
 A.Amelia Ludwiczak        - Zofia Pasikowska        223 194
 B.Jakub Pietrzak          - Zuzanna Jaciubek        232 242

10.Kutno: [2] SP 1Kutno    - PAUZA
 A.Amelia Kasińska         - PAUZA
 B.Amelia Kobus            - PAUZA



============================================================

Wyniki rundy 1 turnieju Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski Szkół
Kutno 2019, Szkoły Ponadgimnazjalne

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Kutno: [1] II LO Kutno  - Włocławek: Cen. Op. nad 1.0 1.0
 A.Paweł Cegiełka          - Zuzanna Stasiak         308 224
 B.Michał Kanigowski       - Mateusz Pawlak          235 249

 2.Radomsko: ZSDiOŚ Radoms - Jaworzno: ZSP 4 Jaworzn 0.0 2.0
 A.Jakub Bruzda            - Martyna Łopata          175 265
 B.Emil Tkacz              - Monika Szczyrzyca       148 393

 3.Kutno: I LO Kutno       - Białystok: [1] IV LO Bi 2.0 0.0
 A.Jakub Rojewski          - Hubert Masłowski        348 290
 B.Marcin Strzelec         - Sebastian Kozłowski     286 231

 4.Zabrze: IV LO Zabrze    - Białystok: [2] IV LO Bi 2.0 0.0
 A.Szymon Stępień          - Maciej Silwonik         465 243
 B.Krystian Matykiewicz    - Michał Szpakowicz      275 153

 5.Kutno: [1] ZS 3 Kutno   - Radomsko: I LO Radomsko 2.0 0.0
 A.Krzysztof Tomczak       - Eryk Kluziński          309 263
 B.Mateusz Jóźwiak         - Zuzanna Siewko          307 183

 6.Kutno: [2] ZS 3 Kutno   - Radomsko: [1] II LO Rad 1.0 1.0
 A.Wojciech Pasiński       - Kinga Niegowska         153 311
 B.Kamil Jędrasik          - Jakub Dziubek           246 233

 7.Warszawa: L LO Warszawa - Radomsko: [2] II LO Rad 2.0 0.0
 A.Franciszek Łysek        - Erwin Borowiec          438 254
 B.Julia Orłowska          - Bartosz Stępień         361 135

 8.Kutno: [2] II LO Kutno  - PAUZA
 A.Wiktoria Kapica         - PAUZA
 B.Mateusz Ozdowski        - PAUZA

Wyniki rundy 2 turnieju średnie MP Szkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: L LO Warszawa - Zabrze: IV LO Zabrze    1.0 1.0
 A.Franciszek Łysek        - Szymon Stępień          362 378
 B.Julia Orłowska          - Krystian Matykiewicz    236 114

 2.Jaworzno: ZSP 4 Jaworzn - Kutno: I LO Kutno       1.0 1.0
 A.Martyna Łopata          - Jakub Rojewski          197 440
 B.Monika Szczyrzyca       - Marcin Strzelec         368 258

 3.Kutno: [1] ZS 3 Kutno   - Kutno: [2] II LO Kutno  2.0 0.0
 A.Krzysztof Tomczak       - Wiktoria Kapica         482 169
 B.Mateusz Jóźwiak         - Mateusz Ozdowski        359 146

 4.Radomsko: [1] II LO Rad - Kutno: [1] II LO Kutno  1.0 1.0
 A.Kinga Niegowska         - Paweł Cegiełka          246 298
 B.Jakub Dziubek           - Michał Kanigowski       277 271

 5.Włocławek: Cen. Op. nad - Kutno: [2] ZS 3 Kutno   1.0 1.0
 A.Zuzanna Stasiak         - Wojciech Pasiński       378 140
 B.Mateusz Pawlak          - Kamil Jędrasik          209 262

 6.Białystok: [1] IV LO Bi - Radomsko: I LO Radomsko 2.0 0.0
 A.Hubert Masłowski        - Eryk Kluziński          374 280
 B.Sebastian Kozłowski     - Zuzanna Siewko          324 271

 7.Białystok: [2] IV LO Bi - Radomsko: [2] II LO Rad 1.0 1.0
 A.Maciej Silwonik         - Erwin Borowiec          230 303
 B.Michał Szpakowicz       - Bartosz Stępień         252 209

 8.Radomsko: ZSDiOŚ Radoms - PAUZA
 A.Jakub Bruzda            - PAUZA
 B.Emil Tkacz              - PAUZA

Wyniki rundy 3 turnieju średnie MP Szkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Kutno: [1] ZS 3 Kutno   - Warszawa: L LO Warszawa 1.0 1.0
 A.Krzysztof Tomczak       - Franciszek Łysek        263 369
 B.Mateusz Jóźwiak         - Julia Orłowska          305 299

 2.Kutno: I LO Kutno       - Zabrze: IV LO Zabrze    0.0 2.0
 A.Jakub Rojewski          - Szymon Stępień          236 437
 B.Marcin Strzelec         - Krystian Matykiewicz    242 331

 3.Jaworzno: ZSP 4 Jaworzn - Białystok: [1] IV LO Bi 1.0 1.0
 A.Martyna Łopata          - Hubert Masłowski        260 320
 B.Monika Szczyrzyca       - Sebastian Kozłowski     444 209

 4.Kutno: [1] II LO Kutno  - Kutno: [2] ZS 3 Kutno   2.0 0.0
 A.Paweł Cegiełka          - Wojciech Pasiński       300 202
 B.Michał Kanigowski       - Kamil Jędrasik          234 167

 5.Radomsko: [1] II LO Rad - Włocławek: Cen. Op. nad 1.0 1.0
 A.Kinga Niegowska         - Zuzanna Stasiak         274 292
 B.Jakub Dziubek           - Mateusz Pawlak          279 230

 6.Radomsko: ZSDiOŚ Radoms - Radomsko: [2] II LO Rad 0.0 2.0
 A.Jakub Bruzda            - Erwin Borowiec          276 348
 B.Emil Tkacz              - Bartosz Stępień         204 335

 7.Kutno: [2] II LO Kutno  - Białystok: [2] IV LO Bi 0.0 2.0
 A.Wiktoria Kapica         - Maciej Silwonik         170 341
 B.Mateusz Ozdowski        - Michał Szpakowicz       258 285

 8.Radomsko: I LO Radomsko - PAUZA
 A.Eryk Kluziński          - PAUZA



Wyniki rundy 4 turnieju średnie MP Szkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Kutno: [1] ZS 3 Kutno   - Zabrze: IV LO Zabrze    1.0 1.0
 A.Krzysztof Tomczak       - Szymon Stępień          257 412
 B.Mateusz Jóźwiak         - Krystian Matykiewicz    391 251

 2.Warszawa: L LO Warszawa - Jaworzno: ZSP 4 Jaworzn 1.0 1.0
 A.Franciszek Łysek        - Martyna Łopata          470 185
 B.Julia Orłowska          - Monika Szczyrzyca       259 434

 3.Kutno: [1] II LO Kutno  - Kutno: I LO Kutno       1.0 1.0
 A.Paweł Cegiełka          - Jakub Rojewski          347 325
 B.Michał Kanigowski       - Marcin Strzelec         263 306

 4.Białystok: [1] IV LO Bi - Radomsko: [1] II LO Rad 2.0 0.0
 A.Hubert Masłowski        - Kinga Niegowska         354 308
 B.Sebastian Kozłowski     - Jakub Dziubek           349 299

 5.Radomsko: [2] II LO Rad - Włocławek: Cen. Op. nad 2.0 0.0
 A.Erwin Borowiec          - Zuzanna Stasiak         384 269
 B.Bartosz Stępień         - Mateusz Pawlak          326 243

 6.Białystok: [2] IV LO Bi - Radomsko: I LO Radomsko 2.0 0.0
 A.Maciej Silwonik         - Eryk Kluziński          294 204
 B.Michał Szpakowicz       - Zuzanna Siewko          276 220

 7.Radomsko: ZSDiOŚ Radoms - Kutno: [2] II LO Kutno  0.0 2.0
 A.Jakub Bruzda            - Wiktoria Kapica         205 248
 B.Emil Tkacz              - Mateusz Ozdowski        234 279

 8.Kutno: [2] ZS 3 Kutno   - PAUZA
 A.Wojciech Pasiński       - PAUZA
 B.Kamil Jędrasik          - PAUZA

 Wyniki rundy 5 turnieju średnie MP Szkół w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Kutno: [1] ZS 3 Kutno   - Jaworzno: ZSP 4 Jaworzn 1.0 1.0
 A.Krzysztof Tomczak       - Martyna Łopata          389 246
 B.Mateusz Jóźwiak         - Monika Szczyrzyca       265 344

 2.Zabrze: IV LO Zabrze    - Białystok: [1] IV LO Bi 1.0 1.0
 A.Szymon Stępień          - Hubert Masłowski        422 315
 B.Krystian Matykiewicz    - Sebastian Kozłowski     251 354

 3.Warszawa: L LO Warszawa - Kutno: [1] II LO Kutno  2.0 0.0
 A.Franciszek Łysek        - Paweł Cegiełka          365 308
 B.Julia Orłowska          - Michał Kanigowski       386 221

 4.Radomsko: [2] II LO Rad - Kutno: I LO Kutno       1.0 1.0
 A.Erwin Borowiec          - Jakub Rojewski          420 342
 B.Bartosz Stępień         - Marcin Strzelec         210 324

 5.Białystok: [2] IV LO Bi - Radomsko: [1] II LO Rad 2.0 0.0
 A.Maciej Silwonik         - Kinga Niegowska         302 223
 B.Michał Szpakowicz       - Jakub Dziubek           258 251

 6.Kutno: [2] II LO Kutno  - Kutno: [2] ZS 3 Kutno   1.0 1.0
 A.Wiktoria Kapica         - Wojciech Pasiński       205 311
 B.Mateusz Ozdowski        - Kamil Jędrasik          266 254

 7.Radomsko: I LO Radomsko - Radomsko: ZSDiOŚ Radoms 2.0 0.0
 A.Eryk Kluziński          - Jakub Bruzda            320 236
 B.Zuzanna Siewko          - Emil Tkacz              256 232

 8.Włocławek: Cen. Op. nad - PAUZA
 A.Zuzanna Stasiak         - PAUZA
 B.Mateusz Pawlak          - PAUZA

SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie