Inowrocław13
maja
Inowrocław 13-14 maja XXI Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble
Tychy13
maja
Tychy 13-14 maja II Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach III Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST
Konojady20
maja
Konojady 20-21 maja VI Otwarte Mistrzostwa Konojad „Oby rżało”
Ważne są tylko te gry, których jeszcze nie znamy
Ważne te składy są, te na które czekamy…13 - 14 maja 2017 — II Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach III Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST
InformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

II Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach III Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FESTTychy, 13 - 14 maja 2017

Konkurs Relacja z turnieju


Ważne są tylko te gry, których jeszcze nie znamy<br>Ważne te składy są, te na które czekamy…Dawno, dawno temu, kiedy na rynku pojawił się pierwszy telefon komórkowy Nokii bez sterczącej antenki (model 8810), zaś w Internecie nie było jeszcze Facebooka (bo Mark Zuckerberg miał dopiero 14 lat) na południu Polski zjechało się do Tych/Tychów* dwadzieścia parę osób, by w weekend rozegrać tam dwa jednodniowe turnieje. Potem, od pamiętnego września 98, na prawie dwadzieścia lat zapadła w mieście scrabblowa cisza. Nieśmiało ta nasza ulubiona gra na powrót odżyła rok temu, gdy organizatorzy II Tyskiego Festiwalu Słowa „Logos Fest” postanowili w jego ramach zrealizować nierankingowy turniej. Zachęceni dobrym doświadczeniem w bieżącym roku zgłosili zawody, już jako rankingowe, do Polskiej Federacji Scrabble. I stało się – za nami II Mistrzostwa Tychów w Scrabble.

Po 19 latach spotkali się ponownie Katarzyna Kowalska, Dariusz Putoń, Andrzej Rechowicz oraz Leszek Stecuła, do których dołączyło 36 graczek i graczy (wśród nich 4 osoby debiutujące na scrabblowych zawodach PFS). W kameralnych przestrzeniach Miejskiego Centrum Kultury (dziękujemy wszystkim pracownikom MCK, szczególnie Piotrowi Kumorowi, za opiekę) graliśmy w ramach kolejnego Logos Fest, w tym roku poświęconego Markowi Grechucie. Po 4 rundzie na pierwszym miejscu w klasyfikacji zmieniali się do końca zawodów tylko dwaj zawodnicy: Piotr Broda z Sandomierza oraz Bartek Morawski z Gliwic. Dwa razy zagrali w Tychach bezpośrednio ze sobą. W rundzie trzeciej triumfował Piotr. W ostatniej, dwunastej partii, moc była jednak przy Bartku, który z olbrzymią przewagą małych punktów i 10 zwycięstwami został zwycięzcą mistrzostw, Kończącego występy w Tychach na 3 miejscu Piotra wyprzedził zaś Łukasz Bobowski z Suchedniowa. O nagrodę za najdroższy ruch walczył udanie Jan Mrozowski z Krakowa. W zasadzie gratulujemy mu dwóch najdroższych ruchów (TRZEPANĄ za 167 i ŹGNIĘTYM za 137 punktów). Najlepszą debiutantką została Marta Jamrozy z Dąbrowy Górniczej, miano najwyżej klasyfikowanego tyszanina zapewnił sobie Tomasz Duda. Laureaci odbierali zdobyte nagrody podczas uroczystej gali w Teatrze Małym, zaś dodatkową upominkiem był udział w zamykającym trzecią edycję Logos Fest koncercie Grzegorza Turnaua.

Kto ciekawy większej ilości szczegółów – zapraszamy w wynikach do zakładki „Przebieg” i lektury komentarzy sędziowskich.

* Prosimy o skreślenie formy przez Was nieużywanej. Pamiętajmy zarazem, że obydwie są prawidłowe. Tyszanki i tyszanie częściej używają formy TYCHÓW, mieszkańcy innych regionów kraju bliżsi są odmianie TYCH.
relacja: Maciej Śliwa
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
II Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST
Turniej Otwarty „Na osłodę”
I Otwarte Mistrzostwa Tych


Rodzaj turniejuotwarty (limit 40 miejsc)
Sposób rozgrywanialiczba rund: 12
system: połówkowy (rundy 1-11), duńczyk (runda 12)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekMiejskie Centrum Kultury w Tychach,
43-100 Tychy,
ul. Bohaterów Warszawy 26
Obrońca tytułuSławomir Wiśniowski
SędziaMaciej Śliwa
Strona www turniejuwww.kultura.tychy.pl oraz www.facebook.com/MCKTychy
HarmonogramSobota, 13 maja (7 rund)
11:00-11:45 — zapisy do turnieju
12:00 — rozpoczęcie turnieju
15:00-16:00 — przerwa obiadowa
20:00 — zakończenie gier

Niedziela, 14 maja (5 rund)
11:00 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
16:30 — zakończenie turnieju i rozdanie drobnych upominków za udział w turnieju
18:00 — rozdanie nagród w czasie gali finałowej III Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST w Teatrze Małym w Tychach. Dla nagrodzonych zaproszenie na galę i koncert Grzegorza Turnaua.
WpisoweWpisowe za cały turniej:
10 zł dla młodzieży szkolnej (do szkoły średniej włącznie),
15 zł dla członków PFS z aktualnie opłaconymi składkami,
25 zł dla pozostałych osób,
debiutanci są zwolnieni z wpisowego.
DojazdMiejskie Centrum Kultury w Tychach oddalone jest od Dworca PKP Tychy o 1,3 km.
Z Dworca do MCK można podjechać następującymi autobusami MZK Tychy: 21,33, 51, 75, 82, 137, 268, 273, 291, 696 oraz trolejbusami: A, B, C, D, E do przystanku Tychy Hotelowiec i stamtąd 0,4 km pieszo.
Z Katowic można dojechać autobusem MZK Tychy o numerze 1 odjeżdżający z przystanku Katowice Korfantego do przystanku Tychy Begonii i stamtąd 0,4 km pieszo.
WyżywienieOrganizator zapewnia bufet zaopatrzony w kawę, herbatę, soki, wodę mineralną oraz kanapki i coś słodkiego do kawy.
Wyżywienie we własnym zakresie.
Pobliskie lokale gastronomiczne:
Bar Mleczny Andromeda – plac Baczyńskiego 2,
La Fontana – ul. Batorego 23,
Telepizza – ul. Bocheńskiego 7,
Misz Masz – ul. Sienkiewicza 7,
Bar Orientalny Thanh Binh – ul. Budowlanych 96,
Wielokran — plac Baczyńskiego 2.
NoclegiWe własnym zakresie.
Polecane niedrogie miejsca noclegowe:
Jaśminowy Dom – ul. Jaśminów 33 tel. 606 495 549,
Gospoda Pod Kogutem – ul. Mikołowska 66 tel. 570 668 558,
Nad Jeziorem. Dom Przyjęć – ul. Nad Jeziorem 28 tel. 603 701 732,
Najbliższe miejsce noclegowe:
Hotel *** Stara Poczta — ul. Kościuszki 24 tel. 32 324 27 00
NagrodyI miejsce – 600 zł plus puchar i dyplom;
II miejsce 400 zł plus puchar i dyplom;
III miejsce 250 zł plus puchar i dyplom;
nagroda dla najlepszego mieszkańca Miasta Tychy 200 zł plus puchar, dyplom i nagrody rzeczowe;
nagroda specjalna dla najwyżej punktowanego ruchu – nagroda rzeczowa i dyplom.
Dodatkowe atrakcjeRozdanie nagród w czasie gali finałowej III Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST w Teatrze Małym w Tychach w dniu 14 maja 2017r. Dla nagrodzonych zaproszenie na galę i koncert Grzegorza Turnaua.
OrganizatorzyMiejskie Centrum Kultury w Tychach,
ul. Bohaterów Warszawy 26,
43-100 Tychy,
telefon: (32) 327 02 90 wew. 24



Wyniki turnieju II Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach III Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Bartosz         Morawski             Gliwice                159.52     10.0     5435     2004     1159
  2 Łukasz          Bobowski             Suchedniów             140.38      9.0     4899     1848      521
  3 Piotr           Broda                Sandomierz             130.02      9.0     4728     1915      566
  4 Jan             Mrozowski            Kraków                 141.18      8.0     5121     1804     1004
  5 Dariusz         Putoń                Ruda Śląska            143.90      8.0     4847     1776      715
  6 Andrzej         Rechowicz            Katowice               133.66      8.0     4670     1775      126
  7 Tomasz          Lempart              Wadowice               137.95      8.0     4563     1795       70
  8 Jakub           Nalepa               Gliwice                138.03      7.0     4704     1563      440
  9 Katarzyna       Kowalska             Katowice               119.95      7.0     4564     1478      382
 10 Zofia           Gajewska             Jelenia Góra           125.45      7.0     4510     1540      310
 11 Arkadiusz       Łydka                Jaworzno               131.32      7.0     4455     1652       80
 12 Marcin          Ceglarek             Kraków                 130.90      7.0     4426     1494       66
 13 Jerzy           Matyasik             Kraków                 125.71      7.0     4422     1533      181
 14 Szymon          Stępień              Bytom                  105.34      7.0     4196     1528       36
 15 Adam            Jurkowski            Gliwice                127.04      6.0     4529     1522      -29
 16 Dominik         Ulejczyk             Będzin                 105.55      6.0     4486     1478      -18
 17 Urszula         Solarska             Łódź                   116.91      6.0     4439     1387      267
 18 Marta           Sztajnert            Wisła                  112.01      6.0     4353     1363      -32
 19 Joanna          Brychcy              Katowice               111.65      6.0     4335     1373       88
 20 Jerzy           Luter                Bytom                  118.90      6.0     4295     1399       89
 21 Waldemar        Wypchał              Kraków                 110.48      6.0     4272     1371       78
 22 Piotr           Domański             Lublin                 133.90      6.0     4076     1339      495
 23 Sławomir        Wiśniowski           Jaworzno               106.11      6.0     4048     1390     -374
 24 Natalia         Ogierman             Katowice               124.81      5.0     4519     1376      328
 25 Tomasz          Duda                 Tychy                  103.17      5.0     4461     1300      -69
 26 Marcin          Radwański            Nowa Wieś Wrocławska   114.80      5.0     4205     1279     -165
 27 Marta           Jamrozy              Dąbrowa Górnicza       100.00      5.0     4002     1296     -519
 28 Andrzej         Klich                Jaworzno               100.00      4.5     3851     1092      -74
 29 Karolina        Szubska              Jaworzno               100.00      4.5     3845     1045     -288
 30 Marta           Majewska             Wadowice               100.00      4.5     3727      998       41
 31 Leszek          Stecuła              Bytom                  126.42      4.0     2528      849       16
 32 Piotr           Duda                 Tychy                  100.00      3.5     3997      947     -208
 33 Sławomir        Kumor                Tychy                  100.00      3.5     3627      938     -503
 34 Szymon          Sztajnert            Wisła                  100.00      3.5     3285      944    -1343
 35 Paweł           Mazurek              Polanica-Zdrój         135.71      3.0     2896      779      418
 36 Tomasz M.       Lempart              Bytom                  100.00      3.0     2421      767       -7
 37 Krzysztof       Kałuża               Sosnowiec              131.29      3.0     2197      709      -29
 38 Sylwia          Bagińska-Worwa       Dąbrowa Górnicza       100.00      2.5     3724      812      114
 39 Łukasz          Sornek               Mikołów                132.04      2.0     1580      585     -259
 40 Włodzimierz     Ferdek               Tychy                  100.00      0.5     2969      657    -1273
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju II Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach III Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST



	Bartosz Morawski 159.52 Gliwice                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Jerzy          Luter                 118.90 +  413: 312  169
    2     1 Paweł          Mazurek               135.71 +  464: 304  186
    3     4 Piotr          Broda                 130.02 -  413: 444   80
    4     3 Dariusz        Putoń                 143.90 +  401: 331  194
    5     3 Piotr          Domański              133.90 +  490: 434  184
    6     2 Arkadiusz      Łydka                 131.32 +  533: 389  181
    7     2 Andrzej        Rechowicz             133.66 +  509: 305  184
    8     1 Jan            Mrozowski             141.18 -  323: 490   91
    9     2 Łukasz         Bobowski              140.38 +  512: 431  190
   10     1 Tomasz         Lempart               137.95 +  503: 261  188
   11     1 Adam           Jurkowski             127.04 +  477: 255  177
   12     1 Piotr          Broda                 130.02 +  397: 320  180
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2004  / 12 167.00




	Dariusz Putoń 143.90 Ruda Śląska            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Urszula        Solarska              116.91 +  421: 416  167
    2     9 Leszek         Stecuła               126.42 +  469: 266  176
    3     2 Jerzy          Matyasik              125.71 +  387: 357  176
    4     3 Bartosz        Morawski              159.52 -  331: 401  110
    5     4 Dominik        Ulejczyk              105.55 +  444: 288  156
    6     3 Jan            Mrozowski             141.18 +  500: 251  191
    7     1 Piotr          Broda                 130.02 +  426: 358  180
    8     2 Adam           Jurkowski             127.04 -  325: 404   77
    9     4 Andrzej        Rechowicz             133.66 -  304: 317   84
   10     4 Arkadiusz      Łydka                 131.32 +  460: 325  181
   11     5 Tomasz         Lempart               137.95 +  418: 379  188
   12     2 Łukasz         Bobowski              140.38 -  362: 370   90
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1776  / 12 148.00




	Jan Mrozowski 141.18 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Marcin         Radwański             114.80 +  478: 233  165
    2     4 Jakub          Nalepa                138.03 +  401: 342  188
    3     3 Krzysztof      Kałuża                131.29 +  461: 293  181
    4     1 Piotr          Broda                 130.02 -  338: 450   80
    5     5 Katarzyna      Kowalska              119.95 +  479: 263  170
    6     3 Dariusz        Putoń                 143.90 -  251: 500   94
    7     5 Marcin         Ceglarek              130.90 +  517: 306  181
    8     1 Bartosz        Morawski              159.52 +  490: 323  210
    9     3 Adam           Jurkowski             127.04 +  601: 294  177
   10     2 Łukasz         Bobowski              140.38 -  356: 382   90
   11     3 Andrzej        Rechowicz             133.66 -  368: 415   84
   12     3 Andrzej        Rechowicz             133.66 +  381: 316  184
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1804  / 12 150.33




	Łukasz Bobowski 140.38 Suchedniów               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Marta          Sztajnert             112.01 +  417: 333  162
    2    10 Karolina       Szubska               100.00 +  522: 308  150
    3     1 Tomasz         Lempart               137.95 -  337: 445   88
    4     4 Natalia        Ogierman              124.81 +  430: 373  175
    5     2 Adam           Jurkowski             127.04 +  412: 377  177
    6     1 Piotr          Broda                 130.02 -  302: 386   80
    7     4 Arkadiusz      Łydka                 131.32 +  426: 332  181
    8     4 Dominik        Ulejczyk              105.55 +  434: 287  156
    9     2 Bartosz        Morawski              159.52 -  431: 512  110
   10     2 Jan            Mrozowski             141.18 +  382: 356  191
   11     4 Piotr          Domański              133.90 +  436: 307  184
   12     2 Dariusz        Putoń                 143.90 +  370: 362  194
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1848  / 12 154.00




	Jakub Nalepa 138.03 Gliwice                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Joanna         Brychcy               111.65 +  384: 325  162
    2     4 Jan            Mrozowski             141.18 -  342: 401   91
    3    15 Szymon         Sztajnert             100.00 +  521: 193  150
    4     7 Jerzy          Matyasik              125.71 +  343: 326  176
    5     6 Andrzej        Rechowicz             133.66 -  350: 449   84
    6     9 Szymon         Stępień               105.34 -  363: 369   55
    7    10 Zofia          Gajewska              125.45 +  354: 339  175
    8     6 Arkadiusz      Łydka                 131.32 -  335: 380   81
    9    10 Jerzy          Luter                 118.90 +  381: 303  169
   10     8 Marcin         Ceglarek              130.90 -  433: 462   81
   11    10 Marta          Sztajnert             112.01 +  394: 387  162
   12     6 Adam           Jurkowski             127.04 +  504: 330  177
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1563  / 12 130.25




	Tomasz Lempart 137.95 Wadowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Waldemar       Wypchał               110.48 +  467: 377  160
    2     5 Zofia          Gajewska              125.45 +  383: 335  175
    3     1 Łukasz         Bobowski              140.38 +  445: 337  190
    4     2 Arkadiusz      Łydka                 131.32 -  365: 381   81
    5     7 Natalia        Ogierman              124.81 -  329: 470   75
    6     7 Krzysztof      Kałuża                131.29 +  359: 334  181
    7     7 Paweł          Mazurek               135.71 +  409: 301  186
    8     5 Łukasz         Sornek                132.04 +  376: 317  182
    9     1 Piotr          Broda                 130.02 +  376: 309  180
   10     1 Bartosz        Morawski              159.52 -  261: 503  110
   11     5 Dariusz        Putoń                 143.90 -  379: 418   94
   12     4 Marcin         Ceglarek              130.90 +  414: 411  181
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1795  / 12 149.58




	Paweł Mazurek 135.71 Polanica-Zdrój

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Sławomir       Wiśniowski            106.11 +  609: 262  156
    2     1 Bartosz        Morawski              159.52 -  304: 464  110
    3     6 Zofia          Gajewska              125.45 -  360: 379   75
    4    11 Marta          Jamrozy               100.00 -  340: 373   50
    5    14 Andrzej        Klich                 100.00 +  436: 363  150
    6    11 Piotr          Duda                  100.00 +  546: 228  150
    7     7 Tomasz         Lempart               137.95 -  301: 409   88
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     779  /  7 111.29




	Piotr Domański 133.90 Lublin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Dominik        Ulejczyk              105.55 +  520: 310  156
    2     3 Piotr          Broda                 130.02 -  324: 381   80
    3     8 Tomasz M.      Lempart               100.00 +  409: 370  150
    4     6 Marcin         Radwański             114.80 +  372: 339  165
    5     3 Bartosz        Morawski              159.52 -  434: 490  110
    6     4 Andrzej        Rechowicz             133.66 -  369: 445   84
    7     8 Urszula        Solarska              116.91 +  472: 297  167
    9     6 Szymon         Stępień               105.34 +  445: 283  155
   10     6 Łukasz         Sornek                132.04 +  424: 230  182
   11     4 Łukasz         Bobowski              140.38 -  307: 436   90
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1339  / 10 133.90




	Andrzej Rechowicz 133.66 Katowice               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Szymon         Stępień               105.34 +  413: 341  155
    2     2 Katarzyna      Kowalska              119.95 +  447: 328  170
    3     5 Arkadiusz      Łydka                 131.32 -  367: 411   81
    4     8 Zofia          Gajewska              125.45 +  443: 317  175
    5     6 Jakub          Nalepa                138.03 +  449: 350  188
    6     4 Piotr          Domański              133.90 +  445: 369  184
    7     2 Bartosz        Morawski              159.52 -  305: 509  110
    8     3 Piotr          Broda                 130.02 -  343: 477   80
    9     4 Dariusz        Putoń                 143.90 +  317: 304  194
   10     5 Dominik        Ulejczyk              105.55 +  410: 389  156
   11     3 Jan            Mrozowski             141.18 +  415: 368  191
   12     3 Jan            Mrozowski             141.18 -  316: 381   91
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1775  / 12 147.92




	Łukasz Sornek 132.04 Mikołów

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    8     5 Tomasz         Lempart               137.95 -  317: 376   88
    9     8 Joanna         Brychcy               111.65 +  389: 328  162
   10     6 Piotr          Domański              133.90 -  230: 424   84
   11     9 Jerzy          Matyasik              125.71 -  313: 401   76
   12    10 Natalia        Ogierman              124.81 +  331: 310  175
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     585  /  5 117.00




	Arkadiusz Łydka 131.32 Jaworzno                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  358: 278  150
    2     7 Natalia        Ogierman              124.81 +  361: 325  175
    3     5 Andrzej        Rechowicz             133.66 +  411: 367  184
    4     2 Tomasz         Lempart               137.95 +  381: 365  188
    5     1 Piotr          Broda                 130.02 -  362: 387   80
    6     2 Bartosz        Morawski              159.52 -  389: 533  110
    7     4 Łukasz         Bobowski              140.38 -  332: 426   90
    8     6 Jakub          Nalepa                138.03 +  380: 335  188
    9     5 Jerzy          Matyasik              125.71 +  408: 266  176
   10     4 Dariusz        Putoń                 143.90 -  325: 460   94
   11     7 Szymon         Stępień               105.34 -  346: 365   55
   12     8 Joanna         Brychcy               111.65 +  402: 268  162
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1652  / 12 137.67




	Krzysztof Kałuża 131.29 Sosnowiec

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Piotr          Duda                  100.00 +  425: 360  150
    2     8 Marta          Jamrozy               100.00 +  370: 292  150
    3     3 Jan            Mrozowski             141.18 -  293: 461   91
    4     9 Adam           Jurkowski             127.04 -  356: 416   77
    5     8 Tomasz         Duda                  103.17 +  419: 338  153
    6     7 Tomasz         Lempart               137.95 -  334: 359   88
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     709  /  6 118.17




	Marcin Ceglarek 130.90 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Tomasz         Duda                  103.17 -  363: 370   53
    2    13 Tomasz M.      Lempart               100.00 -  264: 397   50
    3    19 Sławomir       Wiśniowski            106.11 +  377: 296  156
    4    16 Włodzimierz    Ferdek                100.00 +  424: 171  150
    5     9 Marcin         Radwański             114.80 +  344: 341  165
    6    10 Marta          Sztajnert             112.01 +  387: 346  162
    7     5 Jan            Mrozowski             141.18 -  306: 517   91
    8     7 Waldemar       Wypchał               110.48 +  410: 353  160
    9     7 Dominik        Ulejczyk              105.55 -  289: 355   56
   10     8 Jakub          Nalepa                138.03 +  462: 433  188
   11     6 Zofia          Gajewska              125.45 +  389: 367  175
   12     4 Tomasz         Lempart               137.95 -  411: 414   88
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1494  / 12 124.50




	Piotr Broda 130.02 Sandomierz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Włodzimierz    Ferdek                100.00 +  405: 184  150
    2     3 Piotr          Domański              133.90 +  381: 324  184
    3     4 Bartosz        Morawski              159.52 +  444: 413  210
    4     1 Jan            Mrozowski             141.18 +  450: 338  191
    5     1 Arkadiusz      Łydka                 131.32 +  387: 362  181
    6     1 Łukasz         Bobowski              140.38 +  386: 302  190
    7     1 Dariusz        Putoń                 143.90 -  358: 426   94
    8     3 Andrzej        Rechowicz             133.66 +  477: 343  184
    9     1 Tomasz         Lempart               137.95 -  309: 376   88
   10     3 Adam           Jurkowski             127.04 +  441: 335  177
   11     2 Dominik        Ulejczyk              105.55 +  370: 362  156
   12     1 Bartosz        Morawski              159.52 -  320: 397  110
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1915  / 12 159.58




	Adam Jurkowski 127.04 Gliwice       

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Marta          Jamrozy               100.00 -  346: 350   50
    2    15 Sławomir       Wiśniowski            106.11 +  441: 281  156
    3    10 Andrzej        Klich                 100.00 +  430: 228  150
    4     9 Krzysztof      Kałuża                131.29 +  416: 356  181
    5     2 Łukasz         Bobowski              140.38 -  377: 412   90
    6     6 Katarzyna      Kowalska              119.95 +  432: 275  170
    7     3 Joanna         Brychcy               111.65 +  469: 308  162
    8     2 Dariusz        Putoń                 143.90 +  404: 325  194
    9     3 Jan            Mrozowski             141.18 -  294: 601   91
   10     3 Piotr          Broda                 130.02 -  335: 441   80
   11     1 Bartosz        Morawski              159.52 -  255: 477  110
   12     6 Jakub          Nalepa                138.03 -  330: 504   88
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1522  / 12 126.83




	Leszek Stecuła 126.42 Bytom                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Andrzej        Klich                 100.00 +  337: 324  150
    2     9 Dariusz        Putoń                 143.90 -  266: 469   94
    3    12 Natalia        Ogierman              124.81 -  292: 446   75
    4    13 Tomasz         Duda                  103.17 -  379: 450   53
    5    17 Włodzimierz    Ferdek                100.00 +  389: 245  150
    6    14 Marcin         Radwański             114.80 +  464: 251  165
    7    11 Marta          Sztajnert             112.01 +  401: 327  162
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     849  /  7 121.29




	Jerzy Matyasik 125.71 Kraków                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Sławomir       Kumor                 100.00 +  465: 229  150
    2     6 Tomasz         Duda                  103.17 +  348: 346  153
    3     2 Dariusz        Putoń                 143.90 -  357: 387   94
    4     7 Jakub          Nalepa                138.03 -  326: 343   88
    5    10 Szymon         Stępień               105.34 -  318: 365   55
    6    15 Sławomir       Wiśniowski            106.11 +  366: 351  156
    7    13 Katarzyna      Kowalska              119.95 +  426: 398  170
    8     8 Jerzy          Luter                 118.90 +  423: 371  169
    9     5 Arkadiusz      Łydka                 131.32 -  266: 408   81
   10    10 Natalia        Ogierman              124.81 -  341: 441   75
   11     9 Łukasz         Sornek                132.04 +  401: 313  182
   12     9 Waldemar       Wypchał               110.48 +  385: 289  160
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1533  / 12 127.75




	Zofia Gajewska 125.45 Jelenia Góra             

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Tomasz M.      Lempart               100.00 +  382: 296  150
    2     5 Tomasz         Lempart               137.95 -  335: 383   88
    3     6 Paweł          Mazurek               135.71 +  379: 360  186
    4     8 Andrzej        Rechowicz             133.66 -  317: 443   84
    5    11 Urszula        Solarska              116.91 +  378: 265  167
    6     8 Dominik        Ulejczyk              105.55 -  337: 385   56
    7    10 Jakub          Nalepa                138.03 -  339: 354   88
    8    14 Tomasz         Duda                  103.17 +  472: 282  153
    9     9 Natalia        Ogierman              124.81 +  408: 337  175
   10     9 Sławomir       Wiśniowski            106.11 +  393: 328  156
   11     6 Marcin         Ceglarek              130.90 -  367: 389   81
   12     7 Dominik        Ulejczyk              105.55 +  403: 378  156
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1540  / 12 128.33




	Natalia Ogierman 124.81 Katowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Marta          Majewska              100.00 +  439: 249  150
    2     7 Arkadiusz      Łydka                 131.32 -  325: 361   81
    3    12 Leszek         Stecuła               126.42 +  446: 292  176
    4     4 Łukasz         Bobowski              140.38 -  373: 430   90
    5     7 Tomasz         Lempart               137.95 +  470: 329  188
    6     5 Joanna         Brychcy               111.65 -  269: 406   62
    7     9 Jerzy          Luter                 118.90 -  372: 376   69
    8    10 Urszula        Solarska              116.91 +  427: 336  167
    9     9 Zofia          Gajewska              125.45 -  337: 408   75
   10    10 Jerzy          Matyasik              125.71 +  441: 341  176
   11     8 Waldemar       Wypchał               110.48 -  310: 332   60
   12    10 Łukasz         Sornek                132.04 -  310: 331   82
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1376  / 12 114.67




	Katarzyna Kowalska 119.95 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Szymon         Sztajnert             100.00 +  548: 110  150
    2     2 Andrzej        Rechowicz             133.66 -  328: 447   84
    3     7 Tomasz         Duda                  103.17 +  394: 360  153
    4     5 Urszula        Solarska              116.91 +  310: 284  167
    5     5 Jan            Mrozowski             141.18 -  263: 479   91
    6     6 Adam           Jurkowski             127.04 -  275: 432   77
    7    13 Jerzy          Matyasik              125.71 -  398: 426   76
    8    12 Marta          Jamrozy               100.00 -  357: 365   50
    9    13 Andrzej        Klich                 100.00 +  520: 245  150
   10    11 Jerzy          Luter                 118.90 +  402: 378  169
   11    11 Sławomir       Wiśniowski            106.11 +  425: 328  156
   12     5 Szymon         Stępień               105.34 +  344: 328  155
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1478  / 12 123.17




	Jerzy Luter 118.90 Bytom                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Bartosz        Morawski              159.52 -  312: 413  110
    2    11 Urszula        Solarska              116.91 -  295: 394   67
    3    16 Waldemar       Wypchał               110.48 -  248: 372   60
    4    17 Szymon         Sztajnert             100.00 +  433: 233  150
    5    16 Karolina       Szubska               100.00 +  377: 321  150
    6    13 Tomasz         Duda                  103.17 +  481: 323  153
    7     9 Natalia        Ogierman              124.81 +  376: 372  175
    8     8 Jerzy          Matyasik              125.71 -  371: 423   76
    9    10 Jakub          Nalepa                138.03 -  303: 381   88
   10    11 Katarzyna      Kowalska              119.95 -  378: 402   70
   11    15 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  336: 284  150
   12    13 Marta          Jamrozy               100.00 +  385: 288  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1399  / 12 116.58




	Urszula Solarska 116.91 Łódź                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Dariusz        Putoń                 143.90 -  416: 421   94
    2    11 Jerzy          Luter                 118.90 +  394: 295  169
    3     9 Szymon         Stępień               105.34 +  382: 349  155
    4     5 Katarzyna      Kowalska              119.95 -  284: 310   70
    5    11 Zofia          Gajewska              125.45 -  265: 378   75
    6    16 Szymon         Sztajnert             100.00 +  407: 325  150
    7     8 Piotr          Domański              133.90 -  297: 472   84
    8    10 Natalia        Ogierman              124.81 -  336: 427   75
    9    15 Sławomir       Kumor                 100.00 +  422: 324  150
   10    14 Marta          Jamrozy               100.00 -  321: 346   50
   11    16 Włodzimierz    Ferdek                100.00 +  445: 266  150
   12    12 Marcin         Radwański             114.80 +  470: 259  165
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1387  / 12 115.58




	Marcin Radwański 114.80 Nowa Wieś Wrocławska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Jan            Mrozowski             141.18 -  233: 478   91
    2    17 Marta          Sztajnert             112.01 +  496: 365  162
    3    13 Sławomir       Kumor                 100.00 +  442: 268  150
    4     6 Piotr          Domański              133.90 -  339: 372   84
    5     9 Marcin         Ceglarek              130.90 -  341: 344   81
    6    14 Leszek         Stecuła               126.42 -  251: 464   76
    7    14 Andrzej        Klich                 100.00 +  377: 332  150
    8    13 Sławomir       Wiśniowski            106.11 -  310: 341   56
    9    14 Karolina       Szubska               100.00 +  444: 225  150
   10    12 Joanna         Brychcy               111.65 -  342: 387   62
   11    14 Tomasz M.      Lempart               100.00 +  371: 324  150
   12    12 Urszula        Solarska              116.91 -  259: 470   67
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1279  / 12 106.58




	Marta Sztajnert 112.01 Wisła                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Łukasz         Bobowski              140.38 -  333: 417   90
    2    17 Marcin         Radwański             114.80 -  365: 496   65
    3    17 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  408: 317  150
    4    12 Andrzej        Klich                 100.00 +  359: 260  150
    5    13 Marta          Jamrozy               100.00 +  452: 354  150
    6    10 Marcin         Ceglarek              130.90 -  346: 387   81
    7    11 Leszek         Stecuła               126.42 -  327: 401   76
    8    11 Piotr          Duda                  100.00 +  400: 323  150
    9    11 Waldemar       Wypchał               110.48 -  256: 431   60
   10    13 Tomasz M.      Lempart               100.00 +  369: 274  150
   11    10 Jakub          Nalepa                138.03 -  387: 394   88
   12    11 Tomasz         Duda                  103.17 +  351: 331  153
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1363  / 12 113.58




	Joanna Brychcy 111.65 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Jakub          Nalepa                138.03 -  325: 384   88
    2    18 Sławomir       Kumor                 100.00 -  359: 363   50
    3    18 Marta          Majewska              100.00 +  388: 259  150
    4    14 Karolina       Szubska               100.00 +  397: 315  150
    5    12 Piotr          Duda                  100.00 +  418: 317  150
    6     5 Natalia        Ogierman              124.81 +  406: 269  175
    7     3 Adam           Jurkowski             127.04 -  308: 469   77
    8     9 Szymon         Stępień               105.34 -  346: 415   55
    9     8 Łukasz         Sornek                132.04 -  328: 389   82
   10    12 Marcin         Radwański             114.80 +  387: 342  165
   11    12 Marta          Jamrozy               100.00 +  405: 323  150
   12     8 Arkadiusz      Łydka                 131.32 -  268: 402   81
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1373  / 12 114.42




	Waldemar Wypchał 110.48 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Tomasz         Lempart               137.95 -  377: 467   88
    2    12 Dominik        Ulejczyk              105.55 -  406: 465   56
    3    16 Jerzy          Luter                 118.90 +  372: 248  169
    4    18 Sławomir       Wiśniowski            106.11 -  314: 335   56
    5    15 Sławomir       Kumor                 100.00 +  424: 283  150
    6    12 Marta          Jamrozy               100.00 +  350: 349  150
    7    12 Tomasz         Duda                  103.17 +  380: 312  153
    8     7 Marcin         Ceglarek              130.90 -  353: 410   81
    9    11 Marta          Sztajnert             112.01 +  431: 256  162
   10     7 Szymon         Stępień               105.34 -  244: 374   55
   11     8 Natalia        Ogierman              124.81 +  332: 310  175
   12     9 Jerzy          Matyasik              125.71 -  289: 385   76
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1371  / 12 114.25




	Sławomir Wiśniowski 106.11 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Paweł          Mazurek               135.71 -  262: 609   86
    2    15 Adam           Jurkowski             127.04 -  281: 441   77
    3    19 Marcin         Ceglarek              130.90 -  296: 377   81
    4    18 Waldemar       Wypchał               110.48 +  335: 314  160
    5    19 Marta          Majewska              100.00 +  358: 351  150
    6    15 Jerzy          Matyasik              125.71 -  351: 366   76
    7    17 Karolina       Szubska               100.00 +  336: 264  150
    8    13 Marcin         Radwański             114.80 +  341: 310  165
    9    12 Marta          Jamrozy               100.00 +  457: 264  150
   10     9 Zofia          Gajewska              125.45 -  328: 393   75
   11    11 Katarzyna      Kowalska              119.95 -  328: 425   70
   12    14 Andrzej        Klich                 100.00 +  375: 308  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1390  / 12 115.83




	Dominik Ulejczyk 105.55 Będzin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Piotr          Domański              133.90 -  310: 520   84
    2    12 Waldemar       Wypchał               110.48 +  465: 406  160
    3    11 Marta          Jamrozy               100.00 +  439: 317  150
    4    10 Piotr          Duda                  100.00 +  465: 295  150
    5     4 Dariusz        Putoń                 143.90 -  288: 444   94
    6     8 Zofia          Gajewska              125.45 +  385: 337  175
    7     6 Szymon         Stępień               105.34 +  363: 279  155
    8     4 Łukasz         Bobowski              140.38 -  287: 434   90
    9     7 Marcin         Ceglarek              130.90 +  355: 289  181
   10     5 Andrzej        Rechowicz             133.66 -  389: 410   84
   11     2 Piotr          Broda                 130.02 -  362: 370   80
   12     7 Zofia          Gajewska              125.45 -  378: 403   75
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1478  / 12 123.17




	Szymon Stępień 105.34 Bytom

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Andrzej        Rechowicz             133.66 -  341: 413   84
    2    16 Marta          Majewska              100.00 +  350: 324  150
    3     9 Urszula        Solarska              116.91 -  349: 382   67
    4    15 Sławomir       Kumor                 100.00 +  378: 272  150
    5    10 Jerzy          Matyasik              125.71 +  365: 318  176
    6     9 Jakub          Nalepa                138.03 +  369: 363  188
    7     6 Dominik        Ulejczyk              105.55 -  279: 363   56
    8     9 Joanna         Brychcy               111.65 +  415: 346  162
    9     6 Piotr          Domański              133.90 -  283: 445   84
   10     7 Waldemar       Wypchał               110.48 +  374: 244  160
   11     7 Arkadiusz      Łydka                 131.32 +  365: 346  181
   12     5 Katarzyna      Kowalska              119.95 -  328: 344   70
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1528  / 12 127.33




	Tomasz Duda 103.17 Tychy

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Marcin         Ceglarek              130.90 +  370: 363  181
    2     6 Jerzy          Matyasik              125.71 -  346: 348   76
    3     7 Katarzyna      Kowalska              119.95 -  360: 394   70
    4    13 Leszek         Stecuła               126.42 +  450: 379  176
    5     8 Krzysztof      Kałuża                131.29 -  338: 419   81
    6    13 Jerzy          Luter                 118.90 -  323: 481   69
    7    12 Waldemar       Wypchał               110.48 -  312: 380   60
    8    14 Zofia          Gajewska              125.45 -  282: 472   75
    9    17 Włodzimierz    Ferdek                100.00 +  447: 232  150
   10    15 Karolina       Szubska               100.00 +  511: 331  150
   11    13 Sławomir       Kumor                 100.00 +  391: 380  150
   12    11 Marta          Sztajnert             112.01 -  331: 351   62
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1300  / 12 108.33




	Sylwia Bagińska-Worwa 100.00 Dąbrowa Górnicza

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Arkadiusz      Łydka                 131.32 -  278: 358   81
    2    14 Piotr          Duda                  100.00 -  301: 368   50
    3    17 Marta          Sztajnert             112.01 -  317: 408   62
    4    19 Marta          Majewska              100.00 +  348: 310  150
    5    18 Szymon         Sztajnert             100.00 -  326: 328   50
    6    17 Karolina       Szubska               100.00 -  283: 321   50
    7    18 Włodzimierz    Ferdek                100.00 +  410: 220  150
    8    15 Andrzej        Klich                 100.00 -  261: 331   50
    9    19 PAUZA
   10    17 Sławomir       Kumor                 100.00 -  274: 286   50
   11    15 Jerzy          Luter                 118.90 -  284: 336   69
   12    17 Tomasz M.      Lempart               100.00 -  342: 344   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     812  / 11  73.82




	Piotr Duda 100.00 Tychy

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Krzysztof      Kałuża                131.29 -  360: 425   81
    2    14 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  368: 301  150
    3    14 Karolina       Szubska               100.00 +  345: 293  150
    4    10 Dominik        Ulejczyk              105.55 -  295: 465   56
    5    12 Joanna         Brychcy               111.65 -  317: 418   62
    6    11 Paweł          Mazurek               135.71 -  228: 546   86
    7    16 Szymon         Sztajnert             100.00 +  455: 213  150
    8    11 Marta          Sztajnert             112.01 -  323: 400   62
    9    16 Tomasz M.      Lempart               100.00 -  291: 416   50
   10    16 Marta          Majewska              100.00 -  346: 349   50
   11    19 PAUZA
   12    15 Karolina       Szubska               100.00 -  369: 379   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     947  / 11  86.09




	Włodzimierz Ferdek 100.00 Tychy

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Piotr          Broda                 130.02 -  184: 405   80
    2    19 Andrzej        Klich                 100.00 -  290: 360   50
    3    20 PAUZA
    4    16 Marcin         Ceglarek              130.90 -  171: 424   81
    5    17 Leszek         Stecuła               126.42 -  245: 389   76
    6    19 Sławomir       Kumor                 100.00 -  241: 337   50
    7    18 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 -  220: 410   50
    8    17 Marta          Majewska              100.00 -  192: 314   50
    9    17 Tomasz         Duda                  103.17 -  232: 447   53
   10    18 Szymon         Sztajnert             100.00 -  275: 331   50
   11    16 Urszula        Solarska              116.91 -  266: 445   67
   12    18 Szymon         Sztajnert             100.00 -  353: 380   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     657  / 11  59.73




	Marta Jamrozy 100.00 Dąbrowa Górnicza

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Adam           Jurkowski             127.04 +  350: 346  177
    2     8 Krzysztof      Kałuża                131.29 -  292: 370   81
    3    11 Dominik        Ulejczyk              105.55 -  317: 439   56
    4    11 Paweł          Mazurek               135.71 +  373: 340  186
    5    13 Marta          Sztajnert             112.01 -  354: 452   62
    6    12 Waldemar       Wypchał               110.48 -  349: 350   60
    7    15 Sławomir       Kumor                 100.00 +  381: 299  150
    8    12 Katarzyna      Kowalska              119.95 +  365: 357  170
    9    12 Sławomir       Wiśniowski            106.11 -  264: 457   56
   10    14 Urszula        Solarska              116.91 +  346: 321  167
   11    12 Joanna         Brychcy               111.65 -  323: 405   62
   12    13 Jerzy          Luter                 118.90 -  288: 385   69
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1296  / 12 108.00




	Andrzej Klich 100.00 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Leszek         Stecuła               126.42 -  324: 337   76
    2    19 Włodzimierz    Ferdek                100.00 +  360: 290  150
    3    10 Adam           Jurkowski             127.04 -  228: 430   77
    4    12 Marta          Sztajnert             112.01 -  260: 359   62
    5    14 Paweł          Mazurek               135.71 -  363: 436   86
    6    18 Marta          Majewska              100.00 +  322: 255  150
    7    14 Marcin         Radwański             114.80 -  332: 377   65
    8    15 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  331: 261  150
    9    13 Katarzyna      Kowalska              119.95 -  245: 520   70
   10    19 PAUZA
   11    18 Szymon         Sztajnert             100.00 +  478: 285  150
   12    14 Sławomir       Wiśniowski            106.11 -  308: 375   56
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1092  / 11  99.27




	Sławomir Kumor 100.00 Tychy

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Jerzy          Matyasik              125.71 -  229: 465   76
    2    18 Joanna         Brychcy               111.65 +  363: 359  162
    3    13 Marcin         Radwański             114.80 -  268: 442   65
    4    15 Szymon         Stępień               105.34 -  272: 378   55
    5    15 Waldemar       Wypchał               110.48 -  283: 424   60
    6    19 Włodzimierz    Ferdek                100.00 +  337: 241  150
    7    15 Marta          Jamrozy               100.00 -  299: 381   50
    8    18 PAUZA
    9    15 Urszula        Solarska              116.91 -  324: 422   67
   10    17 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  286: 274  150
   11    13 Tomasz         Duda                  103.17 -  380: 391   53
   12    16 Marta          Majewska              100.00 -  286: 353   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     938  / 11  85.27




	Tomasz M. Lempart 100.00 Bytom

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Zofia          Gajewska              125.45 -  296: 382   75
    2    13 Marcin         Ceglarek              130.90 +  397: 264  181
    3     8 Piotr          Domański              133.90 -  370: 409   84
    9    16 Piotr          Duda                  100.00 +  416: 291  150
   10    13 Marta          Sztajnert             112.01 -  274: 369   62
   11    14 Marcin         Radwański             114.80 -  324: 371   65
   12    17 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  344: 342  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     767  /  7 109.57




	Marta Majewska 100.00 Wadowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Natalia        Ogierman              124.81 -  249: 439   75
    2    16 Szymon         Stępień               105.34 -  324: 350   55
    3    18 Joanna         Brychcy               111.65 -  259: 388   62
    4    19 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 -  310: 348   50
    5    19 Sławomir       Wiśniowski            106.11 -  351: 358   56
    6    18 Andrzej        Klich                 100.00 -  255: 322   50
    7    19 PAUZA
    8    17 Włodzimierz    Ferdek                100.00 +  314: 192  150
    9    18 Szymon         Sztajnert             100.00 +  381: 320  150
   10    16 Piotr          Duda                  100.00 +  349: 346  150
   11    17 Karolina       Szubska               100.00 -  282: 337   50
   12    16 Sławomir       Kumor                 100.00 +  353: 286  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     998  / 11  90.73




	Szymon Sztajnert 100.00 Wisła

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Katarzyna      Kowalska              119.95 -  110: 548   70
    2    20 PAUZA
    3    15 Jakub          Nalepa                138.03 -  193: 521   88
    4    17 Jerzy          Luter                 118.90 -  233: 433   69
    5    18 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  328: 326  150
    6    16 Urszula        Solarska              116.91 -  325: 407   67
    7    16 Piotr          Duda                  100.00 -  213: 455   50
    8    16 Karolina       Szubska               100.00 -  267: 451   50
    9    18 Marta          Majewska              100.00 -  320: 381   50
   10    18 Włodzimierz    Ferdek                100.00 +  331: 275  150
   11    18 Andrzej        Klich                 100.00 -  285: 478   50
   12    18 Włodzimierz    Ferdek                100.00 +  380: 353  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     944  / 11  85.82




	Karolina Szubska 100.00 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 PAUZA
    2    10 Łukasz         Bobowski              140.38 -  308: 522   90
    3    14 Piotr          Duda                  100.00 -  293: 345   50
    4    14 Joanna         Brychcy               111.65 -  315: 397   62
    5    16 Jerzy          Luter                 118.90 -  321: 377   69
    6    17 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  321: 283  150
    7    17 Sławomir       Wiśniowski            106.11 -  264: 336   56
    8    16 Szymon         Sztajnert             100.00 +  451: 267  150
    9    14 Marcin         Radwański             114.80 -  225: 444   65
   10    15 Tomasz         Duda                  103.17 -  331: 511   53
   11    17 Marta          Majewska              100.00 +  337: 282  150
   12    15 Piotr          Duda                  100.00 +  379: 369  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1045  / 11  95.00


Wyniki poszczególnych rund turnieju II Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach III Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Jerzy          Luter                 413: 312
   2 Urszula        Solarska             - Dariusz        Putoń                 416: 421
   3 Jan            Mrozowski            - Marcin         Radwański             478: 233
   4 Marta          Sztajnert            - Łukasz         Bobowski              333: 417
   5 Jakub          Nalepa               - Joanna         Brychcy               384: 325
   6 Waldemar       Wypchał              - Tomasz         Lempart               377: 467
   7 Paweł          Mazurek              - Sławomir       Wiśniowski            609: 262
   8 Dominik        Ulejczyk             - Piotr          Domański              310: 520
   9 Andrzej        Rechowicz            - Szymon         Stępień               413: 341
  10 Sylwia         Bagińska-Worwa       - Arkadiusz      Łydka                 278: 358
  11 Krzysztof      Kałuża               - Piotr          Duda                  425: 360
  12 Tomasz         Duda                 - Marcin         Ceglarek              370: 363
  13 Piotr          Broda                - Włodzimierz    Ferdek                405: 184
  14 Marta          Jamrozy              - Adam           Jurkowski             350: 346
  15 Leszek         Stecuła              - Andrzej        Klich                 337: 324
  16 Sławomir       Kumor                - Jerzy          Matyasik              229: 465
  17 Zofia          Gajewska             - Tomasz M.      Lempart               382: 296
  18 Marta          Majewska             - Natalia        Ogierman              249: 439
  19 Katarzyna      Kowalska             - Szymon         Sztajnert             548: 110
  20 Karolina       Szubska              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Paweł          Mazurek               464: 304
   2 Andrzej        Rechowicz            - Katarzyna      Kowalska              447: 328
   3 Piotr          Domański             - Piotr          Broda                 324: 381
   4 Jakub          Nalepa               - Jan            Mrozowski             342: 401
   5 Tomasz         Lempart              - Zofia          Gajewska              383: 335
   6 Jerzy          Matyasik             - Tomasz         Duda                  348: 346
   7 Natalia        Ogierman             - Arkadiusz      Łydka                 325: 361
   8 Marta          Jamrozy              - Krzysztof      Kałuża                292: 370
   9 Dariusz        Putoń                - Leszek         Stecuła               469: 266
  10 Łukasz         Bobowski             - Karolina       Szubska               522: 308
  11 Jerzy          Luter                - Urszula        Solarska              295: 394
  12 Dominik        Ulejczyk             - Waldemar       Wypchał               465: 406
  13 Marcin         Ceglarek             - Tomasz M.      Lempart               264: 397
  14 Piotr          Duda                 - Sylwia         Bagińska-Worwa        368: 301
  15 Adam           Jurkowski            - Sławomir       Wiśniowski            441: 281
  16 Szymon         Stępień              - Marta          Majewska              350: 324
  17 Marcin         Radwański            - Marta          Sztajnert             496: 365
  18 Joanna         Brychcy              - Sławomir       Kumor                 359: 363
  19 Włodzimierz    Ferdek               - Andrzej        Klich                 290: 360
  20 Szymon         Sztajnert            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Tomasz         Lempart              - Łukasz         Bobowski              445: 337
   2 Jerzy          Matyasik             - Dariusz        Putoń                 357: 387
   3 Jan            Mrozowski            - Krzysztof      Kałuża                461: 293
   4 Piotr          Broda                - Bartosz        Morawski              444: 413
   5 Arkadiusz      Łydka                - Andrzej        Rechowicz             411: 367
   6 Zofia          Gajewska             - Paweł          Mazurek               379: 360
   7 Tomasz         Duda                 - Katarzyna      Kowalska              360: 394
   8 Tomasz M.      Lempart              - Piotr          Domański              370: 409
   9 Szymon         Stępień              - Urszula        Solarska              349: 382
  10 Andrzej        Klich                - Adam           Jurkowski             228: 430
  11 Marta          Jamrozy              - Dominik        Ulejczyk              317: 439
  12 Leszek         Stecuła              - Natalia        Ogierman              292: 446
  13 Marcin         Radwański            - Sławomir       Kumor                 442: 268
  14 Piotr          Duda                 - Karolina       Szubska               345: 293
  15 Szymon         Sztajnert            - Jakub          Nalepa                193: 521
  16 Jerzy          Luter                - Waldemar       Wypchał               248: 372
  17 Marta          Sztajnert            - Sylwia         Bagińska-Worwa        408: 317
  18 Marta          Majewska             - Joanna         Brychcy               259: 388
  19 Sławomir       Wiśniowski           - Marcin         Ceglarek              296: 377
  20 Włodzimierz    Ferdek               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Piotr          Broda                - Jan            Mrozowski             450: 338
   2 Arkadiusz      Łydka                - Tomasz         Lempart               381: 365
   3 Dariusz        Putoń                - Bartosz        Morawski              331: 401
   4 Łukasz         Bobowski             - Natalia        Ogierman              430: 373
   5 Katarzyna      Kowalska             - Urszula        Solarska              310: 284
   6 Piotr          Domański             - Marcin         Radwański             372: 339
   7 Jakub          Nalepa               - Jerzy          Matyasik              343: 326
   8 Andrzej        Rechowicz            - Zofia          Gajewska              443: 317
   9 Krzysztof      Kałuża               - Adam           Jurkowski             356: 416
  10 Dominik        Ulejczyk             - Piotr          Duda                  465: 295
  11 Paweł          Mazurek              - Marta          Jamrozy               340: 373
  12 Andrzej        Klich                - Marta          Sztajnert             260: 359
  13 Tomasz         Duda                 - Leszek         Stecuła               450: 379
  14 Joanna         Brychcy              - Karolina       Szubska               397: 315
  15 Sławomir       Kumor                - Szymon         Stępień               272: 378
  16 Marcin         Ceglarek             - Włodzimierz    Ferdek                424: 171
  17 Szymon         Sztajnert            - Jerzy          Luter                 233: 433
  18 Sławomir       Wiśniowski           - Waldemar       Wypchał               335: 314
  19 Sylwia         Bagińska-Worwa       - Marta          Majewska              348: 310


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Arkadiusz      Łydka                - Piotr          Broda                 362: 387
   2 Adam           Jurkowski            - Łukasz         Bobowski              377: 412
   3 Piotr          Domański             - Bartosz        Morawski              434: 490
   4 Dariusz        Putoń                - Dominik        Ulejczyk              444: 288
   5 Jan            Mrozowski            - Katarzyna      Kowalska              479: 263
   6 Andrzej        Rechowicz            - Jakub          Nalepa                449: 350
   7 Natalia        Ogierman             - Tomasz         Lempart               470: 329
   8 Krzysztof      Kałuża               - Tomasz         Duda                  419: 338
   9 Marcin         Radwański            - Marcin         Ceglarek              341: 344
  10 Jerzy          Matyasik             - Szymon         Stępień               318: 365
  11 Urszula        Solarska             - Zofia          Gajewska              265: 378
  12 Piotr          Duda                 - Joanna         Brychcy               317: 418
  13 Marta          Sztajnert            - Marta          Jamrozy               452: 354
  14 Paweł          Mazurek              - Andrzej        Klich                 436: 363
  15 Waldemar       Wypchał              - Sławomir       Kumor                 424: 283
  16 Karolina       Szubska              - Jerzy          Luter                 321: 377
  17 Leszek         Stecuła              - Włodzimierz    Ferdek                389: 245
  18 Sylwia         Bagińska-Worwa       - Szymon         Sztajnert             326: 328
  19 Sławomir       Wiśniowski           - Marta          Majewska              358: 351


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Bobowski             - Piotr          Broda                 302: 386
   2 Bartosz        Morawski             - Arkadiusz      Łydka                 533: 389
   3 Dariusz        Putoń                - Jan            Mrozowski             500: 251
   4 Piotr          Domański             - Andrzej        Rechowicz             369: 445
   5 Joanna         Brychcy              - Natalia        Ogierman              406: 269
   6 Adam           Jurkowski            - Katarzyna      Kowalska              432: 275
   7 Tomasz         Lempart              - Krzysztof      Kałuża                359: 334
   8 Zofia          Gajewska             - Dominik        Ulejczyk              337: 385
   9 Szymon         Stępień              - Jakub          Nalepa                369: 363
  10 Marcin         Ceglarek             - Marta          Sztajnert             387: 346
  11 Paweł          Mazurek              - Piotr          Duda                  546: 228
  12 Waldemar       Wypchał              - Marta          Jamrozy               350: 349
  13 Jerzy          Luter                - Tomasz         Duda                  481: 323
  14 Marcin         Radwański            - Leszek         Stecuła               251: 464
  15 Sławomir       Wiśniowski           - Jerzy          Matyasik              351: 366
  16 Urszula        Solarska             - Szymon         Sztajnert             407: 325
  17 Karolina       Szubska              - Sylwia         Bagińska-Worwa        321: 283
  18 Marta          Majewska             - Andrzej        Klich                 255: 322
  19 Włodzimierz    Ferdek               - Sławomir       Kumor                 241: 337


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Piotr          Broda                - Dariusz        Putoń                 358: 426
   2 Bartosz        Morawski             - Andrzej        Rechowicz             509: 305
   3 Adam           Jurkowski            - Joanna         Brychcy               469: 308
   4 Łukasz         Bobowski             - Arkadiusz      Łydka                 426: 332
   5 Marcin         Ceglarek             - Jan            Mrozowski             306: 517
   6 Szymon         Stępień              - Dominik        Ulejczyk              279: 363
   7 Tomasz         Lempart              - Paweł          Mazurek               409: 301
   8 Urszula        Solarska             - Piotr          Domański              297: 472
   9 Natalia        Ogierman             - Jerzy          Luter                 372: 376
  10 Zofia          Gajewska             - Jakub          Nalepa                339: 354
  11 Marta          Sztajnert            - Leszek         Stecuła               327: 401
  12 Tomasz         Duda                 - Waldemar       Wypchał               312: 380
  13 Katarzyna      Kowalska             - Jerzy          Matyasik              398: 426
  14 Andrzej        Klich                - Marcin         Radwański             332: 377
  15 Sławomir       Kumor                - Marta          Jamrozy               299: 381
  16 Szymon         Sztajnert            - Piotr          Duda                  213: 455
  17 Karolina       Szubska              - Sławomir       Wiśniowski            264: 336
  18 Sylwia         Bagińska-Worwa       - Włodzimierz    Ferdek                410: 220
  19 Marta          Majewska             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Jan            Mrozowski            - Bartosz        Morawski              490: 323
   2 Dariusz        Putoń                - Adam           Jurkowski             325: 404
   3 Andrzej        Rechowicz            - Piotr          Broda                 343: 477
   4 Dominik        Ulejczyk             - Łukasz         Bobowski              287: 434
   5 Łukasz         Sornek               - Tomasz         Lempart               317: 376
   6 Jakub          Nalepa               - Arkadiusz      Łydka                 335: 380
   7 Waldemar       Wypchał              - Marcin         Ceglarek              353: 410
   8 Jerzy          Matyasik             - Jerzy          Luter                 423: 371
   9 Joanna         Brychcy              - Szymon         Stępień               346: 415
  10 Natalia        Ogierman             - Urszula        Solarska              427: 336
  11 Piotr          Duda                 - Marta          Sztajnert             323: 400
  12 Marta          Jamrozy              - Katarzyna      Kowalska              365: 357
  13 Marcin         Radwański            - Sławomir       Wiśniowski            310: 341
  14 Tomasz         Duda                 - Zofia          Gajewska              282: 472
  15 Andrzej        Klich                - Sylwia         Bagińska-Worwa        331: 261
  16 Szymon         Sztajnert            - Karolina       Szubska               267: 451
  17 Włodzimierz    Ferdek               - Marta          Majewska              192: 314
  18 Sławomir       Kumor                - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Piotr          Broda                - Tomasz         Lempart               309: 376
   2 Łukasz         Bobowski             - Bartosz        Morawski              431: 512
   3 Adam           Jurkowski            - Jan            Mrozowski             294: 601
   4 Dariusz        Putoń                - Andrzej        Rechowicz             304: 317
   5 Arkadiusz      Łydka                - Jerzy          Matyasik              408: 266
   6 Piotr          Domański             - Szymon         Stępień               445: 283
   7 Dominik        Ulejczyk             - Marcin         Ceglarek              355: 289
   8 Łukasz         Sornek               - Joanna         Brychcy               389: 328
   9 Zofia          Gajewska             - Natalia        Ogierman              408: 337
  10 Jerzy          Luter                - Jakub          Nalepa                303: 381
  11 Waldemar       Wypchał              - Marta          Sztajnert             431: 256
  12 Sławomir       Wiśniowski           - Marta          Jamrozy               457: 264
  13 Katarzyna      Kowalska             - Andrzej        Klich                 520: 245
  14 Karolina       Szubska              - Marcin         Radwański             225: 444
  15 Urszula        Solarska             - Sławomir       Kumor                 422: 324
  16 Tomasz M.      Lempart              - Piotr          Duda                  416: 291
  17 Włodzimierz    Ferdek               - Tomasz         Duda                  232: 447
  18 Marta          Majewska             - Szymon         Sztajnert             381: 320
  19 Sylwia         Bagińska-Worwa       - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Tomasz         Lempart               503: 261
   2 Jan            Mrozowski            - Łukasz         Bobowski              356: 382
   3 Adam           Jurkowski            - Piotr          Broda                 335: 441
   4 Arkadiusz      Łydka                - Dariusz        Putoń                 325: 460
   5 Andrzej        Rechowicz            - Dominik        Ulejczyk              410: 389
   6 Piotr          Domański             - Łukasz         Sornek                424: 230
   7 Szymon         Stępień              - Waldemar       Wypchał               374: 244
   8 Marcin         Ceglarek             - Jakub          Nalepa                462: 433
   9 Zofia          Gajewska             - Sławomir       Wiśniowski            393: 328
  10 Natalia        Ogierman             - Jerzy          Matyasik              441: 341
  11 Katarzyna      Kowalska             - Jerzy          Luter                 402: 378
  12 Joanna         Brychcy              - Marcin         Radwański             387: 342
  13 Marta          Sztajnert            - Tomasz M.      Lempart               369: 274
  14 Marta          Jamrozy              - Urszula        Solarska              346: 321
  15 Karolina       Szubska              - Tomasz         Duda                  331: 511
  16 Piotr          Duda                 - Marta          Majewska              346: 349
  17 Sławomir       Kumor                - Sylwia         Bagińska-Worwa        286: 274
  18 Szymon         Sztajnert            - Włodzimierz    Ferdek                331: 275
  19 Andrzej        Klich                - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Adam           Jurkowski             477: 255
   2 Piotr          Broda                - Dominik        Ulejczyk              370: 362
   3 Jan            Mrozowski            - Andrzej        Rechowicz             368: 415
   4 Łukasz         Bobowski             - Piotr          Domański              436: 307
   5 Tomasz         Lempart              - Dariusz        Putoń                 379: 418
   6 Marcin         Ceglarek             - Zofia          Gajewska              389: 367
   7 Szymon         Stępień              - Arkadiusz      Łydka                 365: 346
   8 Waldemar       Wypchał              - Natalia        Ogierman              332: 310
   9 Jerzy          Matyasik             - Łukasz         Sornek                401: 313
  10 Jakub          Nalepa               - Marta          Sztajnert             394: 387
  11 Sławomir       Wiśniowski           - Katarzyna      Kowalska              328: 425
  12 Marta          Jamrozy              - Joanna         Brychcy               323: 405
  13 Sławomir       Kumor                - Tomasz         Duda                  380: 391
  14 Tomasz M.      Lempart              - Marcin         Radwański             324: 371
  15 Jerzy          Luter                - Sylwia         Bagińska-Worwa        336: 284
  16 Włodzimierz    Ferdek               - Urszula        Solarska              266: 445
  17 Marta          Majewska             - Karolina       Szubska               282: 337
  18 Andrzej        Klich                - Szymon         Sztajnert             478: 285
  19 Piotr          Duda                 - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Piotr          Broda                 397: 320
   2 Łukasz         Bobowski             - Dariusz        Putoń                 370: 362
   3 Jan            Mrozowski            - Andrzej        Rechowicz             381: 316
   4 Tomasz         Lempart              - Marcin         Ceglarek              414: 411
   5 Katarzyna      Kowalska             - Szymon         Stępień               344: 328
   6 Jakub          Nalepa               - Adam           Jurkowski             504: 330
   7 Dominik        Ulejczyk             - Zofia          Gajewska              378: 403
   8 Joanna         Brychcy              - Arkadiusz      Łydka                 268: 402
   9 Jerzy          Matyasik             - Waldemar       Wypchał               385: 289
  10 Łukasz         Sornek               - Natalia        Ogierman              331: 310
  11 Marta          Sztajnert            - Tomasz         Duda                  351: 331
  12 Marcin         Radwański            - Urszula        Solarska              259: 470
  13 Jerzy          Luter                - Marta          Jamrozy               385: 288
  14 Andrzej        Klich                - Sławomir       Wiśniowski            308: 375
  15 Karolina       Szubska              - Piotr          Duda                  379: 369
  16 Marta          Majewska             - Sławomir       Kumor                 353: 286
  17 Tomasz M.      Lempart              - Sylwia         Bagińska-Worwa        344: 342
  18 Włodzimierz    Ferdek               - Szymon         Sztajnert             353: 380
Lista rankingowa na dzień 15-05-2017

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Bartosz Morawski               Gliwice              160.01  29761  186
   2 Michał Alabrudziński           Włocławek            159.58  31438  197
   3 Dariusz Kosz                   Nysa                 159.53  31746  199
   4 Dawid Pikul                    Poznań               158.64  30617  193
   5 Kamil Górka                    Kraków               157.52  30874  196
   6 Mariusz Skrobosz               Warszawa             157.44  31488  200
   7 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     155.10  27763  179
   8 Krzysztof Mówka                Warszawa             154.40  23006  149
   9 Jakub Szymczak                 Łódź                 153.61  30569  199
  10 Daniel Mundyk                  Jelenia Góra         153.15   5207   34
  11 Krzysztof Obremski             Legnica              152.70  30081  197
  12 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             152.65  28545  187
  13 Rafał Lenartowski              Gdynia               152.16  30433  200
  14 Michał Makowski                Warszawa             151.63  11372   75
  15 Kacper Zegadło                 Warszawa             151.13  29621  196
  16 Dominik Urbacki                Pruszków             150.30  28708  191
  17 Mirosław Uglik                 Warszawa             150.15  30031  200
  18 Mariusz Wrześniewski           Kraków               149.98  29247  195
  19 Mateusz Borsuk                 Reda                 149.58  16603  111
  20 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             149.23  29547  198
  21 Justyna Górka                  Kraków               149.10  27285  183
  22 Tomasz Ciejka                  Kraków               149.10  10884   73
  23 Kazimierz Merklejn             Szczecin             149.03  28912  194
  24 Tomasz Zwoliński               Skierdy              147.20  28262  192
  25 Wojciech Zemło                 Łódź                 146.55  17293  118
  26 Stanisław Rydzik               Warszawa             146.46  29291  200
  27 Grzegorz Kurowski              Warszawa             146.28  17846  122
  28 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 146.24  11407   78
  29 Piotr Pietuchowski             Białystok            145.97  27734  190
  30 Paweł Jackowski                Warszawa             145.41  28354  195
  31 Kamil Kister                   Puławy               145.24  27740  191
  32 Maciej Czupryniak              Milanówek            144.78  21283  147
  33 Juliusz Czupryniak             Warszawa             144.68  27344  189
  34 Grzegorz Łukasik               Konojady             144.65  28640  198
  35 Przemysław Rybicki             Otwock               143.92   9211   64
  36 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          143.84  27761  193
  37 Aleksander Puchalski           Włocławek            143.78  13803   96
  38 Jakub Zaryński                 Świnoujście          143.77  21278  148
  39 Maciej Grąbczewski             Szczecin             143.66  25285  176
  40 Andrzej Oleksiak               Ostróda              143.19  10453   73
  41 Maciej Rzychoń                 Katowice             142.31   5123   36
  42 Sławomir Piotrowski            Deszczno             142.17  14075   99
  43 Jakub Błażejewski              Poznań               141.78  22826  161
  44 Artur Irzyk                    Strzyżów             141.14  27382  194
  45 Rafał Dąbrowski                Ostróda              141.13  12561   89
  46 Łukasz Bobowski                Suchedniów           141.06  27366  194
  47 Janusz Krupiński               Bytom                141.03  23270  165
  48 Bogusław Szyszka               Oława                140.66  26303  187
  49 Robert Kamiński                Warszawa             140.57   6607   47
  50 Rafał Matczak                  Milanówek            140.43  23171  165
  51 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           140.02  16943  121
  52 Jan Mrozowski                  Kraków               139.95  27430  196
  53 Rafał Wesołowski               Warszawa             139.43  27885  200
  54 Michał Gawroński               Katowice             139.31   4876   35
  55 Michał Waszkiewicz             Białystok            138.83  18187  131
  56 Marek Reda                     Dębówka              138.83  23601  170
  57 Tomasz Lempart                 Wadowice             138.82  22212  160
  58 Marek Dudkiewicz               Milanówek            138.13  26797  194
  59 Szymon Płachta                 Warszawa             137.46  27217  198
  60 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  137.25  15235  111
  61 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             136.68  17768  130
  62 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             136.14  26955  198
  63 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  136.13  27089  199
  64 Jakub Nalepa                   Gliwice              136.12   6670   49
  65 Natalia Woźniak                Dziwnówek            135.94  25964  191
  66 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            135.79   9913   73
  67 Dariusz Kuć                    Stargard             135.50  17479  129
  68 Artur Koszel                   Warszawa             135.03   8642   64
  69 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       134.51  19100  142
  70 Irena Sołdan                   Sopot                134.41  26075  194
  71 Barbara Obremska               Wrocław              134.31  26324  196
  72 Konrad Sowula                  Kraków               134.23  15571  116
  73 Michał Szymkowski              Wrocław              134.00   8710   65
  74 Piotr Domański                 Lublin               133.90   6695   50
  75 Michał Kolaj                   Ostróda              133.86   7764   58
  76 Kuba Koisar                    Warszawa             133.55   5342   40
  77 Andrzej Rechowicz              Katowice             133.50  25098  188
  78 Leszek Kacprzyk                Katowice             132.81  16734  126
  79 Tomasz Suchanek                Wrocław              132.79  13146   99
  80 Małgorzata Sulejewska          Kraków               132.71  24020  181
  81 Joanna Juszczak                Warszawa             132.63  25995  196
  82 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            132.54  24918  188
  83 Michał Rogalewicz              Poznań               132.51  25839  195
  84 Radosław Jachna                Łódź                 132.49  15899  120
  85 Andrzej Kroc                   Łódź                 132.22  26179  198
  86 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       132.09  18229  138
  87 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            132.03  25482  193
  88 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             132.00  25344  192
  89 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             131.93  22033  167
  90 Krzysztof Nowak                Lublin               131.92   4749   36
  91 Dariusz Ulatowski              Tuchola              131.91  25063  190
  92 Krzysztof Jaworski             Warszawa             131.69   4741   36
  93 Piotr Broda                    Sandomierz           131.66  25543  194
  94 Łukasz Sornek                  Mikołów              131.66  25937  197
  95 Krzysztof Gibas                Kraków               131.65  25804  196
  96 Alicja Grąbczewska             Szczecin             131.39  21416  163
  97 Agnieszka Goniowska            Wrocław              131.34   9325   71
  98 Arkadiusz Biegun               Kraków               131.29   8271   63
  99 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             131.16  25969  198
 100 Mateusz Królikowski            Wrocław              131.07  11534   88
 101 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            130.74  18827  144
 102 Jacek Baltyn                   Suchedniów           130.44   4696   36
 103 Dariusz Maciejuk               Warszawa             130.44   4174   32
 104 Marcin Ceglarek                Kraków               130.39  19297  148
 105 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       129.89   8183   63
 106 Maciej Kuczyński               Gdynia               129.75   9472   73
 107 Jolanta Chłopińska             Wałcz                129.64  23335  180
 108 Zdzisław Szota                 Warszawa             129.03  12129   94
 109 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              128.99  24379  189
 110 Szymon Dąbrowski               Warszawa             128.84  24351  189
 111 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             128.67  24834  193
 112 Jacek Jerzyński                Toruń                128.64   4631   36
 113 Tomasz Górka                   Kraków               128.52   8097   63
 114 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              128.52   9382   73
 115 Grzegorz Pukniel               Łódź                 128.42  25298  197
 116 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            128.36  18612  145
 117 Paweł Maciejczuk               Białystok            128.29  14882  116
 118 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  127.99  25597  200
 119 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             127.84  18537  145
 120 Ewa Radzikowska                Gliwice              127.55  11735   92
 121 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            127.38  17578  138
 122 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             127.27   4200   33
 123 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  127.24  22649  178
 124 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.20   6487   51
 125 Samir Chakrar                  Poznań               127.17   4578   36
 126 Marek Rogalski                 Warszawa             127.16  21618  170
 127 Weronika Rudnicka              Szczecin             127.13   5975   47
 128 Marcin Rogala                  Warszawa             127.08  21349  168
 129 Adam Jurkowski                 Gliwice              127.02  17021  134
 130 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            126.76   9127   72
 131 Grzegorz Święcki               Białystok            126.76   5704   45
 132 Dorota Stachowska              Wydartowo I          126.66  23179  183
 133 Grażyna Wesołowska             Łódź                 126.61   8989   71
 134 Agnieszka Walas                Kraków               126.59  24811  196
 135 Marta Bajorek                  Warszawa             126.51  24543  194
 136 Dorota Rudzińska               Warszawa             126.08  21181  168
 137 Andrzej Kraska                 Wrocław              125.98   7685   61
 138 Leszek Stecuła                 Bytom                125.96   9825   78
 139 Ziemowit Pazda                 Wrocław              125.65   9047   72
 140 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         125.64  22867  182
 141 Anita Bruska                   Gdynia               125.57  15948  127
 142 Czesław Grajewski              Białystok            125.47  13300  106
 143 Agata Kuć                      Stargard             125.41  23327  186
 144 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             125.08   7380   59
 145 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      124.86  16607  133
 146 Jerzy Matyasik                 Kraków               124.79  24210  194
 147 Ewa Szałas                     Katowice             124.55  18931  152
 148 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            124.42   4479   36
 149 Łukasz Baranowski              Gdynia               123.94  23672  191
 150 Natalia Ogierman               Katowice             123.90  16603  134
 151 Dorota Zielińska               Piaseczno            123.89   5451   44
 152 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               123.84   6316   51
 153 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            123.61  10507   85
 154 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            123.56  16186  131
 155 Dariusz Sowula                 Kraków               123.24  13556  110
 156 Anna Demczyszyn                Bystra               123.03   8612   70
 157 Jarosław Olek                  Warszawa             123.02  14639  119
 158 Grzegorz Papciak               Jodłowa              123.00  15498  126
 159 Mariusz Grodek                 Kraków               122.98   5903   48
 160 Tomasz A. Praga                Białystok            122.86   4423   36
 161 Dorota Kuć                     Stargard             122.84  12775  104
 162 Bogdan Kozłowski               Białystok            122.79  10314   84
 163 Agnieszka Krupka               Krosno               122.08   4761   39
 164 Marcin Stachowski              Wydartowo I          122.04  22334  183
 165 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    121.98   5367   44
 166 Teresa Zalewska                Racibórz             121.59  23345  192
 167 Bogusław Puchalski             Włocławek            121.44   5829   48
 168 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             121.33  24144  199
 169 Beata Piotrowska               Łódź                 121.03  13676  113
 170 Maciej Perzyński               Piła                 120.76  12559  104
 171 Jakub Onoszko                  Gdynia               120.57  12419  103
 172 Maciej Nawrocki                Babimost             120.47   4337   36
 173 Zbigniew Rybak                 Warszawa             120.29  22856  190
 174 Katarzyna Kowalska             Katowice             120.17  21150  176
 175 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             120.13  13575  113
 176 Agnieszka Matus                Milanówek            119.95  23270  194
 177 Bożena Guział                  Racibórz             119.82  18213  152
 178 Grzegorz Kulawiak              Warszawa             119.72   7183   60
 179 Ryszard Żydaczewski            Lubin                119.28   9065   76
 180 Krzysztof Zawadzki             Sampława             119.23  20626  173
 181 Marianna Kozłowska             Białystok            119.11  11315   95
 182 Daniel Janus                   Wąchock              119.05   4643   39
 183 Ewelina Gruda                  Białystok            119.03   8689   73
 184 Diana Pietrzykowska            Szczecin             119.00  23324  196
 185 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          119.00   7497   63
 186 Joanna Ostrowska               Warszawa             118.74  18405  155
 187 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          118.45   8884   75
 188 Dariusz Jarosławski            Ełk                  118.32  15737  133
 189 Sylwia Łada                    Inowrocław           118.31  22479  190
 190 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              118.30   5087   43
 191 Ala Białobrzewska              Gdynia               118.24  20101  170
 192 Ryszard Korpalski              Wójtowice            118.14  23274  197
 193 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             118.08   6967   59
 194 Maria Skutela                  Warszawa             117.87  23220  197
 195 Jerzy Luter                    Bytom                117.81  22620  192
 196 Sławomir Długosz               Ostróda              117.75  14719  125
 197 Robert Wagner                  Wrocław              117.62  18348  156
 198 Sławomir Wolski                Wrocław              117.44  22901  195
 199 Leszek Dobrowolski             Wrocław              117.44   3758   32
 200 Lucyna Śniadach                Rumia                117.33  21119  180
 201 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               117.17   5624   48
 202 Urszula Solarska               Łódź                 117.13  23426  200
 203 Anna Krynicka                  Warszawa             116.92   8769   75
 204 Monika Lewandowska             Warszawa             116.77   4087   35
 205 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         116.43  15718  135
 206 Daniel Tomczyk                 Piła                 116.42   3609   31
 207 Renata Andracka                Zwola                116.35  22107  190
 208 Tomasz Siwiński                Zawiercie            116.20   6275   54
 209 Maria Uryga                    Kraków               115.92   5912   51
 210 Adam Janicki                   Wrocław              115.90  17848  154
 211 Jacek Nowak                    Szczecin             115.84   8572   74
 212 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            115.67   4164   36
 213 Marta Świątkowska              Wrocław              115.48  22981  199
 214 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              115.39   4154   36
 215 Artur Wawrzynowski             Żukowo               115.26  18327  159
 216 Paweł Pogorzelski              Warszawa             115.16  10595   92
 217 Tomasz Sehnal                  Warszawa             115.03   6902   60
 218 Rafał Stachowski               Police               114.92  11722  102
 219 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             114.89   9306   81
 220 Mateusz Gołębiewski            Łódź                 114.60   5959   52
 221 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               114.56  20277  177
 222 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              114.24   8225   72
 223 Mariusz Kubicki                Inowrocław           113.93   6836   60
 224 Patrycja Skibska               Warszawa             113.80   3983   35
 225 Andrzej Słapiński              Warszawa             113.76   5233   46
 226 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            113.62  17952  158
 227 Maciej Kuć                     Stargard             113.58   4884   43
 228 Monika Siemaszko               Lipiany              113.57  19648  173
 229 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 113.53  22366  197
 230 Józef Burzyński                Ełk                  113.47  15205  134
 231 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               113.38   6009   53
 232 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               113.22  19701  174
 233 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    113.17   4074   36
 234 Adam Grzelec                   Poznań               112.83  15909  141
 235 Beata Kiżewska                 Świnoujście          112.78   7105   63
 236 Andrzej Rakoczy                Kraków               112.55   5290   47
 237 Sławomir Zabawa                Wałcz                112.33   9773   87
 238 Marta Sztajnert                Wisła                112.17  13460  120
 239 Maciej Dąbrowski               Warszawa             112.11  22423  200
 240 Beata Kowaluk-Jagielska        Police               111.97   6494   58
 241 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            111.79  21687  194
 242 Katarzyna Bogusławska          Piastów              111.48   6466   58
 243 Joanna Brychcy                 Katowice             111.07  21991  198
 244 Anna Kowalik                   Szczecin             110.95   4549   41
 245 Anna Arana                     Kołobrzeg            110.91  21294  192
 246 Adam Sternik                   Kętrzyn              110.85  10642   96
 247 Agnieszka Dawid                Kraków               110.71   8303   75
 248 Dorota Ostrowska               Białystok            110.30  17758  161
 249 Waldemar Wypchał               Kraków               110.25  21168  192
 250 Marcin Kurowski                Racibórz             110.15  19056  173
 251 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           109.94  20888  190
 252 Iza Kraj                       Warszawa             109.76   4061   37
 253 Agnieszka Kozak                Gdynia               109.48  17407  159
 254 Jarosław Karp                  Jędrzejów            109.31   5247   48
 255 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     109.22  13107  120
 256 Tomasz Lewiński                Wejherowo            109.06   7743   71
 257 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          108.81   6855   63
 258 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             108.54   5210   48
 259 Dominik Ulejczyk               Będzin               107.71  21435  199
 260 Szymon Stępień                 Bytom                107.66  12273  114
 261 Dawid Rykaczewski              Jaworzno             107.08   6960   65
 262 Grzegorz Bajer                 Łódź                 107.02   5565   52
 263 Dariusz Zębek                  Olsztyn              106.93   7485   70
 264 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            106.77   3310   31
 265 Zofia Górka                    Łęczna               106.71   6723   63
 266 Iwona Duźniak                  Dębica               106.64   4159   39
 267 Maciej Sylwestrzuk             Warszawa             106.49  13737  129
 268 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               106.37   5212   49
 269 Miłosz Meller                  Poznań               105.80   3174   30
 270 Michał Dreczka                 Poznań               105.19   8520   81
 271 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  105.13   4941   47
 272 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska       105.11   6412   61
 273 Dariusz Socha                  Warszawa             104.97   3569   34
 274 Katarzyna Dębska               Ostróda              104.96  15849  151
 275 Jan Lisiewski                  Piasutno             104.91   4931   47
 276 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            104.41   6891   66
 277 Janina Dąbrowska               Rybnik               104.37   7619   73
 278 Leszek Kilian                  Jaworzno             104.09  18840  181
 279 Krystyna Augustyniak           Łódź                 104.02   4993   48
 280 Konrad Pajączek                Milanówek            103.46  10967  106
 281 Karolina Urbańska              Poznań               103.19  19503  189
 282 Barbara Wiśniewska             Gdańsk               102.83   4833   47
 283 Lidia Żywna                    Gdynia               102.43  11062  108
 284 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             102.05   5715   56
 285 Agnieszka Antos                Racibórz             101.90   4280   42
 286 Zygmunt Skwarek                Katowice             101.67  11590  114
 287 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            101.45   3145   31
 288 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław           101.25  18022  178
 289 Olga Swarcewicz                Warszawa             100.61   6942   69
 290 Piotr Kozak                    Racibórz             100.47   3617   36
 291 Mariusz Michalski              Inowrocław           100.03   3601   36
 292 Karolina Mak                   Wrocław              100.01  16201  162
 293 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              99.65  16342  164
 294 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             98.55   3055   31
 295 Agnieszka Tepli-Skoczylas      Piaseczno             98.55   3252   33
 296 Marta Wawrzyn                  Pruszków              97.84  12621  129
 297 Wanda Grabiec                  Tarnów                97.83   9881  101
 298 Ryszard Pliszka                Szczecin              97.20   4957   51
 299 Karolina Szubska               Jaworzno              96.87   4359   45
 300 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             96.40  18413  191
 301 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             95.93   6427   67
 302 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo             95.68   7463   78
 303 Andrzej Burczyk                Gdynia                95.44   3245   34
 304 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo               95.11   9796  103
 305 Konrad Łukaszewicz             Wrocław               95.11   5421   57
 306 Jan Pawłowski                  Warszawa              94.35  11511  122
 307 Michał Dąbrowski               Warszawa              93.31   4479   48
 308 Michał Głąb                    Zabrze                92.58   6666   72
 309 Marta Majewska                 Wadowice              92.14   5252   57
 310 Waldemar Dębski                Ostróda               92.02   5245   57
 311 Liliana Dąbrowska              Warszawa              91.21   8209   90
 312 Katarzyna Rachaus              Łódź                  90.90   3727   41
 313 Zbigniew Siwoń                 Elbląg                90.51   4254   47
 314 Andrzej Klich                  Jaworzno              89.74  17858  199
 315 Teresa Balewska                Reda                  89.61  17743  198
 316 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           88.40   5481   62
 317 Małgorzata Pochopień           Kraków                87.85   2899   33
 318 Anna Strugała                  Świnoujście           85.17   2555   30
 319 Maria Tomiczek                 Zabrze                84.83   5514   65
 320 Aleksandra Celuch              Będzin                84.33   2783   33
 321 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             83.75   5611   67
 322 Dorota Patera                  Legnica               82.65   2562   31
 323 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   80.39   2653   33
 324 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      80.04  10886  136
 325 Dawid Węgrzyński               Zabrze                79.41   7385   93
 326 Michał Sztajnert               Wisła                 78.00   2652   34
 327 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             77.55   2404   31
 328 Wiktoria Koler                 Będzin                76.43   2675   35
 329 Jakub Dworczyk                 Będzin                76.09   2663   35
 330 Aleksandra Maliszewska         Będzin                68.70   3435   50
 331 Joanna Kulawiak                Warszawa              66.54   3726   56
 332 Piotr Ozimek                   Sochaczew             64.40   3349   52
 333 Mirosław Dejna                 Sampława              64.20   7640  119




Poczekalnia na dzień 15-05-2017

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Anna Stambulska                Kraków               120.59   3497   29
   2 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            111.62   3237   29
   3 Paweł Brylski                  Kraków               105.72   3066   29
   4 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             97.21   2819   29
   5 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg             94.03   2727   29
   6 Karol Puto                     Będzin                71.86   2084   29
   7 Sylwia Buks                    Warszawa              99.11   2775   28
   8 Szymon Sztajnert               Wisła                 66.11   1851   28
   9 Piotr Latoszek                 Warszawa             114.04   2965   26
  10 Marek Salamon                  Bytom                130.40   3260   25
  11 Danuta Langiewicz              Ostróda              120.92   3023   25
  12 Alicja Bielecka                Poznań               107.04   2676   25
  13 Monika Blokesz                 Racibórz              69.64   1741   25
  14 Przemysław Herdzina            Kraków               148.38   3561   24
  15 Jacek Mańko                    Poznań               141.71   3401   24
  16 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       136.21   3269   24
  17 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  133.58   3206   24
  18 Michał Szorc                   Białystok            132.46   3179   24
  19 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             131.67   3160   24
  20 Robert Głowacki                Łódź                 130.96   3143   24
  21 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       127.12   3051   24
  22 Ewa Czerwoniec                 Warszawa             126.79   3043   24
  23 Marta Ćwiek                    Radomsko             126.17   3028   24
  24 Lidia Szpakowska               Jaworzno             120.62   2895   24
  25 Beata Wiączkowska              Wrocław              119.21   2861   24
  26 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      119.08   2858   24
  27 Małgorzata Jóźwiak             Iława                119.04   2857   24
  28 Mariusz Makuch                 Zator                116.67   2800   24
  29 Katarzyna Polak                Warszawa             116.67   2800   24
  30 Adam Klimont                   Wałcz                116.21   2789   24
  31 Ewa Dunikowska                 Kraków               113.67   2728   24
  32 Marzena Zawierska              Warszawa             111.88   2685   24
  33 Wojciech Gonet                 Wrocław              109.42   2626   24
  34 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              109.25   2622   24
  35 Tomasz Duda                    Tychy                108.12   2595   24
  36 Dawid Podżerek                 Kraków               107.33   2576   24
  37 Agnieszka Rachtan              Świnoujście          101.21   2429   24
  38 Łukasz Pawlak                  Sochaczew            100.04   2401   24
  39 Anna Lisiewska                 Dublin                97.67   2344   24
  40 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski   96.50   2316   24
  41 Michał Dulat                   Kraków                90.67   2176   24
  42 Piotr Rosół                    Warszawa             124.74   2869   23
  43 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        116.26   2674   23
  44 Witold Wojnowski               Warszawa             116.04   2669   23
  45 Bartłomiej Dalecki             Rumia                106.83   2457   23
  46 Jędrzej Zawojski               Modzurów             101.83   2342   23
  47 Adam Motyl                     Jaskółki              97.26   2237   23
  48 Anna Lenartowska               Gdynia                93.13   2142   23
  49 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          92.17   2120   23
  50 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.87   2044   23
  51 Tomasz Szczodry                Łomża                 88.57   2037   23
  52 Bożena Lisiewska               Piasutno              87.65   2016   23
  53 Piotr Duda                     Tychy                 86.96   2000   23
  54 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             85.43   1965   23
  55 Alicja Puchowska               Strzelce Opolskie     85.13   1958   23
  56 Jacek Remizowicz               Gdańsk                79.78   1835   23
  57 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             66.17   1522   23
  58 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              92.00   2024   22
  59 Maria Kubacka-                 Warszawa              90.86   1999   22
  60 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wlkp.          81.68   1797   22
  61 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          75.32   1657   22
  62 Monika Kowalik                 Kraków                70.91   1560   22
  63 Krystyna Drynkowska            Świnoujście          101.25   2025   20
  64 Magdalena Głowacka             Police                74.00   1480   20
  65 Maciej Śliwa                   Zabrze               127.16   2416   19
  66 Andrzej Stańczyk               Tarnów               116.00   2204   19
  67 Kinga Stecuła                  Bytom                112.63   2140   19
  68 Szymon Ozimek                  Zabrze                73.00   1387   19
  69 Kamil Olejniczak               Kutno                 90.94   1637   18
  70 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             58.89   1060   18
  71 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               115.76   1968   17
  72 Monika Krzyżewska              Piasutno              97.24   1653   17
  73 Grażyna Smereka                Racibórz              96.94   1648   17
  74 Adam Wencel                    Bydgoszcz             94.06   1599   17
  75 Bernadeta Zapała               Jaworzno              96.69   1547   16
  76 Andrzej Kowalski               Gdańsk               156.53   2348   15
  77 Adrian Ziemniewicz             Białystok            120.87   1813   15
  78 Paweł Morga                    Warszawa             110.60   1659   15
  79 Aleksandra Brzeska             Piastów               85.00   1275   15
  80 Stanisław Gasik                Warszawa             136.07   1905   14
  81 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie       85.07   1191   14
  82 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     118.31   1538   13
  83 Przemysław Malinka             Ostrożnica           106.77   1388   13
  84 Piotr Adamczyk                 Tarnów                97.77   1271   13
  85 Danuta Wodecka                 Skrzyszów             89.46   1163   13
  86 Patryk Wolniewicz              Szczecin             160.58   1927   12
  87 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  160.42   1925   12
  88 Adam Szukalski                 Leicester            149.50   1794   12
  89 Maciej Bukowski                Szczecin             143.58   1723   12
  90 Marek Syczuk                   Warszawa             139.08   1669   12
  91 Andrzej Gostomski              Starowa Góra         128.83   1546   12
  92 Grzegorz Kwiecień              Kraków               128.58   1543   12
  93 Marcin Bertrand                Poznań               127.50   1530   12
  94 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           125.33   1504   12
  95 Michał Burak                   Wrocław              123.00   1476   12
  96 Maciej Pietrasik               Nowogard             121.42   1457   12
  97 Tomasz Kłosiński               Bydgoszcz            119.33   1432   12
  98 Radosław Słowicki              Warszawa             118.08   1417   12
  99 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  115.33   1384   12
 100 Michał Landowski               Police               113.50   1362   12
 101 Łukasz Tazbir                  Warszawa             113.00   1356   12
 102 Beata Marynowicz               Racibórz             112.25   1347   12
 103 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście          112.25   1347   12
 104 Elżbieta Święcka               Białystok            112.00   1344   12
 105 Szymon Figurski                Gryfów Śląski        111.75   1341   12
 106 Maciej Labe                    Poznań               110.33   1324   12
 107 Dominika Worona                Police               110.25   1323   12
 108 Adam Skowroński                Jarocin              109.92   1319   12
 109 Barbara Turbo                  Szczecin             109.92   1319   12
 110 Aleksandra Makowska            Warszawa             109.33   1312   12
 111 Janusz Kaczor                  Międzyrzec Podl.     108.33   1300   12
 112 Karolina Bąkowska              Poznań               108.08   1297   12
 113 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     108.00   1296   12
 114 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       107.25   1287   12
 115 Dariusz Małysa                 Kraków               106.83   1282   12
 116 Andrzej Buczkowski             Bydgoszcz            106.00   1272   12
 117 Tadeusz Olewicz                Strzelce Opolskie    105.42   1265   12
 118 Grażyna Kula                   Gdańsk               104.92   1259   12
 119 Dorota Maciejuk                Warszawa             104.92   1259   12
 120 Halina Mrozek                  Warszawa             104.67   1256   12
 121 Laura Pisula                   Wrocław              104.50   1254   12
 122 Michał Gigoń                   Kraków               103.25   1239   12
 123 Grzegorz Dudziński             Gdańsk               102.17   1226   12
 124 Małgorzata Studniarska         Bydgoszcz            101.00   1212   12
 125 Wiesław Pastuła                Mielec                99.83   1198   12
 126 Justyna Przystawska            Jaworzno              99.83   1198   12
 127 Katarzyna Zając                Legnica               99.58   1195   12
 128 Justyna Bryk-Duda              Tychy                 99.42   1193   12
 129 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa              99.08   1189   12
 130 Bożena Mileńko                 Świnoujście           98.17   1178   12
 131 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski   97.83   1174   12
 132 Maria Kistowska                Poznań                97.50   1170   12
 133 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.17   1142   12
 134 Beata Błaszczyk                Poznań                94.50   1134   12
 135 Hanna Mazowiecka               Świnoujście           93.67   1124   12
 136 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               92.08   1105   12
 137 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.50   1062   12
 138 Maria Zmyj                     Sandomierz            85.58   1027   12
 139 Artur Kwiatkowski              Radomsko              84.67   1016   12
 140 Anna Przymęska                 Poznań                84.50   1014   12
 141 Magdalena Maternicka           Gdynia                81.92    983   12
 142 Emilia Spanialska              Świętajno             81.25    975   12
 143 Joanna Śledź                   Świnoujście           81.08    973   12
 144 Aleksandra Kurcman             Kołobrzeg             80.75    969   12
 145 Sandra Malinowska              Kuźnia Raciborska     79.92    959   12
 146 Lubomir Kuchta                 Jaworzno              77.25    927   12
 147 Łukasz Przymęski               Poznań                74.50    894   12
 148 Zuzanna Rokicka                Świętajno             74.50    894   12
 149 Tomasz Karol                   Gdynia                69.92    839   12
 150 Radosław Karol                 Gdynia                68.92    827   12
 151 Maciej Wala                    Racibórz              68.75    825   12
 152 Justyna Szymonik-Polak         Powałczyn             62.42    749   12
 153 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             56.00    672   12
 154 Piotr Madej                    Wrocław              120.64   1327   11
 155 Przemysław Pawlic              Wrocław              120.00   1320   11
 156 Łukasz Wojciechowski           Łomża                112.09   1233   11
 157 Klara Wigier                   Milanówek            100.36   1104   11
 158 Krzysztof Tomczak              Kutno                 96.73   1064   11
 159 Adam Kanciała                  Police                95.64   1052   11
 160 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   91.73   1009   11
 161 Jan Jasiorkowski               Jasienna              91.36   1005   11
 162 Hanna Dąbrowska                Zgierz                89.00    979   11
 163 Marzena Czemplik               Wrocław               86.27    949   11
 164 Michał Dudko                   Tarnogród             85.91    945   11
 165 Sławomir Kumor                 Tychy                 85.27    938   11
 166 Renata Figurska                Gryfów Śląski         84.18    926   11
 167 Sławomir Stańczak              Łódź                  84.00    924   11
 168 Adam Żychowski                 Warszawa              83.82    922   11
 169 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              83.73    921   11
 170 Mateusz Zębek                  Olsztyn               83.27    916   11
 171 Kamil Nadolski                 Zabrze                81.00    891   11
 172 Danuta Jasiorkowska            Jasienna              80.82    889   11
 173 Miłosz Śliwiński               Szczecin              80.73    888   11
 174 Beata Kurowska                 Inowrocław            80.64    887   11
 175 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   78.91    868   11
 176 Anna Gucz                      Bydgoszcz             78.82    867   11
 177 Joanna Korus                   Kraków                76.82    845   11
 178 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   76.27    839   11
 179 Jakub Kalbarczyk               Police                76.09    837   11
 180 Aneta Młodzianowska            Warszawa              76.00    836   11
 181 Bożena Chowaniak               Jaworzno              75.36    829   11
 182 Kinga Bereta                   Nowa Wieś             74.73    822   11
 183 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      73.82    812   11
 184 Adam Kędzior                   Lublin                73.73    811   11
 185 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             73.45    808   11
 186 Adam Maciągowski               Police                73.00    803   11
 187 Robert Wojtysiak               Warszawa              72.73    800   11
 188 Julia Pustuł                   Zabrze                70.91    780   11
 189 Ireneusz Jagiełło              Okuniew               70.18    772   11
 190 Michał Tarnogórski             Legnica               70.18    772   11
 191 Michał Śliwiński               Szczecin              69.64    766   11
 192 Dominik Peter                  Nowe Miasto Lubawsk   67.36    741   11
 193 Tymoteusz Świerkowski          Będzin                66.00    726   11
 194 Anna  Jankowska                Bydgoszcz             63.27    696   11
 195 Włodzimierz Ferdek             Tychy                 59.73    657   11
 196 Marek Horyń                    Ełk                   58.91    648   11
 197 Bogdan Siwoń                   Elbląg                58.09    639   11
 198 Jakub Dołęga                   Police                56.36    620   11
 199 Kosma Woźniarski               Łódź                  55.27    608   11
 200 Maciej Karol                   Gdynia                54.82    603   11
 201 Kevin Gorzelany                Wisła                 51.45    566   11
 202 Mateusz Stańczyk               Tarnów               100.60   1006   10
 203 Damian Łupiński                Konojady              99.60    996   10
 204 Martyna Śmiechura              Nowa Wieś             79.50    795   10
 205 Bartłomiej Kowalczuk           Brwinów               62.90    629   10
 206 Kinga Pruszak                  Bydgoszcz            120.00    960    8
 207 Leszek Kowalik                 Bydgoszcz             93.00    744    8
 208 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec          91.88    735    8
 209 Tomasz Polański                Ciechanów             89.88    719    8
 210 Paweł Miczko                   Sandomierz            89.00    712    8
 211 Klaudia Budzyn                 Brzesko               84.12    673    8
 212 Wojciech Czepulonis            Kołobrzeg             76.75    614    8
 213 Wiktor Zduńczyk                Warszawa              75.62    605    8
 214 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      138.14    967    7
 215 Jacek Gasik                    Warszawa             134.00    938    7
 216 Andrzej Tyczyno                Bydgoszcz            125.29    877    7
 217 Tomasz M. Lempart              Bytom                109.57    767    7
 218 Sylwester Gryz                 Zabrze               107.86    755    7
 219 Jan  Olek                      Warszawa             102.14    715    7
 220 Maciej Grzywaczewski           Ustrzyki Dolne        97.29    681    7
 221 Arkadiusz Kleniewski           Dzierżążnia           82.57    578    7
 222 Leszek Sosnowski               Lublin                79.29    555    7
 223 Magdalena Zielińska            Bydgoszcz             77.43    542    7
 224 Wojciech Kuć                   Stargard              76.14    533    7
 225 Karolina Kocel                 Sosnowiec             70.57    494    7
 226 Łukasz Korycki                 Garwolin              69.00    483    7
 227 Janusz Szewerniak              Tarnobrzeg            64.86    454    7
 228 Mateusz Sztuba                 Zabrze                56.43    395    7
 229 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 117.17    703    6
 230 Paulina Tomaszycka             Białystok            101.67    610    6
 231 Krystyna Zabawa                Dąbrowa              100.83    605    6
 232 Paulina Ostrowska              Białystok             83.33    500    6
 233 Jarosław Błażków               Wrocław               80.67    484    6
 234 Wiesław Nieroda                Lublin                77.83    467    6
 235 Małgorzata Świętosławska       Jaworzno              77.50    465    6
 236 Franciszek Augustyniak         Kołobrzeg             75.33    452    6
 237 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            70.33    422    6
 238 Łukasz Pawlas                  Racibórz              69.67    418    6
 239 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.33    392    6
 240 Magdalena Możdżeń              Łódź                  64.67    388    6
 241 Oliwier Antos                  Racibórz              64.33    386    6
 242 Mieczysława Głowacz            Jaworzno              63.00    378    6
 243 Dominik Piasecki               Słupsk               121.00    605    5
 244 Anna Stefańska                 Łódź                 109.00    545    5
 245 Kamila Antosz-Lasecka          Warszawa              94.60    473    5
 246 Małgorzata Całka               Świnoujście           86.20    431    5
 247 Michał Lasecki                 Warszawa              78.40    392    5
 248 Jerzy Niewiadomski             Wrocław              100.75    403    4
 249 Justyna Kurowska               Inowrocław            78.25    313    4
 250 Agnieszka Jarek                Gowarczów             59.75    239    4
 251 Jerzy Ciesielski               Łódź                 124.67    374    3
 252 Marek Krzysztof Łatkowski      Sandomierz            76.00    228    3
 253 Jolanta Bednarska              Łódź                  66.00    198    3
 254 Zuzanna Rutkowska              Choszczno             56.33    169    3
 255 Bartosz Ozon                   Choszczno             80.50    161    2
 256 Wiesława Jasiak                Warszawa              76.50    153    2
 257 Joanna Kolska                  Pruszków              75.50    151    2
 258 Krzysztof Lelonek              Zabrze                72.50    145    2
 259 Marek Cieślik                  Łódź                  71.50    143    2
 260 Marek Zdaniukiewicz            Jaworzno              62.00    124    2
 261 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck   59.50    119    2
 262 Mateusz Klinowski              Wadowice              77.00     77    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie