Krzyże 24- 2 lipca Letnie wczasy scrabblowe
czerwca
Skorzęcin 24 czerwca IX Mensański Turniej Scrabble
Ostróda 9
lipca
Ostróda 9-10 lipca XI Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej „Blanki w Szranki”Grand Prix 2011
Tomasz Łapka najlepszym Mensaninem!24 czerwca 2011 — IX Mensański Turniej ScrabbleInformacjeRelacja

IX Mensański Turniej ScrabbleSkorzęcin, 24 czerwca 2011
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju

Tomasz Łapka najlepszym Mensaninem!
Coroczne Walne Zebranie Mensy w tym roku odbyło się w Skorzęcinie k. Gniezna nad jeziorami: Niedzięgiel i Białym. Jak zwykle z tej okazji oprócz Walnego Zebrania Mensa organizuje wiele imprez towarzyszących: m.in. turniej scrabblowy, który miałem przyjemność prowadzić. W turnieju wzięło udział 10 zawodników, a gry były jak zwykle zacięte i o kolejności w pierwszej fazie grupowej decydowały małe punkty. Z pierwszych miejsc wyszli znani z turniejów PFS-owskich: Tomasz Łapka i Piotr Pietuchowski, a ich przeciwnikami w półfinałach byli: Tomasz Czapla „Charlie” z Siemianowic Śląskich i Paweł Brylski „Szach” z Krakowa. Do finału awansowali właśnie ci pierwsi, Piotr wygrał z Pawłem tylko 5 małymi pkt. W finale jednak musiał uznać wyższość Tomka Łapki. W meczu o III miejsce „Szach” pokonał „Charliego”. Wszyscy medaliści wzięli udział w turnieju po raz pierwszy !!! Trzeba też tu wspomnieć, że brali w międzyczasie jeszcze udział w innych turniejach – również z sukcesami. Paweł zajął w konkursie szachowym I miejsce. Piotrek wygrał turniej w ping-ponga, a w szachach szybkich zajął II miejsce.

Po raz pierwszy na Walnym Mensy odbył się turniej w belgijkę, którą wygrał ... Piotr Pietuchowski, tym samym pobił chyba rekord Mensy w ilości zdobytych nagród na jednym Walnym Zjeździe J. II miejsce zajął Tomek Łapka, a III Marta Świątkowska „Szpak” z Wrocławia.

Belgijka tak się spodobała Mensanom że wymusili jej powtórzenie następnego dnia. W drugiej belgijce wzięło udział jeszcze więcej uczestników niż w pierwszej, chociaż zaczęła się w sobotę b. późno, a zakończyła już w niedzielę o 1:00 w nocy.

Na koniec chciałbym podziękować PFS-owi za wypożyczenie zestawów i zegarów na turniej, dzięki temu mieliśmy na czym grać. A już za rok jubileuszowy X turniej.
relacja: Adam Janicki

Rodzaj turniejuzamknięty (tylko dla członków Mensy)