Rumia12
sierpnia
Rumia 12-13 sierpnia XVI Mistrzostwa WybrzeżaMistrzostwa Regionów 2017
Rumia14
sierpnia
Rumia 14 sierpnia XIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli
Poznań19
sierpnia
Poznań 19-20 sierpnia VI Mistrzostwa PoznaniaGrand Prix 2017
Małgorzata Deszczyńska ponownie Mistrzem Polski Nauczycieli w Scrabble14 sierpnia 2017 — XIII Mistrzostwa Polski NauczycieliInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

XIII Mistrzostwa Polski NauczycieliRumia, 14 sierpnia 2017

Konkurs Relacja z turnieju


Małgorzata Deszczyńska ponownie Mistrzem Polski Nauczycieli w ScrabbleXIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Rumi rozegrało 11 zawodników. Osiem zaciętych pojedynków, z maksymalnie wykorzystywanym czasem, częstym sprawdzaniem słów, pewną nerwowością towarzyszącą dyskusjom nad kolejnymi rozstawieniami i prognozami co do zwycięstwa wyłoniło mistrza. Właściwie mistrzynię nauczycielskiego stanu. Przez kolejny rok tytuł należeć będzie do Małgorzaty Deszczyńskiej z Warszawy. Drugie miejsce zajęła Jolanta Chłopińska z Wałcza. Trzecim najlepiej grającym w scrabble nauczycielem w Polsce jest Michał Rogalewicz z Poznania. Cała trójka została nagrodzona pucharami i nagrodami pieniężnymi.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody rzeczowe – dobrej jakości pendrive.

Dzięki organizatorce Lucynie Śniadach i sponsorom turnieju — Miejskiemu Domowi KulturyUrzędowi Miasta w Rumi – turniej przebiegał w doskonałych warunkach.

Za kilka dni nauczyciele zaczną kolejny rok szkolny. Trudny, bo z nową reformą systemu. Ale miejmy nadzieję, że w wolnym czasie będą szlifować formę na kolejne spotkanie belfrów za rok.
relacja: Jolanta Chłopińska
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Scrabble
XI Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Scrabble
X Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Scrabble


Rodzaj turniejuZamknięty. Uczestnikami mogą być nauczyciele czynni lub emerytowani wszystkich typów szkół i placówek oświatowych, nauczyciele delegowani do pracy w kuratoriach, OKE, CKE, MEN, wykładowcy wyższych uczelni, nauczyciele przeniesieni w stan nieczynności
Sposób rozgrywanialiczba rund: 8
system: połówkowy (rundy 1-7), duńczyk (runda 8)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekMiejski Dom Kultury (Pod Lipami)
Rumia, ul. Mickiewicza 19
Obrońca tytułuMałgorzata Deszczyńska
SędziaSławomir Zabawa
HarmonogramPoniedziałek, 14 sierpnia (8 rund)
8:45 — rozpoczęcie turnieju
12:45-13:15 — przerwa obiadowa
17:15 — zakończenie rozgrywek, rozdanie nagród
Wpisowe20 zł od każdego nauczyciela
Wyżywieniepoczęstunek: kawa, herbata, kanapki, ciasta domowe (zimne napoje i woda — każdy we własnym zakresie)
obiad — catering do wyboru:
1. Gulasz z kaszą, gotowane warzywa, zupa — krem warzywny — 15 zł
2. Ratatouille z ryżem, zupa — krem warzywny – 15zł
NoclegiMOSiR w Rumi — rezerwacja na hasło scrabble
Dom Harcerza w Rumi https://www.zhprumia.org/kontakt/ (40 zł za osobę)
Pokoje gościnne http://www.pokojegoscinne-oliwialaura.pl/25-Cennik
Willa Virgo
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Redzie — ul. Łąkowa 59, 84-240 Reda — tel. 58 678 58 02, fax 58 678 31 64- e-mail: moksir@moksir.reda.pl
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdyni — 15 minut jazdy autobusem (linia R) od miejsca gry
Inne hotele
Nagrodynagrody pieniężne i puchary od I do III miejsca odpowiednio: 300zł, 200zł, 100zł; nagroda rzeczowa dla każdego grającego (gadżet elektroniczny)
OrganizatorzyMiejski Dom Kultury w Rumi tel. 058 67 10 737
Lucyna Śniadach tel. 692 821 335 calka44@wp.pl
SponsorzyDyrektor MDK
Urząd Miasta Rumia


Wyniki turnieju XIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Małgorzata      Deszczyńska          Warszawa               134.01      6.0     3423     1185      619
  2 Jolanta         Chłopińska           Wałcz                  129.51      6.0     3156     1197      214
  3 Michał          Rogalewicz           Poznań                 133.19      5.5     2955     1136      -59
  4 Rafał           Stachowski           Police                 116.50      4.5     2942      930      179
  5 Sławomir        Wolski               Wrocław                116.18      3.5     3038      811      474
  6 Agnieszka       Matus                Milanówek              122.67      3.5     2988      833      394
  7 Lucyna          Śniadach             Rumia                  118.61      3.5     2757      820      105
  8 Szymon          Płachta              Warszawa               140.79      3.5     2740      791      258
  9 Anna            Arana                Kołobrzeg              114.02      3.0     2883      753      385
 10 Karolina        Urbańska             Poznań                 111.78      2.5     2847      696      -30
 11 Małgorzata      Jóźwiak              Iława                  117.72      2.5     2642      744     -139
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju XIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli



	Szymon Płachta 140.79 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Lucyna         Śniadach              118.61 +  354: 286  169
    2     2 Jolanta        Chłopińska            129.51 -  328: 386   80
    3     5 Rafał          Stachowski            116.50 -  387: 420   67
    4     5 Sławomir       Wolski                116.18 -  289: 376   66
    5     6 PAUZA
    6     5 Agnieszka      Matus                 122.67 -  303: 400   73
    7     5 Małgorzata     Jóźwiak               117.72 +  387: 263  168
    8     5 Małgorzata     Jóźwiak               117.72 +  392: 351  168
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     791  /  7 113.00




	Małgorzata Deszczyńska 134.01 Warszawa          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Małgorzata     Jóźwiak               117.72 -  373: 415   68
    2     4 Rafał          Stachowski            116.50 +  440: 334  167
    3     3 Karolina       Urbańska              111.78 +  471: 302  162
    4     2 Lucyna         Śniadach              118.61 +  459: 325  169
    5     2 Jolanta        Chłopińska            129.51 +  433: 337  180
    6     1 Michał         Rogalewicz            133.19 +  420: 331  183
    7     1 Agnieszka      Matus                 122.67 -  363: 475   73
    8     1 Michał         Rogalewicz            133.19 +  464: 285  183
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1185  /  8 148.12




	Michał Rogalewicz 133.19 Poznań

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Rafał          Stachowski            116.50 +  437: 361  167
    2     1 Agnieszka      Matus                 122.67 +  361: 349  173
    3     1 Małgorzata     Jóźwiak               117.72 +  422: 350  168
    4     1 Jolanta        Chłopińska            129.51 +  376: 361  180
    5     1 Anna           Arana                 114.02 =  353: 353  114
    6     1 Małgorzata     Deszczyńska           134.01 -  331: 420   84
    7     2 Sławomir       Wolski                116.18 +  390: 356  166
    8     1 Małgorzata     Deszczyńska           134.01 -  285: 464   84
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1136  /  8 142.00




	Jolanta Chłopińska 129.51 Wałcz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Sławomir       Wolski                116.18 +  425: 365  166
    2     2 Szymon         Płachta               140.79 +  386: 328  191
    3     2 Anna           Arana                 114.02 +  396: 337  164
    4     1 Michał         Rogalewicz            133.19 -  361: 376   83
    5     2 Małgorzata     Deszczyńska           134.01 -  337: 433   84
    6     3 Lucyna         Śniadach              118.61 +  410: 399  169
    7     3 Rafał          Stachowski            116.50 +  434: 312  167
    8     2 Agnieszka      Matus                 122.67 +  407: 392  173
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1197  /  8 149.62




	Agnieszka Matus 122.67 Milanówek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Anna           Arana                 114.02 +  375: 358  164
    2     1 Michał         Rogalewicz            133.19 -  349: 361   83
    3     4 Lucyna         Śniadach              118.61 -  336: 374   69
    4     6 PAUZA
    5     5 Karolina       Urbańska              111.78 -  361: 428   62
    6     5 Szymon         Płachta               140.79 +  400: 303  191
    7     1 Małgorzata     Deszczyńska           134.01 +  475: 363  184
    8     2 Jolanta        Chłopińska            129.51 -  392: 407   80
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     833  /  7 119.00




	Lucyna Śniadach 118.61 Rumia                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Szymon         Płachta               140.79 -  286: 354   91
    2     6 PAUZA
    3     4 Agnieszka      Matus                 122.67 +  374: 336  173
    4     2 Małgorzata     Deszczyńska           134.01 -  325: 459   84
    5     4 Małgorzata     Jóźwiak               117.72 +  393: 315  168
    6     3 Jolanta        Chłopińska            129.51 -  399: 410   80
    7     4 Karolina       Urbańska              111.78 -  285: 391   62
    8     4 Karolina       Urbańska              111.78 +  395: 387  162
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     820  /  7 117.14




	Małgorzata Jóźwiak 117.72 Iława                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Małgorzata     Deszczyńska           134.01 +  415: 373  184
    2     3 Karolina       Urbańska              111.78 +  403: 380  162
    3     1 Michał         Rogalewicz            133.19 -  350: 422   83
    4     3 Anna           Arana                 114.02 -  245: 434   64
    5     4 Lucyna         Śniadach              118.61 -  315: 393   69
    6     6 PAUZA
    7     5 Szymon         Płachta               140.79 -  263: 387   91
    8     5 Szymon         Płachta               140.79 -  351: 392   91
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     744  /  7 106.29




	Rafał Stachowski 116.50 Police

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Michał         Rogalewicz            133.19 -  361: 437   83
    2     4 Małgorzata     Deszczyńska           134.01 -  334: 440   84
    3     5 Szymon         Płachta               140.79 +  420: 387  191
    4     4 Karolina       Urbańska              111.78 +  450: 383  162
    5     3 Sławomir       Wolski                116.18 +  414: 351  166
    6     2 Anna           Arana                 114.02 +  351: 331  164
    7     3 Jolanta        Chłopińska            129.51 -  312: 434   80
    8     6 PAUZA
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     930  /  7 132.86




	Sławomir Wolski 116.18 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Jolanta        Chłopińska            129.51 -  365: 425   80
    2     5 Anna           Arana                 114.02 -  315: 470   64
    3     6 PAUZA
    4     5 Szymon         Płachta               140.79 +  376: 289  191
    5     3 Rafał          Stachowski            116.50 -  351: 414   67
    6     4 Karolina       Urbańska              111.78 +  512: 276  162
    7     2 Michał         Rogalewicz            133.19 -  356: 390   83
    8     3 Anna           Arana                 114.02 +  463: 300  164
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     811  /  7 115.86




	Anna Arana 114.02 Kołobrzeg

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Agnieszka      Matus                 122.67 -  358: 375   73
    2     5 Sławomir       Wolski                116.18 +  470: 315  166
    3     2 Jolanta        Chłopińska            129.51 -  337: 396   80
    4     3 Małgorzata     Jóźwiak               117.72 +  434: 245  168
    5     1 Michał         Rogalewicz            133.19 =  353: 353  133
    6     2 Rafał          Stachowski            116.50 -  331: 351   67
    7     6 PAUZA
    8     3 Sławomir       Wolski                116.18 -  300: 463   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     753  /  7 107.57




	Karolina Urbańska 111.78 Poznań

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 PAUZA
    2     3 Małgorzata     Jóźwiak               117.72 -  380: 403   68
    3     3 Małgorzata     Deszczyńska           134.01 -  302: 471   84
    4     4 Rafał          Stachowski            116.50 -  383: 450   67
    5     5 Agnieszka      Matus                 122.67 +  428: 361  173
    6     4 Sławomir       Wolski                116.18 -  276: 512   66
    7     4 Lucyna         Śniadach              118.61 +  391: 285  169
    8     4 Lucyna         Śniadach              118.61 -  387: 395   69
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     696  /  7  99.43


Wyniki poszczególnych rund turnieju XIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Szymon         Płachta              - Lucyna         Śniadach              354: 286
   2 Małgorzata     Jóźwiak              - Małgorzata     Deszczyńska           415: 373
   3 Michał         Rogalewicz           - Rafał          Stachowski            437: 361
   4 Sławomir       Wolski               - Jolanta        Chłopińska            365: 425
   5 Agnieszka      Matus                - Anna           Arana                 375: 358
   6 Karolina       Urbańska             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Agnieszka      Matus                - Michał         Rogalewicz            349: 361
   2 Jolanta        Chłopińska           - Szymon         Płachta               386: 328
   3 Małgorzata     Jóźwiak              - Karolina       Urbańska              403: 380
   4 Małgorzata     Deszczyńska          - Rafał          Stachowski            440: 334
   5 Anna           Arana                - Sławomir       Wolski                470: 315
   6 Lucyna         Śniadach             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Rogalewicz           - Małgorzata     Jóźwiak               422: 350
   2 Jolanta        Chłopińska           - Anna           Arana                 396: 337
   3 Karolina       Urbańska             - Małgorzata     Deszczyńska           302: 471
   4 Lucyna         Śniadach             - Agnieszka      Matus                 374: 336
   5 Rafał          Stachowski           - Szymon         Płachta               420: 387
   6 Sławomir       Wolski               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Jolanta        Chłopińska           - Michał         Rogalewicz            361: 376
   2 Małgorzata     Deszczyńska          - Lucyna         Śniadach              459: 325
   3 Anna           Arana                - Małgorzata     Jóźwiak               434: 245
   4 Rafał          Stachowski           - Karolina       Urbańska              450: 383
   5 Szymon         Płachta              - Sławomir       Wolski                289: 376
   6 Agnieszka      Matus                - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Rogalewicz           - Anna           Arana                 353: 353
   2 Małgorzata     Deszczyńska          - Jolanta        Chłopińska            433: 337
   3 Rafał          Stachowski           - Sławomir       Wolski                414: 351
   4 Małgorzata     Jóźwiak              - Lucyna         Śniadach              315: 393
   5 Karolina       Urbańska             - Agnieszka      Matus                 428: 361
   6 Szymon         Płachta              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Rogalewicz           - Małgorzata     Deszczyńska           331: 420
   2 Anna           Arana                - Rafał          Stachowski            331: 351
   3 Lucyna         Śniadach             - Jolanta        Chłopińska            399: 410
   4 Sławomir       Wolski               - Karolina       Urbańska              512: 276
   5 Agnieszka      Matus                - Szymon         Płachta               400: 303
   6 Małgorzata     Jóźwiak              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Małgorzata     Deszczyńska          - Agnieszka      Matus                 363: 475
   2 Sławomir       Wolski               - Michał         Rogalewicz            356: 390
   3 Jolanta        Chłopińska           - Rafał          Stachowski            434: 312
   4 Karolina       Urbańska             - Lucyna         Śniadach              391: 285
   5 Szymon         Płachta              - Małgorzata     Jóźwiak               387: 263
   6 Anna           Arana                - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Małgorzata     Deszczyńska          - Michał         Rogalewicz            464: 285
   2 Agnieszka      Matus                - Jolanta        Chłopińska            392: 407
   3 Anna           Arana                - Sławomir       Wolski                300: 463
   4 Lucyna         Śniadach             - Karolina       Urbańska              395: 387
   5 Małgorzata     Jóźwiak              - Szymon         Płachta               351: 392
   6 Rafał          Stachowski           - BYE            BYE                   300:   0
Lista rankingowa na dzień 15-08-2017

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Michał Alabrudziński           Włocławek            162.77  30763  189
   2 Bartosz Morawski               Gliwice              160.69  30531  190
   3 Mariusz Skrobosz               Warszawa             160.03  32006  200
   4 Dariusz Kosz                   Nysa                 158.21  31484  199
   5 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     155.51  25970  167
   6 Dawid Pikul                    Poznań               155.40  29370  189
   7 Krzysztof Mówka                Warszawa             154.81  23066  149
   8 Kamil Górka                    Kraków               154.12  30515  198
   9 Krzysztof Obremski             Legnica              154.01  30340  197
  10 Dominik Urbacki                Pruszków             153.24  29729  194
  11 Daniel Mundyk                  Jelenia Góra         153.15   5207   34
  12 Rafał Lenartowski              Gdynia               152.82  25062  164
  13 Jakub Szymczak                 Łódź                 152.56  30055  197
  14 Piotr Pietuchowski             Białystok            151.86  26728  176
  15 Mariusz Wrześniewski           Kraków               150.68  29081  193
  16 Mirosław Uglik                 Warszawa             150.48  29645  197
  17 Kazimierz Merklejn             Szczecin             149.90  29830  199
  18 Michał Makowski                Warszawa             149.71  14971  100
  19 Kamil Kister                   Puławy               149.68  28588  191
  20 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             149.43  29438  197
  21 Tomasz Ciejka                  Kraków               148.98  12663   85
  22 Justyna Górka                  Kraków               148.95  27407  184
  23 Kacper Zegadło                 Warszawa             148.90  29632  199
  24 Tomasz Zwoliński               Skierdy              148.29  28769  194
  25 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             147.69  28799  195
  26 Stanisław Rydzik               Warszawa             147.16  29432  200
  27 Grzegorz Kurowski              Warszawa             146.13  28495  195
  28 Łukasz Bobowski                Suchedniów           145.77  28716  197
  29 Jakub Zaryński                 Świnoujście          145.72  28707  197
  30 Paweł Jackowski                Warszawa             145.40  27772  191
  31 Maciej Rzychoń                 Katowice             145.27   9007   62
  32 Mateusz Borsuk                 Reda                 144.92   9130   63
  33 Grzegorz Łukasik               Konojady             144.69  28648  198
  34 Maciej Grąbczewski             Szczecin             144.49  19217  133
  35 Juliusz Czupryniak             Warszawa             144.43  27442  190
  36 Przemysław Rybicki             Otwock               144.30  10967   76
  37 Rafał Dąbrowski                Ostróda              143.37  17061  119
  38 Maciej Czupryniak              Milanówek            143.20  26779  187
  39 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          143.01  27887  195
  40 Jan Mrozowski                  Kraków               142.65  27959  196
  41 Bogusław Szyszka               Oława                142.38  27053  190
  42 Aleksander Puchalski           Włocławek            141.96  13628   96
  43 Wojciech Zemło                 Łódź                 141.84  18439  130
  44 Andrzej Oleksiak               Ostróda              141.53  10332   73
  45 Artur Irzyk                    Strzyżów             141.24  26976  191
  46 Jakub Błażejewski              Poznań               141.01  19178  136
  47 Janusz Krupiński               Bytom                140.19  23131  165
  48 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           140.02  16943  121
  49 Jacek Mańko                    Poznań               140.00   7560   54
  50 Szymon Płachta                 Warszawa             139.85  27131  194
  51 Marek Reda                     Dębówka              139.82  17198  123
  52 Rafał Wesołowski               Warszawa             139.76  27393  196
  53 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             139.66  24300  174
  54 Sławomir Piotrowski            Deszczno             139.63  10472   75
  55 Dariusz Ulatowski              Tuchola              139.41  24118  173
  56 Michał Gawroński               Katowice             139.31   4876   35
  57 Michał Waszkiewicz             Białystok            138.62  23149  167
  58 Radosław Jachna                Łódź                 138.39  27401  198
  59 Tomasz Lempart                 Wadowice             138.13  25416  184
  60 Marek Dudkiewicz               Milanówek            137.68  26297  191
  61 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            137.08   5072   37
  62 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            137.05  23024  168
  63 Rafał Matczak                  Milanówek            136.96  22599  165
  64 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  136.95  26157  191
  65 Joanna Juszczak                Warszawa             136.80  26129  191
  66 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  136.15  11845   87
  67 Jakub Nalepa                   Gliwice              136.12   6670   49
  68 Robert Kamiński                Warszawa             135.93  11418   84
  69 Barbara Obremska               Wrocław              135.39  20444  151
  70 Dariusz Kuć                    Stargard             135.38  15704  116
  71 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  135.33   4872   36
  72 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             135.29  14341  106
  73 Artur Koszel                   Warszawa             135.03   8642   64
  74 Michał Kolaj                   Ostróda              135.00   6345   47
  75 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             134.80  21164  157
  76 Małgorzata Sulejewska          Kraków               134.71  24383  181
  77 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       134.58  22341  166
  78 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             134.57  26914  200
  79 Piotr Domański                 Lublin               134.34  11553   86
  80 Szymon Dąbrowski               Warszawa             134.07  26009  194
  81 Michał Szymkowski              Wrocław              134.00   8710   65
  82 Konrad Sowula                  Kraków               133.86  13921  104
  83 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             133.82  25694  192
  84 Michał Rogalewicz              Poznań               133.70  26072  195
  85 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            133.49  26697  200
  86 Irena Sołdan                   Sopot                133.35  26537  199
  87 Łukasz Sornek                  Mikołów              133.19  25705  193
  88 Piotr Broda                    Sandomierz           133.10  25688  193
  89 Mateusz Królikowski            Wrocław              132.84  10096   76
  90 Tomasz Suchanek                Wrocław              132.75   7036   53
  91 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       132.54  21472  162
  92 Alicja Grąbczewska             Szczecin             132.45  16027  121
  93 Arkadiusz Biegun               Kraków               132.37   8339   63
  94 Leszek Kacprzyk                Katowice             132.19  15070  114
  95 Andrzej Rechowicz              Katowice             131.99  25474  193
  96 Agnieszka Goniowska            Wrocław              131.66   7768   59
  97 Krzysztof Gibas                Kraków               131.44  25762  196
  98 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             131.27  15884  121
  99 Andrzej Kroc                   Łódź                 131.12  22159  169
 100 Krzysztof Jaworski             Warszawa             130.92   4713   36
 101 Natalia Woźniak                Dziwnówek            130.91  26182  200
 102 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            130.75  24842  190
 103 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       130.24   4819   37
 104 Jolanta Chłopińska             Wałcz                129.94  24949  192
 105 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            129.63  23204  179
 106 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             129.30  25085  194
 107 Marek Rogalski                 Warszawa             128.96  21537  167
 108 Maciej Kuczyński               Gdynia               128.95  10961   85
 109 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       128.77   5022   39
 110 Jacek Jerzyński                Toruń                128.64   4631   36
 111 Grzegorz Pukniel               Łódź                 128.56  22883  178
 112 Agnieszka Walas                Kraków               128.28  23603  184
 113 Tomasz Górka                   Kraków               128.19   8076   63
 114 Katarzyna Polak                Warszawa             128.07  10758   84
 115 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  128.06  19721  154
 116 Grzegorz Święcki               Białystok            127.73   4215   33
 117 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  127.61  25394  199
 118 Jacek Baltyn                   Suchedniów           127.32   8658   68
 119 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             127.27   4200   33
 120 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.20   6487   51
 121 Paweł Maciejczuk               Białystok            127.19  13228  104
 122 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            127.19  19969  157
 123 Weronika Rudnicka              Szczecin             127.13   5975   47
 124 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         126.98  25269  199
 125 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            126.95  12314   97
 126 Daniel Janus                   Wąchock              126.65   6459   51
 127 Dominik Piasecki               Słupsk               126.64   4179   33
 128 Marta Bajorek                  Warszawa             126.57  24554  194
 129 Ewa Radzikowska                Gliwice              126.14  11605   92
 130 Łukasz Baranowski              Gdynia               126.09  24840  197
 131 Dorota Kuć                     Stargard             126.03  11595   92
 132 Andrzej Kraska                 Wrocław              125.98   7685   61
 133 Adam Jurkowski                 Gliwice              125.98  15369  122
 134 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       125.81   4655   37
 135 Ziemowit Pazda                 Wrocław              125.65   9047   72
 136 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              125.57  11678   93
 137 Dorota Rudzińska               Warszawa             125.56  22601  180
 138 Jerzy Matyasik                 Kraków               125.54  24354  194
 139 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            125.49   9035   72
 140 Grażyna Wesołowska             Łódź                 125.14   8885   71
 141 Marcin Rogala                  Warszawa             125.06  21511  172
 142 Ewa Szałas                     Katowice             125.01  21876  175
 143 Marcin Ceglarek                Kraków               124.82  19971  160
 144 Czesław Grajewski              Białystok            124.78  14724  118
 145 Dorota Stachowska              Wydartowo I          124.66  23810  191
 146 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            124.42   4479   36
 147 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              124.40  24631  198
 148 Zdzisław Szota                 Warszawa             124.25   7331   59
 149 Mariusz Grodek                 Kraków               124.25   4473   36
 150 Leszek Stecuła                 Bytom                124.22  12546  101
 151 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            124.15  20609  166
 152 Natalia Ogierman               Katowice             123.90  16603  134
 153 Dorota Zielińska               Piaseczno            123.89   5451   44
 154 Dariusz Sowula                 Kraków               123.38  15052  122
 155 Samir Chakrar                  Poznań               123.26   5300   43
 156 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      123.21  18235  148
 157 Anna Demczyszyn                Bystra               123.03   8612   70
 158 Diana Pietrzykowska            Szczecin             122.87  22608  184
 159 Agata Kuć                      Stargard             122.83  21372  174
 160 Grzegorz Kulawiak              Warszawa             122.75   5892   48
 161 Agnieszka Matus                Milanówek            122.54  23772  194
 162 Adrian Ziemniewicz             Białystok            122.36   4772   39
 163 Marcin Stachowski              Wydartowo I          122.26  23352  191
 164 Grzegorz Papciak               Jodłowa              122.16  18324  150
 165 Katarzyna Kowalska             Katowice             121.78  18510  152
 166 Tomasz A. Praga                Białystok            121.58   7295   60
 167 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    121.41   3885   32
 168 Jakub Onoszko                  Gdynia               121.30  12494  103
 169 Zbigniew Rybak                 Warszawa             121.26  23160  191
 170 Teresa Zalewska                Racibórz             121.20  18907  156
 171 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             121.10   9809   81
 172 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              121.02   5204   43
 173 Anita Bruska                   Gdynia               120.94  15360  127
 174 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             120.94  17536  145
 175 Bogdan Kozłowski               Białystok            120.51  10123   84
 176 Maciej Nawrocki                Babimost             120.47   4337   36
 177 Maciej Śliwa                   Zabrze               120.23   3727   31
 178 Bożena Guział                  Racibórz             120.22  18273  152
 179 Beata Piotrowska               Łódź                 120.12  13574  113
 180 Joanna Ostrowska               Warszawa             119.80  12819  107
 181 Ryszard Żydaczewski            Lubin                119.28   9065   76
 182 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          119.00   7497   63
 183 Rafał Stachowski               Police               118.91  12604  106
 184 Krzysztof Zawadzki             Sampława             118.79  23283  196
 185 Ewelina Gruda                  Białystok            118.68   8664   73
 186 Agnieszka Krupka               Krosno               118.62   4626   39
 187 Lucyna Śniadach                Rumia                118.56  23594  199
 188 Maria Skutela                  Warszawa             118.52  22519  190
 189 Jerzy Luter                    Bytom                118.51  22753  192
 190 Bogusław Puchalski             Włocławek            118.42   4263   36
 191 Ala Białobrzewska              Gdynia               118.32  17275  146
 192 Ryszard Korpalski              Wójtowice            118.31  22716  192
 193 Sylwia Łada                    Inowrocław           118.31  22479  190
 194 Maciej Perzyński               Piła                 118.18   5791   49
 195 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             117.87   4597   39
 196 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               117.69   4590   39
 197 Artur Wawrzynowski             Żukowo               117.61  20935  178
 198 Anna Krynicka                  Warszawa             117.53   5994   51
 199 Jarosław Olek                  Warszawa             117.53  14221  121
 200 Robert Wagner                  Wrocław              117.46  15505  132
 201 Leszek Dobrowolski             Wrocław              117.44   3758   32
 202 Adam Grzelec                   Poznań               117.42  22897  195
 203 Tomasz Sehnal                  Warszawa             116.85   8413   72
 204 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          116.73   7354   63
 205 Sławomir Wolski                Wrocław              116.70  21239  182
 206 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               116.56   4196   36
 207 Urszula Solarska               Łódź                 116.38  23276  200
 208 Tomasz Siwiński                Zawiercie            116.20   6275   54
 209 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               116.17   4763   41
 210 Małgorzata Jóźwiak             Iława                116.16   3601   31
 211 Jacek Nowak                    Szczecin             116.11   7199   62
 212 Patrycja Skibska               Warszawa             115.81   5559   48
 213 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               115.79  23043  199
 214 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 115.71  21869  189
 215 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            115.67   4164   36
 216 Adam Janicki                   Wrocław              115.55  17795  154
 217 Dariusz Zębek                  Olsztyn              115.42   4155   36
 218 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              115.39   4154   36
 219 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            115.32  17990  156
 220 Dariusz Jarosławski            Ełk                  115.32  13838  120
 221 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             115.27  10720   93
 222 Renata Andracka                Zwola                115.27  22131  192
 223 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         115.21  16936  147
 224 Paweł Pogorzelski              Warszawa             115.16  10595   92
 225 Mateusz Gołębiewski            Łódź                 114.60   5959   52
 226 Adam Sternik                   Kętrzyn              114.36   9721   85
 227 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               114.15  21917  192
 228 Mariusz Kubicki                Inowrocław           113.93   6836   60
 229 Anna Arana                     Kołobrzeg            113.77  21048  185
 230 Maciej Kuć                     Stargard             113.58   4884   43
 231 Ewa Dunikowska                 Kraków               113.23   5435   48
 232 Monika Siemaszko               Lipiany              113.23  14833  131
 233 Marta Świątkowska              Wrocław              113.00  22374  198
 234 Beata Kiżewska                 Świnoujście          112.78   7105   63
 235 Waldemar Wypchał               Kraków               112.78  21653  192
 236 Andrzej Rakoczy                Kraków               112.55   5290   47
 237 Marianna Kozłowska             Białystok            112.51   9226   82
 238 Konrad Pajączek                Milanówek            112.46  14957  133
 239 Sławomir Zabawa                Wałcz                112.33   9773   87
 240 Karolina Urbańska              Poznań               112.25  21216  189
 241 Marta Sztajnert                Wisła                112.17  13460  120
 242 Joanna Brychcy                 Katowice             111.83  22030  197
 243 Sławomir Długosz               Ostróda              111.52  18067  162
 244 Marzena Zawierska              Warszawa             111.38   4121   37
 245 Agnieszka Dawid                Kraków               111.37   8353   75
 246 Beata Kowaluk-Jagielska        Police               111.17   7782   70
 247 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            111.14  21562  194
 248 Anna Kowalik                   Szczecin             110.95   4549   41
 249 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     110.89  14638  132
 250 Maria Uryga                    Kraków               110.84   5542   50
 251 Józef Burzyński                Ełk                  110.73  14838  134
 252 Tomasz Lewiński                Wejherowo            110.61   9181   83
 253 Marcin Kurowski                Racibórz             110.60  15263  138
 254 Grzegorz Bajer                 Łódź                 110.57   4423   40
 255 Iza Kraj                       Warszawa             110.56   3980   36
 256 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              110.28   4742   43
 257 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             110.15   6609   60
 258 Szymon Stępień                 Bytom                109.90  13847  126
 259 Katarzyna Bogusławska          Piastów              109.66   7786   71
 260 Dorota Ostrowska               Białystok            109.57  18955  173
 261 Agnieszka Kozak                Gdynia               109.40  12581  115
 262 Maciej Dąbrowski               Warszawa             109.38  21767  199
 263 Jarosław Karp                  Jędrzejów            109.31   5247   48
 264 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          108.81   6855   63
 265 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           108.49  21589  199
 266 Dominik Ulejczyk               Będzin               108.24  21215  196
 267 Agnieszka Antos                Racibórz             107.88   4639   43
 268 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              107.86   3883   36
 269 Maciej Sylwestrzuk             Warszawa             107.70  11416  106
 270 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            107.58   4626   43
 271 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska       106.56   4156   39
 272 Dawid Rykaczewski              Jaworzno             106.46   7665   72
 273 Janina Dąbrowska               Rybnik               106.30   6484   61
 274 Zofia Górka                    Łęczna               105.63   5387   51
 275 Krystyna Augustyniak           Łódź                 105.61   3802   36
 276 Leszek Kilian                  Jaworzno             105.48  20358  193
 277 Michał Dreczka                 Poznań               105.05   6093   58
 278 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             105.05   4622   44
 279 Dariusz Socha                  Warszawa             104.97   3569   34
 280 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            104.41   6891   66
 281 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               104.10   5101   49
 282 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  103.14   3610   35
 283 Katarzyna Dębska               Ostróda              102.94  18427  179
 284 Karolina Mak                   Wrocław              102.07  14392  141
 285 Zygmunt Skwarek                Katowice             101.98   9688   95
 286 Olga Swarcewicz                Warszawa             101.91   5911   58
 287 Wanda Grabiec                  Tarnów               101.58  12698  125
 288 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław           101.31  15500  153
 289 Lidia Żywna                    Gdynia               100.98   9694   96
 290 Piotr Kozak                    Racibórz             100.47   3617   36
 291 Mariusz Michalski              Inowrocław           100.03   3601   36
 292 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                99.79   5788   58
 293 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              99.69  15652  157
 294 Marta Wawrzyn                  Pruszków              99.05  11787  119
 295 Agnieszka Tepli-Skoczylas      Piaseczno             98.55   3252   33
 296 Jan Pawłowski                  Warszawa              98.40  14465  147
 297 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo               97.80   7922   81
 298 Ryszard Pliszka                Szczecin              97.20   4957   51
 299 Andrzej Burczyk                Gdynia                96.28   3466   36
 300 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             95.22  16759  176
 301 Jan Lisiewski                  Piasutno              95.17   3331   35
 302 Karolina Szubska               Jaworzno              93.81   6285   67
 303 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             93.79   8629   92
 304 Kamil Olejniczak               Kutno                 93.49   4581   49
 305 Tomasz Szczodry                Łomża                 93.03   3163   34
 306 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz             92.71   3894   42
 307 Teresa Balewska                Reda                  92.68  18257  197
 308 Michał Głąb                    Zabrze                92.58   7777   84
 309 Marta Majewska                 Wadowice              92.14   5252   57
 310 Zbigniew Siwoń                 Elbląg                90.51   4254   47
 311 Waldemar Dębski                Ostróda               90.05   5493   61
 312 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             89.59   3673   41
 313 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo             89.45   3757   42
 314 Andrzej Klich                  Jaworzno              89.35  17424  195
 315 Stanisław Świgost              Gdańsk                89.00   3115   35
 316 Michał Dąbrowski               Warszawa              88.90   2756   31
 317 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           88.40   5481   62
 318 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             87.94   4221   48
 319 Liliana Dąbrowska              Warszawa              87.81   5181   59
 320 Małgorzata Pochopień           Kraków                87.64   2892   33
 321 Maria Tomiczek                 Zabrze                86.27   6643   77
 322 Anna Strugała                  Świnoujście           85.17   2555   30
 323 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   82.84   3645   44
 324 Dorota Patera                  Legnica               82.65   2562   31
 325 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      80.69   9602  119
 326 Dawid Węgrzyński               Zabrze                79.35   7380   93
 327 Michał Sztajnert               Wisła                 78.00   2652   34
 328 Jacek Remizowicz               Gdańsk                77.66   2718   35
 329 Wiktoria Koler                 Będzin                77.57   2715   35
 330 Jakub Dworczyk                 Będzin                76.09   2663   35
 331 Karol Puto                     Będzin                72.47   2464   34
 332 Aleksandra Maliszewska         Będzin                68.70   3435   50
 333 Piotr Ozimek                   Sochaczew             67.31   2827   42
 334 Joanna Kulawiak                Warszawa              66.33   2985   45
 335 Mirosław Dejna                 Sampława              64.20   7640  119




Poczekalnia na dzień 15-08-2017

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Paweł Brylski                  Kraków               111.66   3238   29
   2 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            111.62   3237   29
   3 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             97.21   2819   29
   4 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg             94.03   2727   29
   5 Katarzyna Rachaus              Łódź                  89.17   2586   29
   6 Maria Kubacka-                 Warszawa              83.79   2430   29
   7 Sylwia Buks                    Warszawa              99.11   2775   28
   8 Krzysztof Tomczak              Kutno                 90.79   2542   28
   9 Szymon Sztajnert               Wisła                 66.11   1851   28
  10 Stanisław Gasik                Warszawa             127.42   3313   26
  11 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
  12 Marek Salamon                  Bytom                130.40   3260   25
  13 Danuta Langiewicz              Ostróda              120.92   3023   25
  14 Alicja Bielecka                Poznań               107.04   2676   25
  15 Monika Blokesz                 Racibórz              69.64   1741   25
  16 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 167.67   4024   24
  17 Przemysław Herdzina            Kraków               148.38   3561   24
  18 Marta Ćwiek                    Radomsko             126.17   3028   24
  19 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             120.96   2903   24
  20 Lidia Szpakowska               Jaworzno             120.62   2895   24
  21 Beata Wiączkowska              Wrocław              119.21   2861   24
  22 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    117.58   2822   24
  23 Mariusz Makuch                 Zator                116.67   2800   24
  24 Andrzej Słapiński              Warszawa             116.62   2799   24
  25 Adam Klimont                   Wałcz                116.21   2789   24
  26 Adam Skowroński                Jarocin              110.75   2658   24
  27 Wojciech Gonet                 Wrocław              109.42   2626   24
  28 Tomasz Duda                    Tychy                108.12   2595   24
  29 Dawid Podżerek                 Kraków               107.33   2576   24
  30 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  101.62   2439   24
  31 Agnieszka Rachtan              Świnoujście          101.21   2429   24
  32 Łukasz Pawlak                  Sochaczew            100.04   2401   24
  33 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.46   2291   24
  34 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        116.26   2674   23
  35 Bartłomiej Dalecki             Rumia                106.83   2457   23
  36 Klara Wigier                   Milanówek            105.61   2429   23
  37 Jędrzej Zawojski               Modzurów             101.83   2342   23
  38 Konrad Łukaszewicz             Wrocław               93.43   2149   23
  39 Anna Lenartowska               Gdynia                93.13   2142   23
  40 Bożena Lisiewska               Piasutno              87.65   2016   23
  41 Piotr Duda                     Tychy                 86.96   2000   23
  42 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          86.70   1994   23
  43 Magdalena Maternicka           Gdynia                78.74   1811   23
  44 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             66.17   1522   23
  45 Anna Stambulska                Kraków               123.27   2712   22
  46 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              92.00   2024   22
  47 Aleksandra Celuch              Będzin                87.14   1917   22
  48 Adam Motyl                     Jaskółki              84.23   1853   22
  49 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wielkopolski   83.32   1833   22
  50 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          80.09   1762   22
  51 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie       92.38   1940   21
  52 Krystyna Drynkowska            Świnoujście          101.25   2025   20
  53 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               90.80   1816   20
  54 Magdalena Głowacka             Police                74.00   1480   20
  55 Kinga Stecuła                  Bytom                112.63   2140   19
  56 Andrzej Stańczyk               Tarnów               109.74   2085   19
  57 Szymon Ozimek                  Zabrze                73.00   1387   19
  58 Paulina Ostrowska              Białystok             98.78   1778   18
  59 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             58.89   1060   18
  60 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               115.76   1968   17
  61 Grażyna Smereka                Racibórz              96.94   1648   17
  62 Adam Wencel                    Bydgoszcz             94.06   1599   17
  63 Kuba Koisar                    Warszawa             131.19   2099   16
  64 Bernadeta Zapała               Jaworzno              96.69   1547   16
  65 Andrzej Kowalski               Gdańsk               156.53   2348   15
  66 Piotr Latoszek                 Warszawa             111.13   1667   15
  67 Paweł Morga                    Warszawa             110.60   1659   15
  68 Iwona Duźniak                  Dębica               106.33   1595   15
  69 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     118.31   1538   13
  70 Przemysław Malinka             Ostrożnica           106.77   1388   13
  71 Piotr Adamczyk                 Tarnów                97.77   1271   13
  72 Danuta Wodecka                 Skrzyszów             89.46   1163   13
  73 Patryk Wolniewicz              Szczecin             160.58   1927   12
  74 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  160.42   1925   12
  75 Adam Szukalski                 Leicester            149.50   1794   12
  76 Maciej Bukowski                Szczecin             143.58   1723   12
  77 Piotr Rosół                    Warszawa             139.92   1679   12
  78 Marek Syczuk                   Warszawa             139.08   1669   12
  79 Michał Szorc                   Białystok            138.67   1664   12
  80 Robert Głowacki                Łódź                 135.17   1622   12
  81 Jarosław Michalak              Łódź                 129.08   1549   12
  82 Bogdan Pokojski                Brwinów              129.00   1548   12
  83 Andrzej Gostomski              Starowa Góra         128.83   1546   12
  84 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      128.58   1543   12
  85 Marcin Bertrand                Poznań               127.50   1530   12
  86 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           125.33   1504   12
  87 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             124.00   1488   12
  88 Michał Burak                   Wrocław              123.00   1476   12
  89 Paweł Kustroń                  Kraków               122.58   1471   12
  90 Maciej Pietrasik               Nowogard             121.42   1457   12
  91 Tomasz Kłosiński               Bydgoszcz            119.33   1432   12
  92 Radosław Słowicki              Warszawa             118.08   1417   12
  93 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  115.33   1384   12
  94 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec         114.17   1370   12
  95 Michał Landowski               Police               113.50   1362   12
  96 Łukasz Tazbir                  Warszawa             113.00   1356   12
  97 Beata Marynowicz               Racibórz             112.25   1347   12
  98 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście          112.25   1347   12
  99 Szymon Figurski                Gryfów Śląski        111.75   1341   12
 100 Maciej Labe                    Poznań               110.33   1324   12
 101 Dominika Worona                Police               110.25   1323   12
 102 Barbara Turbo                  Szczecin             109.92   1319   12
 103 Aleksandra Makowska            Warszawa             109.33   1312   12
 104 Janusz Kaczor                  Międzyrzec Podl.     108.33   1300   12
 105 Karolina Bąkowska              Poznań               108.08   1297   12
 106 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     108.00   1296   12
 107 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       107.25   1287   12
 108 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               106.75   1281   12
 109 Patryk Bezkosty                Tarnów               106.42   1277   12
 110 Andrzej Buczkowski             Bydgoszcz            106.00   1272   12
 111 Tadeusz Olewicz                Strzelce Opolskie    105.42   1265   12
 112 Grażyna Kula                   Gdańsk               104.92   1259   12
 113 Laura Pisula                   Wrocław              104.50   1254   12
 114 Grzegorz Dudziński             Gdańsk               102.17   1226   12
 115 Paweł Zbrowski                 Gdynia               101.33   1216   12
 116 Małgorzata Studniarska         Bydgoszcz            101.00   1212   12
 117 Wiesław Pastuła                Mielec                99.83   1198   12
 118 Justyna Przystawska            Jaworzno              99.83   1198   12
 119 Katarzyna Zając                Legnica               99.58   1195   12
 120 Justyna Bryk-Duda              Tychy                 99.42   1193   12
 121 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa              99.08   1189   12
 122 Bożena Mileńko                 Świnoujście           98.17   1178   12
 123 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski   97.83   1174   12
 124 Maria Kistowska                Poznań                97.50   1170   12
 125 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki   96.67   1160   12
 126 Beata Błaszczyk                Poznań                94.50   1134   12
 127 Hanna Mazowiecka               Świnoujście           93.67   1124   12
 128 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             93.08   1117   12
 129 Alicja Puchowska               Strzelce Opolskie     88.67   1064   12
 130 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.50   1062   12
 131 Michał Dulat                   Kraków                85.92   1031   12
 132 Maria Zmyj                     Sandomierz            85.58   1027   12
 133 Anna Przymęska                 Poznań                84.50   1014   12
 134 Anna Lisiewska                 Dublin                83.42   1001   12
 135 Joanna Śledź                   Świnoujście           81.08    973   12
 136 Aleksandra Kurcman             Kołobrzeg             80.75    969   12
 137 Ewa Tymińska                   Gdańsk                80.58    967   12
 138 Sandra Malinowska              Kuźnia Raciborska     79.92    959   12
 139 Lubomir Kuchta                 Jaworzno              77.25    927   12
 140 Łukasz Przymęski               Poznań                74.50    894   12
 141 Tomasz Karol                   Gdynia                69.92    839   12
 142 Radosław Karol                 Gdynia                68.92    827   12
 143 Maciej Wala                    Racibórz              68.75    825   12
 144 Witold Wojnowski               Warszawa             124.64   1371   11
 145 Piotr Madej                    Wrocław              120.64   1327   11
 146 Przemysław Pawlic              Wrocław              120.00   1320   11
 147 Ewa Czerwoniec                 Warszawa             113.45   1248   11
 148 Łukasz Wojciechowski           Łomża                112.09   1233   11
 149 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 150 Adam Kanciała                  Police                95.64   1052   11
 151 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   91.73   1009   11
 152 Hanna Dąbrowska                Zgierz                89.00    979   11
 153 Aleksandra Brzeska             Piastów               86.45    951   11
 154 Marzena Czemplik               Wrocław               86.27    949   11
 155 Michał Dudko                   Tarnogród             85.91    945   11
 156 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 157 Sławomir Kumor                 Tychy                 85.27    938   11
 158 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             85.27    938   11
 159 Renata Figurska                Gryfów Śląski         84.18    926   11
 160 Sławomir Stańczak              Łódź                  84.00    924   11
 161 Adam Żychowski                 Warszawa              83.82    922   11
 162 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              83.73    921   11
 163 Agnieszka Roszczak             Kraków                81.09    892   11
 164 Kamil Nadolski                 Zabrze                81.00    891   11
 165 Beata Kurowska                 Inowrocław            80.64    887   11
 166 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   78.91    868   11
 167 Anna Gucz                      Bydgoszcz             78.82    867   11
 168 Joanna Korus                   Kraków                76.82    845   11
 169 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   76.27    839   11
 170 Jakub Kalbarczyk               Police                76.09    837   11
 171 Aneta Młodzianowska            Warszawa              76.00    836   11
 172 Bożena Chowaniak               Jaworzno              75.36    829   11
 173 Kinga Bereta                   Nowa Wieś             74.73    822   11
 174 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      73.82    812   11
 175 Adam Kędzior                   Lublin                73.73    811   11
 176 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             73.45    808   11
 177 Adam Maciągowski               Police                73.00    803   11
 178 Robert Wojtysiak               Warszawa              72.73    800   11
 179 Julia Pustuł                   Zabrze                70.91    780   11
 180 Beata Pasternak                Kraków                70.27    773   11
 181 Michał Tarnogórski             Legnica               70.18    772   11
 182 Dominik Peter                  Nowe Miasto Lubawsk   67.36    741   11
 183 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 184 Monika Kowalik                 Kraków                66.82    735   11
 185 Krystian Witański              Tychy                 66.18    728   11
 186 Anna  Jankowska                Bydgoszcz             63.27    696   11
 187 Włodzimierz Ferdek             Tychy                 59.73    657   11
 188 Bogdan Siwoń                   Elbląg                58.09    639   11
 189 Krzysztof Michalski            Łódź                  56.45    621   11
 190 Jakub Dołęga                   Police                56.36    620   11
 191 Maciej Karol                   Gdynia                54.82    603   11
 192 Kevin Gorzelany                Wisła                 51.45    566   11
 193 Mateusz Stańczyk               Tarnów               110.00   1100   10
 194 Piotr Gajewski                 Warszawa              94.40    944   10
 195 Przemysław Woiński             Łódź                  91.80    918   10
 196 Martyna Śmiechura              Nowa Wieś             79.50    795   10
 197 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             62.90    629   10
 198 Bartłomiej Kowalczuk           Brwinów               62.90    629   10
 199 Mateusz Erfort                 Karpacz               61.33    552    9
 200 Paweł Miczko                   Sandomierz            89.00    712    8
 201 Wojciech Czepulonis            Kołobrzeg             76.75    614    8
 202 Wiktor Zduńczyk                Warszawa              75.62    605    8
 203 Jacek Gasik                    Warszawa             134.00    938    7
 204 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      127.43    892    7
 205 Andrzej Tyczyno                Bydgoszcz            125.29    877    7
 206 Hanna Siemionow                Białystok            116.29    814    7
 207 Tomasz M. Lempart              Bytom                109.57    767    7
 208 Sylwester Gryz                 Zabrze               107.86    755    7
 209 Jan  Olek                      Warszawa             102.14    715    7
 210 Maciej Grzywaczewski           Ustrzyki Dolne        97.29    681    7
 211 Arkadiusz Kleniewski           Dzierżążnia           82.57    578    7
 212 Magdalena Zielińska            Bydgoszcz             77.43    542    7
 213 Wojciech Kuć                   Stargard              76.14    533    7
 214 Karolina Kocel                 Sosnowiec             70.57    494    7
 215 Łukasz Korycki                 Garwolin              69.00    483    7
 216 Janusz Szewerniak              Tarnobrzeg            64.86    454    7
 217 Mateusz Sztuba                 Zabrze                56.43    395    7
 218 Paulina Tomaszycka             Białystok            101.67    610    6
 219 Krystyna Zabawa                Dąbrowa              100.83    605    6
 220 Andrzej Choiński               Gródek                84.67    508    6
 221 Jarosław Błażków               Wrocław               80.67    484    6
 222 Małgorzata Świętosławska       Jaworzno              77.50    465    6
 223 Franciszek Augustyniak         Kołobrzeg             75.33    452    6
 224 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            70.33    422    6
 225 Łukasz Pawlas                  Racibórz              69.67    418    6
 226 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.33    392    6
 227 Magdalena Możdżeń              Łódź                  64.67    388    6
 228 Oliwier Antos                  Racibórz              64.33    386    6
 229 Mieczysława Głowacz            Jaworzno              63.00    378    6
 230 Łukasz Łyskawy                 Ciechanowiec          58.33    350    6
 231 Anna Stefańska                 Łódź                 109.00    545    5
 232 Monika Krzyżewska              Piasutno              95.40    477    5
 233 Kamila Antosz-Lasecka          Warszawa              94.60    473    5
 234 Małgorzata Całka               Świnoujście           86.20    431    5
 235 Michał Lasecki                 Warszawa              78.40    392    5
 236 Julia Sylwestrzuk              Gródek                62.20    311    5
 237 Jerzy Niewiadomski             Wrocław              100.75    403    4
 238 Justyna Kurowska               Inowrocław            78.25    313    4
 239 Jerzy Ciesielski               Łódź                 124.67    374    3
 240 Marek Krzysztof Łatkowski      Sandomierz            76.00    228    3
 241 Jolanta Bednarska              Łódź                  66.00    198    3
 242 Zuzanna Rutkowska              Choszczno             56.33    169    3
 243 Elżbieta Witkowska             Warszawa             119.00    238    2
 244 Bartosz Ozon                   Choszczno             80.50    161    2
 245 Wiesława Jasiak                Warszawa              76.50    153    2
 246 Joanna Kolska                  Pruszków              75.50    151    2
 247 Marek Cieślik                  Łódź                  71.50    143    2
 248 Anna Szymczyk                  Ząbki                 64.50    129    2
 249 Aleksandra Szałek              Łódź                  63.50    127    2
 250 Marek Zdaniukiewicz            Jaworzno              62.00    124    2
 251 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck   59.50    119    2
 252 Sylwia Dziewic                 Kraków                57.00    114    2
 253 Mateusz Klinowski              Wadowice              77.00     77    1
 254 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             74.00     74    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie