Jaworzno16
listopada
Jaworzno 16 listopada XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Dzieci i Młodzieży
Warszawa 17
listopada
Warszawa 17-18 listopada XXVI Mistrzostwa Polski — faza finałowa
Jaworzno17
listopada
Jaworzno 17 listopada III Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Nauczycieli i Instruktorów
Dariusz Kosz mistrzem Polski17 - 18 listopada 2018 — XXVI Mistrzostwa Polski — faza finałowaInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

XXVI Mistrzostwa Polski — faza finałowaWarszawa , 17 - 18 listopada 2018

Konkurs Relacja z turnieju


Dariusz Kosz mistrzem PolskiW tym roku XXVI Mistrzostwa Polski odbyły się w Warszawie w Zespole Szkół nr 59. Do szóstki uczestników, którzy zapewnili sobie awans dzięki wygranym w Grand Prix i Mistrzostwach Regionów 2018, dołączyło Dziesięciu Wspaniałych z fazy eliminacyjnej. Wśród szczęśliwców znalazło się pięciu byłych Mistrzów Polski. Grono wybrańców pięknie ubarwiła Justyna Górka, która jako jedyna kobieta przeszła przez eliminacje.

Jak na najlepszych przystało, gry toczyły się bardzo szybko i sprawnie. Od początku obserwować było można ostrą rywalizację i grę na najwyższym poziomie. Po każdej rundzie przez klika minut partia poddawana była wnikliwej analizie.

Pierwsze 3 rundy, to kalejdoskop. Na pierwszym miejscu meldowali się różni zawodnicy. 4 i 5 runda należała do Pawła Jackowskiego. W kolejnych trzech triumfował Kazik Merklejn. Ostatnia sobotnia dziewiąta runda była szczęśliwa dla Darka Kosza. Pierwszy dzień rozgrywek zakończył na pierwszym miejscu. W niedzielę pomimo dwóch porażek cały czas utrzymywał się na prowadzeniu i już na rundę przed końcem zapewnił sobie trzeci raz w karierze tytuł Mistrza Polski.

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:
1. Dariusz Kosz — Nysa
2. Kazimierz Merklejn — Warszawa
3. Łukasz Bobowski — Suchedniów
4. Łukasz Tuszyński — Chłopowo
5. Janusz Krupiński — Bytom
6. Dawid Adamczyk — Inowrocław
7. Dawid Pikul — Poznań
8. Justyna Górka — Kraków
9. Bartosz Morawski — Wrocław
10. Paweł Pogorzelski — Warszawa
11. Paweł Jackowski — Warszawa
12. Krzysztof Obremski — Legnica
13. Mariusz Wrześniewski — Kraków
14. Grzegorz Kurowski — Warszawa
15. Mikołaj Cieplik — Ostrzeszów
16. Szymon Płachta — Warszawa

Gratulacje dla nowego Mistrza Polski 2018 i pozostałej piętnastki!
relacja: Sylwia Buks
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XXVI Mistrzostwa Polski — faza eliminacyjna
XXV Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
XXV Mistrzostwa Polski (faza eliminacyjna)


Rodzaj turniejuzamknięty (dla osób zakwalifikowanych z cyklu GP/MR oraz z eliminacji) - szczegóły w regulaminie
Sposób rozgrywanialiczba rund: 15
system: "każdy z każdym" (rundy 1-15)
20 minut dla gracza na partię
Plan gier
Miejsce rozgrywekZespół Szkół nr 59
ul. Sobieskiego 68
Warszawa
Mapa
Obrońca tytułuBartosz Morawski
SędziaSylwia Buks
HarmonogramSobota, 17 listopada (9 rund)
11:00 — rozpoczęcie turnieju
ok. 14:30-15:30 — przerwa obiadowa (po IV rundzie)
ok. 20:00 — zakończenie gier

Niedziela, 18 listopada (6 rund)
9:30 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
ok. 14:30 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Dojazdkomunikacją miejską do przystanku CZARNOMORSKA lub ŚW. BONIFACEGO — wyszukiwarka połączeń i rozkłady jazdy
WyżywienieW trakcie turnieju przekąski oraz ciepłe i zimne napoje

Dwudaniowy obiad w sobotę — cena 18-23 zł — szczegóły w informacjach o turnieju towarzyszącym
(zamawianie wyżywienia poprzez formularz zgłoszeniowy "Turnieju Towarzyszącego MP 2018" lub mailem na adres rwesolowski@gmail.com)
NoclegiNoclegi w Warszawie
Nagrodymedale + nagrody finansowe
I miejsce — 2000 zł
II miejsce — 1200 zł
III miejsce — 800 zł
IV miejsce — 500 zł
V miejsce — 400 zł
VI-XVI miejsce — 100 zł
Lista uczestnikówpokaż listę uczestników
1Krzysztof Obremski
2Bartosz Morawski
3Kazimierz Merklejn
4Paweł Jackowski
5Dawid Pikul
6Mikołaj Cieplik
7Dawid Adamczyk
8Szymon Płachta
9Paweł Pogorzelski
10Janusz Krupiński
11Justyna Górka
12Dariusz Kosz
13Mariusz Wrześniewski
14Grzegorz Kurowski
15Łukasz Tuszyński
16Łukasz Bobowski
OrganizatorzyPolska Federacja Scrabble — kontakt: Rafał Wesołowski — r.wesolowski@pfs.org.pl — 604 684 084


Wyniki turnieju XXVI Mistrzostwa Polski — faza finałowa

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Dariusz         Kosz                 Nysa                   155.18     11.0     6386     2606      617
  2 Kazimierz       Merklejn             Warszawa               159.80     10.0     6117     2501      225
  3 Łukasz          Bobowski             Suchedniów             148.17      9.0     6051     2413      236
  4 Łukasz          Tuszyński            Chłopowo               153.38      9.0     6025     2408      350
  5 Janusz          Krupiński            Bytom                  136.65      9.0     6002     2424       -6
  6 Dawid           Adamczyk             Inowrocław             154.33      9.0     5810     2407     -109
  7 Dawid           Pikul                Poznań                 155.12      8.0     6052     2306      283
  8 Justyna         Górka                Kraków                 146.72      8.0     5937     2314      169
  9 Bartosz         Morawski             Wrocław                165.08      7.0     6014     2196      210
 10 Paweł           Pogorzelski          Warszawa               143.44      7.0     5883     2218     -269
 11 Paweł           Jackowski            Warszawa               152.11      7.0     5664     2209     -448
 12 Krzysztof       Obremski             Legnica                156.88      6.0     5951     2104     -198
 13 Mariusz         Wrześniewski         Kraków                 148.06      6.0     5924     2113      -28
 14 Grzegorz        Kurowski             Warszawa               149.28      5.0     5874     2012     -459
 15 Mikołaj         Cieplik              Ostrzeszów             144.36      5.0     5744     2017     -477
 16 Szymon          Płachta              Warszawa               143.79      4.0     5913     1917      -96
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju XXVI Mistrzostwa Polski — faza finałowa



	Bartosz Morawski 165.08 Wrocław                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Łukasz         Tuszyński             153.38 +  387: 380  203
    2     2 Łukasz         Bobowski              148.17 -  382: 483   98
    3     2 Mariusz        Wrześniewski          148.06 -  407: 439   98
    4     2 Grzegorz       Kurowski              149.28 +  536: 316  199
    5     2 Szymon         Płachta               143.79 -  311: 447   94
    6     2 Paweł          Jackowski             152.11 +  439: 298  202
    7     2 Dariusz        Kosz                  155.18 -  377: 475  105
    8     2 Dawid          Adamczyk              154.33 +  404: 348  204
    9     2 Kazimierz      Merklejn              159.80 +  414: 410  210
   10     1 Krzysztof      Obremski              156.88 -  341: 410  107
   11     2 Dawid          Pikul                 155.12 -  283: 347  105
   12     2 Janusz         Krupiński             136.65 +  556: 250  187
   13     2 Justyna        Górka                 146.72 -  330: 384   97
   14     2 Mikołaj        Cieplik               144.36 +  461: 373  194
   15     2 Paweł          Pogorzelski           143.44 -  386: 444   93
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2196  / 15 146.40




	Kazimierz Merklejn 159.80 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Grzegorz       Kurowski              149.28 +  398: 352  199
    2     3 Mariusz        Wrześniewski          148.06 -  379: 409   98
    3     3 Łukasz         Bobowski              148.17 +  438: 424  198
    4     3 Łukasz         Tuszyński             153.38 +  453: 392  203
    5     3 Dawid          Pikul                 155.12 +  438: 422  205
    6     1 Krzysztof      Obremski              156.88 +  444: 331  207
    7     3 Paweł          Pogorzelski           143.44 +  457: 400  193
    8     3 Mikołaj        Cieplik               144.36 -  410: 416   94
    9     2 Bartosz        Morawski              165.08 -  410: 414  115
   10     2 Paweł          Jackowski             152.11 +  409: 408  202
   11     3 Szymon         Płachta               143.79 +  454: 313  194
   12     3 Justyna        Górka                 146.72 +  364: 316  197
   13     3 Janusz         Krupiński             136.65 -  369: 531   87
   14     3 Dawid          Adamczyk              154.33 -  335: 421  104
   15     3 Dariusz        Kosz                  155.18 +  359: 343  205
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2501  / 15 166.73




	Krzysztof Obremski 156.88 Legnica                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Łukasz         Bobowski              148.17 -  315: 418   98
    2     1 Łukasz         Tuszyński             153.38 -  324: 368  103
    3     1 Grzegorz       Kurowski              149.28 +  466: 376  199
    4     1 Mariusz        Wrześniewski          148.06 -  365: 493   98
    5     1 Dawid          Adamczyk              154.33 -  376: 442  104
    6     1 Kazimierz      Merklejn              159.80 -  331: 444  110
    7     1 Justyna        Górka                 146.72 +  452: 370  197
    8     1 Szymon         Płachta               143.79 +  527: 514  194
    9     1 Paweł          Jackowski             152.11 +  421: 295  202
   10     1 Bartosz        Morawski              165.08 +  410: 341  215
   11     1 Mikołaj        Cieplik               144.36 +  441: 300  194
   12     1 Paweł          Pogorzelski           143.44 -  430: 451   93
   13     1 Dariusz        Kosz                  155.18 -  346: 445  105
   14     1 Dawid          Pikul                 155.12 -  398: 432  105
   15     1 Janusz         Krupiński             136.65 -  349: 460   87
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2104  / 15 140.27




	Dariusz Kosz 155.18 Nysa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Dawid          Pikul                 155.12 -  357: 528  105
    2     6 Mikołaj        Cieplik               144.36 +  456: 377  194
    3     7 Dawid          Adamczyk              154.33 +  467: 330  204
    4     8 Szymon         Płachta               143.79 +  421: 407  194
    5     8 Grzegorz       Kurowski              149.28 +  452: 385  199
    6     6 Janusz         Krupiński             136.65 -  275: 389   87
    7     2 Bartosz        Morawski              165.08 +  475: 377  215
    8     8 Mariusz        Wrześniewski          148.06 +  437: 388  198
    9     5 Paweł          Pogorzelski           143.44 +  465: 305  193
   10     6 Justyna        Górka                 146.72 +  357: 342  197
   11     8 Łukasz         Tuszyński             153.38 +  456: 373  203
   12     4 Paweł          Jackowski             152.11 -  460: 470  102
   13     1 Krzysztof      Obremski              156.88 +  445: 346  207
   14     8 Łukasz         Bobowski              148.17 +  520: 393  198
   15     3 Kazimierz      Merklejn              159.80 -  343: 359  110
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2606  / 15 173.73




	Dawid Pikul 155.12 Poznań                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Dariusz        Kosz                  155.18 +  528: 357  205
    2     5 Justyna        Górka                 146.72 -  390: 512   97
    3     5 Janusz         Krupiński             136.65 -  324: 380   87
    4     5 Paweł          Pogorzelski           143.44 +  412: 357  193
    5     3 Kazimierz      Merklejn              159.80 -  422: 438  110
    6     3 Dawid          Adamczyk              154.33 +  391: 321  204
    7     5 Łukasz         Tuszyński             153.38 +  487: 301  203
    8     4 Paweł          Jackowski             152.11 +  492: 347  202
    9     3 Szymon         Płachta               143.79 -  346: 483   94
   10     3 Mikołaj        Cieplik               144.36 -  337: 422   94
   11     2 Bartosz        Morawski              165.08 +  347: 283  215
   12     5 Mariusz        Wrześniewski          148.06 +  446: 341  198
   13     5 Łukasz         Bobowski              148.17 -  365: 411   98
   14     1 Krzysztof      Obremski              156.88 +  432: 398  207
   15     5 Grzegorz       Kurowski              149.28 -  333: 418   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2306  / 15 153.73




	Dawid Adamczyk 154.33 Inowrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Janusz         Krupiński             136.65 +  461: 398  187
    2     7 Paweł          Pogorzelski           143.44 -  282: 507   93
    3     7 Dariusz        Kosz                  155.18 -  330: 467  105
    4     7 Justyna        Górka                 146.72 +  437: 363  197
    5     1 Krzysztof      Obremski              156.88 +  442: 376  207
    6     3 Dawid          Pikul                 155.12 -  321: 391  105
    7     7 Mariusz        Wrześniewski          148.06 +  404: 375  198
    8     2 Bartosz        Morawski              165.08 -  348: 404  115
    9     4 Mikołaj        Cieplik               144.36 +  500: 370  194
   10     4 Szymon         Płachta               143.79 +  404: 375  194
   11     4 Paweł          Jackowski             152.11 +  460: 420  202
   12     7 Łukasz         Tuszyński             153.38 -  319: 380  103
   13     7 Grzegorz       Kurowski              149.28 +  363: 318  199
   14     3 Kazimierz      Merklejn              159.80 +  421: 335  210
   15     7 Łukasz         Bobowski              148.17 -  318: 440   98
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2407  / 15 160.47




	Łukasz Tuszyński 153.38 Chłopowo                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Bartosz        Morawski              165.08 -  380: 387  115
    2     1 Krzysztof      Obremski              156.88 +  368: 324  207
    3     4 Paweł          Jackowski             152.11 -  344: 348  102
    4     3 Kazimierz      Merklejn              159.80 -  392: 453  110
    5     5 Paweł          Pogorzelski           143.44 +  475: 367  193
    6     7 Mariusz        Wrześniewski          148.06 +  489: 343  198
    7     5 Dawid          Pikul                 155.12 -  301: 487  105
    8     6 Janusz         Krupiński             136.65 +  470: 361  187
    9     8 Grzegorz       Kurowski              149.28 -  385: 410   99
   10     8 Łukasz         Bobowski              148.17 +  336: 288  198
   11     8 Dariusz        Kosz                  155.18 -  373: 456  105
   12     7 Dawid          Adamczyk              154.33 +  380: 319  204
   13     6 Mikołaj        Cieplik               144.36 +  463: 403  194
   14     7 Justyna        Górka                 146.72 +  465: 366  197
   15     8 Szymon         Płachta               143.79 +  404: 363  194
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2408  / 15 160.53




	Paweł Jackowski 152.11 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Mariusz        Wrześniewski          148.06 +  409: 360  198
    2     4 Grzegorz       Kurowski              149.28 +  387: 356  199
    3     4 Łukasz         Tuszyński             153.38 +  348: 344  203
    4     4 Łukasz         Bobowski              148.17 +  541: 318  198
    5     4 Mikołaj        Cieplik               144.36 +  348: 341  194
    6     2 Bartosz        Morawski              165.08 -  298: 439  115
    7     4 Janusz         Krupiński             136.65 -  426: 523   87
    8     4 Dawid          Pikul                 155.12 -  347: 492  105
    9     1 Krzysztof      Obremski              156.88 -  295: 421  107
   10     2 Kazimierz      Merklejn              159.80 -  408: 409  110
   11     4 Dawid          Adamczyk              154.33 -  420: 460  104
   12     4 Dariusz        Kosz                  155.18 +  470: 460  205
   13     4 Paweł          Pogorzelski           143.44 -  302: 392   93
   14     4 Szymon         Płachta               143.79 +  375: 363  194
   15     4 Justyna        Górka                 146.72 -  290: 434   97
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2209  / 15 147.27




	Grzegorz Kurowski 149.28 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Kazimierz      Merklejn              159.80 -  352: 398  110
    2     4 Paweł          Jackowski             152.11 -  356: 387  102
    3     1 Krzysztof      Obremski              156.88 -  376: 466  107
    4     2 Bartosz        Morawski              165.08 -  316: 536  115
    5     8 Dariusz        Kosz                  155.18 -  385: 452  105
    6     8 Łukasz         Bobowski              148.17 -  396: 510   98
    7     8 Szymon         Płachta               143.79 -  406: 468   94
    8     7 Justyna        Górka                 146.72 -  418: 420   97
    9     8 Łukasz         Tuszyński             153.38 +  410: 385  203
   10     7 Mariusz        Wrześniewski          148.06 +  399: 306  198
   11     5 Paweł          Pogorzelski           143.44 +  462: 361  193
   12     6 Mikołaj        Cieplik               144.36 +  495: 426  194
   13     7 Dawid          Adamczyk              154.33 -  318: 363  104
   14     6 Janusz         Krupiński             136.65 -  367: 522   87
   15     5 Dawid          Pikul                 155.12 +  418: 333  205
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2012  / 15 134.13




	Łukasz Bobowski 148.17 Suchedniów               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Krzysztof      Obremski              156.88 +  418: 315  207
    2     2 Bartosz        Morawski              165.08 +  483: 382  215
    3     3 Kazimierz      Merklejn              159.80 -  424: 438  110
    4     4 Paweł          Jackowski             152.11 -  318: 541  102
    5     6 Janusz         Krupiński             136.65 +  418: 284  187
    6     8 Grzegorz       Kurowski              149.28 +  510: 396  199
    7     6 Mikołaj        Cieplik               144.36 +  393: 382  194
    8     5 Paweł          Pogorzelski           143.44 -  397: 412   93
    9     7 Mariusz        Wrześniewski          148.06 +  436: 355  198
   10     8 Łukasz         Tuszyński             153.38 -  288: 336  103
   11     7 Justyna        Górka                 146.72 -  330: 459   97
   12     8 Szymon         Płachta               143.79 +  392: 312  194
   13     5 Dawid          Pikul                 155.12 +  411: 365  205
   14     8 Dariusz        Kosz                  155.18 -  393: 520  105
   15     7 Dawid          Adamczyk              154.33 +  440: 318  204
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2413  / 15 160.87




	Mariusz Wrześniewski 148.06 Kraków   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Paweł          Jackowski             152.11 -  360: 409  102
    2     3 Kazimierz      Merklejn              159.80 +  409: 379  210
    3     2 Bartosz        Morawski              165.08 +  439: 407  215
    4     1 Krzysztof      Obremski              156.88 +  493: 365  207
    5     7 Justyna        Górka                 146.72 -  338: 381   97
    6     7 Łukasz         Tuszyński             153.38 -  343: 489  103
    7     7 Dawid          Adamczyk              154.33 -  375: 404  104
    8     8 Dariusz        Kosz                  155.18 -  388: 437  105
    9     7 Łukasz         Bobowski              148.17 -  355: 436   98
   10     7 Grzegorz       Kurowski              149.28 -  306: 399   99
   11     6 Janusz         Krupiński             136.65 +  477: 320  187
   12     5 Dawid          Pikul                 155.12 -  341: 446  105
   13     8 Szymon         Płachta               143.79 +  465: 382  194
   14     5 Paweł          Pogorzelski           143.44 +  494: 304  193
   15     6 Mikołaj        Cieplik               144.36 -  341: 394   94
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2113  / 15 140.87




	Justyna Górka 146.72 Kraków  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Mikołaj        Cieplik               144.36 +  380: 378  194
    2     5 Dawid          Pikul                 155.12 +  512: 390  205
    3     8 Szymon         Płachta               143.79 -  351: 472   94
    4     7 Dawid          Adamczyk              154.33 -  363: 437  104
    5     7 Mariusz        Wrześniewski          148.06 +  381: 338  198
    6     5 Paweł          Pogorzelski           143.44 +  478: 353  193
    7     1 Krzysztof      Obremski              156.88 -  370: 452  107
    8     7 Grzegorz       Kurowski              149.28 +  420: 418  199
    9     6 Janusz         Krupiński             136.65 -  381: 394   87
   10     6 Dariusz        Kosz                  155.18 -  342: 357  105
   11     7 Łukasz         Bobowski              148.17 +  459: 330  198
   12     3 Kazimierz      Merklejn              159.80 -  316: 364  110
   13     2 Bartosz        Morawski              165.08 +  384: 330  215
   14     7 Łukasz         Tuszyński             153.38 -  366: 465  103
   15     4 Paweł          Jackowski             152.11 +  434: 290  202
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2314  / 15 154.27




	Mikołaj Cieplik 144.36 Ostrzeszów

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Justyna        Górka                 146.72 -  378: 380   97
    2     6 Dariusz        Kosz                  155.18 -  377: 456  105
    3     6 Paweł          Pogorzelski           143.44 -  372: 509   93
    4     6 Janusz         Krupiński             136.65 +  385: 378  187
    5     4 Paweł          Jackowski             152.11 -  341: 348  102
    6     4 Szymon         Płachta               143.79 +  405: 309  194
    7     6 Łukasz         Bobowski              148.17 -  382: 393   98
    8     3 Kazimierz      Merklejn              159.80 +  416: 410  210
    9     4 Dawid          Adamczyk              154.33 -  370: 500  104
   10     3 Dawid          Pikul                 155.12 +  422: 337  205
   11     1 Krzysztof      Obremski              156.88 -  300: 441  107
   12     6 Grzegorz       Kurowski              149.28 -  426: 495   99
   13     6 Łukasz         Tuszyński             153.38 -  403: 463  103
   14     2 Bartosz        Morawski              165.08 -  373: 461  115
   15     6 Mariusz        Wrześniewski          148.06 +  394: 341  198
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2017  / 15 134.47




	Szymon Płachta 143.79 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Paweł          Pogorzelski           143.44 -  336: 340   93
    2     8 Janusz         Krupiński             136.65 -  369: 408   87
    3     8 Justyna        Górka                 146.72 +  472: 351  197
    4     8 Dariusz        Kosz                  155.18 -  407: 421  105
    5     2 Bartosz        Morawski              165.08 +  447: 311  215
    6     4 Mikołaj        Cieplik               144.36 -  309: 405   94
    7     8 Grzegorz       Kurowski              149.28 +  468: 406  199
    8     1 Krzysztof      Obremski              156.88 -  514: 527  107
    9     3 Dawid          Pikul                 155.12 +  483: 346  205
   10     4 Dawid          Adamczyk              154.33 -  375: 404  104
   11     3 Kazimierz      Merklejn              159.80 -  313: 454  110
   12     8 Łukasz         Bobowski              148.17 -  312: 392   98
   13     8 Mariusz        Wrześniewski          148.06 -  382: 465   98
   14     4 Paweł          Jackowski             152.11 -  363: 375  102
   15     8 Łukasz         Tuszyński             153.38 -  363: 404  103
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1917  / 15 127.80




	Paweł Pogorzelski 143.44 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Szymon         Płachta               143.79 +  340: 336  194
    2     7 Dawid          Adamczyk              154.33 +  507: 282  204
    3     6 Mikołaj        Cieplik               144.36 +  509: 372  194
    4     5 Dawid          Pikul                 155.12 -  357: 412  105
    5     5 Łukasz         Tuszyński             153.38 -  367: 475  103
    6     5 Justyna        Górka                 146.72 -  353: 478   97
    7     3 Kazimierz      Merklejn              159.80 -  400: 457  110
    8     5 Łukasz         Bobowski              148.17 +  412: 397  198
    9     5 Dariusz        Kosz                  155.18 -  305: 465  105
   10     5 Janusz         Krupiński             136.65 -  381: 404   87
   11     5 Grzegorz       Kurowski              149.28 -  361: 462   99
   12     1 Krzysztof      Obremski              156.88 +  451: 430  207
   13     4 Paweł          Jackowski             152.11 +  392: 302  202
   14     5 Mariusz        Wrześniewski          148.06 -  304: 494   98
   15     2 Bartosz        Morawski              165.08 +  444: 386  215
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2218  / 15 147.87




	Janusz Krupiński 136.65 Bytom             

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Dawid          Adamczyk              154.33 -  398: 461  104
    2     8 Szymon         Płachta               143.79 +  408: 369  194
    3     5 Dawid          Pikul                 155.12 +  380: 324  205
    4     6 Mikołaj        Cieplik               144.36 -  378: 385   94
    5     6 Łukasz         Bobowski              148.17 -  284: 418   98
    6     6 Dariusz        Kosz                  155.18 +  389: 275  205
    7     4 Paweł          Jackowski             152.11 +  523: 426  202
    8     6 Łukasz         Tuszyński             153.38 -  361: 470  103
    9     6 Justyna        Górka                 146.72 +  394: 381  197
   10     5 Paweł          Pogorzelski           143.44 +  404: 381  193
   11     6 Mariusz        Wrześniewski          148.06 -  320: 477   98
   12     2 Bartosz        Morawski              165.08 -  250: 556  115
   13     3 Kazimierz      Merklejn              159.80 +  531: 369  210
   14     6 Grzegorz       Kurowski              149.28 +  522: 367  199
   15     1 Krzysztof      Obremski              156.88 +  460: 349  207
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2424  / 15 161.60


Wyniki poszczególnych rund turnieju XXVI Mistrzostwa Polski — faza finałowa



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Obremski             - Łukasz         Bobowski              315: 418
   2 Bartosz        Morawski             - Łukasz         Tuszyński             387: 380
   3 Kazimierz      Merklejn             - Grzegorz       Kurowski              398: 352
   4 Paweł          Jackowski            - Mariusz        Wrześniewski          409: 360
   5 Dawid          Pikul                - Dariusz        Kosz                  528: 357
   6 Mikołaj        Cieplik              - Justyna        Górka                 378: 380
   7 Dawid          Adamczyk             - Janusz         Krupiński             461: 398
   8 Szymon         Płachta              - Paweł          Pogorzelski           336: 340


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Krzysztof      Obremski              368: 324
   2 Łukasz         Bobowski             - Bartosz        Morawski              483: 382
   3 Mariusz        Wrześniewski         - Kazimierz      Merklejn              409: 379
   4 Grzegorz       Kurowski             - Paweł          Jackowski             356: 387
   5 Justyna        Górka                - Dawid          Pikul                 512: 390
   6 Dariusz        Kosz                 - Mikołaj        Cieplik               456: 377
   7 Paweł          Pogorzelski          - Dawid          Adamczyk              507: 282
   8 Janusz         Krupiński            - Szymon         Płachta               408: 369


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Obremski             - Grzegorz       Kurowski              466: 376
   2 Bartosz        Morawski             - Mariusz        Wrześniewski          407: 439
   3 Kazimierz      Merklejn             - Łukasz         Bobowski              438: 424
   4 Paweł          Jackowski            - Łukasz         Tuszyński             348: 344
   5 Dawid          Pikul                - Janusz         Krupiński             324: 380
   6 Mikołaj        Cieplik              - Paweł          Pogorzelski           372: 509
   7 Dawid          Adamczyk             - Dariusz        Kosz                  330: 467
   8 Szymon         Płachta              - Justyna        Górka                 472: 351


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Mariusz        Wrześniewski         - Krzysztof      Obremski              493: 365
   2 Grzegorz       Kurowski             - Bartosz        Morawski              316: 536
   3 Łukasz         Tuszyński            - Kazimierz      Merklejn              392: 453
   4 Łukasz         Bobowski             - Paweł          Jackowski             318: 541
   5 Paweł          Pogorzelski          - Dawid          Pikul                 357: 412
   6 Janusz         Krupiński            - Mikołaj        Cieplik               378: 385
   7 Justyna        Górka                - Dawid          Adamczyk              363: 437
   8 Dariusz        Kosz                 - Szymon         Płachta               421: 407


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dawid          Adamczyk             - Krzysztof      Obremski              442: 376
   2 Szymon         Płachta              - Bartosz        Morawski              447: 311
   3 Dawid          Pikul                - Kazimierz      Merklejn              422: 438
   4 Mikołaj        Cieplik              - Paweł          Jackowski             341: 348
   5 Łukasz         Tuszyński            - Paweł          Pogorzelski           475: 367
   6 Łukasz         Bobowski             - Janusz         Krupiński             418: 284
   7 Mariusz        Wrześniewski         - Justyna        Górka                 338: 381
   8 Grzegorz       Kurowski             - Dariusz        Kosz                  385: 452


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz      Merklejn             - Krzysztof      Obremski              444: 331
   2 Paweł          Jackowski            - Bartosz        Morawski              298: 439
   3 Dawid          Adamczyk             - Dawid          Pikul                 321: 391
   4 Szymon         Płachta              - Mikołaj        Cieplik               309: 405
   5 Justyna        Górka                - Paweł          Pogorzelski           478: 353
   6 Dariusz        Kosz                 - Janusz         Krupiński             275: 389
   7 Łukasz         Tuszyński            - Mariusz        Wrześniewski          489: 343
   8 Łukasz         Bobowski             - Grzegorz       Kurowski              510: 396


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Obremski             - Justyna        Górka                 452: 370
   2 Bartosz        Morawski             - Dariusz        Kosz                  377: 475
   3 Kazimierz      Merklejn             - Paweł          Pogorzelski           457: 400
   4 Paweł          Jackowski            - Janusz         Krupiński             426: 523
   5 Dawid          Pikul                - Łukasz         Tuszyński             487: 301
   6 Mikołaj        Cieplik              - Łukasz         Bobowski              382: 393
   7 Dawid          Adamczyk             - Mariusz        Wrześniewski          404: 375
   8 Szymon         Płachta              - Grzegorz       Kurowski              468: 406


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Obremski             - Szymon         Płachta               527: 514
   2 Bartosz        Morawski             - Dawid          Adamczyk              404: 348
   3 Kazimierz      Merklejn             - Mikołaj        Cieplik               410: 416
   4 Paweł          Jackowski            - Dawid          Pikul                 347: 492
   5 Paweł          Pogorzelski          - Łukasz         Bobowski              412: 397
   6 Janusz         Krupiński            - Łukasz         Tuszyński             361: 470
   7 Justyna        Górka                - Grzegorz       Kurowski              420: 418
   8 Dariusz        Kosz                 - Mariusz        Wrześniewski          437: 388


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Obremski             - Paweł          Jackowski             421: 295
   2 Bartosz        Morawski             - Kazimierz      Merklejn              414: 410
   3 Dawid          Pikul                - Szymon         Płachta               346: 483
   4 Mikołaj        Cieplik              - Dawid          Adamczyk              370: 500
   5 Paweł          Pogorzelski          - Dariusz        Kosz                  305: 465
   6 Janusz         Krupiński            - Justyna        Górka                 394: 381
   7 Mariusz        Wrześniewski         - Łukasz         Bobowski              355: 436
   8 Grzegorz       Kurowski             - Łukasz         Tuszyński             410: 385


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Obremski             - Bartosz        Morawski              410: 341
   2 Kazimierz      Merklejn             - Paweł          Jackowski             409: 408
   3 Dawid          Pikul                - Mikołaj        Cieplik               337: 422
   4 Dawid          Adamczyk             - Szymon         Płachta               404: 375
   5 Paweł          Pogorzelski          - Janusz         Krupiński             381: 404
   6 Justyna        Górka                - Dariusz        Kosz                  342: 357
   7 Mariusz        Wrześniewski         - Grzegorz       Kurowski              306: 399
   8 Łukasz         Tuszyński            - Łukasz         Bobowski              336: 288


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Obremski             - Mikołaj        Cieplik               441: 300
   2 Bartosz        Morawski             - Dawid          Pikul                 283: 347
   3 Kazimierz      Merklejn             - Szymon         Płachta               454: 313
   4 Paweł          Jackowski            - Dawid          Adamczyk              420: 460
   5 Paweł          Pogorzelski          - Grzegorz       Kurowski              361: 462
   6 Janusz         Krupiński            - Mariusz        Wrześniewski          320: 477
   7 Justyna        Górka                - Łukasz         Bobowski              459: 330
   8 Dariusz        Kosz                 - Łukasz         Tuszyński             456: 373


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Paweł          Pogorzelski          - Krzysztof      Obremski              451: 430
   2 Janusz         Krupiński            - Bartosz        Morawski              250: 556
   3 Justyna        Górka                - Kazimierz      Merklejn              316: 364
   4 Dariusz        Kosz                 - Paweł          Jackowski             460: 470
   5 Mariusz        Wrześniewski         - Dawid          Pikul                 341: 446
   6 Grzegorz       Kurowski             - Mikołaj        Cieplik               495: 426
   7 Łukasz         Tuszyński            - Dawid          Adamczyk              380: 319
   8 Łukasz         Bobowski             - Szymon         Płachta               392: 312


Runda nr 13
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Krzysztof      Obremski              445: 346
   2 Bartosz        Morawski             - Justyna        Górka                 330: 384
   3 Janusz         Krupiński            - Kazimierz      Merklejn              531: 369
   4 Paweł          Jackowski            - Paweł          Pogorzelski           302: 392
   5 Łukasz         Bobowski             - Dawid          Pikul                 411: 365
   6 Mikołaj        Cieplik              - Łukasz         Tuszyński             403: 463
   7 Grzegorz       Kurowski             - Dawid          Adamczyk              318: 363
   8 Szymon         Płachta              - Mariusz        Wrześniewski          382: 465


Runda nr 14
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dawid          Pikul                - Krzysztof      Obremski              432: 398
   2 Mikołaj        Cieplik              - Bartosz        Morawski              373: 461
   3 Dawid          Adamczyk             - Kazimierz      Merklejn              421: 335
   4 Szymon         Płachta              - Paweł          Jackowski             363: 375
   5 Mariusz        Wrześniewski         - Paweł          Pogorzelski           494: 304
   6 Grzegorz       Kurowski             - Janusz         Krupiński             367: 522
   7 Łukasz         Tuszyński            - Justyna        Górka                 465: 366
   8 Łukasz         Bobowski             - Dariusz        Kosz                  393: 520


Runda nr 15
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Obremski             - Janusz         Krupiński             349: 460
   2 Bartosz        Morawski             - Paweł          Pogorzelski           386: 444
   3 Kazimierz      Merklejn             - Dariusz        Kosz                  359: 343
   4 Paweł          Jackowski            - Justyna        Górka                 290: 434
   5 Dawid          Pikul                - Grzegorz       Kurowski              333: 418
   6 Mikołaj        Cieplik              - Mariusz        Wrześniewski          394: 341
   7 Dawid          Adamczyk             - Łukasz         Bobowski              318: 440
   8 Szymon         Płachta              - Łukasz         Tuszyński             363: 404
Lista rankingowa na dzień 19-11-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Bartosz Morawski               Wrocław              163.54  31073  190
   2 Kazimierz Merklejn             Warszawa             160.50  31940  199
   3 Marek Reda                     Dębówka              157.57  13236   84
   4 Michał Alabrudziński           Włocławek            157.53  31190  198
   5 Dariusz Kosz                   Nysa                 156.59  30848  197
   6 Dominik Urbacki                Pruszków             155.62  30813  198
   7 Piotr Pietuchowski             Białystok            155.20  23901  154
   8 Krzysztof Obremski             Legnica              155.12  30714  198
   9 Dawid Pikul                    Poznań               155.02  29918  193
  10 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             154.63  29843  193
  11 Dawid Adamczyk                 Inowrocław           154.06  14328   93
  12 Jan Mrozowski                  Kraków               152.57  28530  187
  13 Mariusz Skrobosz               Warszawa             152.33  29400  193
  14 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             152.14  30276  199
  15 Kacper Zegadło                 Warszawa             152.08  30111  198
  16 Paweł Jackowski                Warszawa             151.61  29867  197
  17 Kamil Górka                    Kraków               151.40  29221  193
  18 Dariusz Ulatowski              Tuchola              150.84  30017  199
  19 Łukasz Bobowski                Suchedniów           150.44  29937  199
  20 Andrzej Oleksiak               Ostróda              150.24  11719   78
  21 Maciej Czupryniak              Milanówek            149.85  28621  191
  22 Tomasz Zwoliński               Skierdy              148.90  29781  200
  23 Grzegorz Kurowski              Warszawa             148.59  29718  200
  24 Jakub Zaryński                 Świnoujście          148.25  28316  191
  25 Bogusław Szyszka               Oława                147.98   9323   63
  26 Krzysztof Mówka                Warszawa             147.79  22020  149
  27 Mirosław Uglik                 Warszawa             147.51  29502  200
  28 Mariusz Wrześniewski           Kraków               147.33  28434  193
  29 Justyna Górka                  Kraków               147.29  29017  197
  30 Stanisław Rydzik               Warszawa             147.04  29261  199
  31 Aleksander Puchalski           Włocławek            146.64  10558   72
  32 Grzegorz Łukasik               Konojady             146.29  25454  174
  33 Maciej Grąbczewski             Szczecin             146.25  21645  148
  34 Michał Makowski                Warszawa             145.84   5396   37
  35 Kamil Kister                   Warszawa             145.72  26084  179
  36 Rafał Dąbrowski                Ostróda              144.98  13483   93
  37 Paweł Pogorzelski              Warszawa             144.84  23899  165
  38 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           144.84  28533  197
  39 Przemysław Rybicki             Otwock               144.81  10861   75
  40 Patryk Wolniewicz              Szczecin             144.28   5194   36
  41 Karol Waniek                   Wrocław              144.13   4468   31
  42 Tomasz Suchanek                Wrocław              143.95   5758   40
  43 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          143.74  28030  195
  44 Jakub Błażejewski              Poznań               143.67  24712  172
  45 Szymon Płachta                 Warszawa             143.66  28733  200
  46 Jakub Szymczak                 Łódź                 143.65  28730  200
  47 Artur Irzyk                    Strzyżów             143.56  28137  196
  48 Wojciech Zemło                 Łódź                 143.53  23252  162
  49 Michał Waszkiewicz             Białystok            142.51  27077  190
  50 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       142.36  26337  185
  51 Maciej Rzychoń                 Katowice             141.92  10786   76
  52 Małgorzata Sulejewska          Kraków               141.63  26768  189
  53 Juliusz Czupryniak             Warszawa             141.42  22627  160
  54 Andrzej Kowalski               Gdańsk               141.04   6770   48
  55 Tomasz Lempart                 Wadowice             140.95  24949  177
  56 Leszek Kacprzyk                Katowice             140.87   4367   31
  57 Irena Sołdan                   Warszawa             140.51  26556  189
  58 Joanna Juszczak                Warszawa             140.49  26975  192
  59 Janusz Krupiński               Bytom                140.36  27932  199
  60 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  140.23  13602   97
  61 Rafał Matczak                  Milanówek            139.95  26451  189
  62 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             139.63  26669  191
  63 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  139.54  21907  157
  64 Dariusz Kuć                    Stargard             139.50  21065  151
  65 Robert Kamiński                Warszawa             139.36  27733  199
  66 Natalia Woźniak                Dziwnówek            138.95  24177  174
  67 Piotr Broda                    Sandomierz           138.84  25825  186
  68 Radosław Jachna                Łódź                 138.72  26219  189
  69 Andrzej Rakoczy                Kraków               138.37   8717   63
  70 Marek Syczuk                   Warszawa             138.23  13823  100
  71 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            137.79  24113  175
  72 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             137.77  27140  197
  73 Marek Dudkiewicz               Milanówek            137.14  25646  187
  74 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       136.90  19987  146
  75 Michał Rogalewicz              Poznań               136.83  16146  118
  76 Szymon Dąbrowski               Warszawa             136.57  27040  198
  77 Tomasz Górka                   Kraków               135.86   8559   63
  78 Krzysztof Gibas                Kraków               135.40   9884   73
  79 Piotr Domański                 Lublin               135.04  18635  138
  80 Katarzyna Polak                Warszawa             135.02  25923  192
  81 Marta Bajorek                  Warszawa             134.77  26146  194
  82 Wojciech Sołdan                Gdynia               134.74   4177   31
  83 Andrzej Kroc                   Łódź                 134.58  26109  194
  84 Jacek Mańko                    Poznań               134.54  26504  197
  85 Alicja Grąbczewska             Szczecin             134.04  22653  169
  86 Marcin Rogala                  Warszawa             134.02  26268  196
  87 Konrad Sowula                  Kraków               133.63  19377  145
  88 Sławomir Piotrowski            Deszczno             133.54  17360  130
  89 Weronika Rudnicka              Szczecin             132.46   6093   46
  90 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               132.45   7947   60
  91 Arkadiusz Biegun               Kraków               132.45   7947   60
  92 Andrzej Rechowicz              Katowice             132.34  26204  198
  93 Maciej Kuczyński               Gdynia               132.32   8336   63
  94 Marta Ćwiek                    Krzyków              132.19   4759   36
  95 Jakub Hassa                    Lutol Suchy          131.70  15145  115
  96 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            131.26   9451   72
  97 Ewa Radzikowska                Gliwice              131.20   9053   69
  98 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       130.78   6408   49
  99 Daniel Janus                   Wąchock              130.68   7841   60
 100 Dominik Piasecki               Słupsk               130.57   5223   40
 101 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             130.57  25591  196
 102 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              130.49  13832  106
 103 Jolanta Chłopińska             Wałcz                130.49  24923  191
 104 Grzegorz Pukniel               Łódź                 130.08  15480  119
 105 Jacek Baltyn                   Suchedniów           130.06  12226   94
 106 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            129.91  24812  191
 107 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            129.87  24675  190
 108 Leszek Stecuła                 Bytom                129.73   9470   73
 109 Rafał Wesołowski               Warszawa             129.71  24645  190
 110 Maciej Nawrocki                Babimost             129.65  24114  186
 111 Diana Pietrzykowska            Szczecin             129.56  18656  144
 112 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  129.42  25754  199
 113 Adam Grzelec                   Poznań               129.40  25751  199
 114 Marek Rogalski                 Warszawa             128.95  25017  194
 115 Łukasz Sornek                  Mikołów              128.70  24710  192
 116 Szymon Stępień                 Bytom                128.60  24819  193
 117 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            128.50  17476  136
 118 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             128.42  24529  191
 119 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               128.39   4622   36
 120 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      128.30  16038  125
 121 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            128.28  23861  186
 122 Jakub Nalepa                   Gliwice              127.91   5500   43
 123 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             127.79  24919  195
 124 Marcin Stachowski              Wydartowo I          127.78  25172  197
 125 Tomasz Łapka                   Opole                127.75   4088   32
 126 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             127.70  22603  177
 127 Joanna Ostrowska               Warszawa             127.61  22077  173
 128 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.55  16326  128
 129 Zdzisław Szota                 Warszawa             127.33   5857   46
 130 Paweł Maciejczuk               Białystok            127.31  25208  198
 131 Adrian Ziemniewicz             Białystok            127.19  18443  145
 132 Agnieszka Walas                Kraków               127.04  10798   85
 133 Dorota Kuć                     Stargard             126.82  20798  164
 134 Ewa Madejczyk                  Katowice             126.74  14829  117
 135 Dariusz Sowula                 Kraków               126.30  18187  144
 136 Maciej Perzyński               Piła                 126.24   7953   63
 137 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             126.18  12366   98
 138 Jerzy Matyasik                 Kraków               126.12  24088  191
 139 Ewelina Kister                 Warszawa             125.89  17751  141
 140 Grzegorz Papciak               Jodłowa              125.52  21589  172
 141 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  125.52  15815  126
 142 Dorota Rudzińska               Warszawa             125.33  10653   85
 143 Agata Kuć                      Stargard             125.27  22673  181
 144 Ala Białobrzewska              Gdynia               125.16  12391   99
 145 Łukasz Baranowski              Gdynia               125.07  20012  160
 146 Adam Jurkowski                 Gliwice              124.84   8739   70
 147 Maciej Kuć                     Stargard             124.78  20215  162
 148 Rafał Stachowski               Police               124.39  15176  122
 149 Ryszard Żydaczewski            Lubin                124.36   9078   73
 150 Czesław Grajewski              Białystok            124.22  20124  162
 151 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              123.90  23418  189
 152 Tomasz Sehnal                  Warszawa             123.77  24507  198
 153 Agnieszka Dawid                Kraków               123.73   9032   73
 154 Mariusz Makuch                 Zator                123.69   4453   36
 155 Ireneusz Kurzok                Mikołów              123.64  14837  120
 156 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          123.51  10375   84
 157 Jerzy Luter                    Bytom                123.51  24208  196
 158 Jakub Onoszko                  Gdynia               123.37  18505  150
 159 Ryszard Korpalski              Wójtowice            123.34  18871  153
 160 Renata Andracka                Zwola                123.34  24544  199
 161 Natalia Ogierman               Katowice             123.19  15768  128
 162 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            123.12  23763  193
 163 Bartosz Aleksandrowicz         Poznań               123.12   8249   67
 164 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               123.02  23620  192
 165 Tomasz A. Praga                Białystok            122.98  15127  123
 166 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     122.94  23359  190
 167 Agnieszka Matus                Milanówek            122.86  23590  192
 168 Monika Siemaszko               Lipiany              122.45  13102  107
 169 Tomasz Siwiński                Zawiercie            122.17   5742   47
 170 Ziemowit Pazda                 Wrocław              122.07  10498   86
 171 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              121.93   7438   61
 172 Grażyna Wesołowska             Łódź                 121.77  11325   93
 173 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         121.53  21754  179
 174 Stanisław Gasik                Warszawa             121.53   9479   78
 175 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    121.36   4369   36
 176 Sylwia Łada                    Inowrocław           121.24  23885  197
 177 Marcin Ceglarek                Kraków               121.16  20961  173
 178 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               121.14   4361   36
 179 Maciej Śliwa                   Zabrze               120.86   5197   43
 180 Beata Piotrowska               Łódź                 120.66  10256   85
 181 Jarosław Olek                  Warszawa             120.49   9760   81
 182 Samir Chakrar                  Poznań               120.48   7952   66
 183 Jarosław Michalak              Łódź                 120.48  10361   86
 184 Sławomir Wolski                Wrocław              120.35  22144  184
 185 Artur Wawrzynowski             Żukowo               120.29  19727  164
 186 Dorota Stachowska              Wydartowo I          120.10  23420  195
 187 Adam Janicki                   Wrocław              119.99  17279  144
 188 Maria Skutela                  Warszawa             119.95  23870  199
 189 Katarzyna Kowalska             Katowice             119.70  18314  153
 190 Marta Świątkowska              Wrocław              119.65  22853  191
 191 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         119.48  10275   86
 192 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          119.25  10852   91
 193 Olga Swarcewicz                Warszawa             119.20  11682   98
 194 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            119.14   5242   44
 195 Lucyna Śniadach                Rumia                119.02  23565  198
 196 Anita Bruska                   Gdynia               118.90  14862  125
 197 Bogdan Kozłowski               Białystok            118.68  14479  122
 198 Zbigniew Rybak                 Warszawa             118.59  22769  192
 199 Urszula Rechowicz              Katowice             118.48  23103  195
 200 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  118.46   6397   54
 201 Dominika Worona                Police               118.46   5686   48
 202 Justyna Nieznalska             Jejkowice            118.41   4026   34
 203 Dominik Ulejczyk               Będzin               118.31  23307  197
 204 Karolina Urbańska              Poznań               118.06  22785  193
 205 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             117.43   5519   47
 206 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            117.30   5044   43
 207 Konrad Mikusek                 Milanówek            117.19  15000  128
 208 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            117.07   6439   55
 209 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             117.00   5499   47
 210 Teresa Zalewska                Racibórz             116.97  23160  198
 211 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              116.91   5378   46
 212 Bożena Guział                  Racibórz             116.90  22562  193
 213 Paweł Brylski                  Kraków               116.74   7121   61
 214 Waldemar Wypchał               Kraków               116.48  21200  182
 215 Małgorzata Jóźwiak             Iława                116.26   5813   50
 216 Ewa Dunikowska                 Kraków               116.24  16273  140
 217 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               116.02  22623  195
 218 Dorota Ostrowska               Białystok            115.32  14069  122
 219 Marta Sztajnert                Wisła                115.27  16830  146
 220 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 115.23  12675  110
 221 Anna Arana                     Kołobrzeg            115.22  21546  187
 222 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             115.08  16341  142
 223 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            115.04  19671  171
 224 Marcin Kurowski                Racibórz             114.75  21687  189
 225 Mateusz Stańczyk               Tarnów               114.71   3556   31
 226 Marianna Kozłowska             Białystok            114.61  15358  134
 227 Beata Kiżewska                 Świnoujście          113.88  13665  120
 228 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     113.53   8628   76
 229 Bartosz Bartczak               Poznań               113.50  22586  199
 230 Krystyna Augustyniak           Łódź                 113.42   4083   36
 231 Maciej Dąbrowski               Warszawa             113.35  21649  191
 232 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            113.12   5430   48
 233 Anna Demczyszyn                Bystra               112.60   6418   57
 234 Joanna Brychcy                 Katowice             112.52  22279  198
 235 Sławomir Zabawa                Wałcz                112.31   4043   36
 236 Agnieszka Kozak                Gdynia               111.97   6942   62
 237 Dariusz Jarosławski            Ełk                  111.82   9393   84
 238 Adam Sternik                   Kętrzyn              111.79   6260   56
 239 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            111.51  13604  122
 240 Józef Burzyński                Ełk                  111.47  11816  106
 241 Beata Jagielska                Police               111.33   9129   82
 242 Patrycja Skibska               Warszawa             111.03  16877  152
 243 Krzysztof Zawadzki             Sampława             110.73  21149  191
 244 Tomasz Lewiński                Wejherowo            110.71   6532   59
 245 Maciej Sylwestrzuk             Białystok            110.70  11513  104
 246 Tomasz Duda                    Tychy                110.64   4868   44
 247 Robert Wagner                  Wrocław              110.37   3863   35
 248 Maciej Labe                    Poznań               110.29   3860   35
 249 Małgorzata Pochopień           Kraków               110.10   3413   31
 250 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            109.44   5472   50
 251 Grzegorz Bajer                 Łódź                 108.71   4457   41
 252 Agnieszka Antos                Racibórz             108.70  10000   92
 253 Katarzyna Okoniewska           Poznań               108.56   6405   59
 254 Sławomir Długosz               Ostróda              108.46  20932  193
 255 Justyna Sławińska              Gdańsk               108.33   6500   60
 256 Wanda Grabiec                  Tarnów               107.98  18356  170
 257 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            107.96  14791  137
 258 Klara Wigier                   Milanówek            107.70   3985   37
 259 Jacek Nowak                    Szczecin             107.63   6350   59
 260 Katarzyna Bogusławska          Piastów              106.83   3846   36
 261 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          106.81  11536  108
 262 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               106.15  11676  110
 263 Leszek Kilian                  Jaworzno             106.02  20567  194
 264 Grażyna Chłopek                Jaworzno             105.28   8317   79
 265 Maciej Pietrasik               Nowogard             105.00   4830   46
 266 Lidia Żywna                    Gdynia               104.62  12554  120
 267 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  104.61   8683   83
 268 Franciszek Łysek               Warszawa             104.34  10017   96
 269 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     103.84   5815   56
 270 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo            103.57   7043   68
 271 Katarzyna Dębska               Ostróda              103.45  18000  174
 272 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           103.07  20099  195
 273 Piotr Kozak                    Racibórz             102.02   6733   66
 274 Zofia Górka                    Łęczna               101.57   7516   74
 275 Marcin Gauer                   Kołobrzeg            100.80   8467   84
 276 Marta Majewska                 Wadowice             100.74  11283  112
 277 Karolina Szubska               Jaworzno              99.90  10390  104
 278 Alicja Tuz                     Kielce                99.60   6474   65
 279 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              99.55  17322  174
 280 Karolina Mak                   Wrocław               98.55   3745   38
 281 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             98.01  13428  137
 282 Zygmunt Skwarek                Katowice              97.41   5747   59
 283 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             97.25  16338  168
 284 Teresa Balewska                Reda                  97.14  18457  190
 285 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               96.89   4554   47
 286 Jan Pawłowski                  Warszawa              96.59  18739  194
 287 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      95.85   5176   54
 288 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             95.36  10108  106
 289 Marta Wawrzyn                  Pruszków              95.14   3996   42
 290 Kamil Olejniczak               Kutno                 94.97   2944   31
 291 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                94.12  11765  125
 292 Ryszard Pliszka                Szczecin              93.49   4207   45
 293 Maria Tomiczek                 Zabrze                92.63   2779   30
 294 Przemysław Woiński             Łódź                  92.33   7017   76
 295 Michał Głąb                    Zabrze                92.31   3323   36
 296 Andrzej Klich                  Jaworzno              91.57  17857  195
 297 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            90.79   3541   39
 298 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.81   4174   47
 299 Piotr Duda                     Tychy                 88.58   3809   43
 300 Ewa Tymińska                   Gdańsk                88.40   6011   68
 301 Adam Kaczyński                 Świnoujście           88.12   2996   34
 302 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           86.77   9979  115
 303 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   86.62   2945   34
 304 Wojciech Łysek                 Warszawa              85.96   6791   79
 305 Waldemar Dębski                Ostróda               85.16   4258   50
 306 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              85.07   8677  102
 307 Bernadeta Zapała               Jaworzno              84.71   4320   51
 308 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              84.35   2615   31
 309 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             81.77   4661   57
 310 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             81.23   4630   57
 311 Anna Strugała                  Świnoujście           80.55   2658   33
 312 Maria Wieczorek                Kołobrzeg             79.70   2630   33
 313 Dawid Węgrzyński               Zabrze                77.46   4338   56
 314 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   76.80   3379   44
 315 Szymon Sztajnert               Wisła                 76.24   3507   46
 316 Michał Sztajnert               Wisła                 76.09   2663   35
 317 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             75.74   2575   34
 318 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             75.69   3406   45
 319 Beata Pasternak                Kraków                66.03   2179   33




Poczekalnia na dzień 19-11-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa              98.28   2850   29
   2 Patrycja Kuśnierczyk           Jaworzno              88.50   2478   28
   3 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             84.75   2373   28
   4 Jolanta Zięba                  Zabrze               110.30   2978   27
   5 Grażyna Smereka                Racibórz             107.48   2902   27
   6 Magdalena Maternicka           Gdynia                84.78   2289   27
   7 Jakub Dworczyk                 Będzin                67.07   1811   27
   8 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             120.08   3122   26
   9 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
  10 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       124.40   3110   25
  11 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             123.08   3077   25
  12 Marzena Zawierska              Warszawa             111.32   2783   25
  13 Sylwia Buks                    Warszawa             101.16   2529   25
  14 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      73.48   1837   25
  15 Michał Gawroński               Katowice             150.46   3611   24
  16 Michał Garnowski               Pasłęk               133.96   3215   24
  17 Mariusz Grodek                 Kraków               133.12   3195   24
  18 Krzysztof Jaworski             Warszawa             129.38   3105   24
  19 Lech Boszko                    Gdańsk               129.12   3099   24
  20 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        126.17   3028   24
  21 Mariusz Kubicki                Inowrocław           120.58   2894   24
  22 Wojciech Gonet                 Wrocław              120.46   2891   24
  23 Zbigniew Skrzypczyk            Kłonice              117.21   2813   24
  24 Aleksandra Brzeska             Piastów              117.00   2808   24
  25 Adam Skowroński                Jarocin              115.04   2761   24
  26 Leszek Dobrowolski             Wrocław              114.62   2751   24
  27 Iwona Duźniak                  Dębica               113.17   2716   24
  28 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               112.79   2707   24
  29 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             111.04   2665   24
  30 Lidia Szpakowska               Jaworzno             107.83   2588   24
  31 Przemysław Pawlic              Wrocław              103.67   2488   24
  32 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki  102.58   2462   24
  33 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               102.50   2460   24
  34 Alicja Bielecka-Żabierek       Poznań               102.25   2454   24
  35 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  101.92   2446   24
  36 Jarosław Karp                  Jędrzejów            100.54   2413   24
  37 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          99.79   2395   24
  38 Remigiusz Belesa               Zabrze                97.29   2335   24
  39 Natalia Mówka                  Warszawa              91.62   2199   24
  40 Alina Kąpa                     Kołobrzeg             72.04   1729   24
  41 Bogdan Pokojski                Brwinów              112.61   2590   23
  42 Paweł Kustroń                  Kraków               109.78   2525   23
  43 Maria Uryga                    Kraków               102.52   2358   23
  44 Krystyna Drynkowska            Świnoujście           98.17   2258   23
  45 Marek Wodnicki                 Łódź                  97.04   2232   23
  46 Małgorzata Wesołowska          Kołobrzeg             96.52   2220   23
  47 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wielkopolski   88.65   2039   23
  48 Barbara Boszko                 Gdańsk                87.91   2022   23
  49 Miłka Janaszewska              Kołobrzeg             86.17   1982   23
  50 Paulina Ostrowska              Białystok             83.74   1926   23
  51 Jacek Remizowicz               Gdańsk                69.22   1592   23
  52 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             63.30   1456   23
  53 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          89.59   1971   22
  54 Elżbieta Salamon               Wrocław               74.76   1570   21
  55 Iza Kraj                       Warszawa             112.45   2249   20
  56 Andrzej Stańczyk               Tarnów               127.11   2415   19
  57 Laura Pisula                   Wrocław              112.00   2016   18
  58 Michał Tarnogórski             Legnica               74.00   1332   18
  59 Barbara Obremska               Wrocław              127.24   2163   17
  60 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 101.76   1730   17
  61 Krzysztof Tomczak              Kutno                 86.94   1478   17
  62 Jędrzej Pogorzelski            Słupsk                76.06   1293   17
  63 Tomasz Pogorzelski             Słupsk                56.41    959   17
  64 Adam Wencel                    Bydgoszcz             98.81   1581   16
  65 Łukasz Łyskawy                 Ciechanowiec          71.50   1144   16
  66 Julia Sylwestrzuk              Gródek                60.94    975   16
  67 Andrzej Grabiński              Suchedniów           129.93   1949   15
  68 Sławomir Kumor                 Tychy                 78.07   1171   15
  69 Hanna Siemionow                Białystok            116.43   1630   14
  70 Michał Sak                     Lublin               110.57   1548   14
  71 Mariusz Rostkowski             Sochaczew            105.43   1476   14
  72 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie      100.00   1400   14
  73 Eliza Tyszka                   Warszawa              72.57   1016   14
  74 Adam Klimont                   Wałcz                132.46   1722   13
  75 Jacek Gasik                    Warszawa             124.08   1613   13
  76 Anna Chybowska                 Sochaczew            119.92   1559   13
  77 Celina Korniej                 Poznań               110.23   1433   13
  78 Wiesław Szczygielski           Racibórz             102.31   1330   13
  79 Joanna Śledź                   Świnoujście           91.15   1185   13
  80 Magdalena Ziółko               Legionowo             80.23   1043   13
  81 Adam Szukalski                 Leicester            153.42   1841   12
  82 Tomasz Ciejka                  Kraków               148.25   1779   12
  83 Piotr Rosół                    Warszawa             139.92   1679   12
  84 Andrzej Kraska                 Wrocław              134.08   1609   12
  85 Marcin Bertrand                Poznań               131.83   1582   12
  86 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       131.58   1579   12
  87 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           128.92   1547   12
  88 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             126.25   1515   12
  89 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             125.92   1511   12
  90 Anna Krynicka                  Warszawa             122.58   1471   12
  91 Agnieszka Krupka               Krosno               122.50   1470   12
  92 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    122.42   1469   12
  93 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  119.25   1431   12
  94 Anna Kowalik                   Szczecin             117.92   1415   12
  95 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            116.25   1395   12
  96 Agnieszka Tepli-Skoczylas      Piaseczno            115.75   1389   12
  97 Paweł Morga                    Warszawa             115.67   1388   12
  98 Lidia Gałek                    Wałbrzych            115.50   1386   12
  99 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec         114.17   1370   12
 100 Michał Burak                   Wrocław              113.67   1364   12
 101 Michał Butkiewicz              Poznań               113.42   1361   12
 102 Kayetan Cygański- Bolski       Warszawa             113.33   1360   12
 103 Łukasz Tazbir                  Warszawa             113.00   1356   12
 104 Barbara Turbo                  Szczecin             109.92   1319   12
 105 Michał Kulpiński               Grójec               109.17   1310   12
 106 Patryk Bezkosty                Tarnów               106.42   1277   12
 107 Janina Dąbrowska               Rybnik               105.42   1265   12
 108 Dorota Patera                  Legnica              103.92   1247   12
 109 Joanna Regdos                  Kraków               101.67   1220   12
 110 Paweł Zbrowski                 Gdynia               101.33   1216   12
 111 Justyna Mądrzak                Stargard             100.92   1211   12
 112 Halina Cecot                   Kołobrzeg            100.75   1209   12
 113 Wiesław Pastuła                Mielec                99.83   1198   12
 114 Katarzyna Zając                Legnica               99.58   1195   12
 115 Artur Sikorski                 Gdańsk                98.33   1180   12
 116 Jan M. Kowalik                 Zabrze                98.08   1177   12
 117 Mariusz Michalski              Inowrocław            97.83   1174   12
 118 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski   97.83   1174   12
 119 Barbara Kurkowska              Gdańsk                97.58   1171   12
 120 Marek Cecot                    Kołobrzeg             97.17   1166   12
 121 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.75   1149   12
 122 Mariusz Michalski              Inowrocław            95.75   1149   12
 123 Amelia Makowska                Sandomierz            95.25   1143   12
 124 Kinga Stecuła                  Bytom                 93.50   1122   12
 125 Małgorzata Sameryt             Warszawa              92.83   1114   12
 126 Piotr Haraf                    Jaworzno              91.33   1096   12
 127 Michał Nowak                   Nakło nad Notecią     88.75   1065   12
 128 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska        87.58   1051   12
 129 Kamil Kaczmarek                Zabrze                87.42   1049   12
 130 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             86.50   1038   12
 131 Piotr Zwoliński                Skierdy               86.42   1037   12
 132 Maria Zmyj                     Sandomierz            85.58   1027   12
 133 Jolanta Bednarska              Łódź                  79.17    950   12
 134 Grażyna Wleklińska             Gdańsk                78.00    936   12
 135 Jadwiga Marzec                 Nowy Dwór Mazowiecki  77.08    925   12
 136 Robert Siata                   Jaworzno              67.08    805   12
 137 Artur Żarnotal                 Łańcut                66.58    799   12
 138 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 139 Bożena Mileńko                 Warszawa             102.82   1131   11
 140 Tomasz Szczodry                Łomża                102.36   1126   11
 141 Anna Piasek                    Radom                 97.73   1075   11
 142 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg             97.64   1074   11
 143 Marek Popczyk                  Tychy                 96.18   1058   11
 144 Adam Kanciała                  Police                95.64   1052   11
 145 Jacek Sapała                   Kościan               93.64   1030   11
 146 Beata Błaszczyk                Poznań                91.27   1004   11
 147 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   89.09    980   11
 148 Krzysztof Jurkowski            Gdynia                88.91    978   11
 149 Andrzej Kozikowski             Łódź                  88.91    978   11
 150 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.00    968   11
 151 Marek Minor                    Wałbrzych             87.55    963   11
 152 Krystian Matykiewicz           Zabrze                87.27    960   11
 153 Liliana Dąbrowska              Warszawa              85.91    945   11
 154 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 155 Jan Salamon                    Wrocław               84.18    926   11
 156 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             82.55    908   11
 157 Adam Motyl                     Jaskółki              81.73    899   11
 158 Rafał Maciejewski              Łódź                  81.45    896   11
 159 Agnieszka Roszczak             Kraków                81.09    892   11
 160 Maria Kistowska                Poznań                79.64    876   11
 161 Adrianna Gałka                 Wrocław               79.09    870   11
 162 Izabela Zubiel                 Łódź                  79.09    870   11
 163 Monika Mocarska                Warszawa              78.91    868   11
 164 Jakub Kalbarczyk               Police                76.09    837   11
 165 Alina Lewandowska              Gdańsk                75.64    832   11
 166 Bożena Chowaniak               Jaworzno              75.36    829   11
 167 Łukasz Żmijejko                Koszalin              75.00    825   11
 168 Tomasz Rekus                   Gliwice               74.00    814   11
 169 Adam Maciągowski               Police                73.00    803   11
 170 Angelika Sztajnke              Warszawa              72.91    802   11
 171 Robert Wojtysiak               Warszawa              72.73    800   11
 172 Igor Kociełkiewicz             Łódź                  70.27    773   11
 173 Wiktoria Koler                 Będzin                68.18    750   11
 174 Kewin Szyller                  Ciechanowiec          67.91    747   11
 175 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 176 Maciej Kurcewicz               Białystok             66.73    734   11
 177 Krystian Witański              Tychy                 66.18    728   11
 178 Piotr Ozimek                   Sochaczew             64.73    712   11
 179 Adam Fałek                     Mikołów               64.64    711   11
 180 Sławomir Kamecki               Konstancin            63.64    700   11
 181 Kamil Omidi                    Zbrosławice           63.64    700   11
 182 Włodzimierz Ferdek             Tychy                 59.73    657   11
 183 Agnieszka Mocarska             Warszawa              59.36    653   11
 184 Tomasz Wiśniewski              Inowrocław            56.73    624   11
 185 Krzysztof Michalski            Łódź                  56.45    621   11
 186 Jakub Dołęga                   Police                56.36    620   11
 187 Kacper Wieczorek               Wrocław               55.36    609   11
 188 Piotr Gajewski                 Warszawa              94.40    944   10
 189 Bernard Swoczyna               Warszawa              80.30    803   10
 190 Piotr Sławiński                Wrocław              109.89    989    9
 191 Rafał Świątek                  Wrocław               93.56    842    9
 192 Adrianna Piskorska             Sandomierz            70.78    637    9
 193 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.44    589    9
 194 Mateusz Erfort                 Karpacz               61.33    552    9
 195 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 121.50    972    8
 196 Michał Kolaj                   Ostróda              113.38    907    8
 197 Maciej  Ciuba                  Warszawa              96.50    772    8
 198 Anna Seweryn                   Słupsk                91.88    735    8
 199 Paweł Miczko                   Sandomierz            89.00    712    8
 200 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście           87.38    699    8
 201 Marta Popławska                Warszawa              87.12    697    8
 202 Agnieszka Madej                Warszawa              84.50    676    8
 203 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            72.12    577    8
 204 Marcin Mikołajczyk             Września              70.50    564    8
 205 Dorota Zielińska               Piaseczno            140.57    984    7
 206 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      127.43    892    7
 207 Weronika Szałas                Katowice             112.86    790    7
 208 Andrzej Ciołek                 Bielsk Podlaski      110.43    773    7
 209 Andrzej Burczyk                Gdynia               110.14    771    7
 210 Tomasz M. Lempart              Bytom                109.57    767    7
 211 Andrzej Słapiński              Warszawa             107.00    749    7
 212 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo              103.14    722    7
 213 Grzegorz Sęk                   Wrocław              102.86    720    7
 214 Dawid Rykaczewski              Jaworzno             100.71    705    7
 215 Alina Borowska                 Ruda Śląska           98.29    688    7
 216 Arkadiusz Florczak             Szczecin              89.14    624    7
 217 Sławomir Nowak                 Jaworzno              85.14    596    7
 218 Arkadiusz Kleniewski           Dzierżążnia           82.57    578    7
 219 Barbara  Sadurska              Warszawa              78.00    546    7
 220 Jan Lisiewski                  Piasutno              75.43    528    7
 221 Andrzej Czabański              Kołobrzeg             69.86    489    7
 222 Małgorzata Wawro               Katowice              69.57    487    7
 223 Anna Mach                      Zabrze                67.29    471    7
 224 Ewelina Sołtysiak              Zabrze                66.43    465    7
 225 Janusz Szewerniak              Tarnobrzeg            64.86    454    7
 226 Michał Kosmecki                Legnica               62.14    435    7
 227 Wojciech Mijas                 Legnicka              61.86    433    7
 228 Maria Kubacka-                 Warszawa              61.57    431    7
 229 Fabian Feldfeber               Poznań               108.00    648    6
 230 Radosław Dziurawiec            Grodzisk Mazowiecki  100.33    602    6
 231 Andrzej Choiński               Gródek                84.67    508    6
 232 Magdalena Głowacka             Police                75.00    450    6
 233 Maria Para                     Elbląg                66.50    399    6
 234 Mieczysława Głowacz            Jaworzno              63.00    378    6
 235 Jan Bielaszka                  Nowe Miasto Lubawsk   58.33    350    6
 236 Olga Jamrozik                  Jaworzno              53.33    320    6
 237 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin             128.80    644    5
 238 Karol Puto                     Będzin                76.00    380    5
 239 Natalia Lenartowicz            Otwock                69.40    347    5
 240 Piotr Skutela                  Warszawa              67.60    338    5
 241 Julita Dawidczyk               Warszawa              66.80    334    5
 242 Grzegorz J. Sokołowski         Opole                 62.00    310    5
 243 Małgorzata Pikusa              Tarnów                55.40    277    5
 244 Mateusz Furman                 Racibórz              82.00    328    4
 245 Sebastian Richter              Zabrze                74.75    299    4
 246 Małgorzata Szczygielska        Racibórz              66.50    266    4
 247 Jerzy Ciesielski               Łódź                  77.33    232    3
 248 Marek Krzysztof Łatkowski      Sandomierz            76.00    228    3
 249 Piotr Smela                    Łódź                  74.00    222    3
 250 Danuta Olszewska               Poznań                68.33    205    3
 251 Agnieszka Jońca                Sandomierz            61.67    185    3
 252 Zuzanna Rutkowska              Choszczno             56.33    169    3
 253 Elżbieta Witkowska             Warszawa             119.00    238    2
 254 Bartosz Ozon                   Choszczno             80.50    161    2
 255 Teresa Swoczyna                Warszawa              78.50    157    2
 256 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski       77.50    155    2
 257 Wiesława Jasiak                Warszawa              76.50    153    2
 258 Joanna Kolska                  Pruszków              75.50    151    2
 259 Tomasz Chybowski               Kamień Pomorski       73.00    146    2
 260 Elżbieta Jacheć                Wrocław               71.00    142    2
 261 Anna Szymczyk                  Ząbki                 64.50    129    2
 262 Aleksandra Szałek              Łódź                  63.50    127    2
 263 Violeta Kurkowska              Gdańsk                61.50    123    2
 264 Sylwia Dziewic                 Kraków                57.00    114    2
 265 Zdzisław Czypionka             Wrocław               86.00     86    1
 266 Julia Chybowska                Kamień Pomorski       83.00     83    1
 267 Hanna Dąbrowska                Zgierz                82.00     82    1
 268 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             74.00     74    1
 269 Marzena Rogowska               Gliwice               50.00     50    1
 270 Zbigniew Smereka               Racibórz              50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie