Nagawki14
sierpnia
Nagawki 14-15 sierpnia Scrabble w Skansenie — I Mistrzostwa Nagawek
Racibórz21
sierpnia
Racibórz 21-22 sierpnia Xll Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
Jaworzno 4
września
Jaworzno 4- 5 września XV Jubileuszowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble
Janusz Krupiński mistrzem Raciborza21 - 22 sierpnia 2021 — Xll Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w ScrabbleInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

Xll Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w ScrabbleRacibórz, 21 - 22 sierpnia 2021

Konkurs Relacja z turnieju


Janusz Krupiński mistrzem Raciborza
„ I znów przeminął rok, przeminął, nie wiem jak …
… zostały nam wspomnienia, hej, jak malowanki w szkle”

(sł. Jerzy Porębski)

Czas biegnie, jak chce. Dla jednych wolno, dla drugich szybko. Dla tych co czekali na coroczny turniej w Raciborzu, płynął bardzo wolno. Czekali, czekali, dopytywali się czy aby na pewno się odbędzie, czy organizatorzy dadzą radę, czy sami wiecie kto, w ostatnim momencie powie że nie wolno!

Jednak udało się i silna ekipa z Raciborza w składzie: Teresa Zalewska, Bożena GuziałMarcin Kurowski, stanęła na wysokości zadania. Trudno jest zorganizować dobry turniej, ale jeszcze trudniej jest go organizować co roku, na coraz wyższym poziomie. Im jak co roku się udaje.

Dla organizatorów czas biegnie bardzo szybko. W miarę zbliżania się terminu rozpoczęcia turnieju, jest coraz więcej rzeczy do załatwienia, a czasu coraz mniej! Jak już rozpocznie się turniej, to rundy lecą szybciutko jedna za drugą, gdzieś w przerwie mignie obiad i już po pierwszym dniu. Drugiego dnia wydaje się, że rundy są jeszcze krótsze, że na nic pomysł, żeby przedłużyć turniej do szczęśliwych 13 rund. Mig i już koniec! Rozdanie nagród i do domu. Dziwny ten czas :)

W tym roku do gościnnego Raciborza na XII Mistrzostwa w Scrabble przyjechało 50 graczy (w tym jedna debiutantka). Byli tacy co przyjechali tu po raz pierwszy, ale było wśród nich także trzech tryumfatorów z lat ubiegłych (jak się później okazało wszyscy trzej znaleźli się w pierwszej dziesiątce). O wyrównanym poziomie czołówki może świadczyć to, że do zajęcia najniższego poziomu podium wystarczyło tylko, albo raczej aż 9 zwycięstw i średnia 420 "małych punktów" na grę. Udało się to Mariuszowi Wrześniewskiemu z Krakowa. Po 12 rundach było natomiast wiadomo, że o pierwsze miejsce zmierzą się Janusz KrupińskiMaciej Skrzypczak (który debiutował w właśnie w Raciborzu 5 lat temu). Janusz w końcówce zachował więcej zimnej krwi i pokonał Macieja o 58 punktów. Tradycji stało się więc zadość, bo w poprzednich 10 edycjach żadnemu ze zwycięzców nie udało się wygrać ponownie. Cała trójka otrzymała puchary, nagrody pieniężne i rzeczowe. Pozostali uczestnicy mogli wziąć udział w przeróżnych konkursach m.in. w SZKRABLOWANIU gdzie zwycięzcami zostali:
S – SZANCIE (88 pkt) – Wojciech Wojtysiak,
Z – ZAPODAĆ (88 pkt) – Marta Szcześniak,
K – KATARAKT (86 pkt) – Mariusz Wrześniewski,
R – RYPANYM (85 pkt) – Agnieszka Antos,
A – APELOWĄ (83 pkt) – Artur Irzyk,
B – BEJCY (38 pkt) – Natalia Ogierman,
L – LASEROWĄ (67 pkt) – Marta Świątkowska,
O – ODGAPIŁO (89 pkt) – Maciej Skrzypczak,
W – WJAZDOWĄ (86 pkt) – Sławomir Wolski,
A – AMNEZYJ (82 pkt) – Janusz Krupiński,
N – NAKLEJANI (84 pkt) – Krzysztof Kałuża,
I – IRAŃSKU (86 pkt) – Dominik Ulejczyk,
E – EMU (36 pkt) – Tomasz Siwiński,

Najdroższy ruch turnieju zagrał Mikołaj Cieplik – SZAMIEMY (158 pkt),
Największy „skok tygrysa” wykonał Jerzy Luter – o 19 pozycji w rankingu,
W poszczególnych przedziałach rankingowych najlepsze wyniki osiągnęli:
100-110 – Marta Majewska,
111-120 – Sławomir Wolski,
121-130 – Szymon Stępień,
Najlepszą zawodniczką została – Justyna Górka,
Najlepszą zawodniczką z Raciborza – Teresa Zalewska,
W konkursie „ciśnieniowcy” za wygranie "headshotem", gdy przegrywało się przed jego położeniem zostały nagrodzone pary:
Jerzy MatyasikDominik Ulejczyk (wygrana 3 punktami),
Teresa ZalewskaNatalia Ogierman (5 pkt),
Szymon StępieńDariusz Putoń (15 pkt),
Dodatkowymi nagrodami została obdarowana debiutantka Jolanta Dąbrowska i gracze, którzy ułożyli w poszczególnych rundach najdroższe wyrazy ze zwierzętami lub słowami odzwierzęcymi:
EMU – Sławomir Piotrowski,
SWIŃ – Marta Majewska,
KOŃ – Łukasz Soliwoda,
KOŃ – Szymon Stępień,
BOGATCE – Zdzisław Stańkowski,
SYRENKA – Franciszek Łysek,
ANAKONDY – Marta Szcześniak,
WRONAMI – Mariusz Wrześniewski,
PSZCZOŁA – Marta Sztajnert,
NIEŁOSIA – Bartosz Bartczak,
WODNIKA – Krzysztof Sporczyk,
OŚLĘ – Sławomir Wolski,
AGA – Natalia Ogierman,

Nagrody ufundowali sponsorzy, którymi w tym roku byli:
Starostwo Powiatowe w Raciborzu
Urząd Miasta Racibórz
Jaskowski.net
JP Telebim
Geodezja Paskuda
Zoo-Mar
Browar Racibórz
Villa Rubinstein
Dom Przyjęć Klimek
Sklep monopolowy PIVNICA

Specjalną nagrodę (ufundowaną przez Krzysztofa Sporczyka) dla gracza, który najczęściej zajmował pozycję 12 zdobył Sławomir Piotrowski.

A czas sobie nadal płynie, ci co byli w tym roku na turnieju w Raciborzu, znów odliczają miesiące, tygodnie i dni, do kolejnego. Oby zleciały im jak najszybciej.
relacja: Adam Janicki
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza
X Jubileuszowe Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza
IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble




Turniej pod honorowym patronatem Starosty Raciborskiego oraz Prezydenta Miasta Racibórz
Rodzaj turniejuotwarty
Sposób rozgrywanialiczba rund: 13
system: połówkowy (rundy 1-13), duńczyk (runda 13)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekZamek Piastowski w Raciborzu
47-400 Racibórz, ul. Zamkowa 2
Obrońca tytułuKazimierz Merklejn
SędziaAdam Janicki
HarmonogramUwaga! Zmiana godziny rozpoczęcia turnieju

Sobota, 21 sierpnia (7 rund)
11:00 — zapisy uczestników / potwierdzanie obecności
12:00 — rozpoczęcie turnieju
14:00-15:00 — przerwa obiadowa
20:00 — zakończenie gier

Niedziela, 22 sierpnia (6 rund)
09:30 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
15:30 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wpisowe25 zł za dzień
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł za dzień
młodzież szkolna — 10 zł za dzień (do szkoły średniej włącznie)
debiutanci — bez opłat
Dojazdmapka
10 minut z dworca PKS i PKP
WyżywienieCatering 30 złotych/osoba

Chętnych na obiad w postaci szwedzkiego stołu prosimy o zgłaszanie się poprzez formularz zgłoszeniowy. Do wyboru pierogi, kilka rodzajów mięs oraz dodatki (tak jak w poprzednich latach), zupy.
Weganie oraz osoby niejedzące mięsa proszone są o wcześniejsze poinformowanie organizatorów.
Noclegi1. MKZ Unia- Pokoje gościnne 1,2,3,4,5-osobowe – od 50 zł; tel. 32 415 25 44 — recepcja (dzwonić do godziny 12:00); 502095075 (do 18:00)
(15 minut piechotą do miejsca gry)
2. Gościniec Iza (pokoje 1,2,3,4 -osobowe) od 55 zł za osobę, tel. 32 415-49-09 (5 minut piechotą do miejsca gry)
3. Hotel Racibor*** 32 722-44-00 (15 minut piechotą do miejsca gry)
4. Hotel Polonia*** tel. 32 414-02-70 (12 minut piechotą do miejsca gry)
5. Hotel Rege, Bieńkowice, ul. Wojnowska 24 (10 km -16 minut jazdy samochodem do miejsca gry)
6. Apartament dla 4 osób w cenie 160 złotych — Rynek, ul. Nowa — kontakt z organizatorem Teresą Zalewską, tel. 608341215
7. Apartamenty Chopina 4 — wolne są jeszcze dwa apartamenty — kontakt: 509 519 379 — 12 minut piechotą do miejsca gry

UWAGA! Lista noclegów może być na bieżąco modyfikowana.
NagrodyPieniężne i rzeczowe
Dodatkowe atrakcjeKonkursy
Zgłoszenia uczestnikówpokaż listę uczestników
Lp.Imię i nazwiskoMiastoStatus uczestnikaDodatkowe opcjeData zgłoszenia
1 Arkadiusz Kleniewski Dzierzążnia Członek PFSObiad TAK2021-08-01 21:52:17
2 Dominik Ulejczyk Będzin Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-01 22:08:02
3 Szymon Stępień Bytom Członek PFSObiad NIE2021-08-01 23:52:26
4 Arkadiusz Łydka Jaworzno Członek PFSObiad TAK2021-08-02 04:14:44
5 Bartosz Bartczak Poznań Członek PFSObiad TAK2021-08-02 08:18:45
6 Leszek Kilian Jaworzno Członek PFSObiad TAK2021-08-02 09:20:18
7 Irena Sołdan Warszawa Członek PFSObiad TAK2021-08-02 11:04:53
8 Sławomir Wolski Wrocław Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-02 12:28:13
9 Joanna Ostrowska Warszawa Członek PFSObiad TAK2021-08-02 12:50:27
10 Teresa Zalewska Racibórz Członek PFSObiad TAK2021-08-02 17:28:12
11 Bożena Guział Racibórz Członek PFSObiad TAK2021-08-02 22:04:32
12 Andrzej Klich Jaworzno Członek PFSObiad TAK2021-08-02 22:05:59
13 Marcin Kurowski Racibórz Członek PFSObiad TAK2021-08-02 23:41:48
14 Aneta Szczyrzyca Jaworzno Członek PFSObiad TAK2021-08-03 11:29:12
15 Marta Świątkowska Wrocław Członek PFSObiad TAK (wersja bezmięsna x2)2021-08-03 14:01:01
16 Adam Grzelec Poznań Członek PFSObiad TAK2021-08-03 18:51:44
17 Grażyna Chłopek Jaworzno Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-04 21:51:29
18 Dawid Węgrzyński Zabrze Członek PFSObiad TAK2021-08-04 22:13:24
19 Marek Rogalski Warszawa Członek PFSObiad TAK2021-08-04 23:31:00
20 Marta Szcześniak Krzyków Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-05 10:13:30
21 Zdzisław Stańkowski Rząska Członek PFSObiad TAK2021-08-05 14:08:53
22 Natalia Ogierman Frydrychowice Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-06 08:22:30
23 Marta Majewska Wadowice Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-06 09:41:57
24 Wojtek Wojtysiak Legionowo Członek PFSObiad TAK2021-08-06 16:46:53
25 Janusz Krupiński Bytom Członek PFSObiad TAK2021-08-06 17:35:17
26 Jerzy Luter Bytom Członek PFSObiad TAK2021-08-10 16:46:26
27 Igor Kabalewski Podkowa Leśna Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-11 16:25:46
28 Grażyna Smereka Racibórz Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-11 18:30:33
29 Szymon Dąbrowski Warszawa Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-13 12:43:32
30 Maciej Skrzypczak Kędzierzyn-Koźle Członek PFSObiad NIE2021-08-14 04:55:25
31 Mikołaj Cieplik  Ostrzeszów Członek PFSObiad TAK2021-08-14 21:10:03
32 Mariusz Wrześniewski  Kraków Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-16 09:33:32
33 Agnieszka Antos Racibórz Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-16 13:16:29
34 Jerzy Matyasik Kraków Członek PFSObiad TAK2021-08-17 14:51:03
35 Dariusz Putoń  RUDA ŚLĄSKA Członek PFSObiad NIE2021-08-17 17:43:37
36 Krzysztof Sporczyk Piaseczno Członek PFSObiad TAK2021-08-18 21:19:24
37 Tomasz Siwiński Zawiercie Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-19 08:59:00
38 Ireneusz Kurzok Mikołów Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-19 10:09:35
39 Bronisław Parada Polanica-Zdrój Zwykły uczestnikObiad NIE2021-08-19 11:46:14
40 Maciej Dąbrowski Warszawa Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-19 12:13:44
41 Franek Łysek Warszawa MłodzieżObiad TAK2021-08-19 12:20:52
42 Julia Orłowska Warszawa MłodzieżObiad NIE2021-08-19 12:34:22
43 Zygmunt Skwarek Katowice Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-19 18:19:26
44 Łukasz Soliwoda Wrocław Zwykły uczestnikObiad NIE2021-08-19 23:18:48
45 Sławomir Piotrowski Deszczno Członek PFSObiad TAK2021-08-20 05:54:16
46 Justyna Górka Kraków Członek PFSObiad TAK2021-08-20 13:18:25
47 Krzysztof Kałuża Czeladź Zwykły uczestnikObiad TAK2021-08-20 16:24:01
48 Michał Sztajnert Wisła MłodzieżObiad NIE2021-08-20 22:17:33
49 Marta Sztajnert Wisła Członek PFSObiad NIE2021-08-20 22:20:51
OrganizatorzyTeresa Zalewska, tel. 608341215, mail: teresazalewska1@wp.pl
Marcin Kurowski, tel. 732273223, mail: mk728@wp.pl
Bożena Guział, tel, 608056194, mail: boszka102@wp.pl

Współorganizator:
Zamek Piastowski w Raciborzu
SponsorzyStarostwo Powiatowe w Raciborzu
Urząd Miasta Racibórz

Jaskowski.net
JP Telebim
Geodezja Paskuda
Zoo-Mar
Browar Racibórz
Villa Rubinstein
Dom Przyjęć Klimek
Sklep monopolowy PIVNICA


Wyniki turnieju Xll Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Janusz          Krupiński            Bytom                  143.51     11.0     5585     2204      987
  2 Maciej          Skrzypczak           Kędzierzyn-Koźle       137.12     10.0     5135     2122      335
  3 Mariusz         Wrześniewski         Kraków                 148.21      9.0     5466     1978      703
  4 Franciszek      Łysek                Warszawa               143.90      9.0     5305     2010      303
  5 Dariusz         Putoń                Ruda Śląska            140.83      9.0     5097     1958      635
  6 Szymon          Stępień              Bytom                  126.26      9.0     5069     1925      291
  7 Jerzy           Luter                Bytom                  125.30      9.0     5046     2018      170
  8 Mikołaj         Cieplik              Ostrzeszów             141.68      8.0     5361     1777      553
  9 Bartosz         Bartczak             Poznań                 125.71      8.0     5047     1831      226
 10 Arkadiusz       Kleniewski           Dzierzążnia            130.72      8.0     5025     1831      577
 11 Zdzisław        Stańkowski           Rząska                 126.26      8.0     4993     1745      211
 12 Sławomir        Piotrowski           Deszczno               143.34      8.0     4923     1875      242
 13 Dominik         Ulejczyk             Będzin                 131.03      8.0     4826     1778      184
 14 Artur           Irzyk                Strzyżów               147.82      7.0     5379     1714      668
 15 Justyna         Górka                Kraków                 141.68      7.0     5311     1771      504
 16 Krzysztof       Sporczyk             Piaseczno              133.84      7.0     5263     1701      430
 17 Marta           Szcześniak           Krzyków                127.33      7.0     5140     1758      351
 18 Krzysztof       Kałuża               Sosnowiec              134.67      7.0     4896     1748      -86
 19 Irena           Sołdan               Warszawa               143.04      7.0     4877     1590      172
 20 Sławomir        Wolski               Wrocław                116.11      7.0     4865     1618       54
 21 Arkadiusz       Łydka                Jaworzno               127.52      7.0     4862     1563      228
 22 Teresa          Zalewska             Racibórz               122.45      7.0     4741     1773      148
 23 Ireneusz        Kurzok               Mikołów                131.11      7.0     4730     1636      126
 24 Szymon          Dąbrowski            Warszawa               138.68      7.0     4620     1766     -408
 25 Adam            Grzelec              Poznań                 137.44      6.0     5127     1588      260
 26 Marek           Rogalski             Warszawa               133.63      6.0     5032     1567     -123
 27 Natalia         Ogierman             Katowice               136.82      6.0     4764     1471      256
 28 Marta           Majewska             Wadowice               106.69      6.0     4722     1525     -195
 29 Marta           Sztajnert            Wisła                  121.82      6.0     4710     1550     -143
 30 Maciej          Dąbrowski            Warszawa               119.90      6.0     4702     1639     -419
 31 Jerzy           Matyasik             Kraków                 131.67      6.0     4680     1679      -62
 32 Tomasz          Siwiński             Zawiercie              114.53      6.0     4518     1635      -99
 33 Marcin          Kurowski             Racibórz               118.93      6.0     4415     1635     -386
 34 Grażyna         Smereka              Racibórz               107.33      6.0     4359     1460     -203
 35 Zygmunt         Skwarek              Katowice               100.00      6.0     4228     1376     -223
 36 Aneta           Szczyrzyca           Jaworzno               102.48      5.0     4694     1381      145
 37 Bożena          Guział               Racibórz               123.73      5.0     4553     1378     -105
 38 Marta           Świątkowska          Wrocław                113.71      5.0     4430     1396        7
 39 Leszek          Kilian               Jaworzno               114.78      5.0     4358     1389     -465
 40 Andrzej         Klich                Jaworzno               100.00      5.0     4249     1261     -641
 41 Grażyna         Chłopek              Jaworzno               104.81      5.0     4215     1248      -17
 42 Wojciech        Wojtysiak            Warszawa               101.32      4.0     4196     1303     -514
 43 Łukasz          Soliwoda             Wrocław                100.00      4.0     4169     1244     -448
 44 Michał          Sztajnert            Wisła                  100.00      4.0     4089     1172     -586
 45 Dawid           Węgrzyński           Zabrze                 100.00      3.0     3163     1028    -1776
 46 Igor            Kabalewski           Podkowa Leśna          113.88      3.0     2543      904      -59
 47 Liliana         Dąbrowska            Warszawa               104.03      3.0     1975      673      -85
 48 Agnieszka       Antos                Racibórz               107.00      2.0     2140      678     -361
 49 Julia           Orłowska             Warszawa               100.00      1.0     3691      856    -1059
 50 Jolanta         Dąbrowska            Żory                   100.00      1.0     1667      405     -303
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju Xll Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble



	Mariusz Wrześniewski 148.21 Kraków   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Bartosz        Bartczak              125.71 +  417: 334  176
    2     4 Dariusz        Putoń                 140.83 -  293: 416   91
    3     9 Zdzisław       Stańkowski            126.26 +  525: 322  176
    4     9 Maciej         Skrzypczak            137.12 -  369: 415   87
    5    11 Marta          Sztajnert             121.82 +  481: 321  172
    6     6 Igor           Kabalewski            113.88 +  451: 335  164
    7     5 Jerzy          Luter                 125.30 +  500: 283  175
    8     2 Marta          Szcześniak            127.33 +  363: 321  177
    9     3 Sławomir       Piotrowski            143.34 +  458: 316  193
   10     1 Janusz         Krupiński             143.51 -  354: 419   94
   11     3 Franciszek     Łysek                 143.90 -  412: 512   94
   12     4 Krzysztof      Kałuża                134.67 +  415: 414  185
   13     2 Franciszek     Łysek                 143.90 +  428: 355  194
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1978  / 13 152.15




	Artur Irzyk 147.82 Strzyżów         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Jerzy          Luter                 125.30 -  437: 458   75
    2    13 Irena          Sołdan                143.04 +  497: 276  193
    3     7 Igor           Kabalewski            113.88 +  348: 295  164
    4     6 Adam           Grzelec               137.44 -  405: 489   87
    5     8 Dariusz        Putoń                 140.83 +  501: 302  191
    6     5 Szymon         Dąbrowski             138.68 -  333: 364   89
    7     9 Marta          Majewska              106.69 +  433: 262  157
    8     6 Maciej         Skrzypczak            137.12 -  376: 420   87
    9     8 Maciej         Dąbrowski             119.90 -  368: 398   70
   10    11 Zdzisław       Stańkowski            126.26 -  340: 419   76
   11    15 Marcin         Kurowski              118.93 +  457: 331  169
   12    12 Teresa         Zalewska              122.45 +  453: 363  172
   13    10 Marek          Rogalski              133.63 +  431: 334  184
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1714  / 13 131.85




	Franciszek Łysek 143.90 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Bożena         Guział                123.73 +  454: 312  174
    2    10 Jerzy          Matyasik              131.67 +  350: 317  182
    3     4 Maciej         Dąbrowski             119.90 +  450: 327  170
    4     2 Justyna        Górka                 141.68 +  469: 325  192
    5     2 Marta          Szcześniak            127.33 -  414: 475   77
    6     3 Jerzy          Luter                 125.30 +  355: 351  175
    7     2 Janusz         Krupiński             143.51 -  394: 539   94
    8     3 Szymon         Dąbrowski             138.68 +  419: 407  189
    9     4 Maciej         Skrzypczak            137.12 -  340: 384   87
   10     4 Sławomir       Piotrowski            143.34 +  379: 348  193
   11     3 Mariusz        Wrześniewski          148.21 +  512: 412  198
   12     3 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 +  414: 377  181
   13     2 Mariusz        Wrześniewski          148.21 -  355: 428   98
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2010  / 13 154.62




	Janusz Krupiński 143.51 Bytom             

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Teresa         Zalewska              122.45 +  440: 301  172
    2    11 Marek          Rogalski              133.63 +  448: 379  184
    3     1 Marta          Szcześniak            127.33 +  379: 349  177
    4     1 Szymon         Dąbrowski             138.68 +  561: 273  189
    5     1 Jerzy          Luter                 125.30 +  449: 339  175
    6     1 Maciej         Skrzypczak            137.12 -  403: 462   87
    7     2 Franciszek     Łysek                 143.90 +  539: 394  194
    8     1 Justyna        Górka                 141.68 +  385: 373  192
    9     1 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 -  302: 402   81
   10     1 Mariusz        Wrześniewski          148.21 +  419: 354  198
   11     1 Bartosz        Bartczak              125.71 +  445: 343  176
   12     1 Mikołaj        Cieplik               141.68 +  421: 293  192
   13     1 Maciej         Skrzypczak            137.12 +  394: 336  187
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2204  / 13 169.54




	Sławomir Piotrowski 143.34 Deszczno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Marta          Sztajnert             121.82 +  476: 360  172
    2     6 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 +  419: 367  181
    3     6 Maciej         Skrzypczak            137.12 +  426: 312  187
    4     3 Jerzy          Luter                 125.30 -  278: 413   75
    5     7 Jerzy          Matyasik              131.67 +  355: 354  182
    6     2 Marta          Szcześniak            127.33 -  365: 428   77
    7     8 Tomasz         Siwiński              114.53 +  319: 260  165
    8     5 Dariusz        Putoń                 140.83 +  476: 302  191
    9     3 Mariusz        Wrześniewski          148.21 -  316: 458   98
   10     4 Franciszek     Łysek                 143.90 -  348: 379   94
   11     5 Justyna        Górka                 141.68 +  402: 330  192
   12     7 Szymon         Stępień               126.26 -  327: 387   76
   13     8 Krzysztof      Kałuża                134.67 +  416: 331  185
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1875  / 13 144.23




	Irena Sołdan 143.04 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Maciej         Dąbrowski             119.90 -  320: 440   70
    2    13 Artur          Irzyk                 147.82 -  276: 497   98
    3    20 Mikołaj        Cieplik               141.68 -  351: 454   92
    4    23 Julia          Orłowska              100.00 +  433: 245  150
    5    20 Marcin         Kurowski              118.93 -  282: 366   69
    6    23 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  417: 315  150
    7    19 Grażyna        Smereka               107.33 +  397: 272  157
    8    17 Łukasz         Soliwoda              100.00 +  387: 351  150
    9    12 Adam           Grzelec               137.44 -  358: 405   87
   10    18 Wojciech       Wojtysiak             101.32 +  399: 348  151
   11    14 Marta          Majewska              106.69 -  360: 384   57
   12    17 Marta          Sztajnert             121.82 +  479: 331  172
   13    11 Natalia        Ogierman              136.82 +  418: 297  187
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1590  / 13 122.31




	Mikołaj Cieplik 141.68 Ostrzeszów

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Marcin         Kurowski              118.93 -  359: 397   69
    2    18 Teresa         Zalewska              122.45 -  315: 408   72
    3    20 Irena          Sołdan                143.04 +  454: 351  193
    4    18 Grażyna        Smereka               107.33 +  417: 316  157
    5    15 Krzysztof      Kałuża                134.67 -  356: 451   85
    6    15 Aneta          Szczyrzyca            102.48 +  494: 320  152
    7    10 Igor           Kabalewski            113.88 +  423: 385  164
    8     8 Bartosz        Bartczak              125.71 -  395: 450   76
    9    10 Marta          Sztajnert             121.82 +  410: 357  172
   10     7 Maciej         Dąbrowski             119.90 +  499: 299  170
   11     6 Szymon         Dąbrowski             138.68 +  511: 273  189
   12     1 Janusz         Krupiński             143.51 -  293: 421   94
   13     6 Krzysztof      Sporczyk              133.84 +  435: 380  184
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1777  / 13 136.69




	Justyna Górka 141.68 Kraków  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Sławomir       Wolski                116.11 +  456: 326  166
    2     9 Ireneusz       Kurzok                131.11 +  399: 255  181
    3     2 Dominik        Ulejczyk              131.03 +  519: 400  181
    4     2 Franciszek     Łysek                 143.90 -  325: 469   94
    5     3 Adam           Grzelec               137.44 +  426: 388  187
    6     4 Tomasz         Siwiński              114.53 +  444: 265  165
    7     3 Szymon         Dąbrowski             138.68 +  519: 314  189
    8     1 Janusz         Krupiński             143.51 -  373: 385   94
    9     2 Marta          Szcześniak            127.33 -  391: 395   77
   10     3 Maciej         Skrzypczak            137.12 -  346: 477   87
   11     5 Sławomir       Piotrowski            143.34 -  330: 402   93
   12     8 Jerzy          Matyasik              131.67 +  420: 345  182
   13     5 Jerzy          Luter                 125.30 -  363: 386   75
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1771  / 13 136.23




	Dariusz Putoń 140.83 Ruda Śląska            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Leszek         Kilian                114.78 +  502: 278  165
    2     4 Mariusz        Wrześniewski          148.21 +  416: 293  198
    3     5 Jerzy          Luter                 125.30 -  354: 380   75
    4     7 Teresa         Zalewska              122.45 +  325: 301  172
    5     8 Artur          Irzyk                 147.82 -  302: 501   98
    6    12 Sławomir       Wolski                116.11 +  361: 271  166
    7     6 Adam           Grzelec               137.44 +  489: 338  187
    8     5 Sławomir       Piotrowski            143.34 -  302: 476   93
    9     5 Szymon         Stępień               126.26 -  372: 387   76
   10    10 Jerzy          Matyasik              131.67 +  396: 330  182
   11     9 Dominik        Ulejczyk              131.03 +  463: 243  181
   12     5 Krzysztof      Sporczyk              133.84 +  407: 315  184
   13     4 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 +  408: 349  181
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1958  / 13 150.62




	Szymon Dąbrowski 138.68 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Tomasz         Siwiński              114.53 +  501: 314  165
    2     5 Krzysztof      Kałuża                134.67 +  428: 248  185
    3     3 Szymon         Stępień               126.26 +  495: 328  176
    4     1 Janusz         Krupiński             143.51 -  273: 561   94
    5     4 Bożena         Guział                123.73 +  321: 315  174
    6     5 Artur          Irzyk                 147.82 +  364: 333  198
    7     3 Justyna        Górka                 141.68 -  314: 519   92
    8     3 Franciszek     Łysek                 143.90 -  407: 419   94
    9     7 Jerzy          Matyasik              131.67 +  306: 270  182
   10     6 Bartosz        Bartczak              125.71 -  355: 459   76
   11     6 Mikołaj        Cieplik               141.68 -  273: 511   92
   12    11 Marta          Majewska              106.69 +  364: 334  157
   13     9 Dominik        Ulejczyk              131.03 -  219: 417   81
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1766  / 13 135.85




	Adam Grzelec 137.44 Poznań

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Igor           Kabalewski            113.88 -  324: 331   64
    2    23 Dawid          Węgrzyński            100.00 +  428: 182  150
    3    15 Marcin         Kurowski              118.93 +  351: 291  169
    4     6 Artur          Irzyk                 147.82 +  489: 405  198
    5     3 Justyna        Górka                 141.68 -  388: 426   92
    6     9 Bożena         Guział                123.73 +  461: 345  174
    7     6 Dariusz        Putoń                 140.83 -  338: 489   91
    8     9 Jerzy          Matyasik              131.67 -  386: 389   82
    9    12 Irena          Sołdan                143.04 +  405: 358  193
   10     8 Krzysztof      Kałuża                134.67 -  345: 362   85
   11    11 Teresa         Zalewska              122.45 -  317: 503   72
   12    14 Sławomir       Wolski                116.11 -  405: 418   66
   13    16 Aneta          Szczyrzyca            102.48 +  490: 368  152
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1588  / 13 122.15




	Maciej Skrzypczak 137.12 Kędzierzyn-Koźle

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Marta          Świątkowska           113.71 +  398: 394  164
    2     7 Arkadiusz      Łydka                 127.52 +  361: 326  178
    3     6 Sławomir       Piotrowski            143.34 -  312: 426   93
    4     9 Mariusz        Wrześniewski          148.21 +  415: 369  198
    5     5 Krzysztof      Sporczyk              133.84 +  489: 340  184
    6     1 Janusz         Krupiński             143.51 +  462: 403  194
    7     1 Marta          Szcześniak            127.33 -  293: 402   77
    8     6 Artur          Irzyk                 147.82 +  420: 376  198
    9     4 Franciszek     Łysek                 143.90 +  384: 340  194
   10     3 Justyna        Górka                 141.68 +  477: 346  192
   11     2 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 +  371: 297  181
   12     2 Jerzy          Luter                 125.30 +  417: 387  175
   13     1 Janusz         Krupiński             143.51 -  336: 394   94
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2122  / 13 163.23




	Natalia Ogierman 136.82 Katowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Grażyna        Smereka               107.33 +  524: 365  157
    2     2 Szymon         Stępień               126.26 -  357: 408   76
    3     8 Tomasz         Siwiński              114.53 -  321: 361   65
    4    13 Aneta          Szczyrzyca            102.48 +  378: 251  152
    5    12 Teresa         Zalewska              122.45 -  290: 295   72
    6    16 Marcin         Kurowski              118.93 -  354: 386   69
    7    17 Wojciech       Wojtysiak             101.32 +  350: 267  151
    8    13 Marta          Sztajnert             121.82 -  393: 435   72
    9    16 Leszek         Kilian                114.78 +  408: 293  165
   10    14 Ireneusz       Kurzok                131.11 -  376: 452   81
   11    16 Liliana        Dąbrowska             104.03 +  337: 267  154
   12    15 Marta          Świątkowska           113.71 +  379: 310  164
   13    11 Irena          Sołdan                143.04 -  297: 418   93
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1471  / 13 113.15




	Krzysztof Kałuża 134.67 Sosnowiec

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Agnieszka      Antos                 107.00 +  416: 305  157
    2     5 Szymon         Dąbrowski             138.68 -  248: 428   89
    3    14 Bartosz        Bartczak              125.71 +  395: 306  176
    4    10 Krzysztof      Sporczyk              133.84 -  273: 472   84
    5    15 Mikołaj        Cieplik               141.68 +  451: 356  192
    6    10 Szymon         Stępień               126.26 -  346: 380   76
    7    13 Maciej         Dąbrowski             119.90 -  378: 407   70
    8    15 Sławomir       Wolski                116.11 +  411: 380  166
    9    11 Marek          Rogalski              133.63 +  397: 364  184
   10     8 Adam           Grzelec               137.44 +  362: 345  187
   11    10 Zdzisław       Stańkowski            126.26 +  474: 408  176
   12     4 Mariusz        Wrześniewski          148.21 -  414: 415   98
   13     8 Sławomir       Piotrowski            143.34 -  331: 416   93
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1748  / 13 134.46




	Krzysztof Sporczyk 133.84 Piaseczno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Marta          Majewska              106.69 +  424: 339  157
    2     3 Dominik        Ulejczyk              131.03 -  315: 412   81
    3    17 Leszek         Kilian                114.78 +  464: 322  165
    4    10 Krzysztof      Kałuża                134.67 +  472: 273  185
    5     5 Maciej         Skrzypczak            137.12 -  340: 489   87
    6     8 Jerzy          Matyasik              131.67 -  298: 435   82
    7    12 Marta          Sztajnert             121.82 +  409: 321  172
    8    10 Marta          Świątkowska           113.71 +  383: 328  164
    9     6 Bartosz        Bartczak              125.71 -  428: 441   76
   10     9 Tomasz         Siwiński              114.53 +  366: 285  165
   11     8 Marek          Rogalski              133.63 +  669: 346  184
   12     5 Dariusz        Putoń                 140.83 -  315: 407   91
   13     6 Mikołaj        Cieplik               141.68 -  380: 435   92
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1701  / 13 130.85




	Marek Rogalski 133.63 Warszawa                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Grażyna        Chłopek               104.81 +  363: 329  155
    2    11 Janusz         Krupiński             143.51 -  379: 448   94
    3    16 Ireneusz       Kurzok                131.11 -  352: 383   81
    4    20 Marcin         Kurowski              118.93 +  471: 295  169
    5    13 Wojciech       Wojtysiak             101.32 +  506: 201  151
    6     7 Bartosz        Bartczak              125.71 +  466: 382  176
    7     4 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 -  341: 368   81
    8     7 Jerzy          Luter                 125.30 -  331: 498   75
    9    11 Krzysztof      Kałuża                134.67 -  364: 397   85
   10    13 Sławomir       Wolski                116.11 +  365: 359  166
   11     8 Krzysztof      Sporczyk              133.84 -  346: 669   84
   12    13 Aneta          Szczyrzyca            102.48 +  414: 395  152
   13    10 Artur          Irzyk                 147.82 -  334: 431   98
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1567  / 13 120.54




	Jerzy Matyasik 131.67 Kraków                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Aneta          Szczyrzyca            102.48 +  377: 322  152
    2    10 Franciszek     Łysek                 143.90 -  317: 350   94
    3    11 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 +  411: 400  181
    4     4 Dominik        Ulejczyk              131.03 +  352: 349  181
    5     7 Sławomir       Piotrowski            143.34 -  354: 355   93
    6     8 Krzysztof      Sporczyk              133.84 +  435: 298  184
    7     7 Szymon         Stępień               126.26 -  304: 440   76
    8     9 Adam           Grzelec               137.44 +  389: 386  187
    9     7 Szymon         Dąbrowski             138.68 -  270: 306   89
   10    10 Dariusz        Putoń                 140.83 -  330: 396   91
   11    12 Arkadiusz      Łydka                 127.52 +  454: 320  178
   12     8 Justyna        Górka                 141.68 -  345: 420   92
   13    14 Ireneusz       Kurzok                131.11 -  342: 400   81
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1679  / 13 129.15




	Ireneusz Kurzok 131.11 Mikołów                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Wojciech       Wojtysiak             101.32 +  390: 280  151
    2     9 Justyna        Górka                 141.68 -  255: 399   92
    3    16 Marek          Rogalski              133.63 +  383: 352  184
    4    11 Szymon         Stępień               126.26 -  342: 450   76
    5    14 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 -  343: 346   81
    6    13 Dominik        Ulejczyk              131.03 -  362: 391   81
    7    20 Łukasz         Soliwoda              100.00 -  330: 373   50
    8    19 Grażyna        Smereka               107.33 +  373: 258  157
    9    18 Liliana        Dąbrowska             104.03 +  440: 314  154
   10    14 Natalia        Ogierman              136.82 +  452: 376  187
   11    13 Tomasz         Siwiński              114.53 +  326: 323  165
   12     9 Zdzisław       Stańkowski            126.26 -  334: 400   76
   13    14 Jerzy          Matyasik              131.67 +  400: 342  182
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1636  / 13 125.85




	Dominik Ulejczyk 131.03 Będzin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Andrzej        Klich                 100.00 +  519: 371  150
    2     3 Krzysztof      Sporczyk              133.84 +  412: 315  184
    3     2 Justyna        Górka                 141.68 -  400: 519   92
    4     4 Jerzy          Matyasik              131.67 -  349: 352   82
    5     9 Igor           Kabalewski            113.88 -  261: 387   64
    6    13 Ireneusz       Kurzok                131.11 +  391: 362  181
    7    11 Bożena         Guział                123.73 +  368: 292  174
    8    12 Tomasz         Siwiński              114.53 -  319: 354   65
    9    13 Marta          Świątkowska           113.71 +  341: 329  164
   10    12 Teresa         Zalewska              122.45 +  369: 366  172
   11     9 Dariusz        Putoń                 140.83 -  243: 463   91
   12    10 Maciej         Dąbrowski             119.90 +  437: 313  170
   13     9 Szymon         Dąbrowski             138.68 +  417: 219  189
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1778  / 13 136.77




	Arkadiusz Kleniewski 130.72 Dzierzążnia

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Julia          Orłowska              100.00 +  412: 164  150
    2     6 Sławomir       Piotrowski            143.34 -  367: 419   93
    3    11 Jerzy          Matyasik              131.67 -  400: 411   82
    4    14 Michał         Sztajnert             100.00 +  382: 215  150
    5    14 Ireneusz       Kurzok                131.11 +  346: 343  181
    6    11 Teresa         Zalewska              122.45 +  382: 357  172
    7     4 Marek          Rogalski              133.63 +  368: 341  184
    8     4 Szymon         Stępień               126.26 +  471: 343  176
    9     1 Janusz         Krupiński             143.51 +  402: 302  194
   10     2 Marta          Szcześniak            127.33 +  472: 360  177
   11     2 Maciej         Skrzypczak            137.12 -  297: 371   87
   12     3 Franciszek     Łysek                 143.90 -  377: 414   94
   13     4 Dariusz        Putoń                 140.83 -  349: 408   91
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1831  / 13 140.85




	Arkadiusz Łydka 127.52 Jaworzno                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    21 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  473: 306  150
    2     7 Maciej         Skrzypczak            137.12 -  326: 361   87
    3    10 Teresa         Zalewska              122.45 -  356: 386   72
    4    16 Igor           Kabalewski            113.88 -  313: 403   64
    5    18 Leszek         Kilian                114.78 -  288: 388   65
    6    21 Michał         Sztajnert             100.00 +  429: 261  150
    7    18 Aneta          Szczyrzyca            102.48 +  342: 300  152
    8    14 Marta          Majewska              106.69 +  447: 416  157
    9    14 Zdzisław       Stańkowski            126.26 -  375: 422   76
   10    15 Marta          Świątkowska           113.71 +  361: 263  164
   11    12 Jerzy          Matyasik              131.67 -  320: 454   82
   12    16 Bożena         Guział                123.73 +  397: 361  174
   13    12 Maciej         Dąbrowski             119.90 +  435: 313  170
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1563  / 13 120.23




	Marta Szcześniak 127.33 Krzyków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    22 Łukasz         Soliwoda              100.00 +  437: 263  150
    2     1 Zdzisław       Stańkowski            126.26 +  522: 284  176
    3     1 Janusz         Krupiński             143.51 -  349: 379   94
    4     5 Sławomir       Wolski                116.11 +  479: 345  166
    5     2 Franciszek     Łysek                 143.90 +  475: 414  194
    6     2 Sławomir       Piotrowski            143.34 +  428: 365  193
    7     1 Maciej         Skrzypczak            137.12 +  402: 293  187
    8     2 Mariusz        Wrześniewski          148.21 -  321: 363   98
    9     2 Justyna        Górka                 141.68 +  395: 391  192
   10     2 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 -  360: 472   81
   11     4 Jerzy          Luter                 125.30 -  336: 377   75
   12     6 Bartosz        Bartczak              125.71 -  274: 448   76
   13     7 Zdzisław       Stańkowski            126.26 -  362: 395   76
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1758  / 13 135.23




	Szymon Stępień 126.26 Bytom

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    23 Michał         Sztajnert             100.00 +  437: 292  150
    2     2 Natalia        Ogierman              136.82 +  408: 357  187
    3     3 Szymon         Dąbrowski             138.68 -  328: 495   89
    4    11 Ireneusz       Kurzok                131.11 +  450: 342  181
    5     6 Tomasz         Siwiński              114.53 -  339: 399   65
    6    10 Krzysztof      Kałuża                134.67 +  380: 346  185
    7     7 Jerzy          Matyasik              131.67 +  440: 304  182
    8     4 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 -  343: 471   81
    9     5 Dariusz        Putoń                 140.83 +  387: 372  191
   10     5 Jerzy          Luter                 125.30 -  401: 442   75
   11     7 Maciej         Dąbrowski             119.90 +  406: 314  170
   12     7 Sławomir       Piotrowski            143.34 +  387: 327  193
   13     3 Bartosz        Bartczak              125.71 +  363: 317  176
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1925  / 13 148.08




	Zdzisław Stańkowski 126.26 Rząska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    24 Dawid          Węgrzyński            100.00 +  550: 193  150
    2     1 Marta          Szcześniak            127.33 -  284: 522   77
    3     9 Mariusz        Wrześniewski          148.21 -  322: 525   98
    4    15 Andrzej        Klich                 100.00 +  373: 317  150
    5    16 Marta          Majewska              106.69 -  313: 331   57
    6    17 Grażyna        Smereka               107.33 +  354: 311  157
    7    15 Teresa         Zalewska              122.45 -  301: 361   72
    8    16 Leszek         Kilian                114.78 +  452: 337  165
    9    14 Arkadiusz      Łydka                 127.52 +  422: 375  178
   10    11 Artur          Irzyk                 147.82 +  419: 340  198
   11    10 Krzysztof      Kałuża                134.67 -  408: 474   85
   12     9 Ireneusz       Kurzok                131.11 +  400: 334  181
   13     7 Marta          Szcześniak            127.33 +  395: 362  177
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1745  / 13 134.23




	Bartosz Bartczak 125.71 Poznań

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Mariusz        Wrześniewski          148.21 -  334: 417   98
    2    20 Wojciech       Wojtysiak             101.32 +  430: 323  151
    3    14 Krzysztof      Kałuża                134.67 -  306: 395   85
    4    21 Leszek         Kilian                114.78 +  365: 325  165
    5    10 Maciej         Dąbrowski             119.90 +  424: 306  170
    6     7 Marek          Rogalski              133.63 -  382: 466   84
    7    14 Sławomir       Wolski                116.11 +  348: 329  166
    8     8 Mikołaj        Cieplik               141.68 +  450: 395  192
    9     6 Krzysztof      Sporczyk              133.84 +  441: 428  184
   10     6 Szymon         Dąbrowski             138.68 +  459: 355  189
   11     1 Janusz         Krupiński             143.51 -  343: 445   94
   12     6 Marta          Szcześniak            127.33 +  448: 274  177
   13     3 Szymon         Stępień               126.26 -  317: 363   76
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1831  / 13 140.85




	Jerzy Luter 125.30 Bytom                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Artur          Irzyk                 147.82 +  458: 437  198
    2     8 Marcin         Kurowski              118.93 +  335: 263  169
    3     5 Dariusz        Putoń                 140.83 +  380: 354  191
    4     3 Sławomir       Piotrowski            143.34 +  413: 278  193
    5     1 Janusz         Krupiński             143.51 -  339: 449   94
    6     3 Franciszek     Łysek                 143.90 -  351: 355   94
    7     5 Mariusz        Wrześniewski          148.21 -  283: 500   98
    8     7 Marek          Rogalski              133.63 +  498: 331  184
    9     9 Tomasz         Siwiński              114.53 +  397: 392  165
   10     5 Szymon         Stępień               126.26 +  442: 401  176
   11     4 Marta          Szcześniak            127.33 +  377: 336  177
   12     2 Maciej         Skrzypczak            137.12 -  387: 417   87
   13     5 Justyna        Górka                 141.68 +  386: 363  192
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2018  / 13 155.23




	Bożena Guział 123.73 Racibórz                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Franciszek     Łysek                 143.90 -  312: 454   94
    2    15 Andrzej        Klich                 100.00 +  373: 312  150
    3    12 Grażyna        Smereka               107.33 +  429: 250  157
    4    12 Agnieszka      Antos                 107.00 +  381: 326  157
    5     4 Szymon         Dąbrowski             138.68 -  315: 321   89
    6     9 Adam           Grzelec               137.44 -  345: 461   87
    7    11 Dominik        Ulejczyk              131.03 -  292: 368   81
    8    18 Marcin         Kurowski              118.93 -  327: 357   69
    9    19 Wojciech       Wojtysiak             101.32 -  333: 352   51
   10    19 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  431: 308  150
   11    19 Łukasz         Soliwoda              100.00 +  326: 314  150
   12    16 Arkadiusz      Łydka                 127.52 -  361: 397   78
   13    18 Tomasz         Siwiński              114.53 -  328: 438   65
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1378  / 13 106.00




	Teresa Zalewska 122.45 Racibórz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Janusz         Krupiński             143.51 -  301: 440   94
    2    18 Mikołaj        Cieplik               141.68 +  408: 315  192
    3    10 Arkadiusz      Łydka                 127.52 +  386: 356  178
    4     7 Dariusz        Putoń                 140.83 -  301: 325   91
    5    12 Natalia        Ogierman              136.82 +  295: 290  187
    6    11 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 -  357: 382   81
    7    15 Zdzisław       Stańkowski            126.26 +  361: 301  176
    8    11 Maciej         Dąbrowski             119.90 -  276: 356   70
    9    15 Marcin         Kurowski              118.93 +  389: 370  169
   10    12 Dominik        Ulejczyk              131.03 -  366: 369   81
   11    11 Adam           Grzelec               137.44 +  503: 317  187
   12    12 Artur          Irzyk                 147.82 -  363: 453   98
   13    15 Marcin         Kurowski              118.93 +  435: 319  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1773  / 13 136.38




	Marta Sztajnert 121.82 Wisła                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Sławomir       Piotrowski            143.34 -  360: 476   93
    2    17 Agnieszka      Antos                 107.00 -  282: 291   57
    3    21 Grażyna        Chłopek               104.81 +  378: 362  155
    4    17 Marta          Majewska              106.69 +  409: 333  157
    5    11 Mariusz        Wrześniewski          148.21 -  321: 481   98
    6    19 Łukasz         Soliwoda              100.00 +  373: 364  150
    7    12 Krzysztof      Sporczyk              133.84 -  321: 409   84
    8    13 Natalia        Ogierman              136.82 +  435: 393  187
    9    10 Mikołaj        Cieplik               141.68 -  357: 410   92
   10    17 Marcin         Kurowski              118.93 -  356: 365   69
   11    17 Wojciech       Wojtysiak             101.32 +  396: 287  151
   12    17 Irena          Sołdan                143.04 -  331: 479   93
   13    17 Marta          Świątkowska           113.71 +  391: 203  164
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1550  / 13 119.23




	Maciej Dąbrowski 119.90 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Irena          Sołdan                143.04 +  440: 320  193
    2    12 Igor           Kabalewski            113.88 +  482: 407  164
    3     4 Franciszek     Łysek                 143.90 -  327: 450   94
    4     8 Tomasz         Siwiński              114.53 -  365: 388   65
    5    10 Bartosz        Bartczak              125.71 -  306: 424   76
    6    14 Leszek         Kilian                114.78 +  382: 333  165
    7    13 Krzysztof      Kałuża                134.67 +  407: 378  185
    8    11 Teresa         Zalewska              122.45 +  356: 276  172
    9     8 Artur          Irzyk                 147.82 +  398: 368  198
   10     7 Mikołaj        Cieplik               141.68 -  299: 499   92
   11     7 Szymon         Stępień               126.26 -  314: 406   76
   12    10 Dominik        Ulejczyk              131.03 -  313: 437   81
   13    12 Arkadiusz      Łydka                 127.52 -  313: 435   78
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1639  / 13 126.08




	Marcin Kurowski 118.93 Racibórz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Mikołaj        Cieplik               141.68 +  397: 359  192
    2     8 Jerzy          Luter                 125.30 -  263: 335   75
    3    15 Adam           Grzelec               137.44 -  291: 351   87
    4    20 Marek          Rogalski              133.63 -  295: 471   84
    5    20 Irena          Sołdan                143.04 +  366: 282  193
    6    16 Natalia        Ogierman              136.82 +  386: 354  187
    7    16 Marta          Świątkowska           113.71 -  293: 359   64
    8    18 Bożena         Guział                123.73 +  357: 327  174
    9    15 Teresa         Zalewska              122.45 -  370: 389   72
   10    17 Marta          Sztajnert             121.82 +  365: 356  172
   11    15 Artur          Irzyk                 147.82 -  331: 457   98
   12    18 Tomasz         Siwiński              114.53 +  382: 326  165
   13    15 Teresa         Zalewska              122.45 -  319: 435   72
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1635  / 13 125.77




	Sławomir Wolski 116.11 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Justyna        Górka                 141.68 -  326: 456   92
    2    22 Łukasz         Soliwoda              100.00 +  356: 304  150
    3    13 Marta          Majewska              106.69 +  423: 374  157
    4     5 Marta          Szcześniak            127.33 -  345: 479   77
    5    17 Agnieszka      Antos                 107.00 +  330: 312  157
    6    12 Dariusz        Putoń                 140.83 -  271: 361   91
    7    14 Bartosz        Bartczak              125.71 -  329: 348   76
    8    15 Krzysztof      Kałuża                134.67 -  380: 411   85
    9    20 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  449: 292  150
   10    13 Marek          Rogalski              133.63 -  359: 365   84
   11    18 Grażyna        Chłopek               104.81 +  395: 352  155
   12    14 Adam           Grzelec               137.44 +  418: 405  187
   13    13 Marta          Majewska              106.69 +  484: 352  157
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1618  / 13 124.46




	Leszek Kilian 114.78 Jaworzno                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Dariusz        Putoń                 140.83 -  278: 502   91
    2    21 Grażyna        Chłopek               104.81 +  345: 264  155
    3    17 Krzysztof      Sporczyk              133.84 -  322: 464   84
    4    21 Bartosz        Bartczak              125.71 -  325: 365   76
    5    18 Arkadiusz      Łydka                 127.52 +  388: 288  178
    6    14 Maciej         Dąbrowski             119.90 -  333: 382   70
    7    22 Agnieszka      Antos                 107.00 +  330: 329  157
    8    16 Zdzisław       Stańkowski            126.26 -  337: 452   76
    9    16 Natalia        Ogierman              136.82 -  293: 408   87
   10    20 Andrzej        Klich                 100.00 -  352: 357   50
   11    21 Marta          Świątkowska           113.71 -  258: 467   64
   12    21 Łukasz         Soliwoda              100.00 +  423: 246  150
   13    21 Wojciech       Wojtysiak             101.32 +  374: 299  151
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1389  / 13 106.85




	Tomasz Siwiński 114.53 Zawiercie                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Szymon         Dąbrowski             138.68 -  314: 501   89
    2    14 Marta          Świątkowska           113.71 +  413: 210  164
    3     8 Natalia        Ogierman              136.82 +  361: 321  187
    4     8 Maciej         Dąbrowski             119.90 +  388: 365  170
    5     6 Szymon         Stępień               126.26 +  399: 339  176
    6     4 Justyna        Górka                 141.68 -  265: 444   92
    7     8 Sławomir       Piotrowski            143.34 -  260: 319   93
    8    12 Dominik        Ulejczyk              131.03 +  354: 319  181
    9     9 Jerzy          Luter                 125.30 -  392: 397   75
   10     9 Krzysztof      Sporczyk              133.84 -  285: 366   84
   11    13 Ireneusz       Kurzok                131.11 -  323: 326   81
   12    18 Marcin         Kurowski              118.93 -  326: 382   69
   13    18 Bożena         Guział                123.73 +  438: 328  174
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1635  / 13 125.77




	Igor Kabalewski 113.88 Podkowa Leśna

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Adam           Grzelec               137.44 +  331: 324  187
    2    12 Maciej         Dąbrowski             119.90 -  407: 482   70
    3     7 Artur          Irzyk                 147.82 -  295: 348   98
    4    16 Arkadiusz      Łydka                 127.52 +  403: 313  178
    5     9 Dominik        Ulejczyk              131.03 +  387: 261  181
    6     6 Mariusz        Wrześniewski          148.21 -  335: 451   98
    7    10 Mikołaj        Cieplik               141.68 -  385: 423   92
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     904  /  7 129.14




	Marta Świątkowska 113.71 Wrocław                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Maciej         Skrzypczak            137.12 -  394: 398   87
    2    14 Tomasz         Siwiński              114.53 -  210: 413   65
    3    23 Julia          Orłowska              100.00 +  496: 292  150
    4    19 Wojciech       Wojtysiak             101.32 -  297: 373   51
    5    19 Michał         Sztajnert             100.00 +  329: 290  150
    6    20 Agnieszka      Antos                 107.00 +  445: 251  157
    7    16 Marcin         Kurowski              118.93 +  359: 293  169
    8    10 Krzysztof      Sporczyk              133.84 -  328: 383   84
    9    13 Dominik        Ulejczyk              131.03 -  329: 341   81
   10    15 Arkadiusz      Łydka                 127.52 -  263: 361   78
   11    21 Leszek         Kilian                114.78 +  467: 258  165
   12    15 Natalia        Ogierman              136.82 -  310: 379   87
   13    17 Marta          Sztajnert             121.82 -  203: 391   72
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1396  / 13 107.38




	Grażyna Smereka 107.33 Racibórz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Natalia        Ogierman              136.82 -  365: 524   87
    2    16 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  404: 296  150
    3    12 Bożena         Guział                123.73 -  250: 429   74
    4    18 Mikołaj        Cieplik               141.68 -  316: 417   92
    5    22 Grażyna        Chłopek               104.81 +  320: 301  155
    6    17 Zdzisław       Stańkowski            126.26 -  311: 354   76
    7    19 Irena          Sołdan                143.04 -  272: 397   93
    8    19 Ireneusz       Kurzok                131.11 -  258: 373   81
    9    24 Michał         Sztajnert             100.00 +  361: 254  150
   10    24 Julia          Orłowska              100.00 +  350: 256  150
   11    20 Aneta          Szczyrzyca            102.48 -  306: 397   52
   12    23 Dawid          Węgrzyński            100.00 +  404: 250  150
   13    19 Andrzej        Klich                 100.00 +  442: 314  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1460  / 13 112.31




	Agnieszka Antos 107.00 Racibórz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Krzysztof      Kałuża                134.67 -  305: 416   85
    2    17 Marta          Sztajnert             121.82 +  291: 282  172
    3    18 Aneta          Szczyrzyca            102.48 +  326: 317  152
    4    12 Bożena         Guział                123.73 -  326: 381   74
    5    17 Sławomir       Wolski                116.11 -  312: 330   66
    6    20 Marta          Świątkowska           113.71 -  251: 445   64
    7    22 Leszek         Kilian                114.78 -  329: 330   65
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     678  /  7  96.86




	Marta Majewska 106.69 Wadowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Krzysztof      Sporczyk              133.84 -  339: 424   84
    2    19 Michał         Sztajnert             100.00 +  426: 333  150
    3    13 Sławomir       Wolski                116.11 -  374: 423   66
    4    17 Marta          Sztajnert             121.82 -  333: 409   72
    5    16 Zdzisław       Stańkowski            126.26 +  331: 313  176
    6    18 Wojciech       Wojtysiak             101.32 +  367: 337  151
    7     9 Artur          Irzyk                 147.82 -  262: 433   98
    8    14 Arkadiusz      Łydka                 127.52 -  416: 447   78
    9    17 Łukasz         Soliwoda              100.00 +  425: 259  150
   10    16 Aneta          Szczyrzyca            102.48 +  379: 331  152
   11    14 Irena          Sołdan                143.04 +  384: 360  193
   12    11 Szymon         Dąbrowski             138.68 -  334: 364   89
   13    13 Sławomir       Wolski                116.11 -  352: 484   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1525  / 13 117.31




	Grażyna Chłopek 104.81 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Marek          Rogalski              133.63 -  329: 363   84
    2    21 Leszek         Kilian                114.78 -  264: 345   65
    3    21 Marta          Sztajnert             121.82 -  362: 378   72
    4    22 Łukasz         Soliwoda              100.00 -  284: 343   50
    5    22 Grażyna        Smereka               107.33 -  301: 320   57
    6    24 Dawid          Węgrzyński            100.00 +  410: 209  150
    7    21 Andrzej        Klich                 100.00 +  341: 331  150
    8    22 Michał         Sztajnert             100.00 -  316: 363   50
    9    22 Julia          Orłowska              100.00 +  320: 293  150
   10    21 Jolanta        Dąbrowska             100.00 +  286: 259  150
   11    18 Sławomir       Wolski                116.11 -  352: 395   66
   12    22 Liliana        Dąbrowska             104.03 +  343: 306  154
   13    20 Zygmunt        Skwarek               100.00 -  307: 327   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1248  / 13  96.00




	Liliana Dąbrowska 104.03 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    8    23 Julia          Orłowska              100.00 +  335: 292  150
    9    18 Ireneusz       Kurzok                131.11 -  314: 440   81
   10    22 Michał         Sztajnert             100.00 +  386: 301  150
   11    16 Natalia        Ogierman              136.82 -  267: 337   87
   12    22 Grażyna        Chłopek               104.81 -  306: 343   55
   13    22 Łukasz         Soliwoda              100.00 +  367: 347  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     673  /  6 112.17




	Aneta Szczyrzyca 102.48 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Jerzy          Matyasik              131.67 -  322: 377   82
    2    24 Julia          Orłowska              100.00 +  416: 325  150
    3    18 Agnieszka      Antos                 107.00 -  317: 326   57
    4    13 Natalia        Ogierman              136.82 -  251: 378   87
    5    23 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  342: 247  150
    6    15 Mikołaj        Cieplik               141.68 -  320: 494   92
    7    18 Arkadiusz      Łydka                 127.52 -  300: 342   78
    8    24 Dawid          Węgrzyński            100.00 +  459: 235  150
    9    21 Andrzej        Klich                 100.00 +  476: 236  150
   10    16 Marta          Majewska              106.69 -  331: 379   57
   11    20 Grażyna        Smereka               107.33 +  397: 306  157
   12    13 Marek          Rogalski              133.63 -  395: 414   84
   13    16 Adam           Grzelec               137.44 -  368: 490   87
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1381  / 13 106.23




	Wojciech Wojtysiak 101.32 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Ireneusz       Kurzok                131.11 -  280: 390   81
    2    20 Bartosz        Bartczak              125.71 -  323: 430   76
    3    24 Dawid          Węgrzyński            100.00 +  415: 192  150
    4    19 Marta          Świątkowska           113.71 +  373: 297  164
    5    13 Marek          Rogalski              133.63 -  201: 506   84
    6    18 Marta          Majewska              106.69 -  337: 367   57
    7    17 Natalia        Ogierman              136.82 -  267: 350   87
    8    20 Andrzej        Klich                 100.00 +  437: 287  150
    9    19 Bożena         Guział                123.73 +  352: 333  174
   10    18 Irena          Sołdan                143.04 -  348: 399   93
   11    17 Marta          Sztajnert             121.82 -  287: 396   72
   12    19 Zygmunt        Skwarek               100.00 -  277: 389   50
   13    21 Leszek         Kilian                114.78 -  299: 374   65
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1303  / 13 100.23




	Jolanta Dąbrowska 100.00 Żory

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    8    21 Zygmunt        Skwarek               100.00 -  226: 385   50
    9    23 Dawid          Węgrzyński            100.00 -  242: 263   50
   10    21 Grażyna        Chłopek               104.81 -  259: 286   55
   11    24 Julia          Orłowska              100.00 +  330: 324  150
   12    20 Andrzej        Klich                 100.00 -  306: 339   50
   13    23 Michał         Sztajnert             100.00 -  304: 373   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     405  /  6  67.50




	Andrzej Klich 100.00 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Dominik        Ulejczyk              131.03 -  371: 519   81
    2    15 Bożena         Guział                123.73 -  312: 373   74
    3    19 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  362: 328  150
    4    15 Zdzisław       Stańkowski            126.26 -  317: 373   76
    5    21 Łukasz         Soliwoda              100.00 -  318: 326   50
    6    22 Julia          Orłowska              100.00 +  342: 314  150
    7    21 Grażyna        Chłopek               104.81 -  331: 341   55
    8    20 Wojciech       Wojtysiak             101.32 -  287: 437   51
    9    21 Aneta          Szczyrzyca            102.48 -  236: 476   52
   10    20 Leszek         Kilian                114.78 +  357: 352  165
   11    22 Dawid          Węgrzyński            100.00 +  363: 303  150
   12    20 Jolanta        Dąbrowska             100.00 +  339: 306  150
   13    19 Grażyna        Smereka               107.33 -  314: 442   57
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1261  / 13  97.00




	Julia  Orłowska 100.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 -  164: 412   81
    2    24 Aneta          Szczyrzyca            102.48 -  325: 416   52
    3    23 Marta          Świątkowska           113.71 -  292: 496   64
    4    23 Irena          Sołdan                143.04 -  245: 433   93
    5    24 Dawid          Węgrzyński            100.00 +  382: 283  150
    6    22 Andrzej        Klich                 100.00 -  314: 342   50
    7    24 Zygmunt        Skwarek               100.00 -  251: 358   50
    8    23 Liliana        Dąbrowska             104.03 -  292: 335   54
    9    22 Grażyna        Chłopek               104.81 -  293: 320   55
   10    24 Grażyna        Smereka               107.33 -  256: 350   57
   11    24 Jolanta        Dąbrowska             100.00 -  324: 330   50
   12    24 Michał         Sztajnert             100.00 -  306: 385   50
   13    24 Dawid          Węgrzyński            100.00 -  247: 290   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     856  / 13  65.85




	Zygmunt Skwarek 100.00 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    21 Arkadiusz      Łydka                 127.52 -  306: 473   78
    2    16 Grażyna        Smereka               107.33 -  296: 404   57
    3    19 Andrzej        Klich                 100.00 -  328: 362   50
    4    24 Dawid          Węgrzyński            100.00 +  315: 251  150
    5    23 Aneta          Szczyrzyca            102.48 -  247: 342   52
    6    23 Irena          Sołdan                143.04 -  315: 417   93
    7    24 Julia          Orłowska              100.00 +  358: 251  150
    8    21 Jolanta        Dąbrowska             100.00 +  385: 226  150
    9    20 Sławomir       Wolski                116.11 -  292: 449   66
   10    19 Bożena         Guział                123.73 -  308: 431   74
   11    23 Michał         Sztajnert             100.00 +  362: 261  150
   12    19 Wojciech       Wojtysiak             101.32 +  389: 277  151
   13    20 Grażyna        Chłopek               104.81 +  327: 307  155
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1376  / 13 105.85




	Łukasz Soliwoda 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    22 Marta          Szcześniak            127.33 -  263: 437   77
    2    22 Sławomir       Wolski                116.11 -  304: 356   66
    3    22 Michał         Sztajnert             100.00 -  295: 421   50
    4    22 Grażyna        Chłopek               104.81 +  343: 284  155
    5    21 Andrzej        Klich                 100.00 +  326: 318  150
    6    19 Marta          Sztajnert             121.82 -  364: 373   72
    7    20 Ireneusz       Kurzok                131.11 +  373: 330  181
    8    17 Irena          Sołdan                143.04 -  351: 387   93
    9    17 Marta          Majewska              106.69 -  259: 425   57
   10    23 Dawid          Węgrzyński            100.00 +  384: 170  150
   11    19 Bożena         Guział                123.73 -  314: 326   74
   12    21 Leszek         Kilian                114.78 -  246: 423   65
   13    22 Liliana        Dąbrowska             104.03 -  347: 367   54
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1244  / 13  95.69




	Michał Sztajnert 100.00 Wisła

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    23 Szymon         Stępień               126.26 -  292: 437   76
    2    19 Marta          Majewska              106.69 -  333: 426   57
    3    22 Łukasz         Soliwoda              100.00 +  421: 295  150
    4    14 Arkadiusz      Kleniewski            130.72 -  215: 382   81
    5    19 Marta          Świątkowska           113.71 -  290: 329   64
    6    21 Arkadiusz      Łydka                 127.52 -  261: 429   78
    7    23 Dawid          Węgrzyński            100.00 -  340: 342   50
    8    22 Grażyna        Chłopek               104.81 +  363: 316  155
    9    24 Grażyna        Smereka               107.33 -  254: 361   57
   10    22 Liliana        Dąbrowska             104.03 -  301: 386   54
   11    23 Zygmunt        Skwarek               100.00 -  261: 362   50
   12    24 Julia          Orłowska              100.00 +  385: 306  150
   13    23 Jolanta        Dąbrowska             100.00 +  373: 304  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1172  / 13  90.15




	Dawid Węgrzyński 100.00 Zabrze

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    24 Zdzisław       Stańkowski            126.26 -  193: 550   76
    2    23 Adam           Grzelec               137.44 -  182: 428   87
    3    24 Wojciech       Wojtysiak             101.32 -  192: 415   51
    4    24 Zygmunt        Skwarek               100.00 -  251: 315   50
    5    24 Julia          Orłowska              100.00 -  283: 382   50
    6    24 Grażyna        Chłopek               104.81 -  209: 410   55
    7    23 Michał         Sztajnert             100.00 +  342: 340  150
    8    24 Aneta          Szczyrzyca            102.48 -  235: 459   52
    9    23 Jolanta        Dąbrowska             100.00 +  263: 242  150
   10    23 Łukasz         Soliwoda              100.00 -  170: 384   50
   11    22 Andrzej        Klich                 100.00 -  303: 363   50
   12    23 Grażyna        Smereka               107.33 -  250: 404   57
   13    24 Julia          Orłowska              100.00 +  290: 247  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1028  / 13  79.08


Wyniki poszczególnych rund turnieju Xll Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Mariusz        Wrześniewski         - Bartosz        Bartczak              417: 334
   2 Jerzy          Luter                - Artur          Irzyk                 458: 437
   3 Franciszek     Łysek                - Bożena         Guział                454: 312
   4 Teresa         Zalewska             - Janusz         Krupiński             301: 440
   5 Sławomir       Piotrowski           - Marta          Sztajnert             476: 360
   6 Maciej         Dąbrowski            - Irena          Sołdan                440: 320
   7 Mikołaj        Cieplik              - Marcin         Kurowski              359: 397
   8 Sławomir       Wolski               - Justyna        Górka                 326: 456
   9 Dariusz        Putoń                - Leszek         Kilian                502: 278
  10 Tomasz         Siwiński             - Szymon         Dąbrowski             314: 501
  11 Adam           Grzelec              - Igor           Kabalewski            324: 331
  12 Marta          Świątkowska          - Maciej         Skrzypczak            394: 398
  13 Natalia        Ogierman             - Grażyna        Smereka               524: 365
  14 Agnieszka      Antos                - Krzysztof      Kałuża                305: 416
  15 Krzysztof      Sporczyk             - Marta          Majewska              424: 339
  16 Grażyna        Chłopek              - Marek          Rogalski              329: 363
  17 Jerzy          Matyasik             - Aneta          Szczyrzyca            377: 322
  18 Wojciech       Wojtysiak            - Ireneusz       Kurzok                280: 390
  19 Dominik        Ulejczyk             - Andrzej        Klich                 519: 371
  20 Julia          Orłowska             - Arkadiusz      Kleniewski            164: 412
  21 Arkadiusz      Łydka                - Zygmunt        Skwarek               473: 306
  22 Łukasz         Soliwoda             - Marta          Szcześniak            263: 437
  23 Szymon         Stępień              - Michał         Sztajnert             437: 292
  24 Dawid          Węgrzyński           - Zdzisław       Stańkowski            193: 550


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marta          Szcześniak           - Zdzisław       Stańkowski            522: 284
   2 Natalia        Ogierman             - Szymon         Stępień               357: 408
   3 Dominik        Ulejczyk             - Krzysztof      Sporczyk              412: 315
   4 Dariusz        Putoń                - Mariusz        Wrześniewski          416: 293
   5 Szymon         Dąbrowski            - Krzysztof      Kałuża                428: 248
   6 Arkadiusz      Kleniewski           - Sławomir       Piotrowski            367: 419
   7 Maciej         Skrzypczak           - Arkadiusz      Łydka                 361: 326
   8 Marcin         Kurowski             - Jerzy          Luter                 263: 335
   9 Ireneusz       Kurzok               - Justyna        Górka                 255: 399
  10 Franciszek     Łysek                - Jerzy          Matyasik              350: 317
  11 Janusz         Krupiński            - Marek          Rogalski              448: 379
  12 Igor           Kabalewski           - Maciej         Dąbrowski             407: 482
  13 Artur          Irzyk                - Irena          Sołdan                497: 276
  14 Tomasz         Siwiński             - Marta          Świątkowska           413: 210
  15 Bożena         Guział               - Andrzej        Klich                 373: 312
  16 Grażyna        Smereka              - Zygmunt        Skwarek               404: 296
  17 Marta          Sztajnert            - Agnieszka      Antos                 282: 291
  18 Mikołaj        Cieplik              - Teresa         Zalewska              315: 408
  19 Marta          Majewska             - Michał         Sztajnert             426: 333
  20 Bartosz        Bartczak             - Wojciech       Wojtysiak             430: 323
  21 Leszek         Kilian               - Grażyna        Chłopek               345: 264
  22 Łukasz         Soliwoda             - Sławomir       Wolski                304: 356
  23 Dawid          Węgrzyński           - Adam           Grzelec               182: 428
  24 Aneta          Szczyrzyca           - Julia          Orłowska              416: 325


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Janusz         Krupiński            - Marta          Szcześniak            379: 349
   2 Justyna        Górka                - Dominik        Ulejczyk              519: 400
   3 Szymon         Dąbrowski            - Szymon         Stępień               495: 328
   4 Maciej         Dąbrowski            - Franciszek     Łysek                 327: 450
   5 Jerzy          Luter                - Dariusz        Putoń                 380: 354
   6 Sławomir       Piotrowski           - Maciej         Skrzypczak            426: 312
   7 Igor           Kabalewski           - Artur          Irzyk                 295: 348
   8 Tomasz         Siwiński             - Natalia        Ogierman              361: 321
   9 Zdzisław       Stańkowski           - Mariusz        Wrześniewski          322: 525
  10 Teresa         Zalewska             - Arkadiusz      Łydka                 386: 356
  11 Arkadiusz      Kleniewski           - Jerzy          Matyasik              400: 411
  12 Bożena         Guział               - Grażyna        Smereka               429: 250
  13 Sławomir       Wolski               - Marta          Majewska              423: 374
  14 Krzysztof      Kałuża               - Bartosz        Bartczak              395: 306
  15 Adam           Grzelec              - Marcin         Kurowski              351: 291
  16 Marek          Rogalski             - Ireneusz       Kurzok                352: 383
  17 Krzysztof      Sporczyk             - Leszek         Kilian                464: 322
  18 Agnieszka      Antos                - Aneta          Szczyrzyca            326: 317
  19 Zygmunt        Skwarek              - Andrzej        Klich                 328: 362
  20 Irena          Sołdan               - Mikołaj        Cieplik               351: 454
  21 Grażyna        Chłopek              - Marta          Sztajnert             362: 378
  22 Michał         Sztajnert            - Łukasz         Soliwoda              421: 295
  23 Marta          Świątkowska          - Julia          Orłowska              496: 292
  24 Wojciech       Wojtysiak            - Dawid          Węgrzyński            415: 192


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Janusz         Krupiński            - Szymon         Dąbrowski             561: 273
   2 Justyna        Górka                - Franciszek     Łysek                 325: 469
   3 Jerzy          Luter                - Sławomir       Piotrowski            413: 278
   4 Jerzy          Matyasik             - Dominik        Ulejczyk              352: 349
   5 Marta          Szcześniak           - Sławomir       Wolski                479: 345
   6 Artur          Irzyk                - Adam           Grzelec               405: 489
   7 Teresa         Zalewska             - Dariusz        Putoń                 301: 325
   8 Maciej         Dąbrowski            - Tomasz         Siwiński              365: 388
   9 Maciej         Skrzypczak           - Mariusz        Wrześniewski          415: 369
  10 Krzysztof      Kałuża               - Krzysztof      Sporczyk              273: 472
  11 Ireneusz       Kurzok               - Szymon         Stępień               342: 450
  12 Bożena         Guział               - Agnieszka      Antos                 381: 326
  13 Aneta          Szczyrzyca           - Natalia        Ogierman              251: 378
  14 Michał         Sztajnert            - Arkadiusz      Kleniewski            215: 382
  15 Andrzej        Klich                - Zdzisław       Stańkowski            317: 373
  16 Arkadiusz      Łydka                - Igor           Kabalewski            313: 403
  17 Marta          Majewska             - Marta          Sztajnert             333: 409
  18 Grażyna        Smereka              - Mikołaj        Cieplik               316: 417
  19 Wojciech       Wojtysiak            - Marta          Świątkowska           373: 297
  20 Marek          Rogalski             - Marcin         Kurowski              471: 295
  21 Leszek         Kilian               - Bartosz        Bartczak              325: 365
  22 Łukasz         Soliwoda             - Grażyna        Chłopek               343: 284
  23 Julia          Orłowska             - Irena          Sołdan                245: 433
  24 Zygmunt        Skwarek              - Dawid          Węgrzyński            315: 251


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Jerzy          Luter                - Janusz         Krupiński             339: 449
   2 Franciszek     Łysek                - Marta          Szcześniak            414: 475
   3 Justyna        Górka                - Adam           Grzelec               426: 388
   4 Szymon         Dąbrowski            - Bożena         Guział                321: 315
   5 Krzysztof      Sporczyk             - Maciej         Skrzypczak            340: 489
   6 Szymon         Stępień              - Tomasz         Siwiński              339: 399
   7 Sławomir       Piotrowski           - Jerzy          Matyasik              355: 354
   8 Artur          Irzyk                - Dariusz        Putoń                 501: 302
   9 Dominik        Ulejczyk             - Igor           Kabalewski            261: 387
  10 Bartosz        Bartczak             - Maciej         Dąbrowski             424: 306
  11 Mariusz        Wrześniewski         - Marta          Sztajnert             481: 321
  12 Natalia        Ogierman             - Teresa         Zalewska              290: 295
  13 Marek          Rogalski             - Wojciech       Wojtysiak             506: 201
  14 Arkadiusz      Kleniewski           - Ireneusz       Kurzok                346: 343
  15 Krzysztof      Kałuża               - Mikołaj        Cieplik               451: 356
  16 Zdzisław       Stańkowski           - Marta          Majewska              313: 331
  17 Agnieszka      Antos                - Sławomir       Wolski                312: 330
  18 Arkadiusz      Łydka                - Leszek         Kilian                288: 388
  19 Marta          Świątkowska          - Michał         Sztajnert             329: 290
  20 Irena          Sołdan               - Marcin         Kurowski              282: 366
  21 Andrzej        Klich                - Łukasz         Soliwoda              318: 326
  22 Grażyna        Chłopek              - Grażyna        Smereka               301: 320
  23 Zygmunt        Skwarek              - Aneta          Szczyrzyca            247: 342
  24 Dawid          Węgrzyński           - Julia          Orłowska              283: 382


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Maciej         Skrzypczak           - Janusz         Krupiński             462: 403
   2 Marta          Szcześniak           - Sławomir       Piotrowski            428: 365
   3 Franciszek     Łysek                - Jerzy          Luter                 355: 351
   4 Justyna        Górka                - Tomasz         Siwiński              444: 265
   5 Szymon         Dąbrowski            - Artur          Irzyk                 364: 333
   6 Igor           Kabalewski           - Mariusz        Wrześniewski          335: 451
   7 Bartosz        Bartczak             - Marek          Rogalski              382: 466
   8 Jerzy          Matyasik             - Krzysztof      Sporczyk              435: 298
   9 Adam           Grzelec              - Bożena         Guział                461: 345
  10 Szymon         Stępień              - Krzysztof      Kałuża                380: 346
  11 Teresa         Zalewska             - Arkadiusz      Kleniewski            357: 382
  12 Sławomir       Wolski               - Dariusz        Putoń                 271: 361
  13 Ireneusz       Kurzok               - Dominik        Ulejczyk              362: 391
  14 Leszek         Kilian               - Maciej         Dąbrowski             333: 382
  15 Mikołaj        Cieplik              - Aneta          Szczyrzyca            494: 320
  16 Marcin         Kurowski             - Natalia        Ogierman              386: 354
  17 Grażyna        Smereka              - Zdzisław       Stańkowski            311: 354
  18 Marta          Majewska             - Wojciech       Wojtysiak             367: 337
  19 Marta          Sztajnert            - Łukasz         Soliwoda              373: 364
  20 Agnieszka      Antos                - Marta          Świątkowska           251: 445
  21 Michał         Sztajnert            - Arkadiusz      Łydka                 261: 429
  22 Andrzej        Klich                - Julia          Orłowska              342: 314
  23 Irena          Sołdan               - Zygmunt        Skwarek               417: 315
  24 Grażyna        Chłopek              - Dawid          Węgrzyński            410: 209


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Maciej         Skrzypczak           - Marta          Szcześniak            293: 402
   2 Janusz         Krupiński            - Franciszek     Łysek                 539: 394
   3 Szymon         Dąbrowski            - Justyna        Górka                 314: 519
   4 Arkadiusz      Kleniewski           - Marek          Rogalski              368: 341
   5 Mariusz        Wrześniewski         - Jerzy          Luter                 500: 283
   6 Dariusz        Putoń                - Adam           Grzelec               489: 338
   7 Szymon         Stępień              - Jerzy          Matyasik              440: 304
   8 Tomasz         Siwiński             - Sławomir       Piotrowski            260: 319
   9 Marta          Majewska             - Artur          Irzyk                 262: 433
  10 Igor           Kabalewski           - Mikołaj        Cieplik               385: 423
  11 Bożena         Guział               - Dominik        Ulejczyk              292: 368
  12 Marta          Sztajnert            - Krzysztof      Sporczyk              321: 409
  13 Krzysztof      Kałuża               - Maciej         Dąbrowski             378: 407
  14 Bartosz        Bartczak             - Sławomir       Wolski                348: 329
  15 Zdzisław       Stańkowski           - Teresa         Zalewska              301: 361
  16 Marcin         Kurowski             - Marta          Świątkowska           293: 359
  17 Natalia        Ogierman             - Wojciech       Wojtysiak             350: 267
  18 Aneta          Szczyrzyca           - Arkadiusz      Łydka                 300: 342
  19 Grażyna        Smereka              - Irena          Sołdan                272: 397
  20 Ireneusz       Kurzok               - Łukasz         Soliwoda              330: 373
  21 Andrzej        Klich                - Grażyna        Chłopek               331: 341
  22 Leszek         Kilian               - Agnieszka      Antos                 330: 329
  23 Dawid          Węgrzyński           - Michał         Sztajnert             342: 340
  24 Julia          Orłowska             - Zygmunt        Skwarek               251: 358


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Justyna        Górka                - Janusz         Krupiński             373: 385
   2 Marta          Szcześniak           - Mariusz        Wrześniewski          321: 363
   3 Franciszek     Łysek                - Szymon         Dąbrowski             419: 407
   4 Arkadiusz      Kleniewski           - Szymon         Stępień               471: 343
   5 Sławomir       Piotrowski           - Dariusz        Putoń                 476: 302
   6 Artur          Irzyk                - Maciej         Skrzypczak            376: 420
   7 Marek          Rogalski             - Jerzy          Luter                 331: 498
   8 Mikołaj        Cieplik              - Bartosz        Bartczak              395: 450
   9 Adam           Grzelec              - Jerzy          Matyasik              386: 389
  10 Marta          Świątkowska          - Krzysztof      Sporczyk              328: 383
  11 Maciej         Dąbrowski            - Teresa         Zalewska              356: 276
  12 Dominik        Ulejczyk             - Tomasz         Siwiński              319: 354
  13 Marta          Sztajnert            - Natalia        Ogierman              435: 393
  14 Arkadiusz      Łydka                - Marta          Majewska              447: 416
  15 Sławomir       Wolski               - Krzysztof      Kałuża                380: 411
  16 Zdzisław       Stańkowski           - Leszek         Kilian                452: 337
  17 Łukasz         Soliwoda             - Irena          Sołdan                351: 387
  18 Marcin         Kurowski             - Bożena         Guział                357: 327
  19 Ireneusz       Kurzok               - Grażyna        Smereka               373: 258
  20 Wojciech       Wojtysiak            - Andrzej        Klich                 437: 287
  21 Zygmunt        Skwarek              - Jolanta        Dąbrowska             385: 226
  22 Michał         Sztajnert            - Grażyna        Chłopek               363: 316
  23 Julia          Orłowska             - Liliana        Dąbrowska             292: 335
  24 Aneta          Szczyrzyca           - Dawid          Węgrzyński            459: 235


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Janusz         Krupiński            - Arkadiusz      Kleniewski            302: 402
   2 Marta          Szcześniak           - Justyna        Górka                 395: 391
   3 Mariusz        Wrześniewski         - Sławomir       Piotrowski            458: 316
   4 Maciej         Skrzypczak           - Franciszek     Łysek                 384: 340
   5 Dariusz        Putoń                - Szymon         Stępień               372: 387
   6 Krzysztof      Sporczyk             - Bartosz        Bartczak              428: 441
   7 Jerzy          Matyasik             - Szymon         Dąbrowski             270: 306
   8 Maciej         Dąbrowski            - Artur          Irzyk                 398: 368
   9 Jerzy          Luter                - Tomasz         Siwiński              397: 392
  10 Mikołaj        Cieplik              - Marta          Sztajnert             410: 357
  11 Krzysztof      Kałuża               - Marek          Rogalski              397: 364
  12 Irena          Sołdan               - Adam           Grzelec               358: 405
  13 Marta          Świątkowska          - Dominik        Ulejczyk              329: 341
  14 Arkadiusz      Łydka                - Zdzisław       Stańkowski            375: 422
  15 Teresa         Zalewska             - Marcin         Kurowski              389: 370
  16 Natalia        Ogierman             - Leszek         Kilian                408: 293
  17 Marta          Majewska             - Łukasz         Soliwoda              425: 259
  18 Liliana        Dąbrowska            - Ireneusz       Kurzok                314: 440
  19 Bożena         Guział               - Wojciech       Wojtysiak             333: 352
  20 Zygmunt        Skwarek              - Sławomir       Wolski                292: 449
  21 Andrzej        Klich                - Aneta          Szczyrzyca            236: 476
  22 Grażyna        Chłopek              - Julia          Orłowska              320: 293
  23 Jolanta        Dąbrowska            - Dawid          Węgrzyński            242: 263
  24 Grażyna        Smereka              - Michał         Sztajnert             361: 254


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Mariusz        Wrześniewski         - Janusz         Krupiński             354: 419
   2 Arkadiusz      Kleniewski           - Marta          Szcześniak            472: 360
   3 Justyna        Górka                - Maciej         Skrzypczak            346: 477
   4 Sławomir       Piotrowski           - Franciszek     Łysek                 348: 379
   5 Szymon         Stępień              - Jerzy          Luter                 401: 442
   6 Bartosz        Bartczak             - Szymon         Dąbrowski             459: 355
   7 Maciej         Dąbrowski            - Mikołaj        Cieplik               299: 499
   8 Adam           Grzelec              - Krzysztof      Kałuża                345: 362
   9 Tomasz         Siwiński             - Krzysztof      Sporczyk              285: 366
  10 Jerzy          Matyasik             - Dariusz        Putoń                 330: 396
  11 Zdzisław       Stańkowski           - Artur          Irzyk                 419: 340
  12 Dominik        Ulejczyk             - Teresa         Zalewska              369: 366
  13 Sławomir       Wolski               - Marek          Rogalski              359: 365
  14 Ireneusz       Kurzok               - Natalia        Ogierman              452: 376
  15 Arkadiusz      Łydka                - Marta          Świątkowska           361: 263
  16 Aneta          Szczyrzyca           - Marta          Majewska              331: 379
  17 Marcin         Kurowski             - Marta          Sztajnert             365: 356
  18 Wojciech       Wojtysiak            - Irena          Sołdan                348: 399
  19 Bożena         Guział               - Zygmunt        Skwarek               431: 308
  20 Leszek         Kilian               - Andrzej        Klich                 352: 357
  21 Jolanta        Dąbrowska            - Grażyna        Chłopek               259: 286
  22 Michał         Sztajnert            - Liliana        Dąbrowska             301: 386
  23 Dawid          Węgrzyński           - Łukasz         Soliwoda              170: 384
  24 Julia          Orłowska             - Grażyna        Smereka               256: 350


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Janusz         Krupiński            - Bartosz        Bartczak              445: 343
   2 Maciej         Skrzypczak           - Arkadiusz      Kleniewski            371: 297
   3 Franciszek     Łysek                - Mariusz        Wrześniewski          512: 412
   4 Marta          Szcześniak           - Jerzy          Luter                 336: 377
   5 Sławomir       Piotrowski           - Justyna        Górka                 402: 330
   6 Szymon         Dąbrowski            - Mikołaj        Cieplik               273: 511
   7 Szymon         Stępień              - Maciej         Dąbrowski             406: 314
   8 Marek          Rogalski             - Krzysztof      Sporczyk              346: 669
   9 Dariusz        Putoń                - Dominik        Ulejczyk              463: 243
  10 Krzysztof      Kałuża               - Zdzisław       Stańkowski            474: 408
  11 Teresa         Zalewska             - Adam           Grzelec               503: 317
  12 Jerzy          Matyasik             - Arkadiusz      Łydka                 454: 320
  13 Tomasz         Siwiński             - Ireneusz       Kurzok                323: 326
  14 Irena          Sołdan               - Marta          Majewska              360: 384
  15 Artur          Irzyk                - Marcin         Kurowski              457: 331
  16 Liliana        Dąbrowska            - Natalia        Ogierman              267: 337
  17 Marta          Sztajnert            - Wojciech       Wojtysiak             396: 287
  18 Grażyna        Chłopek              - Sławomir       Wolski                352: 395
  19 Łukasz         Soliwoda             - Bożena         Guział                314: 326
  20 Grażyna        Smereka              - Aneta          Szczyrzyca            306: 397
  21 Marta          Świątkowska          - Leszek         Kilian                467: 258
  22 Andrzej        Klich                - Dawid          Węgrzyński            363: 303
  23 Zygmunt        Skwarek              - Michał         Sztajnert             362: 261
  24 Julia          Orłowska             - Jolanta        Dąbrowska             324: 330


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Mikołaj        Cieplik              - Janusz         Krupiński             293: 421
   2 Jerzy          Luter                - Maciej         Skrzypczak            387: 417
   3 Arkadiusz      Kleniewski           - Franciszek     Łysek                 377: 414
   4 Mariusz        Wrześniewski         - Krzysztof      Kałuża                415: 414
   5 Krzysztof      Sporczyk             - Dariusz        Putoń                 315: 407
   6 Bartosz        Bartczak             - Marta          Szcześniak            448: 274
   7 Szymon         Stępień              - Sławomir       Piotrowski            387: 327
   8 Justyna        Górka                - Jerzy          Matyasik              420: 345
   9 Zdzisław       Stańkowski           - Ireneusz       Kurzok                400: 334
  10 Dominik        Ulejczyk             - Maciej         Dąbrowski             437: 313
  11 Marta          Majewska             - Szymon         Dąbrowski             334: 364
  12 Artur          Irzyk                - Teresa         Zalewska              453: 363
  13 Aneta          Szczyrzyca           - Marek          Rogalski              395: 414
  14 Sławomir       Wolski               - Adam           Grzelec               418: 405
  15 Natalia        Ogierman             - Marta          Świątkowska           379: 310
  16 Arkadiusz      Łydka                - Bożena         Guział                397: 361
  17 Irena          Sołdan               - Marta          Sztajnert             479: 331
  18 Marcin         Kurowski             - Tomasz         Siwiński              382: 326
  19 Wojciech       Wojtysiak            - Zygmunt        Skwarek               277: 389
  20 Jolanta        Dąbrowska            - Andrzej        Klich                 306: 339
  21 Leszek         Kilian               - Łukasz         Soliwoda              423: 246
  22 Liliana        Dąbrowska            - Grażyna        Chłopek               306: 343
  23 Dawid          Węgrzyński           - Grażyna        Smereka               250: 404
  24 Michał         Sztajnert            - Julia          Orłowska              385: 306


Runda nr 13
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Janusz         Krupiński            - Maciej         Skrzypczak            394: 336
   2 Mariusz        Wrześniewski         - Franciszek     Łysek                 428: 355
   3 Bartosz        Bartczak             - Szymon         Stępień               317: 363
   4 Dariusz        Putoń                - Arkadiusz      Kleniewski            408: 349
   5 Jerzy          Luter                - Justyna        Górka                 386: 363
   6 Krzysztof      Sporczyk             - Mikołaj        Cieplik               380: 435
   7 Zdzisław       Stańkowski           - Marta          Szcześniak            395: 362
   8 Krzysztof      Kałuża               - Sławomir       Piotrowski            331: 416
   9 Dominik        Ulejczyk             - Szymon         Dąbrowski             417: 219
  10 Marek          Rogalski             - Artur          Irzyk                 334: 431
  11 Natalia        Ogierman             - Irena          Sołdan                297: 418
  12 Maciej         Dąbrowski            - Arkadiusz      Łydka                 313: 435
  13 Marta          Majewska             - Sławomir       Wolski                352: 484
  14 Ireneusz       Kurzok               - Jerzy          Matyasik              400: 342
  15 Marcin         Kurowski             - Teresa         Zalewska              319: 435
  16 Adam           Grzelec              - Aneta          Szczyrzyca            490: 368
  17 Marta          Sztajnert            - Marta          Świątkowska           391: 203
  18 Bożena         Guział               - Tomasz         Siwiński              328: 438
  19 Andrzej        Klich                - Grażyna        Smereka               314: 442
  20 Zygmunt        Skwarek              - Grażyna        Chłopek               327: 307
  21 Wojciech       Wojtysiak            - Leszek         Kilian                299: 374
  22 Liliana        Dąbrowska            - Łukasz         Soliwoda              367: 347
  23 Jolanta        Dąbrowska            - Michał         Sztajnert             304: 373
  24 Julia          Orłowska             - Dawid          Węgrzyński            247: 290
Lista rankingowa na dzień 23-08-2021

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Michał Alabrudziński           Włocławek            163.30   7675   47
   2 Kazimierz Merklejn             Warszawa             162.58  18046  111
   3 Kacper Zegadło                 Warszawa             161.01  21092  131
   4 Mirosław Uglik                 Warszawa             159.41  10202   64
   5 Mariusz Skrobosz               Warszawa             156.24  25311  162
   6 Łukasz Bobowski                Suchedniów           156.12  21545  138
   7 Jakub Szymczak                 Łódź                 155.60   9025   58
   8 Krzysztof Obremski             Legnica              154.71  11294   73
   9 Dawid Pikul                    Poznań               154.12  11559   75
  10 Krzysztof Mówka                Warszawa             153.66  10910   71
  11 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             152.06  26914  177
  12 Dawid Adamczyk                 Inowrocław           151.58   7882   52
  13 Marek Dudkiewicz               Milanówek            151.50  22119  146
  14 Paweł Pogorzelski              Olsztyn              151.25  13159   87
  15 Dariusz Ulatowski              Tuchola              150.42  12936   86
  16 Maciej Czupryniak              Milanówek            149.64  22595  151
  17 Przemysław Herdzina            Kraków               149.59   5834   39
  18 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       149.58   7180   48
  19 Paweł Jackowski                Warszawa             149.45   8668   58
  20 Jakub Zaryński                 Świnoujście          149.40  12251   82
  21 Wojciech Zemło                 Łódź                 149.31  12691   85
  22 Bartosz Morawski               Wrocław              148.93  10723   72
  23 Michał Waszkiewicz             Białystok            148.90  14741   99
  24 Mariusz Wrześniewski           Kraków               148.56  21838  147
  25 Grzegorz Kurowski              Warszawa             148.13  19701  133
  26 Maciej Kuczyński               Gdynia               148.11   5332   36
  27 Karol Wyrębkiewicz             Kraków               147.67   7236   49
  28 Janusz Krupiński               Bytom                147.54  12393   84
  29 Michał Makowski                Warszawa             147.26   9130   62
  30 Kamil Górka                    Kraków               146.81  20260  138
  31 Joanna Juszczak                Warszawa             146.78  11449   78
  32 Katarzyna Polak                Warszawa             145.61   4514   31
  33 Maciej Grąbczewski             Szczecin             145.52  11496   79
  34 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          144.90   7535   52
  35 Franciszek Łysek               Warszawa             144.65  28063  194
  36 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              144.52  18643  129
  37 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             144.35  23241  161
  38 Jacek Mańko                    Poznań               144.34   8805   61
  39 Tomasz Zwoliński               Skierdy              143.91   9642   67
  40 Adrian Ziemniewicz             Białystok            143.67  11925   83
  41 Sławomir Piotrowski            Deszczno             143.50  10619   74
  42 Jan Mrozowski                  Kraków               142.74  17271  121
  43 Jarosław Puchalski             Chrzanów Mały        142.57   7984   56
  44 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       142.38   5268   37
  45 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            142.32  14232  100
  46 Szymon Płachta                 Warszawa             141.74   5528   39
  47 Artur Irzyk                    Strzyżów             141.41   6929   49
  48 Irena Sołdan                   Warszawa             141.25  21329  151
  49 Andrzej Kroc                   Łódź                 140.89  13666   97
  50 Justyna Górka                  Kraków               140.44   8005   57
  51 Maciej Kuć                     Stargard             140.39   5335   38
  52 Rafał Wesołowski               Warszawa             140.35  24141  172
  53 Tomasz Suchanek                Wrocław              139.66   5307   38
  54 Piotr Domański                 Lublin               139.62   6702   48
  55 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     139.54  16326  117
  56 Marcin Rogala                  Warszawa             139.32  22570  162
  57 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubaw.   138.81   8606   62
  58 Szymon Dąbrowski               Warszawa             138.80  27204  196
  59 Marcin Mroziuk                 Warszawa             137.82   4548   33
  60 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             137.68   5232   38
  61 Jakub Hassa                    Lutol Suchy          137.61  14036  102
  62 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           137.59  15273  111
  63 Marcin Stachowski              Wydartowo I          137.23  11253   82
  64 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             136.55   6008   44
  65 Andrzej Rakoczy                Kraków               136.49   5323   39
  66 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             135.77  21044  155
  67 Tomasz Lempart                 Kraków               135.62  15325  113
  68 Robert Kamiński                Warszawa             135.62   8544   63
  69 Dariusz Kuć                    Stargard             135.00   8370   62
  70 Daniel Janus                   Wąchock              134.82   5932   44
  71 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            134.74   5794   43
  72 Andrzej Rechowicz              Katowice             134.73   7006   52
  73 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            134.63   6597   49
  74 Anna Demczyszyn                Bystra               134.61   4173   31
  75 Adam Grzelec                   Poznań               134.29   8460   63
  76 Grażyna Wesołowska             Łódź                 134.24  12887   96
  77 Jakub Błażejewski              Poznań               133.98   8307   62
  78 Maciej Nawrocki                Wrocław              133.69  11230   84
  79 Natalia Woźniak                Dziwnówek            133.66  17510  131
  80 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            133.58  21507  161
  81 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             133.10  15706  118
  82 Natalia Ogierman               Katowice             132.86  10097   76
  83 Krzysztof Gibas                Kraków               132.77   5842   44
  84 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            132.75  12080   91
  85 Marek Rogalski                 Warszawa             132.43  18805  142
  86 Alicja Grąbczewska             Szczecin             132.04   9375   71
  87 Marcin Ceglarek                Kraków               131.86   6725   51
  88 Dominik Ulejczyk               Będzin               131.77  19634  149
  89 Piotr Broda                    Sandomierz           131.58  19079  145
  90 Arkadiusz Kleniewski           Dzierzążnia          131.55  25389  193
  91 Jakub Onoszko                  Gdynia               130.99  14540  111
  92 Szymon Stępień                 Bytom                130.94  11130   85
  93 Agnieszka Matus                Milanówek            130.83  17008  130
  94 Dorota Kuć                     Stargard             130.74   9675   74
  95 Agnieszka Walas                Kraków               130.44   4696   36
  96 Konrad Mikusek                 Milanówek            130.22  14715  113
  97 Marcin Orzechowski             Poznań               130.10   6505   50
  98 Marta Bajorek                  Warszawa             129.77   9084   70
  99 Paweł Maciejczuk               Białystok            129.66  20746  160
 100 Jerzy Matyasik                 Kraków               129.36  14618  113
 101 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             129.28  11118   86
 102 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             129.24   5428   42
 103 Marta Szcześniak               Krzyków              129.16   7233   56
 104 Dorota Stachowska              Wydartowo I          129.11  11233   87
 105 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             128.95   7866   61
 106 Zdzisław Stańkowski            Rząska               128.25   6669   52
 107 Jerzy Luter                    Bytom                128.24  25264  197
 108 Czesław Grajewski              Białystok            128.15  14097  110
 109 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      127.70   6896   54
 110 Jolanta Chłopińska             Wałcz                127.36   4585   36
 111 Ewa Dunikowska                 Kraków               127.35   5858   46
 112 Agata Kuć                      Stargard             127.31   9421   74
 113 Bartosz Bartczak               Poznań               127.22  25316  199
 114 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            126.96   7110   56
 115 Tomasz Sehnal                  Warszawa             126.75  18252  144
 116 Adam Janicki                   Wrocław              126.71   6209   49
 117 Arkadiusz Biegun               Kraków               126.67   4560   36
 118 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  126.47  20994  166
 119 Zbigniew Rybak                 Warszawa             126.34  13645  108
 120 Dariusz Sowula                 Kraków               126.03   4537   36
 121 Ala Białobrzewska              Gdynia               125.94   4534   36
 122 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            125.56   9040   72
 123 Ireneusz Kurzok                Mikołów              125.51   4644   37
 124 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          125.04   6252   50
 125 Radosław Jachna                Gdańsk               125.00   3875   31
 126 Joanna Ostrowska               Warszawa             124.99  23998  192
 127 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             124.83   9612   77
 128 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            124.45   6969   56
 129 Adam Ziemniewicz               Białystok            124.43   4604   37
 130 Ryszard Korpalski              Wójtowice            123.92   6196   50
 131 Rafał Matczak                  Milanówek            123.56   7043   57
 132 Walenty Siemaszko              Lipiany              123.42   4443   36
 133 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        123.14   4433   36
 134 Marta Sztajnert                Wisła                122.93   7007   57
 135 Sławomir Rosochacz             Lublin               122.82   4790   39
 136 Teresa Zalewska                Racibórz             122.81  13386  109
 137 Monika Siemaszko               Lipiany              122.77   5279   43
 138 Grzegorz Pukniel               Łódź                 122.58   7845   64
 139 Izabela Chmielewska            Zabrze               122.55   6740   55
 140 Tomasz A. Praga                Białystok            122.30   6115   50
 141 Maciej Sylwestrzuk             Białystok            121.74  13391  110
 142 Marcin Kurowski                Racibórz             121.66  15207  125
 143 Marianna Kozłowska             Białystok            121.59   9849   81
 144 Bożena Guział                  Racibórz             121.57  13859  114
 145 Maciej Dąbrowski               Warszawa             121.28  14554  120
 146 Joanna Brychcy                 Katowice             120.98   5565   46
 147 Sylwia Łada                    Inowrocław           120.70  10380   86
 148 Artur Wawrzynowski             Żukowo               120.68   6034   50
 149 Zdzisław Szota                 Warszawa             120.14   5046   42
 150 Samir Chakrar                  Poznań               119.27   5844   49
 151 Lucyna Śniadach                Rumia                119.20   4172   35
 152 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             118.90   3567   30
 153 Dariusz Buławko                Warszawa             118.70   7597   64
 154 Sławomir Wolski                Wrocław              118.62  12811  108
 155 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     118.46   6989   59
 156 Urszula Rechowicz              Katowice             118.45   5567   47
 157 Maciej Labe                    Poznań               117.95   4364   37
 158 Józef Burzyński                Ełk                  117.68  13063  111
 159 Tomasz Siwiński                Zawiercie            117.51   5758   49
 160 Bogdan Kozłowski               Białystok            117.18   9257   79
 161 Michał Dąbrowski               Warszawa             116.75   3736   32
 162 Katarzyna Kowalska             Katowice             116.59   3964   34
 163 Karolina Mak                   Wrocław              115.62   5550   48
 164 Igor Kabalewski                Podkowa Leśna        115.57   7281   63
 165 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               115.33   7035   61
 166 Anna Arana                     Kołobrzeg            114.17  11417  100
 167 Michał Szorc                   Białystok            114.05   4220   37
 168 Anita Bruska                   Gdynia               113.81   5463   48
 169 Beata Stelmach                 Warszawa             113.58   8405   74
 170 Renata Andracka                Zwola                113.06   5427   48
 171 Marta Świątkowska              Wrocław              112.95   7455   66
 172 Maria Skutela                  Warszawa             111.81   3466   31
 173 Agnieszka Dawid                Kraków               111.61   5692   51
 174 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           111.05   4664   42
 175 Krzysztof Zawadzki             Sampława             110.72  20926  189
 176 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          110.62   5531   50
 177 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            110.42   3975   36
 178 Waldemar Wypchał               Kraków               110.22   6503   59
 179 Leszek Kilian                  Jaworzno             110.10   9469   86
 180 Ziemowit Pazda                 Wrocław              108.79   5113   47
 181 Teresa Radziewicz              Juchnowiec Górny     108.26   4980   46
 182 Halina Cecot                   Kołobrzeg            108.19  16336  151
 183 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          107.86   3991   37
 184 Mariusz Rostkowski             Częstochowa          107.53   4086   38
 185 Błażej Ochocki                 Przeźmierowo         107.51   6343   59
 186 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz            107.20   8898   83
 187 Maciej Onoszko                 Warszawa             107.16   4715   44
 188 Marta Majewska                 Wadowice             106.93   6523   61
 189 Jacek Nowak                    Szczecin             105.82   5185   49
 190 Marek Cecot                    Kołobrzeg            104.40   6995   67
 191 Beata Kiżewska                 Świnoujście          103.51   5072   49
 192 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  102.58   3180   31
 193 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg            102.58   7283   71
 194 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            102.37   8087   79
 195 Małgorzata Wesołowska          Kołobrzeg            102.33   3684   36
 196 Robert Wagner                  Wrocław              102.03   3571   35
 197 Barbara Wiśniewska             Gdańsk               102.03   3571   35
 198 Wojciech Wojtysiak             Warszawa             101.23  14779  146
 199 Marcin Stachowiak              Poznań               100.91   5348   53
 200 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno             100.73   9872   98
 201 Grażyna Chłopek                Jaworzno             100.24   3709   37
 202 Wojciech Łysek                 Warszawa              99.26  12408  125
 203 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          99.26   3474   35
 204 Teresa Balewska                Reda                  98.13  11776  120
 205 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             98.12   5789   59
 206 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               97.10   7865   81
 207 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           96.44   3472   36
 208 Łukasz Soliwoda                Wrocław               96.33   4624   48
 209 Zygmunt Skwarek                Katowice              95.00   3610   38
 210 Ewa Tymińska                   Gdańsk                94.05   3480   37
 211 Magdalena Mazuchowska-Żak      Łask                  94.02   4419   47
 212 Bernadeta Zapała               Jaworzno              93.11   4935   53
 213 Karolina Sikora                Jaworzno              91.30   2739   30
 214 Andrzej Klich                  Jaworzno              89.56   9673  108
 215 Jan Pawłowski                  Warszawa              84.93   4586   54
 216 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             84.57   3890   46
 217 Julia  Orłowska                Warszawa              80.44   2574   32
 218 Dawid Węgrzyński               Zabrze                78.55   2435   31
 219 Wiktor Górnicki                Warszawa              69.85   2305   33




Poczekalnia na dzień 23-08-2021

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Olga Żukowicz                  Ustronie Morskie      85.61   2397   28
   2 Michał Burak                   Wrocław              123.67   3339   27
   3 Marek Reda                     Warszawa             157.12   4085   26
   4 Ewa Madejczyk                  Katowice             123.54   3212   26
   5 Stanisław Gasik                Warszawa             129.64   3241   25
   6 Adam Sternik                   Kętrzyn              127.32   3183   25
   7 Jarosław Michalak              Łódź                 114.80   2870   25
   8 Liliana Dąbrowska              Warszawa             110.84   2771   25
   9 Aleksander Puchalski           Włocławek            151.50   3636   24
  10 Andrzej Kowalski               Gdańsk               149.46   3587   24
  11 Konrad Sowula                  Kraków               140.71   3377   24
  12 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            131.88   3165   24
  13 Maciej Perzyński               Piła                 130.38   3129   24
  14 Dominika Worona                Police               130.00   3120   24
  15 Sławomir Długosz               Ostróda              127.83   3068   24
  16 Justyna Sławińska              Gdańsk               126.75   3042   24
  17 Marek Roszak                   Poznań               125.58   3014   24
  18 Karolina Urbańska              Poznań               122.50   2940   24
  19 Łukasz Baranowski              Gdynia               121.58   2918   24
  20 Dorota Ostrowska               Białystok            120.62   2895   24
  21 Katarzyna Okoniewska           Poznań               119.96   2879   24
  22 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               119.42   2866   24
  23 Zofia Górka                    Łęczna               119.29   2863   24
  24 Halina Roszak                  Poznań               118.54   2845   24
  25 Małgorzata Pochopień           Kraków               118.46   2843   24
  26 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               116.92   2806   24
  27 Iwona Duźniak                  Dębica               116.04   2785   24
  28 Rafał Stachowski               Police               115.75   2778   24
  29 Paweł Kamiński                 Gdańsk               112.62   2703   24
  30 Lidia Żywna                    Gdynia                99.29   2383   24
  31 Maria Wieczorek                Kołobrzeg             70.62   1695   24
  32 Małgorzata Jóźwiak             Iława                112.22   2581   23
  33 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               105.09   2417   23
  34 Grzegorz Bajer                 Łódź                  98.30   2261   23
  35 Marcin Taraszewski             Góra Kalwaria         91.00   2093   23
  36 Alicja Bielecka-Żabierek       Poznań                90.35   2078   23
  37 Daniel Taraszewski             Góra Kalwaria         85.74   1972   23
  38 Marek Popczyk                  Tychy                 84.96   1954   23
  39 Przemysław Saktura             Kołobrzeg             80.91   1861   23
  40 Jolanta Zięba                  Zabrze               103.55   2278   22
  41 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             86.77   1909   22
  42 Elżbieta Salamon               Wrocław               78.77   1733   22
  43 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska  99.38   2087   21
  44 Dariusz Kosz                   Nysa                 141.85   2837   20
  45 Natalia Mówka                  Warszawa             102.25   2045   20
  46 Michał Rogalewicz              Poznań               141.11   2681   19
  47 Mariusz Sylwestrzuk            Kobyłka              139.16   2644   19
  48 Małgorzata Sulejewska          Kraków               134.32   2552   19
  49 Jacek Baltyn                   Suchedniów           128.05   2433   19
  50 Radosław Chomentowski          Krosno               125.42   2383   19
  51 Dorota Rudzińska               Warszawa             118.32   2248   19
  52 Wojciech Wąs                   Warszawa             110.37   2097   19
  53 Tomasz Górka                   Kraków               146.67   2200   15
  54 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     123.27   1849   15
  55 Leszek Stecuła                 Bytom                121.53   1823   15
  56 Michał Sak                     Lublin               120.67   1810   15
  57 Patryk Gadus                   Pszczew              153.57   2150   14
  58 Barbara Obremska               Wrocław              131.36   1839   14
  59 Jakub Kowalski                 Piaseczno            113.50   1589   14
  60 Jerzy Ciesielski               Łódź                 104.79   1467   14
  61 Agnieszka Kłosowska            Warszawa              90.71   1270   14
  62 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      89.57   1254   14
  63 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      62.00    868   14
  64 Grażyna Smereka                Racibórz             112.31   1460   13
  65 Michał Sztajnert               Wisła                 90.15   1172   13
  66 Agnieszka Antos                Racibórz              87.62   1139   13
  67 Radosław Pastusiak             Gorzów Wielkopolski   78.54   1021   13
  68 Dominik Urbacki                Pruszków             170.42   2045   12
  69 Michał Kolaj                   Ostróda              158.33   1900   12
  70 Iwona Kucia                    Krosno               150.92   1811   12
  71 Patryk Wolniewicz              Szczecin             149.50   1794   12
  72 Bartosz Aleksandrowicz         Poznań               143.08   1717   12
  73 Sławomir Kucia                 Krosno               141.75   1701   12
  74 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               140.42   1685   12
  75 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              138.33   1660   12
  76 Grzegorz Łukasik               Konojady             138.33   1660   12
  77 Krystyna Augustyniak           Łódź                 134.33   1612   12
  78 Klara Wigier                   Milanówek            133.75   1605   12
  79 Agnieszka Goniowska            Wrocław              133.08   1597   12
  80 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście          127.17   1526   12
  81 Wojciech Sołdan                Gdynia               126.42   1517   12
  82 Beata Piotrowska               Łódź                 126.00   1512   12
  83 Bogusław Szyszka               Oława                124.92   1499   12
  84 Weronika Rudnicka              Szczecin             124.75   1497   12
  85 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            124.08   1489   12
  86 Ryszard Żydaczewski            Lubin                123.92   1487   12
  87 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo            123.58   1483   12
  88 Przemysław Pawlic              Wrocław              123.08   1477   12
  89 Piotr Maciejczak               Poznań               122.25   1467   12
  90 Karol Waniek                   Wrocław              122.17   1466   12
  91 Bartłomiej Dalecki             Rumia                121.25   1455   12
  92 Bogusław Książek               Szczecin             118.83   1426   12
  93 Dorota Zielińska               Piaseczno            118.83   1426   12
  94 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            118.67   1424   12
  95 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         118.50   1422   12
  96 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         116.17   1394   12
  97 Maria Uryga                    Kraków               115.67   1388   12
  98 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               115.25   1383   12
  99 Aleksandra Brzeska             Piastów              113.00   1356   12
 100 Przemysław Rybicki             Otwock               112.75   1353   12
 101 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               112.58   1351   12
 102 Adrian Gerula                  Przemyśl             111.50   1338   12
 103 Tomasz Lewiński                Wejherowo            106.42   1277   12
 104 Lidia Szpakowska               Jaworzno             106.08   1273   12
 105 Dorota Kunigielis              Legnica              105.33   1264   12
 106 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               102.58   1231   12
 107 Paweł Pędzisz                  Szczecin             102.58   1231   12
 108 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            101.58   1219   12
 109 Przemysław Woiński             Łódź                 100.33   1204   12
 110 Irena Kosieradzka              Warszawa              99.75   1197   12
 111 Roman Błoszyński               Rumejki               91.67   1100   12
 112 Zbigniew Skrzypczyk            Kłonice               91.00   1092   12
 113 Szymon Sztajnert               Wisła                 90.25   1083   12
 114 Agata Rosińska                 Warszawa              85.00   1020   12
 115 Bartosz Szalewski              Gdańsk                83.92   1007   12
 116 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             77.08    925   12
 117 Joanna Ryduchowska-Wrzałek     Reda                  70.58    847   12
 118 Maciej Czopik                  Jaworzno              58.00    696   12
 119 Olga Swarcewicz                Warszawa             112.91   1242   11
 120 Juliusz Czupryniak             Warszawa             111.09   1222   11
 121 Leszek Dobrowolski             Wrocław              109.91   1209   11
 122 Rafał Świątek                  Wrocław              108.45   1193   11
 123 Magdalena Cichoń               Korsze               102.27   1125   11
 124 Jacek Gołąb                    Wrocław               99.36   1093   11
 125 Nikodem Halek                  Kraków                96.18   1058   11
 126 Adam Kaczyński                 Świnoujście           95.73   1053   11
 127 Katarzyna Dębska               Ostróda               94.00   1034   11
 128 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             92.73   1020   11
 129 Agnieszka Dudziak              Poznań                91.55   1007   11
 130 Jakub Tyczyński                Kraków                91.55   1007   11
 131 Eulalia Halek                  Konary                90.00    990   11
 132 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk   86.64    953   11
 133 Jagoda Polińska                Gdańsk                83.82    922   11
 134 Krystyna Drynkowska            Świnoujście           83.27    916   11
 135 Dorota Gołąb                   Wrocław               82.64    909   11
 136 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   80.36    884   11
 137 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   79.64    876   11
 138 Rafał Maciejewski              Łódź                  77.55    853   11
 139 Stanisław Świgost              Gdańsk                74.09    815   11
 140 Janina Sobala                  Łęczna                73.00    803   11
 141 Tadeusz Sokólski               Białystok             70.64    777   11
 142 Zofia Sroczek                  Wrocław               63.55    699   11
 143 Marek Szejba                   Gdynia                59.45    654   11
 144 Krystyna Smolińska             Świnoujście           57.27    630   11
 145 Martyna Śmiechura              Nowa Wieś             56.00    616   11
 146 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa             130.80   1308   10
 147 Jerzy Paleń                    Szczecin              74.40    744   10
 148 Emilia Stachowiak              Poznań                62.20    622   10
 149 Grzegorz Abraham               Warszawa              54.30    543   10
 150 Anna Kowalik                   Szczecin             135.78   1222    9
 151 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             122.56   1103    9
 152 Dariusz Wiza                   Katowice              56.89    512    9
 153 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  160.00   1280    8
 154 Kamil Kister                   Warszawa             158.29   1108    7
 155 Agnieszka Dymkowska            Bielsko-Biała        136.71    957    7
 156 Jarosław Olek                  Warszawa             130.71    915    7
 157 Paweł Morga                    Warszawa             115.14    806    7
 158 Justyna Nieznalska             Jejkowice            111.86    783    7
 159 Jerzy Kędra                    Warszawa             110.57    774    7
 160 Agata Bojarska                 Gdańsk               105.00    735    7
 161 Agnieszka  Putkiewicz          Warszawa              99.57    697    7
 162 Andrzej  Pastor                Warszawa              96.57    676    7
 163 Barbara Spodniewska            Tychy                 91.86    643    7
 164 Sebastian Wojtysiak            Warszawa              90.86    636    7
 165 Dorota Berezowska              Warszawa              87.86    615    7
 166 Mirosław Dymkowski             Bielsko-Biała         85.86    601    7
 167 Marzena  Skrzypczak            Kędzierzyn-Koźle      69.71    488    7
 168 Aleksandra Nowicka             Puszczykowo           64.57    452    7
 169 Hanna Grąbczewska              Szczecin              53.29    373    7
 170 Mateusz Stańczyk               Tarnów               136.67    820    6
 171 Andrzej Stańczyk               Tarnów                99.67    598    6
 172 Hanna Siemionow                Białystok             93.33    560    6
 173 Marian  Majszyk                Mińsk Mazowiecki      79.33    476    6
 174 Magda Wilczek                  Warszawa              74.00    444    6
 175 Przemysław Kuczyński           Chomęcice             73.00    438    6
 176 Łukasz Trendak                 Warszawa              70.67    424    6
 177 Jolanta Dąbrowska              Żory                  67.50    405    6
 178 Anna Strugała                  Świnoujście           58.83    353    6
 179 Szymon Jachimek                Mosty                101.80    509    5
 180 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg             96.80    484    5
 181 Łukasz Pudło                   Gdańsk                95.20    476    5
 182 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski       89.20    446    5
 183 Apolonia Green                 Kartuzy               69.20    346    5
 184 Jana Jachimek                  Mosty                 60.00    300    5
 185 Jakub Green                    Kartuzy               57.20    286    5
 186 Magdalena  Bochan-Jachimek     Mosty                 55.80    279    5
 187 Tomasz Kłosowski               Kraków                52.40    262    5
 188 Magdalena Podlaska             Warszawa             108.50    434    4
 189 Jolanta Kosmowska              Warszawa             104.75    419    4
 190 Kamil Nawrocki                 Bydgoszcz            116.67    350    3
 191 Maciej  Ciuba                  Warszawa             103.00    309    3
 192 Kuba Kallus                    Katowice              97.33    292    3
 193 Mateusz Pietrosiński           Michałowice           75.00    225    3
 194 Dorota Nurzyńska               Piaseczno             63.00    189    3
 195 Marcin Grześkiewicz            Szczecin             107.50    215    2
 196 Edyta Nowakowska               Szczecin             100.00    200    2
 197 Joanna Neyman                  Puszczykowo           79.50    159    2
 198 Konrad Pajorski                Puszczykowo           72.00    144    2
 199 Jarosław Pietrzak              Warszawa              54.00    108    2
 200 Ewa Wawoczny                   Racibórz              54.00    108    2
 201 Adam Walicki                   Szczecin              51.00    102    2
 202 Jakub Miłosławski              Warszawa              50.00    100    2
 203 Tymon Jachimek                 Mosty                 93.00     93    1
 204 Aleksandra Lembas              Kraków                82.00     82    1
 205 Krzysztof Lipczyński           Puszczykowo           78.00     78    1
 206 Jan Dzierżko                   Warszawa              72.00     72    1
 207 Agnieszka Olkiewicz            Toruń                 72.00     72    1
 208 Łukasz Bachur                  Szczecin              71.00     71    1
 209 Patryk Gołębiewski             Szczecin              50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie