Milanówek24
czerwca
Milanówek 24-25 czerwca XII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”Mistrzostwa Regionów 2017
Ostróda 1
lipca
Ostróda 1- 2 lipca XVII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”Grand Prix 2017
Ciechanowiec 8
lipca
Ciechanowiec 8- 9 lipca IV Mistrzostwa Ciechanowca
Płotki, leszcze i rekiny01 - 02 lipca 2017 — XVII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”InformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

XVII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki” Ostróda, 01 - 02 lipca 2017
Grand Prix 2017
Mistrzostwa Regionów 2017

Konkurs Relacja z turnieju


Płotki, leszcze i rekinyW czwartek i piątek przeszły przez Polskę huraganowe wiatry, musiało wielu skrablistów wywiać, część zawiać i ostatecznie stawili się Oni na dziedzińcu ostródzkiego zamku w sile, aby było bardziej dramatycznie, czterdziestu jeden chłopa. I baby, żeby nie było. Ciekawostka – kolejny przykład na słabość feministycznego lobby w PFS-ie: w naszym pęczniejącym od nadmiaru „widzimisiów” słowniku jest termin taczerysta, ale taczerystki już się nie doszukamy. I jeszcze tylko uwaga do tych, którzy nie mieli okazji występować w tym roku w zawodach pod egidą PFS — zaszczyt dostania łomotu od Michała, Dominika czy Kamila kosztuje teraz pięć dych :-/

Frekwencja turniejowa była taka jak pogoda w ten weekend – nie najlepsza, choć sam ranking turnieju do najniższych nie należał. Na uczestników zmagań czekał jak zwykle fortepian pełen upominków oraz stół z łakociami i napojami.

Zarybiło, tzn. zaroiło się w naszym akwenie od ryb słodkowodnych i morskich, od płotek po rekiny (sam czułem się czasami jak leszcz). Te synonimy nie są przypadkowe, bo w konkursie na siódemkę związaną z regionem ostródzkim wygrało słowo zarybią autorstwa Marii Skuteli z Warszawy, a 11. miejsce zajął Zbigniew Rybak również ze stolicy, co jest jego najlepszym osiągnięciem jak do tej pory. W ostródzkich zmaganiach Zbyszek zanotował najwyższy skok względem pozycji z rozstawienia.

Było trochę dziwnie, bo w Ostródzie przyzwyczailiśmy się do sympatycznego ścisku ;) Tymczasem zrobił nam się taki „kameralny” turniej, sprawnie przebiegający pod czujnym okiem sędziego Sławomira Zabawy, do zadań którego należało m.in. wyjaśnienie sporu dotyczącego czasu, jaki ma zawodnik na zakwestionowanie słowa przeciwnika, zanim zdecyduje się na zapisanie wyniku. W końcu Jola włączyła Kamilowi zegar i zostawiła go z dylematem — puścić czy nie puścić.

Najlepszym zawodnikiem 17. edycji mistrzostw został Łukasz Tuszyński z Chłopowa, który, co nie jest regułą wśród tryumfatorów, prowadził również po pierwszym dniu i jakoś oparł się, jak ja to nazywam, „syndromowi sobotnio-niedzielnej nocy” ;) Wszystko zazębiało się w grze Łukasza (zębakiem i efektowne bajerancie do baj w partii ze mną). Kiedy w niedzielny poranek nie udało mi się powstrzymać coraz pewniej kroczącego po zwycięstwo kolegi, miałem przeczucie, że to jego turniej. Sam Tuszyński był jeszcze wtedy bardzo ostrożny w ocenianiu swoich szans, mając w pamięci występ w murach naszego zamku sprzed dwóch lat, kiedy prowadził 9:0 i ostatecznie skończył tuż za podium.

Tym razem Łukasz z 10 wygranymi obronił pierwszą pozycję, w ostatniej partii zwyciężając lidera rankingu Michała Alabrudzińskiego. Włocławianin musiał zadowolić się drugim miejscem.

Za plecami chłopaków ciekawą walkę o podium toczyły panie Irena Sołdan z SopotuMałgorzata Deszczyńska z Warszawy. W ostatniej rundzie zgodnie wygrały i z miejsca na podium, na którym stała ostatnio 12 miesięcy temu, mogła się cieszyć Małgorzata, także laureatka ex aequo z Bartoszem Morawskim z Gliwic w konkursie na najdroższe słowo. Małgosia położyła siurkami, a kolega obwisasz (140 punktów), choć przecież nie był to konkurs tematyczny ;)

W wewnętrznej rywalizacji skrablistów-autochtonów zwyciężył ostatecznie niżej podpisany, który po pierwszym dniu zajmował wysokie drugie miejsce, by w niedzielę podzielić los pozostałych ostródzian, wyjątkowo gościnnych na tym turnieju i zająć 12 miejsce (jak zwykle niesatysfakcjonujące;)). Ciekawa (dla nas dwóch) była moja rywalizacja z Rafałem w ostatniej rundzie, do której przystępowaliśmy z taką samą ilością dużych i małych punktów (sic!).

I tak, jedni po raz pierwszy mieli okazję otrzeć się o pierwszą dziesiątkę, inni, mierząc się z oporną skrablową materią, pierwszy raz zaliczyli w zawodach „baja”, co pokazuje, jak interesujące i obfitujące w niespodzianki mogą być turnieje z niewysoką frekwencją przy zażartej rywalizacji.

Liczymy na to, że 18-stkę turnieju „Blanki w Szranki” będziemy godnie świętować w liczniejszym gronie, w którym na pewno nie zabraknie niezłomnego organizatora i Marka Dudkiewicza, przyjeżdżającego do nas rokrocznie od narodzin. Turniejowych, rzecz jasna;).

I ja tam byłem, bo daleko nie miałem. Raz się cieszyłem, raz się smuciłem, a co widziałem, to opisałem. Ze skrablowymi pozdrowieniami darzwór!

W imieniu organizatorów — klubu OSPS Anagram Ostróda i Grzegorza Koczkodona, pragniemy podziękować Dyrektorowi Centrum Kultury Julianowi Pawłowskiemu za użyczenie sal Ostródzkiego Zamku i ogólną opiekę nad turniejem oraz Burmistrzowi Miasta Ostróda Czesławowi Najmowiczowi za ufundowanie pucharów. Dodatkowo pozostałym członkom OSPS ANAGRAM Ostróda, szczególnie Rafałowi Dąbrowskiemu, za wielki wkład pracy i środków w zrealizowanie tego skromnego turnieju.
relacja: Andrzej Oleksiak
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XVI Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
XV Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej "Blanki w Szranki"
XIV Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej „Blanki w Szranki”


Rodzaj turniejuotwarty
Sposób rozgrywanialiczba rund: 12
system: połówkowy (runda 1), Dubov (rundy 2-11), duńczyk (runda 12)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekSala Reprezentacyjna Ostródzkiego Zamku ul. Mickiewicza
Obrońca tytułuGrzegorz Łukasik
SędziaSławomir Zabawa
HarmonogramSobota, 1 lipca (6 rund)
10:30-11:15 — zapisy do turnieju
11:30-14:30 — rundy I-III
14:30-16:00 — przerwa obiadowa
16:00-19:00 — rundy IV-VI

Niedziela, 2 lipca (6 rund)
9:15-15:00 — rundy VII-XII
15:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju 15:30 — obiad
Wpisowe25 zł za dzień
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł za dzień
młodzież szkolna — 10 zł za dzień (do szkoły średniej włącznie)
debiutanci — bez opłat
WyżywienieObiady — Bar Maciek przy zamku.
cena 15 złotych
NoclegiW bursie ul. Grunwaldzka 13.
wjazd na parking od ul. Drwęckiej
Cena 35 złotych.
Rezerwacja za pośrednictwem organizatora tel. 502581516

Noclegi w Ostródzie
Nagrodyza miejsca I-III finansowe + puchary,
nagrody rzeczowe
najlepszy ostródzianin
najlepszy debiutant
Dodatkowe atrakcjeprzewidywane
OrganizatorzyGrzegorz Koczkodon — tel. 502 581 516 — mail: gkoczkodon@gmail.com
OSPS ANAGRAM Ostróda
SponsorzyUrząd Miejski w Ostródzie
Centrum Kultury w Ostródzie
inni


Wyniki turnieju XVII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Łukasz          Tuszyński            Chłopowo               150.11     10.0     5267     2117     1008
  2 Michał          Alabrudziński        Włocławek              161.48      9.0     5217     1989     1038
  3 Małgorzata      Deszczyńska          Warszawa               133.71      9.0     4817     1950      643
  4 Irena           Sołdan               Sopot                  133.47      8.0     5073     1876      628
  5 Bartosz         Morawski             Gliwice                159.14      8.0     5030     1818      461
  6 Tomasz          Zwoliński            Skierdy                147.71      8.0     4662     1799      432
  7 Szymon          Płachta              Warszawa               138.90      8.0     4585     1890      235
  8 Stanisław       Rydzik               Warszawa               147.09      7.0     5035     1827      256
  9 Dominik         Urbacki              Pruszków               152.35      7.0     5011     1747      411
 10 Kazimierz       Merklejn             Szczecin               151.07      7.0     4930     1699      381
 11 Zbigniew        Rybak                Warszawa               120.86      7.0     4755     1684      304
 12 Andrzej         Oleksiak             Ostróda                143.19      7.0     4739     1765       80
 13 Kacper          Zegadło              Warszawa               148.62      7.0     4723     1652      399
 14 Kamil           Górka                Kraków                 156.82      7.0     4705     1723      498
 15 Rafał           Wesołowski           Warszawa               139.34      7.0     4686     1671      248
 16 Grzegorz        Łukasik              Konojady               145.36      7.0     4676     1652      -69
 17 Joanna          Juszczak             Warszawa               134.69      7.0     4545     1684     -144
 18 Szymon          Dąbrowski            Warszawa               132.89      6.5     4523     1623       71
 19 Natalia         Woźniak              Dziwnówek              132.42      6.0     4674     1643      -24
 20 Piotr           Broda                Sandomierz             133.31      6.0     4655     1604      375
 21 Rafał           Dąbrowski            Ostróda                144.31      6.0     4653     1645       91
 22 Jolanta         Chłopińska           Wałcz                  129.64      6.0     4611     1573     -196
 23 Marek           Dudkiewicz           Milanówek              137.13      6.0     4596     1578     -150
 24 Maria           Skutela              Warszawa               117.32      6.0     4429     1568     -157
 25 Krzysztof       Kodzis               Bydgoszcz              123.61      6.0     4395     1543     -160
 26 Mieczysław      Pastuszak            Gdynia                 114.33      6.0     4230     1597     -478
 27 Andrzej         Kwiatkowski          Warszawa               130.20      5.0     4606     1460       66
 28 Grzegorz        Kurowski             Warszawa               147.78      5.0     4533     1566     -314
 29 Stanisław       Gasik                Warszawa               130.13      5.0     4322     1408       33
 30 Lucyna          Śniadach             Rumia                  117.11      4.5     4251     1180      212
 31 Krzysztof       Zawadzki             Sampława               119.11      4.5     4212     1192      -38
 32 Wojciech        Silnicki             Elbląg                 103.08      4.5     4115     1215      -41
 33 Wojciech        Gołęcki              Inowrocław             108.58      4.5     4027     1181      -34
 34 Katarzyna       Dębska               Ostróda                102.96      4.5     3940     1180     -334
 35 Stanisław       Olsztyn              Olsztyn                107.36      4.5     3674     1185     -277
 36 Maciej          Dąbrowski            Warszawa               109.72      4.0     4102     1218     -207
 37 Dorota          Ostrowska            Białystok              110.30      4.0     4045     1276     -487
 38 Grzegorz        Koczkodon            Ostróda                128.36      3.5     4135     1071     -119
 39 Teresa          Balewska             Reda                   100.00      3.5     3887     1144     -633
 40 Józef           Burzyński            Ełk                    113.73      2.5     3903     1011     -251
 41 Sławomir        Długosz              Ostróda                113.50      1.5     3797      893     -457
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju XVII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”



	Michał Alabrudziński 161.48 Włocławek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Szymon         D±browski             132.89 +  460: 317  183
    2     2 Piotr          Broda                 133.31 -  349: 397   83
    3     9 Jolanta        Chłopińska            129.64 +  502: 319  180
    4     5 Wojciech       Silnicki              103.08 +  420: 283  153
    5     5 Dominik        Urbacki               152.35 +  506: 376  202
    6     1 Łukasz         Tuszyński             150.11 -  331: 386  100
    7     3 Kacper         Zegadło               148.62 +  486: 275  199
    8     3 Rafał          D±browski             144.31 +  477: 344  194
    9     2 Stanisław      Rydzik                147.09 +  482: 387  197
   10     1 Irena          Sołdan                133.47 +  446: 405  183
   11     1 Kamil          Górka                 156.82 +  411: 299  207
   12     1 Łukasz         Tuszyński             150.11 -  347: 391  100
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1981  / 12 165.08




	Bartosz Morawski 159.14 Gliwice                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Natalia        WoĽniak               132.42 +  548: 346  182
    2     1 Irena          Sołdan                133.47 -  393: 469   83
    3     6 Tomasz         Zwoliński             147.71 +  449: 416  198
    4     4 Maria          Skutela               117.32 +  455: 371  167
    5     3 Piotr          Broda                 133.31 -  329: 375   83
    6     5 Rafał          Wesołowski            139.34 +  348: 326  189
    7     4 Rafał          D±browski             144.31 -  383: 421   94
    8     6 Zbigniew       Rybak                 120.86 +  475: 301  171
    9     4 Mieczysław     Pastuszak             114.33 +  469: 405  164
   10     5 Kazimierz      Merklejn              151.07 -  388: 458  101
   11     4 Szymon         Płachta               138.90 +  379: 320  189
   12     3 Stanisław      Rydzik                147.09 +  414: 361  197
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1818  / 12 151.50




	Kamil Górka 156.82 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Andrzej        Kwiatkowski           130.20 -  323: 385   80
    2    15 Kazimierz      Merklejn              151.07 +  468: 344  201
    3    13 Krzysztof      Kodzis                123.61 +  413: 323  174
    4     9 Natalia        WoĽniak               132.42 +  343: 339  182
    5     7 Jolanta        Chłopińska            129.64 -  293: 363   80
    6    11 Mieczysław     Pastuszak             114.33 +  463: 327  164
    7     7 Małgorzata     Deszczyńska           133.71 -  372: 429   84
    8     9 Joanna         Juszczak              134.69 +  483: 340  185
    9     7 Maria          Skutela               117.32 +  470: 267  167
   10     3 Stanisław      Rydzik                147.09 +  453: 293  197
   11     1 Michał         Alabrudziński         161.48 -  299: 411  111
   12     5 Tomasz         Zwoliński             147.71 -  325: 386   98
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1723  / 12 143.58




	Dominik Urbacki 152.35 Pruszków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Stanisław      Gasik                 130.13 +  396: 390  180
    2    10 Małgorzata     Deszczyńska           133.71 +  413: 271  184
    3     3 Szymon         Płachta               138.90 -  320: 450   89
    4    10 Teresa         Balewska              100.00 +  510: 270  150
    5     5 Michał         Alabrudziński         161.48 -  376: 506  111
    6     8 Grzegorz       Łukasik               145.36 +  507: 334  195
    7     5 Marek          Dudkiewicz            137.13 +  498: 291  187
    8     4 Irena          Sołdan                133.47 -  345: 449   83
    9     5 Rafał          Wesołowski            139.34 +  502: 349  189
   10     4 Andrzej        Oleksiak              143.19 +  399: 395  193
   11     2 Łukasz         Tuszyński             150.11 -  426: 495  100
   12     2 Małgorzata     Deszczyńska           133.71 -  319: 400   84
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1745  / 12 145.42




	Kazimierz Merklejn 151.07 Szczecin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Jolanta        Chłopińska            129.64 -  363: 474   80
    2    15 Kamil          Górka                 156.82 -  344: 468  107
    3    17 Sławomir       Długosz               113.50 +  492: 277  164
    4    11 Zbigniew       Rybak                 120.86 +  366: 365  171
    5     9 Grzegorz       Łukasik               145.36 -  449: 451   95
    6    12 Kacper         Zegadło               148.62 -  337: 448   99
    7    16 Grzegorz       Koczkodon             128.36 +  421: 374  178
    8    12 Wojciech       Gołęcki               108.58 +  495: 302  159
    9     9 Stanisław      Olsztyn               107.36 +  410: 257  157
   10     5 Bartosz        Morawski              159.14 +  458: 388  209
   11     5 Stanisław      Rydzik                147.09 -  381: 421   97
   12     7 Szymon         D±browski             132.89 +  414: 324  183
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1699  / 12 141.58




	Łukasz Tuszyński 150.11 Chłopowo                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Grzegorz       Koczkodon             128.36 +  372: 345  178
    2     7 Joanna         Juszczak              134.69 +  526: 365  185
    3     1 Marek          Dudkiewicz            137.13 +  477: 331  187
    4     2 Piotr          Broda                 133.31 +  384: 371  183
    5     1 Grzegorz       Kurowski              147.78 +  573: 269  198
    6     1 Michał         Alabrudziński         161.48 +  386: 331  211
    7     1 Stanisław      Rydzik                147.09 -  372: 404   97
    8     1 Andrzej        Oleksiak              143.19 +  497: 322  193
    9     1 Irena          Sołdan                133.47 -  412: 442   83
   10     2 Szymon         Płachta               138.90 +  382: 306  189
   11     2 Dominik        Urbacki               152.35 +  495: 426  202
   12     1 Michał         Alabrudziński         161.48 +  391: 347  211
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2117  / 12 176.42




	Kacper Zegadło 148.62 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Krzysztof      Kodzis                123.61 +  469: 319  174
    2     4 Marek          Dudkiewicz            137.13 -  369: 519   87
    3    10 Małgorzata     Deszczyńska           133.71 -  280: 385   84
    4    15 Maciej         D±browski             109.72 -  387: 408   60
    5    17 Katarzyna      Dębska                102.96 +  459: 235  153
    6    12 Kazimierz      Merklejn              151.07 +  448: 337  201
    7     3 Michał         Alabrudziński         161.48 -  275: 486  111
    8    14 Teresa         Balewska              100.00 +  439: 234  150
    9    12 Szymon         D±browski             132.89 -  333: 367   83
   10    13 Stanisław      Olsztyn               107.36 +  453: 298  157
   11    10 Grzegorz       Kurowski              147.78 +  427: 409  198
   12     8 Rafał          D±browski             144.31 +  384: 327  194
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1652  / 12 137.67




	Grzegorz Kurowski 147.78 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Zbigniew       Rybak                 120.86 +  429: 384  171
    2     8 Rafał          Wesołowski            139.34 +  393: 315  189
    3     5 Rafał          D±browski             144.31 +  442: 341  194
    4     3 Szymon         Płachta               138.90 +  387: 296  189
    5     1 Łukasz         Tuszyński             150.11 -  269: 573  100
    6     4 Stanisław      Rydzik                147.09 -  343: 419   97
    7     8 Natalia        WoĽniak               132.42 -  351: 409   82
    8    10 Tomasz         Zwoliński             147.71 +  461: 368  198
    9     8 Małgorzata     Deszczyńska           133.71 -  305: 439   84
   10    11 Szymon         D±browski             132.89 -  378: 435   83
   11    10 Kacper         Zegadło               148.62 -  409: 427   99
   12    13 Jolanta        Chłopińska            129.64 -  366: 441   80
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1566  / 12 130.50




	Tomasz Zwoliński 147.71 Skierdy         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Krzysztof      Zawadzki              119.11 +  385: 285  169
    2     6 Szymon         Płachta               138.90 -  271: 428   89
    3     6 Bartosz        Morawski              159.14 -  416: 449  109
    4    17 Stanisław      Olsztyn               107.36 +  448: 277  157
    5    12 Mieczysław     Pastuszak             114.33 -  340: 382   64
    6    16 Józef          Burzyński             113.73 +  368: 212  164
    7    12 Grzegorz       Łukasik               145.36 +  443: 367  195
    8    10 Grzegorz       Kurowski              147.78 -  368: 461   98
    9    14 Maciej         D±browski             109.72 +  467: 400  160
   10     7 Rafał          D±browski             144.31 +  388: 297  194
   11     6 Andrzej        Oleksiak              143.19 +  382: 347  193
   12     5 Kamil          Górka                 156.82 +  386: 325  207
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1799  / 12 149.92




	Stanisław Rydzik 147.09 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Maria          Skutela               117.32 +  468: 382  167
    2     5 Andrzej        Oleksiak              143.19 -  413: 459   93
    3     7 Joanna         Juszczak              134.69 +  526: 344  185
    4     1 Irena          Sołdan                133.47 +  457: 324  183
    5     2 Szymon         Płachta               138.90 -  425: 463   89
    6     4 Grzegorz       Kurowski              147.78 +  419: 343  198
    7     1 Łukasz         Tuszyński             150.11 +  404: 372  200
    8     2 Małgorzata     Deszczyńska           133.71 +  461: 362  184
    9     2 Michał         Alabrudziński         161.48 -  387: 482  111
   10     3 Kamil          Górka                 156.82 -  293: 453  107
   11     5 Kazimierz      Merklejn              151.07 +  421: 381  201
   12     3 Bartosz        Morawski              159.14 -  361: 414  109
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1827  / 12 152.25




	Grzegorz Łukasik 145.36 Konojady

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Lucyna         ¦niadach              117.11 +  400: 324  167
    2     9 Rafał          D±browski             144.31 -  319: 418   94
    3    11 Stanisław      Gasik                 130.13 -  372: 429   80
    4    16 Dorota         Ostrowska             110.30 +  416: 397  160
    5     9 Kazimierz      Merklejn              151.07 +  451: 449  201
    6     8 Dominik        Urbacki               152.35 -  334: 507  102
    7    12 Tomasz         Zwoliński             147.71 -  367: 443   98
    8    15 Krzysztof      Kodzis                123.61 -  323: 362   74
    9    16 Wojciech       Gołęcki               108.58 +  390: 326  159
   10    14 Teresa         Balewska              100.00 +  478: 323  150
   11    12 Andrzej        Kwiatkowski           130.20 +  438: 390  180
   12    10 Marek          Dudkiewicz            137.13 +  388: 377  187
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1652  / 12 137.67




	Rafał D±browski 144.31 Ostróda                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Mieczysław     Pastuszak             114.33 +  413: 282  164
    2     9 Grzegorz       Łukasik               145.36 +  418: 319  195
    3     5 Grzegorz       Kurowski              147.78 -  341: 442   98
    4     7 Andrzej        Oleksiak              143.19 -  352: 360   93
    5    11 Krzysztof      Zawadzki              119.11 +  387: 369  169
    6     9 Wojciech       Silnicki              103.08 +  483: 284  153
    7     4 Bartosz        Morawski              159.14 +  421: 383  209
    8     3 Michał         Alabrudziński         161.48 -  344: 477  111
    9     6 Natalia        WoĽniak               132.42 -  372: 529   82
   10     7 Tomasz         Zwoliński             147.71 -  297: 388   98
   11    13 Krzysztof      Kodzis                123.61 +  498: 345  174
   12     8 Kacper         Zegadło               148.62 -  327: 384   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1645  / 12 137.08




	Andrzej Oleksiak 143.19 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Józef          Burzyński             113.73 -  398: 412   64
    2     5 Stanisław      Rydzik                147.09 +  459: 413  197
    3     8 Rafał          Wesołowski            139.34 +  436: 368  189
    4     7 Rafał          D±browski             144.31 +  360: 352  194
    5     6 Małgorzata     Deszczyńska           133.71 +  432: 358  184
    6     3 Piotr          Broda                 133.31 +  392: 361  183
    7     2 Irena          Sołdan                133.47 +  438: 362  183
    8     1 Łukasz         Tuszyński             150.11 -  322: 497  100
    9     3 Szymon         Płachta               138.90 -  347: 384   89
   10     4 Dominik        Urbacki               152.35 -  395: 399  102
   11     6 Tomasz         Zwoliński             147.71 -  347: 382   98
   12     9 Natalia        WoĽniak               132.42 +  413: 371  182
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1765  / 12 147.08




	Rafał Wesołowski 139.34 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Sławomir       Długosz               113.50 +  436: 290  164
    2     8 Grzegorz       Kurowski              147.78 -  315: 393   98
    3     8 Andrzej        Oleksiak              143.19 -  368: 436   93
    4    14 Lucyna         ¦niadach              117.11 +  383: 366  167
    5    13 Maciej         D±browski             109.72 +  398: 381  160
    6     5 Bartosz        Morawski              159.14 -  326: 348  109
    7    13 Szymon         D±browski             132.89 +  427: 303  183
    8    11 Andrzej        Kwiatkowski           130.20 +  395: 353  180
    9     5 Dominik        Urbacki               152.35 -  349: 502  102
   10    10 Jolanta        Chłopińska            129.64 +  473: 293  180
   11     8 Zbigniew       Rybak                 120.86 -  288: 519   71
   12    11 Mieczysław     Pastuszak             114.33 +  528: 254  164
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1671  / 12 139.25




	Szymon Płachta 138.90 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Dorota         Ostrowska             110.30 +  466: 359  160
    2     6 Tomasz         Zwoliński             147.71 +  428: 271  198
    3     3 Dominik        Urbacki               152.35 +  450: 320  202
    4     3 Grzegorz       Kurowski              147.78 -  296: 387   98
    5     2 Stanisław      Rydzik                147.09 +  463: 425  197
    6     2 Irena          Sołdan                133.47 -  295: 446   83
    7     6 Piotr          Broda                 133.31 +  412: 344  183
    8     5 Natalia        WoĽniak               132.42 +  416: 391  182
    9     3 Andrzej        Oleksiak              143.19 +  384: 347  193
   10     2 Łukasz         Tuszyński             150.11 -  306: 382  100
   11     4 Bartosz        Morawski              159.14 -  320: 379  109
   12     6 Joanna         Juszczak              134.69 +  349: 299  185
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1890  / 12 157.50




	Marek Dudkiewicz 137.13 Milanówek               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Maciej         D±browski             109.72 +  459: 322  160
    2     4 Kacper         Zegadło               148.62 +  519: 369  199
    3     1 Łukasz         Tuszyński             150.11 -  331: 477  100
    4     6 Andrzej        Kwiatkowski           130.20 +  435: 382  180
    5     4 Irena          Sołdan                133.47 -  278: 410   83
    6     6 Maria          Skutela               117.32 +  392: 282  167
    7     5 Dominik        Urbacki               152.35 -  291: 498  102
    8     8 Mieczysław     Pastuszak             114.33 -  353: 423   64
    9    13 Krzysztof      Kodzis                123.61 +  375: 298  174
   10     9 Zbigniew       Rybak                 120.86 -  388: 510   71
   11    11 Piotr          Broda                 133.31 +  398: 387  183
   12    10 Grzegorz       Łukasik               145.36 -  377: 388   95
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1578  / 12 131.50




	Joanna Juszczak 134.69 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Wojciech       Gołęcki               108.58 +  458: 290  159
    2     7 Łukasz         Tuszyński             150.11 -  365: 526  100
    3     7 Stanisław      Rydzik                147.09 -  344: 526   97
    4    12 Szymon         D±browski             132.89 -  349: 450   83
    5    16 Lucyna         ¦niadach              117.11 +  342: 334  167
    6    17 Stanisław      Olsztyn               107.36 +  446: 374  157
    7    11 Stanisław      Gasik                 130.13 +  366: 306  180
    8     9 Kamil          Górka                 156.82 -  340: 483  107
    9    15 Andrzej        Kwiatkowski           130.20 +  392: 348  180
   10     8 Piotr          Broda                 133.31 +  377: 352  183
   11     7 Natalia        WoĽniak               132.42 +  467: 351  182
   12     6 Szymon         Płachta               138.90 -  299: 349   89
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1684  / 12 140.33




	Małgorzata Deszczyńska 133.71 Warszawa          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Stanisław      Olsztyn               107.36 +  412: 292  157
    2    10 Dominik        Urbacki               152.35 -  271: 413  102
    3    10 Kacper         Zegadło               148.62 +  385: 280  199
    4     8 Stanisław      Gasik                 130.13 +  431: 332  180
    5     6 Andrzej        Oleksiak              143.19 -  358: 432   93
    6    10 Teresa         Balewska              100.00 +  467: 296  150
    7     7 Kamil          Górka                 156.82 +  429: 372  207
    8     2 Stanisław      Rydzik                147.09 -  362: 461   97
    9     8 Grzegorz       Kurowski              147.78 +  439: 305  198
   10     6 Natalia        WoĽniak               132.42 +  443: 314  182
   11     3 Irena          Sołdan                133.47 +  420: 358  183
   12     2 Dominik        Urbacki               152.35 +  400: 319  202
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1950  / 12 162.50




	Irena Sołdan 133.47 Sopot                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Wojciech       Silnicki              103.08 +  435: 237  153
    2     1 Bartosz        Morawski              159.14 +  469: 393  209
    3     2 Andrzej        Kwiatkowski           130.20 +  502: 361  180
    4     1 Stanisław      Rydzik                147.09 -  324: 457   97
    5     4 Marek          Dudkiewicz            137.13 +  410: 278  187
    6     2 Szymon         Płachta               138.90 +  446: 295  189
    7     2 Andrzej        Oleksiak              143.19 -  362: 438   93
    8     4 Dominik        Urbacki               152.35 +  449: 345  202
    9     1 Łukasz         Tuszyński             150.11 +  442: 412  200
   10     1 Michał         Alabrudziński         161.48 -  405: 446  111
   11     3 Małgorzata     Deszczyńska           133.71 -  358: 420   84
   12     4 Zbigniew       Rybak                 120.86 +  471: 363  171
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1876  / 12 156.33




	Piotr Broda 133.31 Sandomierz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Katarzyna      Dębska                102.96 +  495: 268  153
    2     2 Michał         Alabrudziński         161.48 +  397: 349  211
    3     4 Teresa         Balewska              100.00 +  466: 358  150
    4     2 Łukasz         Tuszyński             150.11 -  371: 384  100
    5     3 Bartosz        Morawski              159.14 +  375: 329  209
    6     3 Andrzej        Oleksiak              143.19 -  361: 392   93
    7     6 Szymon         Płachta               138.90 -  344: 412   89
    8     7 Maria          Skutela               117.32 -  336: 349   67
    9    11 Stanisław      Gasik                 130.13 +  369: 296  180
   10     8 Joanna         Juszczak              134.69 -  352: 377   85
   11    11 Marek          Dudkiewicz            137.13 -  387: 398   87
   12    12 Andrzej        Kwiatkowski           130.20 +  402: 368  180
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1604  / 12 133.67




	Szymon D±browski 132.89 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Michał         Alabrudziński         161.48 -  317: 460  111
    2    19 Katarzyna      Dębska                102.96 +  391: 342  153
    3    15 Zbigniew       Rybak                 120.86 -  357: 365   71
    4    12 Joanna         Juszczak              134.69 +  450: 349  185
    5    10 Natalia        WoĽniak               132.42 -  357: 390   82
    6    14 Dorota         Ostrowska             110.30 +  346: 261  160
    7    13 Rafał          Wesołowski            139.34 -  303: 427   89
    8    16 Maciej         D±browski             109.72 =  386: 386  110
    9    12 Kacper         Zegadło               148.62 +  367: 333  199
   10    11 Grzegorz       Kurowski              147.78 +  435: 378  198
   11     9 Mieczysław     Pastuszak             114.33 +  490: 347  164
   12     7 Kazimierz      Merklejn              151.07 -  324: 414  101
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1623  / 12 135.25




	Natalia WoĽniak 132.42 Dziwnówek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Bartosz        Morawski              159.14 -  346: 548  109
    2    17 Stanisław      Olsztyn               107.36 +  476: 292  157
    3    12 Mieczysław     Pastuszak             114.33 +  374: 341  164
    4     9 Kamil          Górka                 156.82 -  339: 343  107
    5    10 Szymon         D±browski             132.89 +  390: 357  183
    6     7 Jolanta        Chłopińska            129.64 +  384: 355  180
    7     8 Grzegorz       Kurowski              147.78 +  409: 351  198
    8     5 Szymon         Płachta               138.90 -  391: 416   89
    9     6 Rafał          D±browski             144.31 +  529: 372  194
   10     6 Małgorzata     Deszczyńska           133.71 -  314: 443   84
   11     7 Joanna         Juszczak              134.69 -  351: 467   85
   12     9 Andrzej        Oleksiak              143.19 -  371: 413   93
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1643  / 12 136.92




	Andrzej Kwiatkowski 130.20 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Kamil          Górka                 156.82 +  385: 323  207
    2    11 Józef          Burzyński             113.73 +  313: 295  164
    3     2 Irena          Sołdan                133.47 -  361: 502   83
    4     6 Marek          Dudkiewicz            137.13 -  382: 435   87
    5    15 Wojciech       Silnicki              103.08 -  360: 390   53
    6    18 Krzysztof      Kodzis                123.61 +  434: 348  174
    7     9 Jolanta        Chłopińska            129.64 +  419: 318  180
    8    11 Rafał          Wesołowski            139.34 -  353: 395   89
    9    15 Joanna         Juszczak              134.69 -  348: 392   85
   10    15 Dorota         Ostrowska             110.30 +  493: 302  160
   11    12 Grzegorz       Łukasik               145.36 -  390: 438   95
   12    12 Piotr          Broda                 133.31 -  368: 402   83
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1460  / 12 121.67




	Stanisław Gasik 130.13 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Dominik        Urbacki               152.35 -  390: 396  102
    2    12 Wojciech       Gołęcki               108.58 +  437: 247  159
    3    11 Grzegorz       Łukasik               145.36 +  429: 372  195
    4     8 Małgorzata     Deszczyńska           133.71 -  332: 431   84
    5     8 Maria          Skutela               117.32 -  407: 429   67
    6    13 Zbigniew       Rybak                 120.86 -  398: 406   71
    7    11 Joanna         Juszczak              134.69 -  306: 366   85
    8    17 Grzegorz       Koczkodon             128.36 +  292: 255  178
    9    11 Piotr          Broda                 133.31 -  296: 369   83
   10    17 Sławomir       Długosz               113.50 +  372: 371  164
   11    15 Katarzyna      Dębska                102.96 +  356: 254  153
   12    14 Maria          Skutela               117.32 -  307: 393   67
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1408  / 12 117.33




	Jolanta Chłopińska 129.64 Wałcz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Kazimierz      Merklejn              151.07 +  474: 363  201
    2     3 Teresa         Balewska              100.00 -  370: 465   50
    3     9 Michał         Alabrudziński         161.48 -  319: 502  111
    4    13 Józef          Burzyński             113.73 +  503: 376  164
    5     7 Kamil          Górka                 156.82 +  363: 293  207
    6     7 Natalia        WoĽniak               132.42 -  355: 384   82
    7     9 Andrzej        Kwiatkowski           130.20 -  318: 419   80
    8    13 Wojciech       Silnicki              103.08 +  454: 401  153
    9    10 Zbigniew       Rybak                 120.86 -  313: 450   71
   10    10 Rafał          Wesołowski            139.34 -  293: 473   89
   11    14 Maria          Skutela               117.32 +  408: 315  167
   12    13 Grzegorz       Kurowski              147.78 +  441: 366  198
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1573  / 12 131.08




	Grzegorz Koczkodon 128.36 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Łukasz         Tuszyński             150.11 -  345: 372  100
    2    18 Maciej         D±browski             109.72 -  304: 402   60
    3    19 Krzysztof      Zawadzki              119.11 -  317: 446   69
    4    20 Katarzyna      Dębska                102.96 -  350: 410   53
    5    21 PAUZA
    6    20 Sławomir       Długosz               113.50 +  376: 372  164
    7    16 Kazimierz      Merklejn              151.07 -  374: 421  101
    8    17 Stanisław      Gasik                 130.13 -  255: 292   80
    9    19 Lucyna         ¦niadach              117.11 -  406: 455   67
   10    20 Józef          Burzyński             113.73 +  373: 356  164
   11    16 Dorota         Ostrowska             110.30 +  403: 312  160
   12    18 Wojciech       Silnicki              103.08 -  332: 416   53
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1071  / 11  97.36




	Krzysztof Kodzis 123.61 Bydgoszcz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Kacper         Zegadło               148.62 -  319: 469   99
    2    16 Dorota         Ostrowska             110.30 +  330: 308  160
    3    13 Kamil          Górka                 156.82 -  323: 413  107
    4    19 Krzysztof      Zawadzki              119.11 -  340: 487   69
    5    19 Wojciech       Gołęcki               108.58 +  450: 294  159
    6    18 Andrzej        Kwiatkowski           130.20 -  348: 434   80
    7    18 Józef          Burzyński             113.73 +  364: 362  164
    8    15 Grzegorz       Łukasik               145.36 +  362: 323  195
    9    13 Marek          Dudkiewicz            137.13 -  298: 375   87
   10    16 Maciej         D±browski             109.72 +  393: 272  160
   11    13 Rafał          D±browski             144.31 -  345: 498   94
   12    15 Krzysztof      Zawadzki              119.11 +  523: 320  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1543  / 12 128.58




	Zbigniew Rybak 120.86 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Grzegorz       Kurowski              147.78 -  384: 429   98
    2    13 Sławomir       Długosz               113.50 +  378: 312  164
    3    15 Szymon         D±browski             132.89 +  365: 357  183
    4    11 Kazimierz      Merklejn              151.07 -  365: 366  101
    5    14 Teresa         Balewska              100.00 -  323: 391   50
    6    13 Stanisław      Gasik                 130.13 +  406: 398  180
    7    14 Maciej         D±browski             109.72 +  391: 263  160
    8     6 Bartosz        Morawski              159.14 -  301: 475  109
    9    10 Jolanta        Chłopińska            129.64 +  450: 313  180
   10     9 Marek          Dudkiewicz            137.13 +  510: 388  187
   11     8 Rafał          Wesołowski            139.34 +  519: 288  189
   12     4 Irena          Sołdan                133.47 -  363: 471   83
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1684  / 12 140.33




	Krzysztof Zawadzki 119.11 Sampława                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Tomasz         Zwoliński             147.71 -  285: 385   98
    2    20 Mieczysław     Pastuszak             114.33 -  275: 389   64
    3    19 Grzegorz       Koczkodon             128.36 +  446: 317  178
    4    19 Krzysztof      Kodzis                123.61 +  487: 340  174
    5    11 Rafał          D±browski             144.31 -  369: 387   94
    6    15 Maciej         D±browski             109.72 -  337: 414   60
    7    17 Wojciech       Gołęcki               108.58 -  277: 457   59
    8    18 Lucyna         ¦niadach              117.11 +  395: 336  167
    9    17 Dorota         Ostrowska             110.30 -  312: 346   60
   10    21 PAUZA
   11    18 Sławomir       Długosz               113.50 +  409: 356  164
   12    15 Krzysztof      Kodzis                123.61 -  320: 523   74
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1192  / 11 108.36




	Maria Skutela 117.32 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Stanisław      Rydzik                147.09 -  382: 468   97
    2    14 Lucyna         ¦niadach              117.11 +  397: 340  167
    3    14 Józef          Burzyński             113.73 +  497: 318  164
    4     4 Bartosz        Morawski              159.14 -  371: 455  109
    5     8 Stanisław      Gasik                 130.13 +  429: 407  180
    6     6 Marek          Dudkiewicz            137.13 -  282: 392   87
    7    10 Teresa         Balewska              100.00 +  391: 291  150
    8     7 Piotr          Broda                 133.31 +  349: 336  183
    9     7 Kamil          Górka                 156.82 -  267: 470  107
   10    12 Mieczysław     Pastuszak             114.33 -  356: 394   64
   11    14 Jolanta        Chłopińska            129.64 -  315: 408   80
   12    14 Stanisław      Gasik                 130.13 +  393: 307  180
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1568  / 12 130.67




	Lucyna ¦niadach 117.11 Rumia                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Grzegorz       Łukasik               145.36 -  324: 400   95
    2    14 Maria          Skutela               117.32 -  340: 397   67
    3    18 Dorota         Ostrowska             110.30 -  317: 339   60
    4    14 Rafał          Wesołowski            139.34 -  366: 383   89
    5    16 Joanna         Juszczak              134.69 -  334: 342   85
    6    21 PAUZA
    7    20 Sławomir       Długosz               113.50 +  363: 280  164
    8    18 Krzysztof      Zawadzki              119.11 -  336: 395   69
    9    19 Grzegorz       Koczkodon             128.36 +  455: 406  178
   10    18 Katarzyna      Dębska                102.96 -  294: 441   53
   11    17 Maciej         D±browski             109.72 +  397: 291  160
   12    17 Dorota         Ostrowska             110.30 +  425: 365  160
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1180  / 11 107.27




	Mieczysław Pastuszak 114.33 Gdynia                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Rafał          D±browski             144.31 -  282: 413   94
    2    20 Krzysztof      Zawadzki              119.11 +  389: 275  169
    3    12 Natalia        WoĽniak               132.42 -  341: 374   82
    4    18 Wojciech       Gołęcki               108.58 +  310: 281  159
    5    12 Tomasz         Zwoliński             147.71 +  382: 340  198
    6    11 Kamil          Górka                 156.82 -  327: 463  107
    7    15 Wojciech       Silnicki              103.08 +  376: 366  153
    8     8 Marek          Dudkiewicz            137.13 +  423: 353  187
    9     4 Bartosz        Morawski              159.14 -  405: 469  109
   10    12 Maria          Skutela               117.32 +  394: 356  167
   11     9 Szymon         D±browski             132.89 -  347: 490   83
   12    11 Rafał          Wesołowski            139.34 -  254: 528   89
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1597  / 12 133.08




	Józef Burzyński 113.73 Ełk                      

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Andrzej        Oleksiak              143.19 +  412: 398  193
    2    11 Andrzej        Kwiatkowski           130.20 -  295: 313   80
    3    14 Maria          Skutela               117.32 -  318: 497   67
    4    13 Jolanta        Chłopińska            129.64 -  376: 503   80
    5    18 Dorota         Ostrowska             110.30 -  301: 344   60
    6    16 Tomasz         Zwoliński             147.71 -  212: 368   98
    7    18 Krzysztof      Kodzis                123.61 -  362: 364   74
    8    20 Sławomir       Długosz               113.50 -  311: 312   64
    9    21 PAUZA
   10    20 Grzegorz       Koczkodon             128.36 -  356: 373   78
   11    20 Wojciech       Silnicki              103.08 -  275: 424   53
   12    20 Sławomir       Długosz               113.50 +  385: 258  164
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1011  / 11  91.91




	Sławomir Długosz 113.50 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Rafał          Wesołowski            139.34 -  290: 436   89
    2    13 Zbigniew       Rybak                 120.86 -  312: 378   71
    3    17 Kazimierz      Merklejn              151.07 -  277: 492  101
    4    21 PAUZA
    5    20 Stanisław      Olsztyn               107.36 -  336: 381   57
    6    20 Grzegorz       Koczkodon             128.36 -  372: 376   78
    7    20 Lucyna         ¦niadach              117.11 -  280: 363   67
    8    20 Józef          Burzyński             113.73 +  312: 311  164
    9    20 Katarzyna      Dębska                102.96 -  333: 351   53
   10    17 Stanisław      Gasik                 130.13 -  371: 372   80
   11    18 Krzysztof      Zawadzki              119.11 -  356: 409   69
   12    20 Józef          Burzyński             113.73 -  258: 385   64
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     893  / 11  81.18




	Dorota Ostrowska 110.30 Białystok

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Szymon         Płachta               138.90 -  359: 466   89
    2    16 Krzysztof      Kodzis                123.61 -  308: 330   74
    3    18 Lucyna         ¦niadach              117.11 +  339: 317  167
    4    16 Grzegorz       Łukasik               145.36 -  397: 416   95
    5    18 Józef          Burzyński             113.73 +  344: 301  164
    6    14 Szymon         D±browski             132.89 -  261: 346   83
    7    19 Stanisław      Olsztyn               107.36 -  322: 424   57
    8    19 Katarzyna      Dębska                102.96 +  390: 299  153
    9    17 Krzysztof      Zawadzki              119.11 +  346: 312  169
   10    15 Andrzej        Kwiatkowski           130.20 -  302: 493   80
   11    16 Grzegorz       Koczkodon             128.36 -  312: 403   78
   12    17 Lucyna         ¦niadach              117.11 -  365: 425   67
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1276  / 12 106.33




	Maciej D±browski 109.72 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Marek          Dudkiewicz            137.13 -  322: 459   87
    2    18 Grzegorz       Koczkodon             128.36 +  402: 304  178
    3    16 Wojciech       Silnicki              103.08 -  263: 390   53
    4    15 Kacper         Zegadło               148.62 +  408: 387  199
    5    13 Rafał          Wesołowski            139.34 -  381: 398   89
    6    15 Krzysztof      Zawadzki              119.11 +  414: 337  169
    7    14 Zbigniew       Rybak                 120.86 -  263: 391   71
    8    16 Szymon         D±browski             132.89 =  386: 386  133
    9    14 Tomasz         Zwoliński             147.71 -  400: 467   98
   10    16 Krzysztof      Kodzis                123.61 -  272: 393   74
   11    17 Lucyna         ¦niadach              117.11 -  291: 397   67
   12    21 PAUZA
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1218  / 11 110.73




	Wojciech Gołęcki 108.58 Inowrocław               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Joanna         Juszczak              134.69 -  290: 458   85
    2    12 Stanisław      Gasik                 130.13 -  247: 437   80
    3    21 PAUZA
    4    18 Mieczysław     Pastuszak             114.33 -  281: 310   64
    5    19 Krzysztof      Kodzis                123.61 -  294: 450   74
    6    19 Katarzyna      Dębska                102.96 +  453: 338  153
    7    17 Krzysztof      Zawadzki              119.11 +  457: 277  169
    8    12 Kazimierz      Merklejn              151.07 -  302: 495  101
    9    16 Grzegorz       Łukasik               145.36 -  326: 390   95
   10    19 Wojciech       Silnicki              103.08 +  398: 281  153
   11    19 Teresa         Balewska              100.00 +  349: 292  150
   12    16 Stanisław      Olsztyn               107.36 -  330: 333   57
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1181  / 11 107.36




	Stanisław Olsztyn 107.36 Olsztyn                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Małgorzata     Deszczyńska           133.71 -  292: 412   84
    2    17 Natalia        WoĽniak               132.42 -  292: 476   82
    3    20 Katarzyna      Dębska                102.96 +  446: 318  153
    4    17 Tomasz         Zwoliński             147.71 -  277: 448   98
    5    20 Sławomir       Długosz               113.50 +  381: 336  164
    6    17 Joanna         Juszczak              134.69 -  374: 446   85
    7    19 Dorota         Ostrowska             110.30 +  424: 322  160
    9     9 Kazimierz      Merklejn              151.07 -  257: 410  101
   10    13 Kacper         Zegadło               148.62 -  298: 453   99
   11    21 PAUZA
   12    16 Wojciech       Gołęcki               108.58 +  333: 330  159
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1185  / 10 118.50




	Wojciech Silnicki 103.08 Elbl±g

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Irena          Sołdan                133.47 -  237: 435   83
    2    21 PAUZA
    3    16 Maciej         D±browski             109.72 +  390: 263  160
    4     5 Michał         Alabrudziński         161.48 -  283: 420  111
    5    15 Andrzej        Kwiatkowski           130.20 +  390: 360  180
    6     9 Rafał          D±browski             144.31 -  284: 483   94
    7    15 Mieczysław     Pastuszak             114.33 -  366: 376   64
    8    13 Jolanta        Chłopińska            129.64 -  401: 454   80
    9    18 Teresa         Balewska              100.00 -  343: 360   50
   10    19 Wojciech       Gołęcki               108.58 -  281: 398   59
   11    20 Józef          Burzyński             113.73 +  424: 275  164
   12    18 Grzegorz       Koczkodon             128.36 +  416: 332  178
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1223  / 11 111.18




	Katarzyna Dębska 102.96 Ostróda                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Piotr          Broda                 133.31 -  268: 495   83
    2    19 Szymon         D±browski             132.89 -  342: 391   83
    3    20 Stanisław      Olsztyn               107.36 -  318: 446   57
    4    20 Grzegorz       Koczkodon             128.36 +  410: 350  178
    5    17 Kacper         Zegadło               148.62 -  235: 459   99
    6    19 Wojciech       Gołęcki               108.58 -  338: 453   59
    7    21 PAUZA
    8    19 Dorota         Ostrowska             110.30 -  299: 390   60
    9    20 Sławomir       Długosz               113.50 +  351: 333  164
   10    18 Lucyna         ¦niadach              117.11 +  441: 294  167
   11    15 Stanisław      Gasik                 130.13 -  254: 356   80
   12    19 Teresa         Balewska              100.00 +  384: 307  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1180  / 11 107.27




	Teresa Balewska 100.00 Reda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    21 PAUZA
    2     3 Jolanta        Chłopińska            129.64 +  465: 370  180
    3     4 Piotr          Broda                 133.31 -  358: 466   83
    4    10 Dominik        Urbacki               152.35 -  270: 510  102
    5    14 Zbigniew       Rybak                 120.86 +  391: 323  171
    6    10 Małgorzata     Deszczyńska           133.71 -  296: 467   84
    7    10 Maria          Skutela               117.32 -  291: 391   67
    8    14 Kacper         Zegadło               148.62 -  234: 439   99
    9    18 Wojciech       Silnicki              103.08 +  360: 343  153
   10    14 Grzegorz       Łukasik               145.36 -  323: 478   95
   11    19 Wojciech       Gołęcki               108.58 -  292: 349   59
   12    19 Katarzyna      Dębska                102.96 -  307: 384   53
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1146  / 11 104.18


Wyniki poszczególnych rund turnieju XVII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Alabrudziński        - Szymon         Dąbrowski             460: 317
   2 Natalia        Woźniak              - Bartosz        Morawski              346: 548
   3 Kamil          Górka                - Andrzej        Kwiatkowski           323: 385
   4 Stanisław      Gasik                - Dominik        Urbacki               390: 396
   5 Kazimierz      Merklejn             - Jolanta        Chłopińska            363: 474
   6 Grzegorz       Koczkodon            - Łukasz         Tuszyński             345: 372
   7 Kacper         Zegadło              - Krzysztof      Kodzis                469: 319
   8 Zbigniew       Rybak                - Grzegorz       Kurowski              384: 429
   9 Tomasz         Zwoliński            - Krzysztof      Zawadzki              385: 285
  10 Maria          Skutela              - Stanisław      Rydzik                382: 468
  11 Grzegorz       Łukasik              - Lucyna         Śniadach              400: 324
  12 Mieczysław     Pastuszak            - Rafał          Dąbrowski             282: 413
  13 Andrzej        Oleksiak             - Józef          Burzyński             398: 412
  14 Sławomir       Długosz              - Rafał          Wesołowski            290: 436
  15 Szymon         Płachta              - Dorota         Ostrowska             466: 359
  16 Maciej         Dąbrowski            - Marek          Dudkiewicz            322: 459
  17 Joanna         Juszczak             - Wojciech       Gołęcki               458: 290
  18 Stanisław      Olsztyn              - Małgorzata     Deszczyńska           292: 412
  19 Irena          Sołdan               - Wojciech       Silnicki              435: 237
  20 Katarzyna      Dębska               - Piotr          Broda                 268: 495
  21 Teresa         Balewska             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Irena          Sołdan                393: 469
   2 Piotr          Broda                - Michał         Alabrudziński         397: 349
   3 Jolanta        Chłopińska           - Teresa         Balewska              370: 465
   4 Marek          Dudkiewicz           - Kacper         Zegadło               519: 369
   5 Stanisław      Rydzik               - Andrzej        Oleksiak              413: 459
   6 Szymon         Płachta              - Tomasz         Zwoliński             428: 271
   7 Łukasz         Tuszyński            - Joanna         Juszczak              526: 365
   8 Grzegorz       Kurowski             - Rafał          Wesołowski            393: 315
   9 Rafał          Dąbrowski            - Grzegorz       Łukasik               418: 319
  10 Małgorzata     Deszczyńska          - Dominik        Urbacki               271: 413
  11 Andrzej        Kwiatkowski          - Józef          Burzyński             313: 295
  12 Wojciech       Gołęcki              - Stanisław      Gasik                 247: 437
  13 Sławomir       Długosz              - Zbigniew       Rybak                 312: 378
  14 Lucyna         Śniadach             - Maria          Skutela               340: 397
  15 Kamil          Górka                - Kazimierz      Merklejn              468: 344
  16 Dorota         Ostrowska            - Krzysztof      Kodzis                308: 330
  17 Natalia        Woźniak              - Stanisław      Olsztyn               476: 292
  18 Maciej         Dąbrowski            - Grzegorz       Koczkodon             402: 304
  19 Szymon         Dąbrowski            - Katarzyna      Dębska                391: 342
  20 Krzysztof      Zawadzki             - Mieczysław     Pastuszak             275: 389
  21 Wojciech       Silnicki             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marek          Dudkiewicz           - Łukasz         Tuszyński             331: 477
   2 Irena          Sołdan               - Andrzej        Kwiatkowski           502: 361
   3 Dominik        Urbacki              - Szymon         Płachta               320: 450
   4 Teresa         Balewska             - Piotr          Broda                 358: 466
   5 Grzegorz       Kurowski             - Rafał          Dąbrowski             442: 341
   6 Tomasz         Zwoliński            - Bartosz        Morawski              416: 449
   7 Joanna         Juszczak             - Stanisław      Rydzik                344: 526
   8 Rafał          Wesołowski           - Andrzej        Oleksiak              368: 436
   9 Michał         Alabrudziński        - Jolanta        Chłopińska            502: 319
  10 Kacper         Zegadło              - Małgorzata     Deszczyńska           280: 385
  11 Stanisław      Gasik                - Grzegorz       Łukasik               429: 372
  12 Mieczysław     Pastuszak            - Natalia        Woźniak               341: 374
  13 Krzysztof      Kodzis               - Kamil          Górka                 323: 413
  14 Józef          Burzyński            - Maria          Skutela               318: 497
  15 Zbigniew       Rybak                - Szymon         Dąbrowski             365: 357
  16 Wojciech       Silnicki             - Maciej         Dąbrowski             390: 263
  17 Kazimierz      Merklejn             - Sławomir       Długosz               492: 277
  18 Dorota         Ostrowska            - Lucyna         Śniadach              339: 317
  19 Grzegorz       Koczkodon            - Krzysztof      Zawadzki              317: 446
  20 Katarzyna      Dębska               - Stanisław      Olsztyn               318: 446
  21 Wojciech       Gołęcki              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Stanisław      Rydzik               - Irena          Sołdan                457: 324
   2 Piotr          Broda                - Łukasz         Tuszyński             371: 384
   3 Szymon         Płachta              - Grzegorz       Kurowski              296: 387
   4 Maria          Skutela              - Bartosz        Morawski              371: 455
   5 Wojciech       Silnicki             - Michał         Alabrudziński         283: 420
   6 Andrzej        Kwiatkowski          - Marek          Dudkiewicz            382: 435
   7 Andrzej        Oleksiak             - Rafał          Dąbrowski             360: 352
   8 Małgorzata     Deszczyńska          - Stanisław      Gasik                 431: 332
   9 Kamil          Górka                - Natalia        Woźniak               343: 339
  10 Dominik        Urbacki              - Teresa         Balewska              510: 270
  11 Zbigniew       Rybak                - Kazimierz      Merklejn              365: 366
  12 Szymon         Dąbrowski            - Joanna         Juszczak              450: 349
  13 Jolanta        Chłopińska           - Józef          Burzyński             503: 376
  14 Lucyna         Śniadach             - Rafał          Wesołowski            366: 383
  15 Maciej         Dąbrowski            - Kacper         Zegadło               408: 387
  16 Grzegorz       Łukasik              - Dorota         Ostrowska             416: 397
  17 Stanisław      Olsztyn              - Tomasz         Zwoliński             277: 448
  18 Wojciech       Gołęcki              - Mieczysław     Pastuszak             281: 310
  19 Krzysztof      Zawadzki             - Krzysztof      Kodzis                487: 340
  20 Grzegorz       Koczkodon            - Katarzyna      Dębska                350: 410
  21 Sławomir       Długosz              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Grzegorz       Kurowski              573: 269
   2 Stanisław      Rydzik               - Szymon         Płachta               425: 463
   3 Bartosz        Morawski             - Piotr          Broda                 329: 375
   4 Irena          Sołdan               - Marek          Dudkiewicz            410: 278
   5 Michał         Alabrudziński        - Dominik        Urbacki               506: 376
   6 Andrzej        Oleksiak             - Małgorzata     Deszczyńska           432: 358
   7 Jolanta        Chłopińska           - Kamil          Górka                 363: 293
   8 Stanisław      Gasik                - Maria          Skutela               407: 429
   9 Kazimierz      Merklejn             - Grzegorz       Łukasik               449: 451
  10 Natalia        Woźniak              - Szymon         Dąbrowski             390: 357
  11 Rafał          Dąbrowski            - Krzysztof      Zawadzki              387: 369
  12 Mieczysław     Pastuszak            - Tomasz         Zwoliński             382: 340
  13 Rafał          Wesołowski           - Maciej         Dąbrowski             398: 381
  14 Teresa         Balewska             - Zbigniew       Rybak                 391: 323
  15 Andrzej        Kwiatkowski          - Wojciech       Silnicki              360: 390
  16 Joanna         Juszczak             - Lucyna         Śniadach              342: 334
  17 Kacper         Zegadło              - Katarzyna      Dębska                459: 235
  18 Józef          Burzyński            - Dorota         Ostrowska             301: 344
  19 Krzysztof      Kodzis               - Wojciech       Gołęcki               450: 294
  20 Stanisław      Olsztyn              - Sławomir       Długosz               381: 336
  21 Grzegorz       Koczkodon            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Michał         Alabrudziński         386: 331
   2 Szymon         Płachta              - Irena          Sołdan                295: 446
   3 Piotr          Broda                - Andrzej        Oleksiak              361: 392
   4 Grzegorz       Kurowski             - Stanisław      Rydzik                343: 419
   5 Rafał          Wesołowski           - Bartosz        Morawski              326: 348
   6 Marek          Dudkiewicz           - Maria          Skutela               392: 282
   7 Natalia        Woźniak              - Jolanta        Chłopińska            384: 355
   8 Dominik        Urbacki              - Grzegorz       Łukasik               507: 334
   9 Rafał          Dąbrowski            - Wojciech       Silnicki              483: 284
  10 Małgorzata     Deszczyńska          - Teresa         Balewska              467: 296
  11 Kamil          Górka                - Mieczysław     Pastuszak             463: 327
  12 Kacper         Zegadło              - Kazimierz      Merklejn              448: 337
  13 Zbigniew       Rybak                - Stanisław      Gasik                 406: 398
  14 Dorota         Ostrowska            - Szymon         Dąbrowski             261: 346
  15 Krzysztof      Zawadzki             - Maciej         Dąbrowski             337: 414
  16 Tomasz         Zwoliński            - Józef          Burzyński             368: 212
  17 Joanna         Juszczak             - Stanisław      Olsztyn               446: 374
  18 Krzysztof      Kodzis               - Andrzej        Kwiatkowski           348: 434
  19 Katarzyna      Dębska               - Wojciech       Gołęcki               338: 453
  20 Sławomir       Długosz              - Grzegorz       Koczkodon             372: 376
  21 Lucyna         Śniadach             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Stanisław      Rydzik               - Łukasz         Tuszyński             404: 372
   2 Andrzej        Oleksiak             - Irena          Sołdan                438: 362
   3 Michał         Alabrudziński        - Kacper         Zegadło               486: 275
   4 Bartosz        Morawski             - Rafał          Dąbrowski             383: 421
   5 Dominik        Urbacki              - Marek          Dudkiewicz            498: 291
   6 Piotr          Broda                - Szymon         Płachta               344: 412
   7 Małgorzata     Deszczyńska          - Kamil          Górka                 429: 372
   8 Grzegorz       Kurowski             - Natalia        Woźniak               351: 409
   9 Andrzej        Kwiatkowski          - Jolanta        Chłopińska            419: 318
  10 Maria          Skutela              - Teresa         Balewska              391: 291
  11 Stanisław      Gasik                - Joanna         Juszczak              306: 366
  12 Grzegorz       Łukasik              - Tomasz         Zwoliński             367: 443
  13 Szymon         Dąbrowski            - Rafał          Wesołowski            303: 427
  14 Maciej         Dąbrowski            - Zbigniew       Rybak                 263: 391
  15 Wojciech       Silnicki             - Mieczysław     Pastuszak             366: 376
  16 Kazimierz      Merklejn             - Grzegorz       Koczkodon             421: 374
  17 Wojciech       Gołęcki              - Krzysztof      Zawadzki              457: 277
  18 Józef          Burzyński            - Krzysztof      Kodzis                362: 364
  19 Stanisław      Olsztyn              - Dorota         Ostrowska             424: 322
  20 Lucyna         Śniadach             - Sławomir       Długosz               363: 280
  21 Katarzyna      Dębska               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Andrzej        Oleksiak              497: 322
   2 Stanisław      Rydzik               - Małgorzata     Deszczyńska           461: 362
   3 Rafał          Dąbrowski            - Michał         Alabrudziński         344: 477
   4 Irena          Sołdan               - Dominik        Urbacki               449: 345
   5 Natalia        Woźniak              - Szymon         Płachta               391: 416
   6 Bartosz        Morawski             - Zbigniew       Rybak                 475: 301
   7 Maria          Skutela              - Piotr          Broda                 349: 336
   8 Mieczysław     Pastuszak            - Marek          Dudkiewicz            423: 353
   9 Kamil          Górka                - Joanna         Juszczak              483: 340
  10 Tomasz         Zwoliński            - Grzegorz       Kurowski              368: 461
  11 Rafał          Wesołowski           - Andrzej        Kwiatkowski           395: 353
  12 Wojciech       Gołęcki              - Kazimierz      Merklejn              302: 495
  13 Jolanta        Chłopińska           - Wojciech       Silnicki              454: 401
  14 Teresa         Balewska             - Kacper         Zegadło               234: 439
  15 Krzysztof      Kodzis               - Grzegorz       Łukasik               362: 323
  16 Szymon         Dąbrowski            - Maciej         Dąbrowski             386: 386
  17 Grzegorz       Koczkodon            - Stanisław      Gasik                 255: 292
  18 Krzysztof      Zawadzki             - Lucyna         Śniadach              395: 336
  19 Dorota         Ostrowska            - Katarzyna      Dębska                390: 299
  20 Józef          Burzyński            - Sławomir       Długosz               311: 312


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Irena          Sołdan               - Łukasz         Tuszyński             442: 412
   2 Michał         Alabrudziński        - Stanisław      Rydzik                482: 387
   3 Szymon         Płachta              - Andrzej        Oleksiak              384: 347
   4 Mieczysław     Pastuszak            - Bartosz        Morawski              405: 469
   5 Dominik        Urbacki              - Rafał          Wesołowski            502: 349
   6 Rafał          Dąbrowski            - Natalia        Woźniak               372: 529
   7 Maria          Skutela              - Kamil          Górka                 267: 470
   8 Grzegorz       Kurowski             - Małgorzata     Deszczyńska           305: 439
   9 Kazimierz      Merklejn             - Stanisław      Olsztyn               410: 257
  10 Zbigniew       Rybak                - Jolanta        Chłopińska            450: 313
  11 Stanisław      Gasik                - Piotr          Broda                 296: 369
  12 Kacper         Zegadło              - Szymon         Dąbrowski             333: 367
  13 Marek          Dudkiewicz           - Krzysztof      Kodzis                375: 298
  14 Maciej         Dąbrowski            - Tomasz         Zwoliński             400: 467
  15 Joanna         Juszczak             - Andrzej        Kwiatkowski           392: 348
  16 Grzegorz       Łukasik              - Wojciech       Gołęcki               390: 326
  17 Krzysztof      Zawadzki             - Dorota         Ostrowska             312: 346
  18 Wojciech       Silnicki             - Teresa         Balewska              343: 360
  19 Lucyna         Śniadach             - Grzegorz       Koczkodon             455: 406
  20 Sławomir       Długosz              - Katarzyna      Dębska                333: 351
  21 Józef          Burzyński            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Alabrudziński        - Irena          Sołdan                446: 405
   2 Łukasz         Tuszyński            - Szymon         Płachta               382: 306
   3 Kamil          Górka                - Stanisław      Rydzik                453: 293
   4 Andrzej        Oleksiak             - Dominik        Urbacki               395: 399
   5 Bartosz        Morawski             - Kazimierz      Merklejn              388: 458
   6 Małgorzata     Deszczyńska          - Natalia        Woźniak               443: 314
   7 Tomasz         Zwoliński            - Rafał          Dąbrowski             388: 297
   8 Piotr          Broda                - Joanna         Juszczak              352: 377
   9 Marek          Dudkiewicz           - Zbigniew       Rybak                 388: 510
  10 Rafał          Wesołowski           - Jolanta        Chłopińska            473: 293
  11 Szymon         Dąbrowski            - Grzegorz       Kurowski              435: 378
  12 Mieczysław     Pastuszak            - Maria          Skutela               394: 356
  13 Stanisław      Olsztyn              - Kacper         Zegadło               298: 453
  14 Teresa         Balewska             - Grzegorz       Łukasik               323: 478
  15 Andrzej        Kwiatkowski          - Dorota         Ostrowska             493: 302
  16 Krzysztof      Kodzis               - Maciej         Dąbrowski             393: 272
  17 Sławomir       Długosz              - Stanisław      Gasik                 371: 372
  18 Katarzyna      Dębska               - Lucyna         Śniadach              441: 294
  19 Wojciech       Gołęcki              - Wojciech       Silnicki              398: 281
  20 Grzegorz       Koczkodon            - Józef          Burzyński             373: 356
  21 Krzysztof      Zawadzki             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Michał         Alabrudziński         299: 411
   2 Dominik        Urbacki              - Łukasz         Tuszyński             426: 495
   3 Irena          Sołdan               - Małgorzata     Deszczyńska           358: 420
   4 Szymon         Płachta              - Bartosz        Morawski              320: 379
   5 Stanisław      Rydzik               - Kazimierz      Merklejn              421: 381
   6 Tomasz         Zwoliński            - Andrzej        Oleksiak              382: 347
   7 Natalia        Woźniak              - Joanna         Juszczak              351: 467
   8 Zbigniew       Rybak                - Rafał          Wesołowski            519: 288
   9 Szymon         Dąbrowski            - Mieczysław     Pastuszak             490: 347
  10 Grzegorz       Kurowski             - Kacper         Zegadło               409: 427
  11 Piotr          Broda                - Marek          Dudkiewicz            387: 398
  12 Grzegorz       Łukasik              - Andrzej        Kwiatkowski           438: 390
  13 Rafał          Dąbrowski            - Krzysztof      Kodzis                498: 345
  14 Jolanta        Chłopińska           - Maria          Skutela               408: 315
  15 Katarzyna      Dębska               - Stanisław      Gasik                 254: 356
  16 Dorota         Ostrowska            - Grzegorz       Koczkodon             312: 403
  17 Lucyna         Śniadach             - Maciej         Dąbrowski             397: 291
  18 Krzysztof      Zawadzki             - Sławomir       Długosz               409: 356
  19 Teresa         Balewska             - Wojciech       Gołęcki               292: 349
  20 Józef          Burzyński            - Wojciech       Silnicki              275: 424
  21 Stanisław      Olsztyn              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Michał         Alabrudziński         391: 347
   2 Małgorzata     Deszczyńska          - Dominik        Urbacki               400: 319
   3 Bartosz        Morawski             - Stanisław      Rydzik                414: 361
   4 Irena          Sołdan               - Zbigniew       Rybak                 471: 363
   5 Tomasz         Zwoliński            - Kamil          Górka                 386: 325
   6 Joanna         Juszczak             - Szymon         Płachta               299: 349
   7 Kazimierz      Merklejn             - Szymon         Dąbrowski             414: 324
   8 Kacper         Zegadło              - Rafał          Dąbrowski             384: 327
   9 Andrzej        Oleksiak             - Natalia        Woźniak               413: 371
  10 Grzegorz       Łukasik              - Marek          Dudkiewicz            388: 377
  11 Rafał          Wesołowski           - Mieczysław     Pastuszak             528: 254
  12 Andrzej        Kwiatkowski          - Piotr          Broda                 368: 402
  13 Jolanta        Chłopińska           - Grzegorz       Kurowski              441: 366
  14 Maria          Skutela              - Stanisław      Gasik                 393: 307
  15 Krzysztof      Kodzis               - Krzysztof      Zawadzki              523: 320
  16 Stanisław      Olsztyn              - Wojciech       Gołęcki               333: 330
  17 Dorota         Ostrowska            - Lucyna         Śniadach              365: 425
  18 Wojciech       Silnicki             - Grzegorz       Koczkodon             416: 332
  19 Katarzyna      Dębska               - Teresa         Balewska              384: 307
  20 Józef          Burzyński            - Sławomir       Długosz               385: 258
  21 Maciej         Dąbrowski            - BYE            BYE                   300:   0
Lista rankingowa na dzień 03-07-2017

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Michał Alabrudziński           Włocławek            161.48  30519  189
   2 Bartosz Morawski               Gliwice              160.47  30489  190
   3 Mariusz Skrobosz               Warszawa             160.03  32006  200
   4 Dariusz Kosz                   Nysa                 158.21  31484  199
   5 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 157.83   5682   36
   6 Dawid Pikul                    Poznań               156.42  29564  189
   7 Kamil Górka                    Kraków               155.62  30813  198
   8 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     155.32  29666  191
   9 Jakub Szymczak                 Łódź                 153.40  30219  197
  10 Krzysztof Mówka                Warszawa             153.18  26500  173
  11 Daniel Mundyk                  Jelenia Góra         153.15   5207   34
  12 Krzysztof Obremski             Legnica              152.70  30081  197
  13 Rafał Lenartowski              Gdynia               152.07  28590  188
  14 Dominik Urbacki                Pruszków             151.90  27646  182
  15 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             151.86  27335  180
  16 Mariusz Wrześniewski           Kraków               151.51  30302  200
  17 Mateusz Borsuk                 Reda                 150.76  14925   99
  18 Kazimierz Merklejn             Szczecin             150.66  30133  200
  19 Mirosław Uglik                 Warszawa             150.48  29645  197
  20 Michał Makowski                Warszawa             149.71  14971  100
  21 Piotr Pietuchowski             Białystok            149.63  29327  196
  22 Kamil Kister                   Puławy               149.26  28508  191
  23 Tomasz Ciejka                  Kraków               149.10  10884   73
  24 Justyna Górka                  Kraków               148.41  27308  184
  25 Stanisław Rydzik               Warszawa             148.32  29664  200
  26 Kacper Zegadło                 Warszawa             147.82  29416  199
  27 Tomasz Zwoliński               Skierdy              146.87  28492  194
  28 Grzegorz Kurowski              Warszawa             146.71  28609  195
  29 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             146.56  28579  195
  30 Jakub Zaryński                 Świnoujście          145.89  26989  185
  31 Łukasz Bobowski                Suchedniów           145.77  28716  197
  32 Maciej Rzychoń                 Katowice             145.27   9007   62
  33 Grzegorz Łukasik               Konojady             144.69  28648  198
  34 Juliusz Czupryniak             Warszawa             144.43  27442  190
  35 Paweł Jackowski                Warszawa             144.41  27582  191
  36 Przemysław Rybicki             Otwock               144.30  10967   76
  37 Andrzej Oleksiak               Ostróda              143.74  12218   85
  38 Rafał Dąbrowski                Ostróda              143.65  18818  131
  39 Maciej Grąbczewski             Szczecin             143.47  20803  145
  40 Aleksander Puchalski           Włocławek            143.22  15468  108
  41 Maciej Czupryniak              Milanówek            143.20  26779  187
  42 Wojciech Zemło                 Łódź                 142.29  18498  130
  43 Bogusław Szyszka               Oława                142.15  27008  190
  44 Jan Mrozowski                  Kraków               141.50  27734  196
  45 Sławomir Piotrowski            Deszczno             141.44  12305   87
  46 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          141.22  26831  190
  47 Artur Irzyk                    Strzyżów             141.14  27382  194
  48 Jakub Błażejewski              Poznań               141.00  22560  160
  49 Marek Reda                     Dębówka              140.63  20673  147
  50 Janusz Krupiński               Bytom                140.20  24114  172
  51 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           140.02  16943  121
  52 Jacek Mańko                    Poznań               140.00   7560   54
  53 Szymon Płachta                 Warszawa             139.82  27964  200
  54 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            139.46   8507   61
  55 Rafał Wesołowski               Warszawa             139.34  27310  196
  56 Michał Gawroński               Katowice             139.31   4876   35
  57 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             139.11  25875  186
  58 Dariusz Ulatowski              Tuchola              138.55  25632  185
  59 Tomasz Lempart                 Wadowice             138.22  23774  172
  60 Michał Waszkiewicz             Białystok            137.99  21389  155
  61 Marek Dudkiewicz               Milanówek            137.39  26653  194
  62 Rafał Matczak                  Milanówek            136.66  20909  153
  63 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  136.43  13507   99
  64 Robert Kamiński                Warszawa             136.39   9820   72
  65 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            136.35  24543  180
  66 Jakub Nalepa                   Gliwice              136.12   6670   49
  67 Radosław Jachna                Łódź                 136.08  25311  186
  68 Joanna Juszczak                Warszawa             135.97  25971  191
  69 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  135.49  26285  194
  70 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             135.11  15943  118
  71 Artur Koszel                   Warszawa             135.03   8642   64
  72 Dariusz Kuć                    Stargard             135.00  17280  128
  73 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             134.82  25885  192
  74 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             134.57  22743  169
  75 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       134.53  20717  154
  76 Barbara Obremska               Wrocław              134.37  23514  175
  77 Alicja Grąbczewska             Szczecin             134.36  17870  133
  78 Konrad Sowula                  Kraków               134.23  15571  116
  79 Andrzej Rechowicz              Katowice             134.06  26812  200
  80 Michał Szymkowski              Wrocław              134.00   8710   65
  81 Michał Kolaj                   Ostróda              133.86   7764   58
  82 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             133.70  25670  192
  83 Szymon Dąbrowski               Warszawa             133.65  25928  194
  84 Kuba Koisar                    Warszawa             133.55   5342   40
  85 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            133.49  26697  200
  86 Łukasz Sornek                  Mikołów              133.41  25749  193
  87 Piotr Domański                 Lublin               133.32   9866   74
  88 Irena Sołdan                   Sopot                133.32  26531  199
  89 Leszek Kacprzyk                Katowice             133.19  17714  133
  90 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  133.06   4790   36
  91 Małgorzata Sulejewska          Kraków               132.71  24020  181
  92 Michał Rogalewicz              Poznań               132.51  25839  195
  93 Piotr Broda                    Sandomierz           132.48  25569  193
  94 Tomasz Suchanek                Wrocław              132.44  10198   77
  95 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       132.09  19813  150
  96 Krzysztof Nowak                Lublin               131.92   4749   36
  97 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       131.63   6713   51
  98 Krzysztof Gibas                Kraków               131.44  25762  196
  99 Agnieszka Goniowska            Wrocław              131.34   9325   71
 100 Natalia Woźniak                Dziwnówek            131.29  26259  200
 101 Arkadiusz Biegun               Kraków               131.29   8271   63
 102 Mateusz Królikowski            Wrocław              131.07  11534   88
 103 Krzysztof Jaworski             Warszawa             130.92   4713   36
 104 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            130.75  24842  190
 105 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             130.59  17369  133
 106 Dariusz Maciejuk               Warszawa             130.44   4174   32
 107 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       130.24   4819   37
 108 Andrzej Kroc                   Łódź                 130.23  24614  189
 109 Maciej Kuczyński               Gdynia               129.75   9472   73
 110 Jolanta Chłopińska             Wałcz                129.73  24908  192
 111 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            129.63  23204  179
 112 Marek Rogalski                 Warszawa             129.39  21608  167
 113 Marcin Ceglarek                Kraków               129.18  20669  160
 114 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             128.74  24976  194
 115 Jacek Jerzyński                Toruń                128.64   4631   36
 116 Grzegorz Pukniel               Łódź                 128.56  22883  178
 117 Tomasz Górka                   Kraków               128.52   8097   63
 118 Paweł Maciejczuk               Białystok            128.29  14882  116
 119 Ewa Radzikowska                Gliwice              128.12  13325  104
 120 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  127.61  25394  199
 121 Jacek Baltyn                   Suchedniów           127.32   8658   68
 122 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             127.27   4200   33
 123 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  127.24  22649  178
 124 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.20   6487   51
 125 Weronika Rudnicka              Szczecin             127.13   5975   47
 126 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            127.08  18426  145
 127 Adam Jurkowski                 Gliwice              127.02  17021  134
 128 Agnieszka Walas                Kraków               127.02  24895  196
 129 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              126.80  10778   85
 130 Grzegorz Święcki               Białystok            126.76   5704   45
 131 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            126.74  10646   84
 132 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         126.65  25203  199
 133 Daniel Janus                   Wąchock              126.65   6459   51
 134 Dominik Piasecki               Słupsk               126.64   4179   33
 135 Marta Bajorek                  Warszawa             126.57  24554  194
 136 Katarzyna Polak                Warszawa             126.13   7568   60
 137 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              126.07  24962  198
 138 Andrzej Kraska                 Wrocław              125.98   7685   61
 139 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       125.81   4655   37
 140 Marcin Rogala                  Warszawa             125.75  21629  172
 141 Dorota Stachowska              Wydartowo I          125.73  24140  192
 142 Grażyna Wesołowska             Łódź                 125.70  10433   83
 143 Ziemowit Pazda                 Wrocław              125.65   9047   72
 144 Łukasz Baranowski              Gdynia               125.59  24741  197
 145 Dorota Rudzińska               Warszawa             125.56  22601  180
 146 Dorota Kuć                     Stargard             125.42  13044  104
 147 Jerzy Matyasik                 Kraków               125.20  24289  194
 148 Anita Bruska                   Gdynia               125.18  15898  127
 149 Ewa Szałas                     Katowice             124.65  23310  187
 150 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            124.42   4479   36
 151 Zdzisław Szota                 Warszawa             124.25   7331   59
 152 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            124.23  12050   97
 153 Leszek Stecuła                 Bytom                124.22  12546  101
 154 Natalia Ogierman               Katowice             123.90  16603  134
 155 Dorota Zielińska               Piaseczno            123.89   5451   44
 156 Agata Kuć                      Stargard             123.80  23027  186
 157 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            123.77  19060  154
 158 Czesław Grajewski              Białystok            123.42  16045  130
 159 Samir Chakrar                  Poznań               123.26   5300   43
 160 Dariusz Sowula                 Kraków               123.24  13556  110
 161 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      123.21  18235  148
 162 Anna Demczyszyn                Bystra               123.03   8612   70
 163 Mariusz Grodek                 Kraków               122.98   5903   48
 164 Tomasz A. Praga                Białystok            122.86   4423   36
 165 Grzegorz Kulawiak              Warszawa             122.75   5892   48
 166 Agnieszka Krupka               Krosno               122.08   4761   39
 167 Zbigniew Rybak                 Warszawa             122.06  23314  191
 168 Marcin Stachowski              Wydartowo I          121.99  23422  192
 169 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    121.98   5367   44
 170 Diana Pietrzykowska            Szczecin             121.73  23859  196
 171 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             121.70   4503   37
 172 Grzegorz Papciak               Jodłowa              121.59  16779  138
 173 Bogusław Puchalski             Włocławek            121.44   5829   48
 174 Jakub Onoszko                  Gdynia               121.30  12494  103
 175 Bogdan Kozłowski               Białystok            121.11  10173   84
 176 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             120.95  20441  169
 177 Ewelina Gruda                  Białystok            120.93  11730   97
 178 Teresa Zalewska                Racibórz             120.62  23160  192
 179 Maciej Perzyński               Piła                 120.58   8802   73
 180 Agnieszka Matus                Milanówek            120.55  23869  198
 181 Maciej Nawrocki                Babimost             120.47   4337   36
 182 Beata Piotrowska               Łódź                 120.41  14329  119
 183 Jarosław Olek                  Warszawa             120.25  15993  133
 184 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              120.22   6612   55
 185 Katarzyna Kowalska             Katowice             120.17  21150  176
 186 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             120.13  13575  113
 187 Bożena Guział                  Racibórz             119.55  19607  164
 188 Ryszard Żydaczewski            Lubin                119.28   9065   76
 189 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          119.00   7497   63
 190 Joanna Ostrowska               Warszawa             118.69  18397  155
 191 Maria Skutela                  Warszawa             118.54  22523  190
 192 Jerzy Luter                    Bytom                118.51  22753  192
 193 Krzysztof Zawadzki             Sampława             118.51  23227  196
 194 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          118.45   8884   75
 195 Ala Białobrzewska              Gdynia               118.32  17275  146
 196 Ryszard Korpalski              Wójtowice            118.31  22716  192
 197 Sylwia Łada                    Inowrocław           118.31  22479  190
 198 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             118.08   6967   59
 199 Anna Krynicka                  Warszawa             117.75   7418   63
 200 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               117.69   4590   39
 201 Robert Wagner                  Wrocław              117.62  18348  156
 202 Artur Wawrzynowski             Żukowo               117.49  20913  178
 203 Sławomir Wolski                Wrocław              117.44  22901  195
 204 Leszek Dobrowolski             Wrocław              117.44   3758   32
 205 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               117.17   5624   48
 206 Adam Grzelec                   Poznań               116.82  21378  183
 207 Lucyna Śniadach                Rumia                116.57  23314  200
 208 Urszula Solarska               Łódź                 116.38  23276  200
 209 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               116.37  21761  187
 210 Tomasz Siwiński                Zawiercie            116.20   6275   54
 211 Maria Uryga                    Kraków               115.92   5912   51
 212 Adam Janicki                   Wrocław              115.90  17848  154
 213 Jacek Nowak                    Szczecin             115.84   8572   74
 214 Patrycja Skibska               Warszawa             115.81   5559   48
 215 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 115.71  21869  189
 216 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            115.67   4164   36
 217 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              115.39   4154   36
 218 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            115.32  17990  156
 219 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             115.27  10720   93
 220 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         115.21  16936  147
 221 Paweł Pogorzelski              Warszawa             115.16  10595   92
 222 Tomasz Sehnal                  Warszawa             115.03   6902   60
 223 Rafał Stachowski               Police               114.92  11722  102
 224 Dariusz Jarosławski            Ełk                  114.63  15131  132
 225 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              114.62   6877   60
 226 Mateusz Gołębiewski            Łódź                 114.60   5959   52
 227 Renata Andracka                Zwola                114.58  21770  190
 228 Marta Świątkowska              Wrocław              114.33  22752  199
 229 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               114.16  21919  192
 230 Mariusz Kubicki                Inowrocław           113.93   6836   60
 231 Marianna Kozłowska             Białystok            113.93  10823   95
 232 Monika Siemaszko               Lipiany              113.66  16254  143
 233 Ewa Dunikowska                 Kraków               113.61   4090   36
 234 Maciej Kuć                     Stargard             113.58   4884   43
 235 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               113.38   6009   53
 236 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    113.17   4074   36
 237 Beata Kiżewska                 Świnoujście          112.78   7105   63
 238 Andrzej Rakoczy                Kraków               112.55   5290   47
 239 Sławomir Zabawa                Wałcz                112.33   9773   87
 240 Joanna Brychcy                 Katowice             112.32  22127  197
 241 Marta Sztajnert                Wisła                112.17  13460  120
 242 Józef Burzyński                Ełk                  112.08  16364  146
 243 Beata Kowaluk-Jagielska        Police               111.97   6494   58
 244 Waldemar Wypchał               Kraków               111.84  21474  192
 245 Konrad Pajączek                Milanówek            111.56  14837  133
 246 Sławomir Długosz               Ostróda              111.46  19394  174
 247 Marzena Zawierska              Warszawa             111.38   4121   37
 248 Adam Sternik                   Kętrzyn              111.34  12136  109
 249 Anna Kowalik                   Szczecin             110.95   4549   41
 250 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            110.81  21498  194
 251 Agnieszka Kozak                Gdynia               110.79  17615  159
 252 Agnieszka Dawid                Kraków               110.71   8303   75
 253 Anna Arana                     Kołobrzeg            110.60  21899  198
 254 Iza Kraj                       Warszawa             110.56   3980   36
 255 Karolina Urbańska              Poznań               110.33  21293  193
 256 Marcin Kurowski                Racibórz             110.23  19070  173
 257 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             110.15   6609   60
 258 Dorota Ostrowska               Białystok            110.02  19034  173
 259 Szymon Stępień                 Bytom                109.90  13847  126
 260 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              109.78   5050   46
 261 Katarzyna Bogusławska          Piastów              109.66   7786   71
 262 Jarosław Karp                  Jędrzejów            109.31   5247   48
 263 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     109.22  13107  120
 264 Dominik Ulejczyk               Będzin               109.21  21624  198
 265 Tomasz Lewiński                Wejherowo            109.06   7743   71
 266 Maciej Dąbrowski               Warszawa             108.84  21660  199
 267 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          108.81   6855   63
 268 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           108.40  20271  187
 269 Maciej Sylwestrzuk             Warszawa             108.20  11469  106
 270 Agnieszka Antos                Racibórz             107.88   4639   43
 271 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska       107.72   5386   50
 272 Grzegorz Bajer                 Łódź                 107.02   5565   52
 273 Dariusz Zębek                  Olsztyn              106.81   6195   58
 274 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            106.77   3310   31
 275 Zofia Górka                    Łęczna               106.71   6723   63
 276 Iwona Duźniak                  Dębica               106.64   4159   39
 277 Dawid Rykaczewski              Jaworzno             106.46   7665   72
 278 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               106.37   5212   49
 279 Michał Dreczka                 Poznań               106.03   7422   70
 280 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  105.13   4941   47
 281 Dariusz Socha                  Warszawa             104.97   3569   34
 282 Leszek Kilian                  Jaworzno             104.62  20192  193
 283 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            104.41   6891   66
 284 Janina Dąbrowska               Rybnik               104.37   7619   73
 285 Krystyna Augustyniak           Łódź                 104.02   4993   48
 286 Katarzyna Dębska               Ostróda              103.20  19712  191
 287 Olga Swarcewicz                Warszawa             103.13   7219   70
 288 Karolina Mak                   Wrocław              102.07  14392  141
 289 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             102.05   5715   56
 290 Zygmunt Skwarek                Katowice             101.67  11590  114
 291 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław           100.60  17806  177
 292 Lidia Żywna                    Gdynia               100.54   9652   96
 293 Piotr Kozak                    Racibórz             100.47   3617   36
 294 Mariusz Michalski              Inowrocław           100.03   3601   36
 295 Wanda Grabiec                  Tarnów                99.86  11284  113
 296 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                99.79   5788   58
 297 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              99.69  16847  169
 298 Marta Wawrzyn                  Pruszków              99.05  11787  119
 299 Agnieszka Tepli-Skoczylas      Piaseczno             98.55   3252   33
 300 Jan Pawłowski                  Warszawa              97.89  13215  135
 301 Ryszard Pliszka                Szczecin              97.20   4957   51
 302 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo               96.83   8908   92
 303 Karolina Szubska               Jaworzno              96.68   5414   56
 304 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             95.60  17972  188
 305 Andrzej Burczyk                Gdynia                95.44   3245   34
 306 Jan Lisiewski                  Piasutno              95.17   3331   35
 307 Konrad Łukaszewicz             Wrocław               95.11   5421   57
 308 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             93.79   8629   92
 309 Kamil Olejniczak               Kutno                 93.49   4581   49
 310 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz             92.71   3894   42
 311 Michał Głąb                    Zabrze                92.58   7777   84
 312 Liliana Dąbrowska              Warszawa              92.24   6549   71
 313 Marta Majewska                 Wadowice              92.14   5252   57
 314 Teresa Balewska                Reda                  91.89  16999  185
 315 Michał Dąbrowski               Warszawa              91.05   3915   43
 316 Katarzyna Rachaus              Łódź                  90.90   3727   41
 317 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo             90.70   4898   54
 318 Zbigniew Siwoń                 Elbląg                90.51   4254   47
 319 Andrzej Klich                  Jaworzno              90.13  17846  198
 320 Waldemar Dębski                Ostróda               90.05   5493   61
 321 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             89.59   3673   41
 322 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           88.40   5481   62
 323 Małgorzata Pochopień           Kraków                87.85   2899   33
 324 Maria Tomiczek                 Zabrze                86.27   6643   77
 325 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             85.77   5146   60
 326 Anna Strugała                  Świnoujście           85.17   2555   30
 327 Aleksandra Celuch              Będzin                84.33   2783   33
 328 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   82.84   3645   44
 329 Dorota Patera                  Legnica               82.65   2562   31
 330 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      80.00  11280  141
 331 Dawid Węgrzyński               Zabrze                79.29   8246  104
 332 Michał Sztajnert               Wisła                 78.00   2652   34
 333 Jakub Dworczyk                 Będzin                76.09   2663   35
 334 Wiktoria Koler                 Będzin                74.46   3425   46
 335 Karol Puto                     Będzin                72.47   2464   34
 336 Aleksandra Maliszewska         Będzin                68.70   3435   50
 337 Piotr Ozimek                   Sochaczew             67.31   2827   42
 338 Joanna Kulawiak                Warszawa              66.33   2985   45
 339 Mirosław Dejna                 Sampława              64.20   7640  119




Poczekalnia na dzień 03-07-2017

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Anna Stambulska                Kraków               120.59   3497   29
   2 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            111.62   3237   29
   3 Paweł Brylski                  Kraków               105.72   3066   29
   4 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             97.21   2819   29
   5 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg             94.03   2727   29
   6 Maria Kubacka-                 Warszawa              83.79   2430   29
   7 Sylwia Buks                    Warszawa              99.11   2775   28
   8 Krzysztof Tomczak              Kutno                 90.79   2542   28
   9 Szymon Sztajnert               Wisła                 66.11   1851   28
  10 Adrian Ziemniewicz             Białystok            120.56   3255   27
  11 Stanisław Gasik                Warszawa             127.42   3313   26
  12 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
  13 Marek Salamon                  Bytom                130.40   3260   25
  14 Danuta Langiewicz              Ostróda              120.92   3023   25
  15 Alicja Bielecka                Poznań               107.04   2676   25
  16 Monika Blokesz                 Racibórz              69.64   1741   25
  17 Przemysław Herdzina            Kraków               148.38   3561   24
  18 Michał Szorc                   Białystok            132.46   3179   24
  19 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             131.67   3160   24
  20 Robert Głowacki                Łódź                 130.96   3143   24
  21 Marta Ćwiek                    Radomsko             126.17   3028   24
  22 Lidia Szpakowska               Jaworzno             120.62   2895   24
  23 Beata Wiączkowska              Wrocław              119.21   2861   24
  24 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      119.08   2858   24
  25 Małgorzata Jóźwiak             Iława                119.04   2857   24
  26 Mariusz Makuch                 Zator                116.67   2800   24
  27 Andrzej Słapiński              Warszawa             116.62   2799   24
  28 Adam Klimont                   Wałcz                116.21   2789   24
  29 Adam Skowroński                Jarocin              110.75   2658   24
  30 Wojciech Gonet                 Wrocław              109.42   2626   24
  31 Tomasz Duda                    Tychy                108.12   2595   24
  32 Dawid Podżerek                 Kraków               107.33   2576   24
  33 Agnieszka Rachtan              Świnoujście          101.21   2429   24
  34 Łukasz Pawlak                  Sochaczew            100.04   2401   24
  35 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski   96.50   2316   24
  36 Michał Dulat                   Kraków                90.67   2176   24
  37 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        116.26   2674   23
  38 Witold Wojnowski               Warszawa             116.04   2669   23
  39 Bartłomiej Dalecki             Rumia                106.83   2457   23
  40 Klara Wigier                   Milanówek            105.61   2429   23
  41 Jędrzej Zawojski               Modzurów             101.83   2342   23
  42 Adam Motyl                     Jaskółki              97.26   2237   23
  43 Anna Lenartowska               Gdynia                93.13   2142   23
  44 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          92.17   2120   23
  45 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.87   2044   23
  46 Tomasz Szczodry                Łomża                 88.57   2037   23
  47 Bożena Lisiewska               Piasutno              87.65   2016   23
  48 Piotr Duda                     Tychy                 86.96   2000   23
  49 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             85.43   1965   23
  50 Alicja Puchowska               Strzelce Opolskie     85.13   1958   23
  51 Jacek Remizowicz               Gdańsk                79.78   1835   23
  52 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             66.17   1522   23
  53 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              92.00   2024   22
  54 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wlkp.          81.68   1797   22
  55 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          75.32   1657   22
  56 Monika Kowalik                 Kraków                70.91   1560   22
  57 Krystyna Drynkowska            Świnoujście          101.25   2025   20
  58 Magdalena Głowacka             Police                74.00   1480   20
  59 Maciej Śliwa                   Zabrze               127.16   2416   19
  60 Andrzej Stańczyk               Tarnów               116.00   2204   19
  61 Kinga Stecuła                  Bytom                112.63   2140   19
  62 Szymon Ozimek                  Zabrze                73.00   1387   19
  63 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             58.89   1060   18
  64 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               115.76   1968   17
  65 Grażyna Smereka                Racibórz              96.94   1648   17
  66 Adam Wencel                    Bydgoszcz             94.06   1599   17
  67 Bernadeta Zapała               Jaworzno              96.69   1547   16
  68 Andrzej Kowalski               Gdańsk               156.53   2348   15
  69 Piotr Latoszek                 Warszawa             111.13   1667   15
  70 Paweł Morga                    Warszawa             110.60   1659   15
  71 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie       85.07   1191   14
  72 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     118.31   1538   13
  73 Przemysław Malinka             Ostrożnica           106.77   1388   13
  74 Piotr Adamczyk                 Tarnów                97.77   1271   13
  75 Danuta Wodecka                 Skrzyszów             89.46   1163   13
  76 Patryk Wolniewicz              Szczecin             160.58   1927   12
  77 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  160.42   1925   12
  78 Adam Szukalski                 Leicester            149.50   1794   12
  79 Maciej Bukowski                Szczecin             143.58   1723   12
  80 Piotr Rosół                    Warszawa             139.92   1679   12
  81 Marek Syczuk                   Warszawa             139.08   1669   12
  82 Jarosław Michalak              Łódź                 129.08   1549   12
  83 Bogdan Pokojski                Brwinów              129.00   1548   12
  84 Andrzej Gostomski              Starowa Góra         128.83   1546   12
  85 Grzegorz Kwiecień              Kraków               128.58   1543   12
  86 Marcin Bertrand                Poznań               127.50   1530   12
  87 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           125.33   1504   12
  88 Michał Burak                   Wrocław              123.00   1476   12
  89 Maciej Pietrasik               Nowogard             121.42   1457   12
  90 Tomasz Kłosiński               Bydgoszcz            119.33   1432   12
  91 Radosław Słowicki              Warszawa             118.08   1417   12
  92 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  115.33   1384   12
  93 Michał Landowski               Police               113.50   1362   12
  94 Łukasz Tazbir                  Warszawa             113.00   1356   12
  95 Beata Marynowicz               Racibórz             112.25   1347   12
  96 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście          112.25   1347   12
  97 Elżbieta Święcka               Białystok            112.00   1344   12
  98 Szymon Figurski                Gryfów Śląski        111.75   1341   12
  99 Maciej Labe                    Poznań               110.33   1324   12
 100 Dominika Worona                Police               110.25   1323   12
 101 Barbara Turbo                  Szczecin             109.92   1319   12
 102 Aleksandra Makowska            Warszawa             109.33   1312   12
 103 Tomasz A.                      Białystok            108.42   1301   12
 104 Janusz Kaczor                  Międzyrzec Podl.     108.33   1300   12
 105 Karolina Bąkowska              Poznań               108.08   1297   12
 106 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     108.00   1296   12
 107 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       107.25   1287   12
 108 Dariusz Małysa                 Kraków               106.83   1282   12
 109 Andrzej Buczkowski             Bydgoszcz            106.00   1272   12
 110 Tadeusz Olewicz                Strzelce Opolskie    105.42   1265   12
 111 Grażyna Kula                   Gdańsk               104.92   1259   12
 112 Dorota Maciejuk                Warszawa             104.92   1259   12
 113 Laura Pisula                   Wrocław              104.50   1254   12
 114 Michał Gigoń                   Kraków               103.25   1239   12
 115 Grzegorz Dudziński             Gdańsk               102.17   1226   12
 116 Małgorzata Studniarska         Bydgoszcz            101.00   1212   12
 117 Wiesław Pastuła                Mielec                99.83   1198   12
 118 Justyna Przystawska            Jaworzno              99.83   1198   12
 119 Katarzyna Zając                Legnica               99.58   1195   12
 120 Justyna Bryk-Duda              Tychy                 99.42   1193   12
 121 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa              99.08   1189   12
 122 Bożena Mileńko                 Świnoujście           98.17   1178   12
 123 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski   97.83   1174   12
 124 Maria Kistowska                Poznań                97.50   1170   12
 125 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki   96.67   1160   12
 126 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.17   1142   12
 127 Beata Błaszczyk                Poznań                94.50   1134   12
 128 Hanna Mazowiecka               Świnoujście           93.67   1124   12
 129 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               92.08   1105   12
 130 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.50   1062   12
 131 Maria Zmyj                     Sandomierz            85.58   1027   12
 132 Artur Kwiatkowski              Radomsko              84.67   1016   12
 133 Anna Przymęska                 Poznań                84.50   1014   12
 134 Anna Lisiewska                 Dublin                83.42   1001   12
 135 Magdalena Maternicka           Gdynia                81.92    983   12
 136 Joanna Śledź                   Świnoujście           81.08    973   12
 137 Aleksandra Kurcman             Kołobrzeg             80.75    969   12
 138 Sandra Malinowska              Kuźnia Raciborska     79.92    959   12
 139 Lubomir Kuchta                 Jaworzno              77.25    927   12
 140 Łukasz Przymęski               Poznań                74.50    894   12
 141 Tomasz Karol                   Gdynia                69.92    839   12
 142 Radosław Karol                 Gdynia                68.92    827   12
 143 Maciej Wala                    Racibórz              68.75    825   12
 144 Piotr Madej                    Wrocław              120.64   1327   11
 145 Przemysław Pawlic              Wrocław              120.00   1320   11
 146 Ewa Czerwoniec                 Warszawa             113.45   1248   11
 147 Łukasz Wojciechowski           Łomża                112.09   1233   11
 148 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 149 Adam Kanciała                  Police                95.64   1052   11
 150 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   91.73   1009   11
 151 Jan Jasiorkowski               Jasienna              91.36   1005   11
 152 Hanna Dąbrowska                Zgierz                89.00    979   11
 153 Aleksandra Brzeska             Piastów               86.45    951   11
 154 Marzena Czemplik               Wrocław               86.27    949   11
 155 Michał Dudko                   Tarnogród             85.91    945   11
 156 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 157 Sławomir Kumor                 Tychy                 85.27    938   11
 158 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             85.27    938   11
 159 Renata Figurska                Gryfów Śląski         84.18    926   11
 160 Sławomir Stańczak              Łódź                  84.00    924   11
 161 Adam Żychowski                 Warszawa              83.82    922   11
 162 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              83.73    921   11
 163 Mateusz Zębek                  Olsztyn               83.27    916   11
 164 Kamil Nadolski                 Zabrze                81.00    891   11
 165 Danuta Jasiorkowska            Jasienna              80.82    889   11
 166 Miłosz Śliwiński               Szczecin              80.73    888   11
 167 Beata Kurowska                 Inowrocław            80.64    887   11
 168 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   78.91    868   11
 169 Anna Gucz                      Bydgoszcz             78.82    867   11
 170 Joanna Korus                   Kraków                76.82    845   11
 171 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   76.27    839   11
 172 Jakub Kalbarczyk               Police                76.09    837   11
 173 Aneta Młodzianowska            Warszawa              76.00    836   11
 174 Bożena Chowaniak               Jaworzno              75.36    829   11
 175 Kinga Bereta                   Nowa Wieś             74.73    822   11
 176 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      73.82    812   11
 177 Adam Kędzior                   Lublin                73.73    811   11
 178 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             73.45    808   11
 179 Adam Maciągowski               Police                73.00    803   11
 180 Robert Wojtysiak               Warszawa              72.73    800   11
 181 Julia Pustuł                   Zabrze                70.91    780   11
 182 Michał Tarnogórski             Legnica               70.18    772   11
 183 Michał Śliwiński               Szczecin              69.64    766   11
 184 Dominik Peter                  Nowe Miasto Lubawsk   67.36    741   11
 185 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 186 Krystian Witański              Tychy                 66.18    728   11
 187 Tymoteusz Świerkowski          Będzin                66.00    726   11
 188 Anna  Jankowska                Bydgoszcz             63.27    696   11
 189 Włodzimierz Ferdek             Tychy                 59.73    657   11
 190 Marek Horyń                    Ełk                   58.91    648   11
 191 Bogdan Siwoń                   Elbląg                58.09    639   11
 192 Krzysztof Michalski            Łódź                  56.45    621   11
 193 Jakub Dołęga                   Police                56.36    620   11
 194 Kosma Woźniarski               Łódź                  55.27    608   11
 195 Maciej Karol                   Gdynia                54.82    603   11
 196 Kevin Gorzelany                Wisła                 51.45    566   11
 197 Mateusz Stańczyk               Tarnów               100.60   1006   10
 198 Piotr Gajewski                 Warszawa              94.40    944   10
 199 Przemysław Woiński             Łódź                  91.80    918   10
 200 Martyna Śmiechura              Nowa Wieś             79.50    795   10
 201 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             62.90    629   10
 202 Bartłomiej Kowalczuk           Brwinów               62.90    629   10
 203 Kinga Pruszak                  Bydgoszcz            120.00    960    8
 204 Leszek Kowalik                 Bydgoszcz             93.00    744    8
 205 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec          91.88    735    8
 206 Paweł Miczko                   Sandomierz            89.00    712    8
 207 Klaudia Budzyn                 Brzesko               84.12    673    8
 208 Wojciech Czepulonis            Kołobrzeg             76.75    614    8
 209 Wiktor Zduńczyk                Warszawa              75.62    605    8
 210 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      138.14    967    7
 211 Jacek Gasik                    Warszawa             134.00    938    7
 212 Andrzej Tyczyno                Bydgoszcz            125.29    877    7
 213 Tomasz M. Lempart              Bytom                109.57    767    7
 214 Sylwester Gryz                 Zabrze               107.86    755    7
 215 Jan  Olek                      Warszawa             102.14    715    7
 216 Maciej Grzywaczewski           Ustrzyki Dolne        97.29    681    7
 217 Arkadiusz Kleniewski           Dzierżążnia           82.57    578    7
 218 Leszek Sosnowski               Lublin                79.29    555    7
 219 Magdalena Zielińska            Bydgoszcz             77.43    542    7
 220 Wojciech Kuć                   Stargard              76.14    533    7
 221 Karolina Kocel                 Sosnowiec             70.57    494    7
 222 Łukasz Korycki                 Garwolin              69.00    483    7
 223 Janusz Szewerniak              Tarnobrzeg            64.86    454    7
 224 Mateusz Sztuba                 Zabrze                56.43    395    7
 225 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 117.17    703    6
 226 Paulina Tomaszycka             Białystok            101.67    610    6
 227 Krystyna Zabawa                Dąbrowa              100.83    605    6
 228 Paulina Ostrowska              Białystok             83.33    500    6
 229 Jarosław Błażków               Wrocław               80.67    484    6
 230 Wiesław Nieroda                Lublin                77.83    467    6
 231 Małgorzata Świętosławska       Jaworzno              77.50    465    6
 232 Franciszek Augustyniak         Kołobrzeg             75.33    452    6
 233 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            70.33    422    6
 234 Łukasz Pawlas                  Racibórz              69.67    418    6
 235 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.33    392    6
 236 Magdalena Możdżeń              Łódź                  64.67    388    6
 237 Oliwier Antos                  Racibórz              64.33    386    6
 238 Mieczysława Głowacz            Jaworzno              63.00    378    6
 239 Anna Stefańska                 Łódź                 109.00    545    5
 240 Monika Krzyżewska              Piasutno              95.40    477    5
 241 Kamila Antosz-Lasecka          Warszawa              94.60    473    5
 242 Małgorzata Całka               Świnoujście           86.20    431    5
 243 Michał Lasecki                 Warszawa              78.40    392    5
 244 Jerzy Niewiadomski             Wrocław              100.75    403    4
 245 Justyna Kurowska               Inowrocław            78.25    313    4
 246 Agnieszka Jarek                Gowarczów             59.75    239    4
 247 Jerzy Ciesielski               Łódź                 124.67    374    3
 248 Marek Krzysztof Łatkowski      Sandomierz            76.00    228    3
 249 Jolanta Bednarska              Łódź                  66.00    198    3
 250 Zuzanna Rutkowska              Choszczno             56.33    169    3
 251 Bartosz Ozon                   Choszczno             80.50    161    2
 252 Wiesława Jasiak                Warszawa              76.50    153    2
 253 Joanna Kolska                  Pruszków              75.50    151    2
 254 Krzysztof Lelonek              Zabrze                72.50    145    2
 255 Marek Cieślik                  Łódź                  71.50    143    2
 256 Aleksandra Szałek              Łódź                  63.50    127    2
 257 Marek Zdaniukiewicz            Jaworzno              62.00    124    2
 258 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck   59.50    119    2
 259 Mateusz Klinowski              Wadowice              77.00     77    1
 260 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             74.00     74    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie