Szczecin24
listopada
Szczecin 24-25 listopada XVIII Turniej 24h Non Stop "Le Mans"
Warszawa 1
grudnia
Warszawa 1 grudnia Festiwal dla myślących
Warszawa12
stycznia
Warszawa 12 stycznia I Mistrzostwa Dąbka
Kazik Merklejn zwycięża na Festiwalu dla myślących01 grudnia 2018 — Festiwal dla myślącychInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

Festiwal dla myślącychWarszawa, 01 grudnia 2018

Konkurs Relacja z turnieju


Kazik Merklejn zwycięża na Festiwalu dla myślącychW sobotę 1 grudnia w Warszawie odbył się ostatni w tym roku turniej rankingowy (15-minutówki) rozegrany w ramach „Festiwalu dla Myślących”. Mimo że impreza była jednodniowa, wzięło w niej udział 57 graczy, czyli więcej niż w obu poprzednich turniejach tego cyklu razem wziętych (w kwietniu liczba uczestników wyniosła 27, a rok temu 29). Obsada – doborowa. Choć dominowali gracze z Warszawy i okolic, to turniej przyciągnął zarówno utytułowanych wyjadaczy z czołówki listy rankingowej, wśród nich siedmiu byłych mistrzów Polski, jak i czworo debiutantów – Katarzynę Budę, Rozalię Chajutkin, Dorotę Citkowską oraz Piotra Majaka, który – wygrawszy trzy z siedmiu partii – został najlepszym debiutantem. Liczymy na obecność całej czwórki na następnych turniejach PFS.
Najlepiej zawody rozpoczął Marcin Rogala, układając w pierwszej partii 612 punktów. W fotelu lidera utrzymał się jednak jeszcze tylko przez jedną kolejkę, bo po trzeciej rundzie podsiadł go Piotr Domański. Nie na długo, bo po kolejnej partii prowadzenie objął jeden z głównych faworytów Michał Alabrudziński i utrzymał je po rundzie nr 5 przed, również niepokonanym, kolegą z warszawskiej „Paranoi” Kazimierzem Merklejnem. W ten sposób w 6. partii przy pierwszym stole doszło do wewnątrzklubowego pojedynku, który rozstrzygnął na swoją korzyść świeżo upieczony (choć nie po raz pierwszy) wicemistrz Polski Kazimierz Merklejn budzącym szacunek wynikiem 510:455. W ostatniej partii rozpędzony „Kazik” nie dał szans Szymonowi Płachcie i z kompletem siedmiu zwycięstw mógł świętować końcowy sukces. Podobnie przy drugim stole „Aniołek” odprawił z kwitkiem Kacpra Zegadłę i – zajmując drugie miejsce – osłodził sobie ten raczej niewymarzony sezon. Wobec porażek pretendentów na dwóch pierwszych planszach, na najniższy stopień podium wskoczył Tomasz Nasiłowski, dla którego było to pierwsze „pudło” w karierze. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki książkowe, a pierwsza szóstka została dodatkowo wyróżniona i obdarowana nagrodami podczas zakończenia festiwalu.

W kategorii dodatkowej, jaką była najwyższa średnia punktów ze wszystkich ruchów z blankami w turnieju, zwyciężył Mariusz Skrobosz ze średnią 92 punktów na ruch.

Ponadto siedem słodkich nagród zgarnęły osoby, które wykonały najdroższe ruchy z literkami „sponsorującymi” kolejne rundy (M Y Ś L Ą C Y).

Krótkie, jednodniowe turnieje mają swoją specyfikę. Łatwiej w nich, niż w turniejach kilkunastorundowych, wyśrubować wysokie wyniki w kategoriach „najwyższy ranking”, „najwyższa średnia” czy „najwyższa średnia suma” (statystycy mieliby tu coś do powiedzenia). Nic więc dziwnego, że zwycięzca turnieju wszedł na 7. w historii miejsce w pierwszej kategorii, a wicemistrz – na 2. w dwu pozostałych.

I w ten sposób sezon dla pasjonatów scrabbli dobiegł końca. Na zakończenie – turnieju, sezonu i... relacji – chciałbym szczególnie podkreślić rolę Rafała Wesołowskiego, który wcześniej doprowadził do mariażu „Festiwalu dla Myślących” i Scrabble, a teraz dołożył wszelkich starań, aby rozgrywki sprawnie się odbyły. Za ogarnięcie wszystkiego – pomimo niesprzyjających okoliczności, jak konieczność skrócenia turnieju o dwie rundy oraz... złośliwość bezpieczników wyłączających światło w miejscu rozgrywek – wielkie DZIĘKI!

Godzi się także wspomnieć o organizatorach i sponsorach całego „Festiwalu dla Myślących” – głównym szefie Adamie Zielińskim oraz CLVI Liceum Ogólnokształcącym Integracyjnym „Przy Łazienkach Królewskich” w Warszawie.

A już w marcu kolejny turniej scrabble w ramach „Festiwalu dla Myślących”, na który serdecznie zapraszamy!
relacja: Juliusz Czupryniak
Teoria spiskowa z happy endemKonkurs 'Relacja z turnieju'
Najstarsi górale opowiadają, a archiwa PFS-u potwierdzają, że drzewiej ostatnim akcentem w kalendarzu skrablowym były rozgrywane w ostatnim kwartale roku mistrzostwa Polski. I to było po bożemu – podkreślają górale – zwycięzca w glorii najlepszego układacza literek na planszy spożywał wigilijnego karpia, bawił się w sylwestra i jeszcze przez kilka miesięcy chodził dumny jak paw, pomimo zawistnych szeptów pokonanych rywali („e tam, żarło mu...”), dopóki na kolejnym turnieju ci pokonani nie sprowadzili go na ziemię.

Góralskie opowieści przypominają jednak wiadomości Radia Erewań – niezupełnie to prawda, bo z Tomkiem Zwolińskim niełatwo było wygrać, a ponadto było to w czasach, gdy kalendarz rozgrywek ograniczał się do jednego, góra kilku turniejów. Gdy tylko ruszyła w 1997 roku „karuzela turniejowa”, zawistnicy żądni szybkiego rewanżu zawiązali spisek. Zrazu nieśmiało, przeforsowując po mistrzostwach jakieś kuriozalne „Mistrzostwa par” (dobrze, że nie „Taniec z płytkami”), by rok później już z otwartą przyłbicą zorganizować grudniową dywersję pod niewinną nazwą „Turniej gwiazdkowy”. „No, pokaż, Mistrzu, jaki jesteś mocny!” zdawali się wołać, ale... Mistrz nie przybył. Nic to, dorwali go wkrótce na „Turnieju otwarcia sezonu”. Skutecznie, i od tego momentu zatriumfowali. Co więcej, na przełomie wieków wpadli na szatański pomysł, by rok kończyć 24-godzinną młócką non stop („jak się nie da Mistrza pokonać, to może padnie z wycieńczenia”). I już prawie nigdy mistrzostwa Polski nie kończyły sezonu. Prawie, bo w latach 2009–2010 umknęło ich uwadze, że ktoś złośliwie przeniósł LeMansa na lato, by dodatkowo zamęczać uczestników upałem, albo też, żeby jego nieoficjalne określenie „skrablowe dorzynki” (pisownia zamierzona) nabrało jeszcze głębszego uzasadnienia. Potem całodobowe szaleństwo wróciło na koniec roku, ale rolę turnieju kończącego sezon przejęły różne turnieje lokalne – a to Rumia, a to Szczepocice, a ostatnio Warszawa.

W tym roku powiązano zakończenie sezonu z kolejnym „Festiwalem dla Myślących”. Co za przewrotne połączenie – kto jeszcze myśli po kilkuset rozegranych w ciągu roku partiach? Pozornie, gdy się obserwuje skupione w ciszy nad stojakami twarze, wszystko gra – o, tak, to wyzwanie naprawdę dla myślących! W rzeczywistości to jedynie dobrze wyćwiczone przez cały sezon grymasy i seria automatyzmów bez kojarzenia, co się układa, a podsłuchanie rozmów w przerwie, zwłaszcza przy OSPS-ie, utwierdza nas w tym przekonaniu – „o matko, przecież tego od dwóch lat nie ma, puściłem kita!”, „no wiesz co, prowadziłam ponad stówką i wystawiłam hedszota za 80, a na stojaku FHGŹ...”, „o kurczę, taka prosta siódemka... i były dwa miejsca!”.

Tymczasem motywy, które przyświecały spiskowcom sprzed dwu dekad, znacznie osłabły. Mistrzów się namnożyło, medalistów jak mrówków, w zasadzie tylko nieliczni kojarzą, kto jest aktualnym Mistrzem (Koszu, Moraw, Kamil? Dobra, zaraz sprawdzę...). Co więc skłania szaleńców, by zagrać jeszcze ten ostatni raz? Perspektywa dwumiesięcznego odwyku („jeszcze ten ostatni kieliszeczek i możecie mnie zaszyć”) i... narodzenie się motywacji pozytywnej: nic to, że w tym roku nie szło, albo trochę szło, ale nie tak, jak byśmy chcieli, zagramy, poszukamy plusów, zanotujemy minusy do poprawy, nastawimy się pozytywnie na przyszły sezon, a wtedy pokażemy, na co nas naprawdę stać!

Tak też było i w ostatnią sobotę w Warszawie podczas turnieju 15-minutówek (a po co więcej, jak gra się automatycznie i prawie nikt nie wykreśla, bo nie ma już głowy na analizę końcówki?). Każdy uczestnik znalazł coś pozytywnego, i tak w kolejności zajętych miejsc:

1. Kazik potwierdził, że kolejne wicemistrzostwo Polski nie było przypadkowe i wie już, od czego pochodzi forma PODLECA.
2. Michał niezbyt udany (jak na niego) sezon zakończył na pudle i zapewne odwoła zakończenie kariery.
3. Tomek zaliczył pierwsze podium i chyba mu się spodobało, bo niektórzy świadkowie twierdzą, że stał tam najdłużej i nie chciał zejść.
4. MaCzu potwierdził, że jest mistrzem w celności lądowania... na czwartym miejscu (tylko że w tej grze niekoniecznie o to chodzi).
5. Andrzej zaliczył najlepszy występ w karierze i może teraz będzie w niej więcej gier niż przerw.
6. Marta osiągnęła najlepszy wynik w tym roku i najwyższy skor w karierze (pomijając jednopartyjny popis z Zakopanego).
7. Marek – wprawdzie tytułu z kwietnia nie obronił, ale jaki piękny start (popracować nad kondycją!), no i rozwalił dwóch z trzech eksmistrzów Polski.
8. Szymon – prawie podium, prawie = niezniszczalny Kazik.
9. Kacper – piękna seria pięciu zwycięstw z rzędu.
10. Pavvka – lekka zadyszka na dystansie, ale jaki start i finisz!
Itd., itp.

Skrobi udowodnił, że blanki można wykorzystywać ze średnią niemal 100-punktową na sztukę (nagroda w konkursie dodatkowym).

Siedmioro zwycięzców w konkursach dodatkowych co rundę pokazało, że potrafi układać siódemki z zadaną literką i nawet pamięta, żeby to zgłosić.

Jedna z uczestniczek (z klubu M z miasta M) znalazła pozytyw nawet w tym, że wprawdzie sama dużo nie ugrała, ale „grała ładnie i otwarcie, dzięki czemu przeciwnicy nagrali dużo punktów”. (Przy okazji – punktów nagrano faktycznie sporo. Pięćsetki, a sporadycznie i sześćsetki, latały jak szarańcza, i to nie tylko po pierwszych stołach. Nic więc dziwnego, że Michał nieomal nie poprawił swojego rekordu średniej sumy, a inni też weszli do jakichś tam statystyk)

Czwórka debiutantów (Dorota, Katarzyna, Rozalia i najlepszy z nich Piotr) pokazała, że potrafi już grać, aczkolwiek sporo pracy przed nimi. Najważniejsze, że się nie wystraszyli i – miejmy nadzieję – spotkamy ich jeszcze na turniejach.

Julek udowodnił, że potrafi, mimo tłumu „doradców” nad głową, przepisać bezbłędnie wyniki z protokołów, przylepić rozstawienia tak, żeby nie spadały ze ściany, a nawet pogonić opieszałych, którzy „zapominali” włączyć zegary.

Prezes Wesul udowodnił, że potrafi nie tylko nawiązać współpracę z naprawdę myślącymi, zorganizować fajny turniej, ale i zna się na elektryczności. Gdy ktoś (lub coś?) usiłowało przedwcześnie zakończyć sezon wyłączając światło w miejscu gry, nie lękając się prądu i (nie)bezpieczników, przywrócił jasność.

I takim oto happy endem zakończył się kolejny sezon.

W tym miejscu należy zań podziękować szczególnie wspomnianemu już Rafałowi Wesołowskiemu, szefowi festiwalu – Adamowi Zielińskiemu oraz XLVI Liceum Ogólnokształcącemu Integracyjnemu "Przy Łazienkach Królewskich".

A co dalej? No cóż, odpoczniemy, wyjdziemy z szoku po zapoznaniu się z kolejnym uaktualnieniem do OSPS i za jakieś dwa miesiące znów gramy! A przy okazji „Festiwalu dla Myślących” w marcu. Zapraszamy!


relacja: Maciej Czupryniak


PS Kilkanaście godzin po wysłaniu powyższej relacji dotarła do mnie informacja o śmierci Staszka Rydzika. W tej sytuacji odstąpiliśmy od publikacji...

Minął tydzień, pożegnaliśmy „Gościa”, szok minął, żal pozostał – i pewnie pozostanie. Nadal mam wątpliwości, ale życie toczy się dalej. Zastanawiałem się, czy zmienić tytułu, bo po odejściu zasłużonych skrablistów – Marka Charytoniuka i Staszka – trudno nazwać zakończenie sezonu happy endem. Zwłaszcza Staszek był, o czym dobrze wiemy, kimś więcej niż „tylko” rywalem z turnieju.

Ale taką już wybraliśmy sobie dyscyplinę – można wstać od stołu, pozostawić pustą planszę i już nie wrócić. Nawet z przyczyn całkiem naturalnych. Niemniej, Stachu, mam jedno pytanie: czy nikt Ci nie powiedział, że nie wypada wychodzić w połowie turnieju, gdy tyle jeszcze partii do zagrania? Eh... Podpiszę się tak, jak mnie zawsze witałeś:

„Bestia ludzka, co się nie rusza bez swojego kucka”
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
Festiwal dla myślących
Mikołajkowy festiwal dla myślących


Rodzaj turniejuotwarty
Sposób rozgrywanialiczba rund: 9
system: połówkowy (rundy 1-8), szwajcar (runda 9)
15 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekCLVI Liceum Ogólnokształcące Integracyjne "Przy Łazienkach Królewskich" w Warszawie
ul. Podchorążych 49/61
mapa
Obrońca tytułuMarek Rogalski
SędziaJuliusz Czupryniak
HarmonogramSobota, 1 grudnia (9 rund)
do 10:50 — zapisy uczestników / potwierdzanie obecności
11:00 — rozpoczęcie gier
ok. 13:40-14:30 — przerwa obiadowa
ok. 18:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wpisowe25 zł za dzień
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł za dzień
młodzież szkolna — 10 zł za dzień (do szkoły średniej włącznie)
debiutanci — bez opłat
Dojazdkomunikacją miejską — w zależności od linii do przystanku Spacerowa, Bartycka, Stępińska
wyszukiwarka połączeń
Wyżywieniena miejscu obiad w stołówce szkolnej (kilka zestawów do wyboru) — cena 13,00 zł — zamówienia w formularzu zgłoszeniowym
Nagrodypuchary, medale, dyplomy
nagrody rzeczowe
nagrody w dodatkowych konkursach
Dodatkowe atrakcjeinne gry w ramach Festiwalu dla myślących
Zgłoszenia uczestnikówpokaż listę uczestników
Lp.Imię i nazwiskoMiastoStatus uczestnikaDodatkowe opcjeData zgłoszenia
1 Rafał Wesołowski Warszawa PFS,
obiad
2 Bartosz Bartczak Poznań PFS
3 Maciej Sylwestrzuk Białystok zwykły uczestnik,
obiad
4 Szymon Dąbrowski Warszawa PFS,
obiad
5 Marzena Mazur Sady zwykły uczestnik,
obiad
6 Marek Rogalski   Warszawa PFS,
obiad
7 Dorota Citkowska Józefów debiut,
obiad
8 Piotr Majak Chynów debiut,
obiad
9 Miłosz Wrzałek  Warszawa PFS,
obiad
10 Arkadiusz Kleniewski Dzierzążnia zwykły uczestnik
11 Beniamin Citkowski Warszawa debiut
12 Rozalia Chajutin Wrocław debiut,
obiad
13 Mariusz Sylwestrzuk Kobyłka PFS,
obiad
14 Marta Popławska Warszawa zwykły uczestnik
15 Maciej Dąbrowski Warszawa PFS,
obiad
16 Wojtek Wojtysiak Legionowo zwykły uczestnik,
obiad
17 Katarzyna Buda Warszawa debiut,
obiad
18 Joanna Ostrowska Warszawa PFS,
obiad
19 Katarzyna Polak Warszawa PFS,
obiad
20 Szymon Płachta Warszawa PFS,
obiad
21 Bożena Mileńko Warszawa zwykły uczestnik,
obiad
22 Alicja Kurowska Warszawa zwykły uczestnik,
obiad
23 Krzysztof Mówka Warszawa PFS,
obiad
24 Natalia Mówka Warszawa młodzież,
obiad
25 Marta Ćwiek Krzyków zwykły uczestnik,
obiad
26 Ewelina Kister Warszawa zwykły uczestnik,
obiad
27 Kamil Kister Warszawa PFS,
obiad
28 Jan Pawłowski Warszawa PFS,
obiad
29 Mariusz Skrobosz Warszawa PFS,
obiad
30 Kacper Zegadło Warszawa PFS,
obiad
31 Mikołaj Przybyłowicz Warszawa zwykły uczestnik
32 Adrian Ziemniewicz Bialystok zwykły uczestnik
33 Andrzej Grabiński Suchedniów zwykły uczestnik,
obiad
34 Michał Alabrudziński Włocławek PFS,
obiad
35 Rafał Błaszkiewicz Milanówek zwykły uczestnik,
obiad
36 Jacek Baltyn Suchedniów zwykły uczestnik,
obiad
37 Maciek Czupryniak Milanówek zwykły uczestnik
38 Marek Dudkiewicz Milanówek zwykły uczestnik,
obiad
39 Grzegorz Kurowski Warszawa PFS,
obiad
40 Adam Sternik Kętrzyn zwykły uczestnik,
obiad
41 Katarzyna Ślusarska Milanówek PFS,
obiad
42 Rafał Matczak Milanówek PFS,
obiad
43 Andrzej Kroc Łódź PFS,
obiad
44 Paweł Jackowski Warszawa PFS,
obiad
45 Zdzisław Szota Legionowo PFS,
obiad
46 Irena Sołdan Warszawa PFS,
obiad
47 Maciej Skrzypczak Kędzierzyn-Koźle PFS
48 Robert Kamiński Warszawa zwykły uczestnik,
obiad
49 Grzegorz Piotrkiewicz Warszawa zwykły uczestnik
50 Agnieszka Matus Milanówek zwykły uczestnik,
obiad
51 Małgorzata Deszczyńska Warszawa PFS,
obiad
52 Franek Łysek Warszawa młodzież
53 Mirosław Uglik Warszawa PFS,
obiad
OrganizatorzyFestiwal dla myślących — Adam Zieliński — adam.zielinski@festiwaldlamyslacych.pl
CLVI Liceum Ogólnokształcące Integracyjne "Przy Łazienkach Królewskich" w Warszawie

kontakt w sprawie informacji związanych z turniejem — Rafał Wesołowski — rwesolowski@gmail.com — 604 684 084
SponsorzyFestiwal dla myślących
CLVI Liceum Ogólnokształcące Integracyjne "Przy Łazienkach Królewskich" w Warszawie


Wyniki turnieju Festiwal dla myślących

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Kazimierz       Merklejn             Warszawa               159.33      7.0     3170     1315      645
  2 Michał          Alabrudziński        Włocławek              156.36      6.0     3350     1222      709
  3 Tomasz          Nasiłowski           Siedlce                130.49      6.0     2970     1171      543
  4 Maciej          Czupryniak           Milanówek              149.85      5.0     3198     1099      415
  5 Andrzej         Grabiński            Suchedniów             133.46      5.0     2996     1034      283
  6 Marta           Bajorek              Warszawa               134.77      5.0     2982     1000      545
  7 Marek           Rogalski             Warszawa               128.95      5.0     2954     1145      384
  8 Szymon          Płachta              Warszawa               143.66      5.0     2923     1094      567
  9 Kacper          Zegadło              Warszawa               149.27      5.0     2882     1127      250
 10 Paweł           Jackowski            Warszawa               151.61      5.0     2862     1043      231
 11 Grzegorz        Kurowski             Warszawa               148.59      5.0     2850     1126      278
 12 Krzysztof       Mówka                Warszawa               147.79      5.0     2783     1081      120
 13 Maciej          Sylwestrzuk          Białystok              110.70      5.0     2549     1145      -87
 14 Marcin          Rogala               Warszawa               134.02      4.0     3067      976      301
 15 Miłosz          Wrzałek              Warszawa               150.28      4.0     3009      979      617
 16 Małgorzata      Deszczyńska          Warszawa               137.77      4.0     2925      881      702
 17 Rafał           Błaszkiewicz         Milanówek              129.87      4.0     2894     1002      387
 18 Piotr           Domański             Lublin                 135.04      4.0     2872      923      310
 19 Kamil           Kister               Warszawa               145.72      4.0     2871      982       96
 20 Irena           Sołdan               Warszawa               137.89      4.0     2760      872      133
 21 Mariusz         Skrobosz             Warszawa               152.09      4.0     2751      896      308
 22 Andrzej         Kroc                 Łódź                   134.58      4.0     2745      954      235
 23 Michał          Sak                  Lublin                 115.76      4.0     2740      959       37
 24 Rafał           Matczak              Milanówek              139.95      4.0     2686      895      -51
 25 Tomasz          Zwoliński            Skierdy                148.90      4.0     2655      934      103
 26 Adam            Sternik              Kętrzyn                111.79      4.0     2516      922      183
 27 Maciej          Skrzypczak           Kędzierzyn-Koźle       122.94      4.0     2460     1001     -199
 28 Marzena         Mazur                Warszawa               102.70      4.0     2369      967     -360
 29 Robert          Kamiński             Warszawa               139.36      3.0     2866      884      226
 30 Adrian          Ziemniewicz          Białystok              127.19      3.0     2857      826       39
 31 Mirosław        Uglik                Warszawa               151.22      3.0     2777      871     -139
 32 Marek           Dudkiewicz           Milanówek              137.14      3.0     2772      908      243
 33 Katarzyna       Ślusarska            Milanówek              123.12      3.0     2717      909     -268
 34 Mariusz         Sylwestrzuk          Kobyłka                136.03      3.0     2561      881      -48
 35 Rafał           Wesołowski           Warszawa               132.03      3.0     2554      853      -67
 36 Szymon          Dąbrowski            Warszawa               136.57      3.0     2527      844     -144
 37 Bartosz         Bartczak             Poznań                 117.86      3.0     2513      754       77
 38 Maciej          Dąbrowski            Warszawa               113.35      3.0     2479      788     -105
 39 Michał          Dąbrowski            Warszawa               100.00      3.0     2426      765     -125
 40 Franciszek      Łysek                Warszawa               104.34      3.0     2341      774     -472
 41 Marta           Ćwiek                Krzyków                132.19      3.0     2290      873     -310
 42 Piotr           Majak                Chynów                 100.00      3.0     2138      782     -499
 43 Jan             Pawłowski            Warszawa               100.00      2.5     2051      596     -248
 44 Agnieszka       Matus                Milanówek              122.86      2.0     2532      710       39
 45 Ewelina         Kister               Warszawa               125.89      2.0     2509      743     -175
 46 Joanna          Ostrowska            Warszawa               127.61      2.0     2474      701     -173
 47 Krzysztof       Zawadzki             Sampława               110.73      2.0     2451      696     -456
 48 Natalia         Mówka                Warszawa               100.00      2.0     2216      631     -220
 49 Krzysztof       Nasiłowski           Siedlce                100.00      2.0     2142      666     -333
 50 Wojciech        Wojtysiak            Warszawa               100.00      2.0     2035      657     -499
 51 Bożena          Mileńko              Warszawa               100.00      2.0     2013      634     -640
 52 Grzegorz        Piotrkiewicz         Warszawa               100.00      2.0     1393      485       40
 53 Rozalia         Chajutin             Wrocław                100.00      1.5     1924      491     -200
 54 Marta           Popławska            Warszawa               100.00      1.0     2392      609     -200
 55 Jacek           Baltyn               Suchedniów             130.06      1.0     1036      393     -118
 56 Dorota          Citkowska            Józefów                100.00      0.5     1883      415     -660
 57 Katarzyna       Buda                 Warszawa               100.00      0.5     1453      387    -1050
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju Festiwal dla myślących



	Kazimierz Merklejn 159.33 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Jacek          Baltyn                130.06 +  425: 336  180
    2    10 Mariusz        Sylwestrzuk           136.03 +  467: 285  186
    3     7 Rafał          Wesołowski            132.03 +  386: 336  182
    4     2 Marek          Dudkiewicz            137.14 +  438: 388  187
    5     2 Tomasz         Nasiłowski            130.49 +  509: 379  180
    6     1 Michał         Alabrudziński         156.36 +  510: 455  206
    7     1 Szymon         Płachta               143.66 +  435: 346  194
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1315  /  7 187.86




	Michał Alabrudziński 156.36 Włocławek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Rafał          Błaszkiewicz          129.87 +  414: 406  180
    2    14 Dorota         Citkowska             100.00 +  616: 272  150
    3     3 Grzegorz       Kurowski              148.59 +  387: 377  199
    4     3 Marek          Rogalski              128.95 +  460: 395  179
    5     1 Maciej         Czupryniak            149.85 +  565: 321  200
    6     1 Kazimierz      Merklejn              159.33 -  455: 510  109
    7     2 Kacper         Zegadło               149.27 +  453: 360  199
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1216  /  7 173.71




	Mariusz Skrobosz 152.09 Warszawa               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Marek          Rogalski              128.95 -  352: 437   79
    2    28 Rozalia        Chajutin              100.00 +  435: 276  150
    3    15 Maciej         Sylwestrzuk           110.70 -  370: 392   61
    4    18 Krzysztof      Nasiłowski            100.00 +  414: 307  150
    5    19 Marzena        Mazur                 102.70 +  464: 251  153
    6     6 Miłosz         Wrzałek               150.28 +  383: 370  200
    7     8 Grzegorz       Kurowski              148.59 -  333: 410   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     892  /  7 127.43




	Paweł Jackowski 151.61 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Joanna         Ostrowska             127.61 +  504: 341  178
    2     4 Andrzej        Grabiński             133.46 +  447: 431  183
    3     5 Marta          Ćwiek                 132.19 +  378: 306  182
    4     4 Maciej         Czupryniak            149.85 -  329: 465  100
    5     9 Maciej         Sylwestrzuk           110.70 -  303: 406   61
    6    11 Katarzyna      Ślusarska             123.12 +  439: 296  173
    7     9 Michał         Sak                   115.76 +  462: 386  166
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1043  /  7 149.00




	Mirosław Uglik 151.22 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Adrian         Ziemniewicz           127.19 -  357: 408   77
    2    26 Grzegorz       Piotrkiewicz          100.00 +  419: 368  150
    3    17 Mariusz        Sylwestrzuk           136.03 +  422: 419  186
    4    14 Kacper         Zegadło               149.27 -  415: 452   99
    5    18 Maciej         Skrzypczak            122.94 +  397: 392  173
    6     8 Maciej         Czupryniak            149.85 -  397: 460  100
    7    14 Andrzej        Kroc                  134.58 -  370: 417   85
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     870  /  7 124.29




	Miłosz Wrzałek 150.28 Warszawa                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Ewelina        Kister                125.89 -  363: 387   76
    2    21 Jan            Pawłowski             100.00 +  568: 187  150
    3     8 Kacper         Zegadło               149.27 -  292: 455   99
    4    15 Maciej         Skrzypczak            122.94 +  527: 309  173
    5    10 Rafał          Matczak               139.95 +  498: 336  190
    6     6 Mariusz        Skrobosz              152.09 -  370: 383  102
    7    11 Robert         Kamiński              139.36 +  391: 335  189
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     979  /  7 139.86




	Maciej Czupryniak 149.85 Milanówek                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Katarzyna      Ślusarska             123.12 +  520: 401  173
    2     3 Marzena        Mazur                 102.70 +  522: 233  153
    3     2 Tomasz         Nasiłowski            130.49 -  373: 452   80
    4     4 Paweł          Jackowski             151.61 +  465: 329  202
    5     1 Michał         Alabrudziński         156.36 -  321: 565  106
    6     8 Mirosław       Uglik                 151.22 +  460: 397  201
    7     4 Marcin         Rogala                134.02 +  537: 406  184
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1099  /  7 157.00




	Kacper Zegadło 149.27 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Maciej         Skrzypczak            122.94 -  342: 345   73
    2    16 Marta          Popławska             100.00 +  416: 335  150
    3     8 Miłosz         Wrzałek               150.28 +  455: 292  200
    4    14 Mirosław       Uglik                 151.22 +  452: 415  201
    5     8 Krzysztof      Mówka                 147.79 +  444: 380  198
    6     4 Grzegorz       Kurowski              148.59 +  413: 412  199
    7     2 Michał         Alabrudziński         156.36 -  360: 453  106
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1127  /  7 161.00




	Tomasz Zwoliński 148.90 Skierdy         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Agnieszka      Matus                 122.86 +  441: 359  173
    2     7 Ewelina        Kister                125.89 +  394: 276  176
    3     4 Marek          Dudkiewicz            137.14 -  394: 422   87
    4    12 Maciej         Sylwestrzuk           110.70 -  331: 336   61
    5    20 Marta          Popławska             100.00 +  350: 327  150
    6    12 Robert         Kamiński              139.36 +  418: 400  189
    7    10 Krzysztof      Mówka                 147.79 -  327: 432   98
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     934  /  7 133.43




	Grzegorz Kurowski 148.59 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Bartosz        Bartczak              117.86 +  389: 360  168
    2     6 Kamil          Kister                145.72 +  477: 362  196
    3     3 Michał         Alabrudziński         156.36 -  377: 387  106
    4    11 Marta          Ćwiek                 132.19 +  358: 330  182
    5     6 Katarzyna      Ślusarska             123.12 +  427: 387  173
    6     4 Kacper         Zegadło               149.27 -  412: 413   99
    7     8 Mariusz        Skrobosz              152.09 +  410: 333  202
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1126  /  7 160.86




	Krzysztof Mówka 147.79 Warszawa        

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Michał         Sak                   115.76 +  373: 357  166
    2     8 Marek          Rogalski              128.95 -  397: 445   79
    3    20 Adam           Sternik               111.79 +  390: 381  162
    4     8 Robert         Kamiński              139.36 +  423: 416  189
    5     8 Kacper         Zegadło               149.27 -  380: 444   99
    6    10 Marek          Dudkiewicz            137.14 +  388: 293  187
    7    10 Tomasz         Zwoliński             148.90 +  432: 327  199
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1081  /  7 154.43




	Kamil Kister 145.72 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Maciej         Dąbrowski             113.35 +  463: 303  163
    2     6 Grzegorz       Kurowski              148.59 -  362: 477   99
    3    13 Jacek          Baltyn                130.06 +  367: 331  180
    4     5 Marcin         Rogala                134.02 -  454: 457   84
    5    16 Szymon         Dąbrowski             136.57 +  426: 322  187
    6    14 Mariusz        Sylwestrzuk           136.03 +  418: 381  186
    7     6 Andrzej        Grabiński             133.46 -  381: 504   83
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     982  /  7 140.29




	Szymon Płachta 143.66 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Adam           Sternik               111.79 +  424: 262  162
    2    11 Rafał          Wesołowski            132.03 -  348: 364   82
    3    19 Szymon         Dąbrowski             136.57 +  410: 241  187
    4     6 Marta          Bajorek               134.77 +  473: 360  185
    5     3 Marcin         Rogala                134.02 +  423: 369  184
    6     2 Piotr          Domański              135.04 +  499: 325  185
    7     1 Kazimierz      Merklejn              159.33 -  346: 435  109
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1094  /  7 156.29




	Rafał Matczak 139.95 Milanówek                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Krzysztof      Zawadzki              110.73 -  375: 415   61
    2    19 Natalia        Mówka                 100.00 +  471: 294  150
    3    10 Bartosz        Bartczak              117.86 +  444: 406  168
    4     9 Rafał          Błaszkiewicz          129.87 -  255: 491   80
    5    10 Miłosz         Wrzałek               150.28 -  336: 498  100
    6    17 Michał         Dąbrowski             100.00 +  388: 252  150
    7    15 Mariusz        Sylwestrzuk           136.03 +  417: 381  186
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     895  /  7 127.86




	Robert Kamiński 139.36 Warszawa         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Maciej         Sylwestrzuk           110.70 -  374: 395   61
    2    20 Maciej         Dąbrowski             113.35 +  460: 288  163
    3    11 Andrzej        Kroc                  134.58 +  486: 429  185
    4     8 Krzysztof      Mówka                 147.79 -  416: 423   98
    5    12 Joanna         Ostrowska             127.61 +  395: 296  178
    6    12 Tomasz         Zwoliński             148.90 -  400: 418   99
    7    11 Miłosz         Wrzałek               150.28 -  335: 391  100
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     884  /  7 126.29




	Irena Sołdan 137.89 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Franciszek     Łysek                 104.34 +  408: 354  154
    2    15 Rafał          Błaszkiewicz          129.87 -  355: 370   80
    3    22 Katarzyna      Buda                  100.00 +  451: 211  150
    4    13 Rafał          Wesołowski            132.03 +  469: 368  182
    5     7 Michał         Sak                   115.76 +  421: 396  166
    6     5 Maciej         Sylwestrzuk           110.70 -  365: 419   61
    7     7 Marek          Rogalski              128.95 -  291: 509   79
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     872  /  7 124.57




	Małgorzata Deszczyńska 137.77 Warszawa          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Marzena        Mazur                 102.70 -  387: 406   53
    2    18 Jacek          Baltyn                130.06 -  362: 369   80
    3    23 Maciej         Dąbrowski             113.35 +  463: 281  163
    4    16 Piotr          Majak                 100.00 +  445: 206  150
    5    15 Marta          Ćwiek                 132.19 +  510: 269  182
    6     9 Michał         Sak                   115.76 -  363: 375   66
    7    12 Marek          Dudkiewicz            137.14 +  395: 317  187
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     881  /  7 125.86




	Marek Dudkiewicz 137.14 Milanówek               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Katarzyna      Buda                  100.00 +  562: 150  150
    2     2 Andrzej        Kroc                  134.58 +  433: 319  185
    3     4 Tomasz         Zwoliński             148.90 +  422: 394  199
    4     2 Kazimierz      Merklejn              159.33 -  388: 438  109
    5     5 Marek          Rogalski              128.95 -  357: 445   79
    6    10 Krzysztof      Mówka                 147.79 -  293: 388   98
    7    12 Małgorzata     Deszczyńska           137.77 -  317: 395   88
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     908  /  7 129.71




	Szymon Dąbrowski 136.57 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Natalia        Mówka                 100.00 +  360: 332  150
    2    12 Tomasz         Nasiłowski            130.49 -  249: 446   80
    3    19 Szymon         Płachta               143.66 -  241: 410   94
    4    21 Krzysztof      Zawadzki              110.73 +  592: 355  161
    5    16 Kamil          Kister                145.72 -  322: 426   96
    6    16 Andrzej        Kroc                  134.58 -  386: 393   85
    7    21 Joanna         Ostrowska             127.61 +  377: 309  178
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     844  /  7 120.57




	Mariusz Sylwestrzuk 136.03 Kobyłka            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Michał         Dąbrowski             100.00 +  364: 358  150
    2    10 Kazimierz      Merklejn              159.33 -  285: 467  109
    3    17 Mirosław       Uglik                 151.22 -  419: 422  101
    4    23 Dorota         Citkowska             100.00 +  400: 266  150
    5    14 Andrzej        Kroc                  134.58 +  331: 261  185
    6    14 Kamil          Kister                145.72 -  381: 418   96
    7    15 Rafał          Matczak               139.95 -  381: 417   90
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     881  /  7 125.86




	Piotr Domański 135.04 Lublin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    21 Wojciech       Wojtysiak             100.00 +  474: 276  150
    2     5 Maciej         Sylwestrzuk           110.70 +  437: 278  161
    3     6 Maciej         Skrzypczak            122.94 +  558: 225  173
    4     1 Tomasz         Nasiłowski            130.49 -  372: 437   80
    5     4 Rafał          Błaszkiewicz          129.87 +  463: 368  180
    6     2 Szymon         Płachta               143.66 -  325: 499   94
    7     5 Marta          Bajorek               134.77 -  243: 479   85
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     923  /  7 131.86




	Marta Bajorek 134.77 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    22 Marta          Popławska             100.00 +  435: 401  150
    2     9 Marta          Ćwiek                 132.19 -  381: 443   82
    3    14 Franciszek     Łysek                 104.34 +  567: 232  154
    4     6 Szymon         Płachta               143.66 -  360: 473   94
    5    11 Agnieszka      Matus                 122.86 +  357: 341  173
    6    13 Adam           Sternik               111.79 +  403: 304  162
    7     5 Piotr          Domański              135.04 +  479: 243  185
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1000  /  7 142.86




	Andrzej Kroc 134.58 Łódź                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    23 Grzegorz       Piotrkiewicz          100.00 +  406: 242  150
    2     2 Marek          Dudkiewicz            137.14 -  319: 433   87
    3    11 Robert         Kamiński              139.36 -  429: 486   89
    4    19 Franciszek     Łysek                 104.34 +  520: 262  154
    5    14 Mariusz        Sylwestrzuk           136.03 -  261: 331   86
    6    16 Szymon         Dąbrowski             136.57 +  393: 386  187
    7    14 Mirosław       Uglik                 151.22 +  417: 370  201
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     954  /  7 136.29




	Marcin Rogala 134.02 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    24 Bożena         Mileńko               100.00 +  612: 239  150
    2     1 Adrian         Ziemniewicz           127.19 +  454: 343  177
    3     1 Marek          Rogalski              128.95 -  333: 348   79
    4     5 Kamil          Kister                145.72 +  457: 454  196
    5     3 Szymon         Płachta               143.66 -  369: 423   94
    6     7 Rafał          Błaszkiewicz          129.87 +  436: 422  180
    7     4 Maciej         Czupryniak            149.85 -  406: 537  100
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     976  /  7 139.43




	Andrzej Grabiński 133.46 Suchedniów               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    25 Jan            Pawłowski             100.00 +  403: 293  150
    2     4 Paweł          Jackowski             151.61 -  431: 447  102
    3    12 Krzysztof      Zawadzki              110.73 +  411: 385  161
    4    10 Michał         Sak                   115.76 -  382: 441   66
    5    17 Rafał          Wesołowski            132.03 +  410: 363  182
    6    15 Adrian         Ziemniewicz           127.19 +  455: 403  177
    7     6 Kamil          Kister                145.72 +  504: 381  196
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1034  /  7 147.71




	Marta Ćwiek 132.19 Krzyków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    26 Piotr          Majak                 100.00 +  371: 275  150
    2     9 Marta          Bajorek               134.77 +  443: 381  185
    3     5 Paweł          Jackowski             151.61 -  306: 378  102
    4    11 Grzegorz       Kurowski              148.59 -  330: 358   99
    5    15 Małgorzata     Deszczyńska           137.77 -  269: 510   88
    6    19 Ewelina        Kister                125.89 +  363: 313  176
    7    17 Maciej         Skrzypczak            122.94 -  208: 385   73
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     873  /  7 124.71




	Rafał Wesołowski 132.03 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    27 Krzysztof      Nasiłowski            100.00 +  362: 242  150
    2    11 Szymon         Płachta               143.66 +  364: 348  194
    3     7 Kazimierz      Merklejn              159.33 -  336: 386  109
    4    13 Irena          Sołdan                137.89 -  368: 469   88
    5    17 Andrzej        Grabiński             133.46 -  363: 410   83
    6    22 Marzena        Mazur                 102.70 -  328: 392   53
    7    22 Ewelina        Kister                125.89 +  433: 374  176
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     853  /  7 121.86




	Tomasz Nasiłowski 130.49 Siedlce

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    28 Rozalia        Chajutin              100.00 +  420: 226  150
    2    12 Szymon         Dąbrowski             136.57 +  446: 249  187
    3     2 Maciej         Czupryniak            149.85 +  452: 373  200
    4     1 Piotr          Domański              135.04 +  437: 372  185
    5     2 Kazimierz      Merklejn              159.33 -  379: 509  109
    6     3 Marek          Rogalski              128.95 +  380: 375  179
    7     3 Maciej         Sylwestrzuk           110.70 +  456: 323  161
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1171  /  7 167.29




	Jacek Baltyn 130.06 Suchedniów               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Kazimierz      Merklejn              159.33 -  336: 425  109
    2    18 Małgorzata     Deszczyńska           137.77 +  369: 362  188
    3    13 Kamil          Kister                145.72 -  331: 367   96
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     393  /  3 131.00




	Rafał Błaszkiewicz 129.87 Milanówek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Michał         Alabrudziński         156.36 -  406: 414  106
    2    15 Irena          Sołdan                137.89 +  370: 355  188
    3    16 Ewelina        Kister                125.89 +  375: 322  176
    4     9 Rafał          Matczak               139.95 +  491: 255  190
    5     4 Piotr          Domański              135.04 -  368: 463   85
    6     7 Marcin         Rogala                134.02 -  422: 436   84
    7    13 Katarzyna      Ślusarska             123.12 +  462: 262  173
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1002  /  7 143.14




	Marek Rogalski 128.95 Warszawa                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Mariusz        Skrobosz              152.09 +  437: 352  202
    2     8 Krzysztof      Mówka                 147.79 +  445: 397  198
    3     1 Marcin         Rogala                134.02 +  348: 333  184
    4     3 Michał         Alabrudziński         156.36 -  395: 460  106
    5     5 Marek          Dudkiewicz            137.14 +  445: 357  187
    6     3 Tomasz         Nasiłowski            130.49 -  375: 380   80
    7     7 Irena          Sołdan                137.89 +  509: 291  188
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1145  /  7 163.57




	Joanna Ostrowska 127.61 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Paweł          Jackowski             151.61 -  341: 504  102
    2    17 Katarzyna      Ślusarska             123.12 -  347: 490   73
    3    25 Wojciech       Wojtysiak             100.00 +  405: 236  150
    4    22 Bożena         Mileńko               100.00 +  420: 286  150
    5    12 Robert         Kamiński              139.36 -  296: 395   89
    6    21 Piotr          Majak                 100.00 -  356: 359   50
    7    21 Szymon         Dąbrowski             136.57 -  309: 377   87
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     701  /  7 100.14




	Adrian Ziemniewicz 127.19 Białystok

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Mirosław       Uglik                 151.22 +  408: 357  201
    2     1 Marcin         Rogala                134.02 -  343: 454   84
    3     9 Katarzyna      Ślusarska             123.12 -  429: 492   73
    4    17 Michał         Dąbrowski             100.00 +  527: 369  150
    5    13 Adam           Sternik               111.79 -  343: 362   62
    6    15 Andrzej        Grabiński             133.46 -  403: 455   83
    7    20 Agnieszka      Matus                 122.86 +  404: 329  173
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     826  /  7 118.00




	Ewelina Kister 125.89 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Miłosz         Wrzałek               150.28 +  387: 363  200
    2     7 Tomasz         Zwoliński             148.90 -  276: 394   99
    3    16 Rafał          Błaszkiewicz          129.87 -  322: 375   80
    4    25 Marta          Popławska             100.00 -  373: 426   50
    5    23 Wojciech       Wojtysiak             100.00 +  464: 330  150
    6    19 Marta          Ćwiek                 132.19 -  313: 363   82
    7    22 Rafał          Wesołowski            132.03 -  374: 433   82
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     743  /  7 106.14




	Katarzyna Ślusarska 123.12 Milanówek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Maciej         Czupryniak            149.85 -  401: 520  100
    2    17 Joanna         Ostrowska             127.61 +  490: 347  178
    3     9 Adrian         Ziemniewicz           127.19 +  492: 429  177
    4     7 Agnieszka      Matus                 122.86 +  389: 361  173
    5     6 Grzegorz       Kurowski              148.59 -  387: 427   99
    6    11 Paweł          Jackowski             151.61 -  296: 439  102
    7    13 Rafał          Błaszkiewicz          129.87 -  262: 462   80
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     909  /  7 129.86




	Maciej Skrzypczak 122.94 Kędzierzyn-Koźle

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Kacper         Zegadło               149.27 +  345: 342  199
    2    13 Krzysztof      Zawadzki              110.73 +  461: 294  161
    3     6 Piotr          Domański              135.04 -  225: 558   85
    4    15 Miłosz         Wrzałek               150.28 -  309: 527  100
    5    18 Mirosław       Uglik                 151.22 -  392: 397  101
    6    18 Agnieszka      Matus                 122.86 +  343: 333  173
    7    17 Marta          Ćwiek                 132.19 +  385: 208  182
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1001  /  7 143.00




	Agnieszka Matus 122.86 Milanówek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Tomasz         Zwoliński             148.90 -  359: 441   99
    2    23 Piotr          Majak                 100.00 +  415: 298  150
    3    18 Marzena        Mazur                 102.70 +  394: 261  153
    4     7 Katarzyna      Ślusarska             123.12 -  361: 389   73
    5    11 Marta          Bajorek               134.77 -  341: 357   85
    6    18 Maciej         Skrzypczak            122.94 -  333: 343   73
    7    20 Adrian         Ziemniewicz           127.19 -  329: 404   77
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     710  /  7 101.43




	Bartosz Bartczak 117.86 Poznań

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Grzegorz       Kurowski              148.59 -  360: 389   99
    2    22 Wojciech       Wojtysiak             100.00 +  366: 268  150
    3    10 Rafał          Matczak               139.95 -  406: 444   90
    4    20 Marzena        Mazur                 102.70 -  301: 363   53
    5    22 Bożena         Mileńko               100.00 +  355: 317  150
    6    23 Krzysztof      Nasiłowski            100.00 +  405: 294  150
    7    16 Adam           Sternik               111.79 -  320: 361   62
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     754  /  7 107.71




	Michał Sak 115.76 Lublin                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Krzysztof      Mówka                 147.79 -  357: 373   98
    2    25 Krzysztof      Nasiłowski            100.00 +  412: 381  150
    3    21 Dorota         Citkowska             100.00 +  373: 321  150
    4    10 Andrzej        Grabiński             133.46 +  441: 382  183
    5     7 Irena          Sołdan                137.89 -  396: 421   88
    6     9 Małgorzata     Deszczyńska           137.77 +  375: 363  188
    7     9 Paweł          Jackowski             151.61 -  386: 462  102
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     959  /  7 137.00




	Maciej Dąbrowski 113.35 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Kamil          Kister                145.72 -  303: 463   96
    2    20 Robert         Kamiński              139.36 -  288: 460   89
    3    23 Małgorzata     Deszczyńska           137.77 -  281: 463   88
    4    27 Jan            Pawłowski             100.00 +  439: 262  150
    5    24 Dorota         Citkowska             100.00 +  500: 186  150
    6    20 Franciszek     Łysek                 104.34 -  273: 415   54
    7    23 Krzysztof      Zawadzki              110.73 +  395: 335  161
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     788  /  7 112.57




	Adam Sternik 111.79 Kętrzyn

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Szymon         Płachta               143.66 -  262: 424   94
    2    24 Michał         Dąbrowski             100.00 +  373: 248  150
    3    20 Krzysztof      Mówka                 147.79 -  381: 390   98
    4    24 Katarzyna      Buda                  100.00 +  473: 205  150
    5    13 Adrian         Ziemniewicz           127.19 +  362: 343  177
    6    13 Marta          Bajorek               134.77 -  304: 403   85
    7    16 Bartosz        Bartczak              117.86 +  361: 320  168
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     922  /  7 131.71




	Krzysztof Zawadzki 110.73 Sampława                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Rafał          Matczak               139.95 +  415: 375  190
    2    13 Maciej         Skrzypczak            122.94 -  294: 461   73
    3    12 Andrzej        Grabiński             133.46 -  385: 411   83
    4    21 Szymon         Dąbrowski             136.57 -  355: 592   87
    5    21 Piotr          Majak                 100.00 -  308: 387   50
    6    26 Rozalia        Chajutin              100.00 +  359: 286  150
    7    23 Maciej         Dąbrowski             113.35 -  335: 395   63
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     696  /  7  99.43




	Maciej Sylwestrzuk 110.70 Białystok

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Robert         Kamiński              139.36 +  395: 374  189
    2     5 Piotr          Domański              135.04 -  278: 437   85
    3    15 Mariusz        Skrobosz              152.09 +  392: 370  202
    4    12 Tomasz         Zwoliński             148.90 +  336: 331  199
    5     9 Paweł          Jackowski             151.61 +  406: 303  202
    6     5 Irena          Sołdan                137.89 +  419: 365  188
    7     3 Tomasz         Nasiłowski            130.49 -  323: 456   80
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1145  /  7 163.57




	Franciszek Łysek 104.34 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Irena          Sołdan                137.89 -  354: 408   88
    2    27 Bożena         Mileńko               100.00 +  322: 290  150
    3    14 Marta          Bajorek               134.77 -  232: 567   85
    4    19 Andrzej        Kroc                  134.58 -  262: 520   85
    5    27 Natalia        Mówka                 100.00 +  423: 292  150
    6    20 Maciej         Dąbrowski             113.35 +  415: 273  163
    7    18 Marzena        Mazur                 102.70 -  333: 463   53
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     774  /  7 110.57




	Marzena Mazur 102.70 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Małgorzata     Deszczyńska           137.77 +  406: 387  188
    2     3 Maciej         Czupryniak            149.85 -  233: 522  100
    3    18 Agnieszka      Matus                 122.86 -  261: 394   73
    4    20 Bartosz        Bartczak              117.86 +  363: 301  168
    5    19 Mariusz        Skrobosz              152.09 -  251: 464  102
    6    22 Rafał          Wesołowski            132.03 +  392: 328  182
    7    18 Franciszek     Łysek                 104.34 +  463: 333  154
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     967  /  7 138.14




	Katarzyna Buda 100.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Marek          Dudkiewicz            137.14 -  150: 562   87
    2    29 PAUZA
    3    22 Irena          Sołdan                137.89 -  211: 451   88
    4    24 Adam           Sternik               111.79 -  205: 473   62
    5    26 Krzysztof      Nasiłowski            100.00 -  215: 307   50
    6    28 Natalia        Mówka                 100.00 -  195: 404   50
    7    28 Rozalia        Chajutin              100.00 -  177: 306   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     387  /  6  64.50




	Rozalia Chajutin 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    28 Tomasz         Nasiłowski            130.49 -  226: 420   80
    2    28 Mariusz        Skrobosz              152.09 -  276: 435  102
    3    27 Krzysztof      Nasiłowski            100.00 -  241: 292   50
    4    28 PAUZA
    5    25 Michał         Dąbrowski             100.00 -  289: 441   50
    6    26 Krzysztof      Zawadzki              110.73 -  286: 359   61
    7    28 Katarzyna      Buda                  100.00 +  306: 177  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     493  /  6  82.17




	Dorota Citkowska 100.00 Józefów

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    29 PAUZA
    2    14 Michał         Alabrudziński         156.36 -  272: 616  106
    3    21 Michał         Sak                   115.76 -  321: 373   66
    4    23 Mariusz        Sylwestrzuk           136.03 -  266: 400   86
    5    24 Maciej         Dąbrowski             113.35 -  186: 500   63
    6    24 Grzegorz       Piotrkiewicz          100.00 -  283: 363   50
    7    27 Wojciech       Wojtysiak             100.00 -  255: 291   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     421  /  6  70.17




	Michał Dąbrowski 100.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Mariusz        Sylwestrzuk           136.03 -  358: 364   86
    2    24 Adam           Sternik               111.79 -  248: 373   62
    3    28 Jan            Pawłowski             100.00 +  332: 291  150
    4    17 Adrian         Ziemniewicz           127.19 -  369: 527   77
    5    25 Rozalia        Chajutin              100.00 +  441: 289  150
    6    17 Rafał          Matczak               139.95 -  252: 388   90
    7    24 Krzysztof      Nasiłowski            100.00 +  426: 319  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     765  /  7 109.29




	Piotr Majak 100.00 Chynów

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    26 Marta          Ćwiek                 132.19 -  275: 371   82
    2    23 Agnieszka      Matus                 122.86 -  298: 415   73
    3    24 Marta          Popławska             100.00 +  368: 322  150
    4    16 Małgorzata     Deszczyńska           137.77 -  206: 445   88
    5    21 Krzysztof      Zawadzki              110.73 +  387: 308  161
    6    21 Joanna         Ostrowska             127.61 +  359: 356  178
    7    19 Grzegorz       Piotrkiewicz          100.00 -  245: 420   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     782  /  7 111.71




	Bożena Mileńko 100.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    24 Marcin         Rogala                134.02 -  239: 612   84
    2    27 Franciszek     Łysek                 104.34 -  290: 322   54
    3    26 Natalia        Mówka                 100.00 +  319: 268  150
    4    22 Joanna         Ostrowska             127.61 -  286: 420   78
    5    22 Bartosz        Bartczak              117.86 -  317: 355   68
    6    27 Wojciech       Wojtysiak             100.00 +  281: 271  150
    7    25 Jan            Pawłowski             100.00 -  281: 405   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     634  /  7  90.57




	Natalia Mówka 100.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Szymon         Dąbrowski             136.57 -  332: 360   87
    2    19 Rafał          Matczak               139.95 -  294: 471   90
    3    26 Bożena         Mileńko               100.00 -  268: 319   50
    4    26 Wojciech       Wojtysiak             100.00 -  289: 363   50
    5    27 Franciszek     Łysek                 104.34 -  292: 423   54
    6    28 Katarzyna      Buda                  100.00 +  404: 195  150
    7    26 Marta          Popławska             100.00 +  337: 305  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     631  /  7  90.14




	Krzysztof Nasiłowski 100.00 Siedlce

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    27 Rafał          Wesołowski            132.03 -  242: 362   82
    2    25 Michał         Sak                   115.76 -  381: 412   66
    3    27 Rozalia        Chajutin              100.00 +  292: 241  150
    4    18 Mariusz        Skrobosz              152.09 -  307: 414  102
    5    26 Katarzyna      Buda                  100.00 +  307: 215  150
    6    23 Bartosz        Bartczak              117.86 -  294: 405   68
    7    24 Michał         Dąbrowski             100.00 -  319: 426   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     668  /  7  95.43




	Jan Pawłowski 100.00 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    25 Andrzej        Grabiński             133.46 -  293: 403   83
    2    21 Miłosz         Wrzałek               150.28 -  187: 568  100
    3    28 Michał         Dąbrowski             100.00 -  291: 332   50
    4    27 Maciej         Dąbrowski             113.35 -  262: 439   63
    5    28 PAUZA
    6    25 Marta          Popławska             100.00 +  313: 276  150
    7    25 Bożena         Mileńko               100.00 +  405: 281  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     596  /  6  99.33




	Grzegorz Piotrkiewicz 100.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    23 Andrzej        Kroc                  134.58 -  242: 406   85
    2    26 Mirosław       Uglik                 151.22 -  368: 419  101
    6    24 Dorota         Citkowska             100.00 +  363: 283  150
    7    19 Piotr          Majak                 100.00 +  420: 245  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     486  /  4 121.50




	Marta Popławska 100.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    22 Marta          Bajorek               134.77 -  401: 435   85
    2    16 Kacper         Zegadło               149.27 -  335: 416   99
    3    24 Piotr          Majak                 100.00 -  322: 368   50
    4    25 Ewelina        Kister                125.89 +  426: 373  176
    5    20 Tomasz         Zwoliński             148.90 -  327: 350   99
    6    25 Jan            Pawłowski             100.00 -  276: 313   50
    7    26 Natalia        Mówka                 100.00 -  305: 337   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     609  /  7  87.00




	Wojciech Wojtysiak 100.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    21 Piotr          Domański              135.04 -  276: 474   85
    2    22 Bartosz        Bartczak              117.86 -  268: 366   68
    3    25 Joanna         Ostrowska             127.61 -  236: 405   78
    4    26 Natalia        Mówka                 100.00 +  363: 289  150
    5    23 Ewelina        Kister                125.89 -  330: 464   76
    6    27 Bożena         Mileńko               100.00 -  271: 281   50
    7    27 Dorota         Citkowska             100.00 +  291: 255  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     657  /  7  93.86


Wyniki poszczególnych rund turnieju Festiwal dla myślących



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz      Merklejn             - Jacek          Baltyn                425: 336
   2 Rafał          Błaszkiewicz         - Michał         Alabrudziński         406: 414
   3 Mariusz        Skrobosz             - Marek          Rogalski              352: 437
   4 Joanna         Ostrowska            - Paweł          Jackowski             341: 504
   5 Mirosław       Uglik                - Adrian         Ziemniewicz           357: 408
   6 Ewelina        Kister               - Miłosz         Wrzałek               387: 363
   7 Maciej         Czupryniak           - Katarzyna      Ślusarska             520: 401
   8 Maciej         Skrzypczak           - Kacper         Zegadło               345: 342
   9 Tomasz         Zwoliński            - Agnieszka      Matus                 441: 359
  10 Bartosz        Bartczak             - Grzegorz       Kurowski              360: 389
  11 Krzysztof      Mówka                - Michał         Sak                   373: 357
  12 Maciej         Dąbrowski            - Kamil          Kister                303: 463
  13 Szymon         Płachta              - Adam           Sternik               424: 262
  14 Krzysztof      Zawadzki             - Rafał          Matczak               415: 375
  15 Robert         Kamiński             - Maciej         Sylwestrzuk           374: 395
  16 Franciszek     Łysek                - Irena          Sołdan                354: 408
  17 Małgorzata     Deszczyńska          - Marzena        Mazur                 387: 406
  18 Katarzyna      Buda                 - Marek          Dudkiewicz            150: 562
  19 Szymon         Dąbrowski            - Natalia        Mówka                 360: 332
  20 Michał         Dąbrowski            - Mariusz        Sylwestrzuk           358: 364
  21 Piotr          Domański             - Wojciech       Wojtysiak             474: 276
  22 Marta          Popławska            - Marta          Bajorek               401: 435
  23 Andrzej        Kroc                 - Grzegorz       Piotrkiewicz          406: 242
  24 Bożena         Mileńko              - Marcin         Rogala                239: 612
  25 Andrzej        Grabiński            - Jan            Pawłowski             403: 293
  26 Piotr          Majak                - Marta          Ćwiek                 275: 371
  27 Rafał          Wesołowski           - Krzysztof      Nasiłowski            362: 242
  28 Rozalia        Chajutin             - Tomasz         Nasiłowski            226: 420
  29 Dorota         Citkowska            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Adrian         Ziemniewicz          - Marcin         Rogala                343: 454
   2 Marek          Dudkiewicz           - Andrzej        Kroc                  433: 319
   3 Marzena        Mazur                - Maciej         Czupryniak            233: 522
   4 Paweł          Jackowski            - Andrzej        Grabiński             447: 431
   5 Maciej         Sylwestrzuk          - Piotr          Domański              278: 437
   6 Grzegorz       Kurowski             - Kamil          Kister                477: 362
   7 Tomasz         Zwoliński            - Ewelina        Kister                394: 276
   8 Marek          Rogalski             - Krzysztof      Mówka                 445: 397
   9 Marta          Ćwiek                - Marta          Bajorek               443: 381
  10 Mariusz        Sylwestrzuk          - Kazimierz      Merklejn              285: 467
  11 Rafał          Wesołowski           - Szymon         Płachta               364: 348
  12 Tomasz         Nasiłowski           - Szymon         Dąbrowski             446: 249
  13 Maciej         Skrzypczak           - Krzysztof      Zawadzki              461: 294
  14 Michał         Alabrudziński        - Dorota         Citkowska             616: 272
  15 Irena          Sołdan               - Rafał          Błaszkiewicz          355: 370
  16 Kacper         Zegadło              - Marta          Popławska             416: 335
  17 Katarzyna      Ślusarska            - Joanna         Ostrowska             490: 347
  18 Jacek          Baltyn               - Małgorzata     Deszczyńska           369: 362
  19 Natalia        Mówka                - Rafał          Matczak               294: 471
  20 Maciej         Dąbrowski            - Robert         Kamiński              288: 460
  21 Miłosz         Wrzałek              - Jan            Pawłowski             568: 187
  22 Wojciech       Wojtysiak            - Bartosz        Bartczak              268: 366
  23 Agnieszka      Matus                - Piotr          Majak                 415: 298
  24 Adam           Sternik              - Michał         Dąbrowski             373: 248
  25 Michał         Sak                  - Krzysztof      Nasiłowski            412: 381
  26 Grzegorz       Piotrkiewicz         - Mirosław       Uglik                 368: 419
  27 Bożena         Mileńko              - Franciszek     Łysek                 290: 322
  28 Mariusz        Skrobosz             - Rozalia        Chajutin              435: 276
  29 Katarzyna      Buda                 - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marcin         Rogala               - Marek          Rogalski              333: 348
   2 Tomasz         Nasiłowski           - Maciej         Czupryniak            452: 373
   3 Grzegorz       Kurowski             - Michał         Alabrudziński         377: 387
   4 Marek          Dudkiewicz           - Tomasz         Zwoliński             422: 394
   5 Marta          Ćwiek                - Paweł          Jackowski             306: 378
   6 Piotr          Domański             - Maciej         Skrzypczak            558: 225
   7 Kazimierz      Merklejn             - Rafał          Wesołowski            386: 336
   8 Kacper         Zegadło              - Miłosz         Wrzałek               455: 292
   9 Katarzyna      Ślusarska            - Adrian         Ziemniewicz           492: 429
  10 Rafał          Matczak              - Bartosz        Bartczak              444: 406
  11 Andrzej        Kroc                 - Robert         Kamiński              429: 486
  12 Krzysztof      Zawadzki             - Andrzej        Grabiński             385: 411
  13 Kamil          Kister               - Jacek          Baltyn                367: 331
  14 Marta          Bajorek              - Franciszek     Łysek                 567: 232
  15 Maciej         Sylwestrzuk          - Mariusz        Skrobosz              392: 370
  16 Ewelina        Kister               - Rafał          Błaszkiewicz          322: 375
  17 Mirosław       Uglik                - Mariusz        Sylwestrzuk           422: 419
  18 Agnieszka      Matus                - Marzena        Mazur                 394: 261
  19 Szymon         Płachta              - Szymon         Dąbrowski             410: 241
  20 Adam           Sternik              - Krzysztof      Mówka                 381: 390
  21 Michał         Sak                  - Dorota         Citkowska             373: 321
  22 Irena          Sołdan               - Katarzyna      Buda                  451: 211
  23 Małgorzata     Deszczyńska          - Maciej         Dąbrowski             463: 281
  24 Marta          Popławska            - Piotr          Majak                 322: 368
  25 Wojciech       Wojtysiak            - Joanna         Ostrowska             236: 405
  26 Natalia        Mówka                - Bożena         Mileńko               268: 319
  27 Krzysztof      Nasiłowski           - Rozalia        Chajutin              292: 241
  28 Jan            Pawłowski            - Michał         Dąbrowski             291: 332


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Tomasz         Nasiłowski           - Piotr          Domański              437: 372
   2 Marek          Dudkiewicz           - Kazimierz      Merklejn              388: 438
   3 Marek          Rogalski             - Michał         Alabrudziński         395: 460
   4 Paweł          Jackowski            - Maciej         Czupryniak            329: 465
   5 Marcin         Rogala               - Kamil          Kister                457: 454
   6 Marta          Bajorek              - Szymon         Płachta               360: 473
   7 Agnieszka      Matus                - Katarzyna      Ślusarska             361: 389
   8 Krzysztof      Mówka                - Robert         Kamiński              423: 416
   9 Rafał          Błaszkiewicz         - Rafał          Matczak               491: 255
  10 Andrzej        Grabiński            - Michał         Sak                   382: 441
  11 Marta          Ćwiek                - Grzegorz       Kurowski              330: 358
  12 Tomasz         Zwoliński            - Maciej         Sylwestrzuk           331: 336
  13 Irena          Sołdan               - Rafał          Wesołowski            469: 368
  14 Kacper         Zegadło              - Mirosław       Uglik                 452: 415
  15 Miłosz         Wrzałek              - Maciej         Skrzypczak            527: 309
  16 Piotr          Majak                - Małgorzata     Deszczyńska           206: 445
  17 Adrian         Ziemniewicz          - Michał         Dąbrowski             527: 369
  18 Krzysztof      Nasiłowski           - Mariusz        Skrobosz              307: 414
  19 Franciszek     Łysek                - Andrzej        Kroc                  262: 520
  20 Marzena        Mazur                - Bartosz        Bartczak              363: 301
  21 Szymon         Dąbrowski            - Krzysztof      Zawadzki              592: 355
  22 Joanna         Ostrowska            - Bożena         Mileńko               420: 286
  23 Dorota         Citkowska            - Mariusz        Sylwestrzuk           266: 400
  24 Adam           Sternik              - Katarzyna      Buda                  473: 205
  25 Marta          Popławska            - Ewelina        Kister                426: 373
  26 Natalia        Mówka                - Wojciech       Wojtysiak             289: 363
  27 Jan            Pawłowski            - Maciej         Dąbrowski             262: 439
  28 Rozalia        Chajutin             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Alabrudziński        - Maciej         Czupryniak            565: 321
   2 Kazimierz      Merklejn             - Tomasz         Nasiłowski            509: 379
   3 Marcin         Rogala               - Szymon         Płachta               369: 423
   4 Piotr          Domański             - Rafał          Błaszkiewicz          463: 368
   5 Marek          Rogalski             - Marek          Dudkiewicz            445: 357
   6 Katarzyna      Ślusarska            - Grzegorz       Kurowski              387: 427
   7 Michał         Sak                  - Irena          Sołdan                396: 421
   8 Krzysztof      Mówka                - Kacper         Zegadło               380: 444
   9 Paweł          Jackowski            - Maciej         Sylwestrzuk           303: 406
  10 Rafał          Matczak              - Miłosz         Wrzałek               336: 498
  11 Marta          Bajorek              - Agnieszka      Matus                 357: 341
  12 Robert         Kamiński             - Joanna         Ostrowska             395: 296
  13 Adrian         Ziemniewicz          - Adam           Sternik               343: 362
  14 Mariusz        Sylwestrzuk          - Andrzej        Kroc                  331: 261
  15 Małgorzata     Deszczyńska          - Marta          Ćwiek                 510: 269
  16 Kamil          Kister               - Szymon         Dąbrowski             426: 322
  17 Andrzej        Grabiński            - Rafał          Wesołowski            410: 363
  18 Mirosław       Uglik                - Maciej         Skrzypczak            397: 392
  19 Marzena        Mazur                - Mariusz        Skrobosz              251: 464
  20 Tomasz         Zwoliński            - Marta          Popławska             350: 327
  21 Krzysztof      Zawadzki             - Piotr          Majak                 308: 387
  22 Bartosz        Bartczak             - Bożena         Mileńko               355: 317
  23 Wojciech       Wojtysiak            - Ewelina        Kister                330: 464
  24 Maciej         Dąbrowski            - Dorota         Citkowska             500: 186
  25 Michał         Dąbrowski            - Rozalia        Chajutin              441: 289
  26 Katarzyna      Buda                 - Krzysztof      Nasiłowski            215: 307
  27 Franciszek     Łysek                - Natalia        Mówka                 423: 292
  28 Jan            Pawłowski            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Alabrudziński        - Kazimierz      Merklejn              455: 510
   2 Szymon         Płachta              - Piotr          Domański              499: 325
   3 Tomasz         Nasiłowski           - Marek          Rogalski              380: 375
   4 Grzegorz       Kurowski             - Kacper         Zegadło               412: 413
   5 Maciej         Sylwestrzuk          - Irena          Sołdan                419: 365
   6 Miłosz         Wrzałek              - Mariusz        Skrobosz              370: 383
   7 Rafał          Błaszkiewicz         - Marcin         Rogala                422: 436
   8 Maciej         Czupryniak           - Mirosław       Uglik                 460: 397
   9 Małgorzata     Deszczyńska          - Michał         Sak                   363: 375
  10 Krzysztof      Mówka                - Marek          Dudkiewicz            388: 293
  11 Katarzyna      Ślusarska            - Paweł          Jackowski             296: 439
  12 Robert         Kamiński             - Tomasz         Zwoliński             400: 418
  13 Adam           Sternik              - Marta          Bajorek               304: 403
  14 Mariusz        Sylwestrzuk          - Kamil          Kister                381: 418
  15 Adrian         Ziemniewicz          - Andrzej        Grabiński             403: 455
  16 Szymon         Dąbrowski            - Andrzej        Kroc                  386: 393
  17 Rafał          Matczak              - Michał         Dąbrowski             388: 252
  18 Maciej         Skrzypczak           - Agnieszka      Matus                 343: 333
  19 Ewelina        Kister               - Marta          Ćwiek                 313: 363
  20 Franciszek     Łysek                - Maciej         Dąbrowski             415: 273
  21 Piotr          Majak                - Joanna         Ostrowska             359: 356
  22 Rafał          Wesołowski           - Marzena        Mazur                 328: 392
  23 Bartosz        Bartczak             - Krzysztof      Nasiłowski            405: 294
  24 Grzegorz       Piotrkiewicz         - Dorota         Citkowska             363: 283
  25 Marta          Popławska            - Jan            Pawłowski             276: 313
  26 Rozalia        Chajutin             - Krzysztof      Zawadzki              286: 359
  27 Bożena         Mileńko              - Wojciech       Wojtysiak             281: 271
  28 Natalia        Mówka                - Katarzyna      Buda                  404: 195


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz      Merklejn             - Szymon         Płachta               435: 346
   2 Kacper         Zegadło              - Michał         Alabrudziński         360: 453
   3 Maciej         Sylwestrzuk          - Tomasz         Nasiłowski            323: 456
   4 Maciej         Czupryniak           - Marcin         Rogala                537: 406
   5 Marta          Bajorek              - Piotr          Domański              479: 243
   6 Kamil          Kister               - Andrzej        Grabiński             381: 504
   7 Irena          Sołdan               - Marek          Rogalski              291: 509
   8 Mariusz        Skrobosz             - Grzegorz       Kurowski              333: 410
   9 Paweł          Jackowski            - Michał         Sak                   462: 386
  10 Krzysztof      Mówka                - Tomasz         Zwoliński             432: 327
  11 Miłosz         Wrzałek              - Robert         Kamiński              391: 335
  12 Marek          Dudkiewicz           - Małgorzata     Deszczyńska           317: 395
  13 Rafał          Błaszkiewicz         - Katarzyna      Ślusarska             462: 262
  14 Andrzej        Kroc                 - Mirosław       Uglik                 417: 370
  15 Mariusz        Sylwestrzuk          - Rafał          Matczak               381: 417
  16 Bartosz        Bartczak             - Adam           Sternik               320: 361
  17 Maciej         Skrzypczak           - Marta          Ćwiek                 385: 208
  18 Marzena        Mazur                - Franciszek     Łysek                 463: 333
  19 Grzegorz       Piotrkiewicz         - Piotr          Majak                 420: 245
  20 Agnieszka      Matus                - Adrian         Ziemniewicz           329: 404
  21 Joanna         Ostrowska            - Szymon         Dąbrowski             309: 377
  22 Rafał          Wesołowski           - Ewelina        Kister                433: 374
  23 Maciej         Dąbrowski            - Krzysztof      Zawadzki              395: 335
  24 Krzysztof      Nasiłowski           - Michał         Dąbrowski             319: 426
  25 Jan            Pawłowski            - Bożena         Mileńko               405: 281
  26 Natalia        Mówka                - Marta          Popławska             337: 305
  27 Dorota         Citkowska            - Wojciech       Wojtysiak             255: 291
  28 Rozalia        Chajutin             - Katarzyna      Buda                  306: 177
Lista rankingowa na dzień 02-12-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Bartosz Morawski               Wrocław              163.54  31073  190
   2 Kazimierz Merklejn             Warszawa             159.75  30991  194
   3 Dariusz Kosz                   Nysa                 157.60  31048  197
   4 Marek Reda                     Dębówka              157.57  13236   84
   5 Michał Alabrudziński           Włocławek            157.40  30220  192
   6 Dominik Urbacki                Pruszków             155.62  30813  198
   7 Piotr Pietuchowski             Białystok            155.20  23901  154
   8 Krzysztof Obremski             Legnica              155.12  30714  198
   9 Dawid Pikul                    Poznań               155.02  29918  193
  10 Dawid Adamczyk                 Inowrocław           154.06  14328   93
  11 Jan Mrozowski                  Kraków               152.57  28530  187
  12 Paweł Jackowski                Warszawa             152.57  28835  189
  13 Dariusz Ulatowski              Tuchola              152.43  27589  181
  14 Patryk Wolniewicz              Szczecin             152.18   9131   60
  15 Mariusz Skrobosz               Warszawa             151.25  30250  200
  16 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             151.13  28262  187
  17 Kamil Górka                    Kraków               150.49  29045  193
  18 Łukasz Bobowski                Suchedniów           150.44  29937  199
  19 Andrzej Oleksiak               Ostróda              150.24  11719   78
  20 Mirosław Uglik                 Warszawa             150.24  28997  193
  21 Grzegorz Kurowski              Warszawa             150.18  29286  195
  22 Maciej Czupryniak              Milanówek            150.10  29720  198
  23 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             149.75  28902  193
  24 Kacper Zegadło                 Warszawa             149.38  28680  192
  25 Tomasz Zwoliński               Skierdy              148.63  28983  195
  26 Aleksander Puchalski           Włocławek            148.58  14264   96
  27 Jakub Zaryński                 Świnoujście          148.25  28316  191
  28 Krzysztof Mówka                Warszawa             148.08  23101  156
  29 Bogusław Szyszka               Oława                147.98   9323   63
  30 Mariusz Wrześniewski           Kraków               147.33  28434  193
  31 Justyna Górka                  Kraków               147.29  29017  197
  32 Maciej Grąbczewski             Szczecin             147.29  25334  172
  33 Stanisław Rydzik               Warszawa             147.04  29261  199
  34 Grzegorz Łukasik               Konojady             146.29  25454  174
  35 Michał Makowski                Warszawa             145.84   5396   37
  36 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           145.79  28720  197
  37 Kamil Kister                   Warszawa             145.52  27066  186
  38 Rafał Dąbrowski                Ostróda              144.98  13483   93
  39 Paweł Pogorzelski              Warszawa             144.84  23899  165
  40 Przemysław Rybicki             Otwock               144.81  10861   75
  41 Szymon Płachta                 Warszawa             144.54  28185  195
  42 Karol Waniek                   Wrocław              144.13   4468   31
  43 Tomasz Suchanek                Wrocław              143.95   5758   40
  44 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          143.74  28030  195
  45 Jakub Szymczak                 Łódź                 143.65  28730  200
  46 Artur Irzyk                    Strzyżów             143.56  28137  196
  47 Wojciech Zemło                 Łódź                 143.53  23252  162
  48 Michał Waszkiewicz             Białystok            142.51  27077  190
  49 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       142.36  26337  185
  50 Maciej Rzychoń                 Katowice             141.92  10786   76
  51 Małgorzata Sulejewska          Kraków               141.63  26768  189
  52 Juliusz Czupryniak             Warszawa             141.42  22627  160
  53 Jakub Błażejewski              Poznań               141.11  27658  196
  54 Andrzej Kowalski               Gdańsk               141.04   6770   48
  55 Tomasz Lempart                 Wadowice             140.95  24949  177
  56 Leszek Kacprzyk                Katowice             140.87   4367   31
  57 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  140.69  17024  121
  58 Joanna Juszczak                Warszawa             140.49  26975  192
  59 Janusz Krupiński               Bytom                140.36  27932  199
  60 Radosław Jachna                Łódź                 140.10  26479  189
  61 Dariusz Kuć                    Stargard             139.65  24439  175
  62 Piotr Broda                    Sandomierz           139.65  27650  198
  63 Rafał Matczak                  Milanówek            139.52  27346  196
  64 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  139.27  25208  181
  65 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             138.65  26620  192
  66 Andrzej Rakoczy                Kraków               138.37   8717   63
  67 Marek Syczuk                   Warszawa             138.23  13823  100
  68 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             138.11  26517  192
  69 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            137.79  24113  175
  70 Robert Kamiński                Warszawa             137.71  26441  192
  71 Natalia Woźniak                Dziwnówek            137.57  27239  198
  72 Irena Sołdan                   Warszawa             137.41  26795  195
  73 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       136.90  19987  146
  74 Marek Dudkiewicz               Milanówek            136.88  26554  194
  75 Michał Rogalewicz              Poznań               136.83  16146  118
  76 Szymon Dąbrowski               Warszawa             136.37  26183  192
  77 Alicja Grąbczewska             Szczecin             135.89  26227  193
  78 Tomasz Górka                   Kraków               135.86   8559   63
  79 Krzysztof Gibas                Kraków               135.40   9884   73
  80 Marta Bajorek                  Warszawa             135.32  25576  189
  81 Katarzyna Polak                Warszawa             135.02  25923  192
  82 Piotr Domański                 Lublin               134.88  19558  145
  83 Wojciech Sołdan                Gdynia               134.74   4177   31
  84 Jacek Mańko                    Poznań               134.54  26504  197
  85 Sławomir Piotrowski            Deszczno             134.49  20711  154
  86 Andrzej Kroc                   Łódź                 134.37  25396  189
  87 Konrad Sowula                  Kraków               133.63  19377  145
  88 Marcin Rogala                  Warszawa             133.41  25481  191
  89 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              132.77  15003  113
  90 Weronika Rudnicka              Szczecin             132.46   6093   46
  91 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               132.45   7947   60
  92 Arkadiusz Biegun               Kraków               132.45   7947   60
  93 Andrzej Rechowicz              Katowice             132.34  26204  198
  94 Maciej Kuczyński               Gdynia               132.32   8336   63
  95 Maciej Nawrocki                Babimost             132.04  26144  198
  96 Rafał Wesołowski               Warszawa             131.42  25232  192
  97 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            131.26   9451   72
  98 Ewa Radzikowska                Gliwice              131.20   9053   69
  99 Jakub Hassa                    Lutol Suchy          131.14  18228  139
 100 Marcin Stachowski              Wydartowo I          131.04  25814  197
 101 Marta Ćwiek                    Krzyków              130.98   5632   43
 102 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       130.78   6408   49
 103 Daniel Janus                   Wąchock              130.68   7841   60
 104 Dominik Piasecki               Słupsk               130.57   5223   40
 105 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             130.57  25591  196
 106 Marek Rogalski                 Warszawa             130.40  24645  189
 107 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            130.34  25677  197
 108 Jacek Baltyn                   Suchedniów           130.09  12619   97
 109 Grzegorz Pukniel               Łódź                 130.08  15480  119
 110 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            129.91  24812  191
 111 Leszek Stecuła                 Bytom                129.73   9470   73
 112 Diana Pietrzykowska            Szczecin             129.56  18656  144
 113 Adam Grzelec                   Poznań               129.40  25751  199
 114 Jolanta Chłopińska             Wałcz                129.33  24702  191
 115 Łukasz Sornek                  Mikołów              128.70  24710  192
 116 Szymon Stępień                 Bytom                128.60  24819  193
 117 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            128.50  17476  136
 118 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             128.42  24529  191
 119 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               128.39   4622   36
 120 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      128.30  16038  125
 121 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            128.18  25379  198
 122 Jakub Nalepa                   Gliwice              127.91   5500   43
 123 Tomasz Łapka                   Opole                127.75   4088   32
 124 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.55  16326  128
 125 Zdzisław Szota                 Warszawa             127.33   5857   46
 126 Paweł Maciejczuk               Białystok            127.31  25208  198
 127 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  127.17  25306  199
 128 Agnieszka Walas                Kraków               127.04  10798   85
 129 Adrian Ziemniewicz             Białystok            126.77  19269  152
 130 Ewa Madejczyk                  Katowice             126.74  14829  117
 131 Joanna Ostrowska               Warszawa             126.54  22778  180
 132 Maciej Kuć                     Stargard             126.51  23531  186
 133 Dariusz Sowula                 Kraków               126.30  18187  144
 134 Maciej Perzyński               Piła                 126.24   7953   63
 135 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             126.18  12366   98
 136 Jerzy Matyasik                 Kraków               126.12  24088  191
 137 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             126.04  23822  189
 138 Jerzy Luter                    Bytom                126.02  24700  196
 139 Agata Kuć                      Stargard             125.55  24231  193
 140 Grzegorz Papciak               Jodłowa              125.52  21589  172
 141 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  125.52  15815  126
 142 Dorota Rudzińska               Warszawa             125.33  10653   85
 143 Ala Białobrzewska              Gdynia               125.16  12391   99
 144 Łukasz Baranowski              Gdynia               125.07  20012  160
 145 Ewelina Kister                 Warszawa             124.96  18494  148
 146 Dorota Kuć                     Stargard             124.92  23485  188
 147 Adam Jurkowski                 Gliwice              124.84   8739   70
 148 Rafał Stachowski               Police               124.56  18186  146
 149 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             124.52  22040  177
 150 Bartosz Aleksandrowicz         Poznań               124.52  11331   91
 151 Ryszard Żydaczewski            Lubin                124.36   9078   73
 152 Czesław Grajewski              Białystok            124.22  20124  162
 153 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              123.90  23418  189
 154 Tomasz Sehnal                  Warszawa             123.77  24507  198
 155 Agnieszka Dawid                Kraków               123.73   9032   73
 156 Mariusz Makuch                 Zator                123.69   4453   36
 157 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     123.65  24360  197
 158 Ireneusz Kurzok                Mikołów              123.64  14837  120
 159 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          123.51  10375   84
 160 Jakub Onoszko                  Gdynia               123.37  18505  150
 161 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            123.36  24672  200
 162 Ryszard Korpalski              Wójtowice            123.34  18871  153
 163 Natalia Ogierman               Katowice             123.19  15768  128
 164 Renata Andracka                Zwola                123.02  24481  199
 165 Tomasz A. Praga                Białystok            122.98  15127  123
 166 Dominika Worona                Police               122.69   8834   72
 167 Agnieszka Matus                Milanówek            122.11  24300  199
 168 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              121.93   7438   61
 169 Monika Siemaszko               Lipiany              121.86  15964  131
 170 Grażyna Wesołowska             Łódź                 121.77  11325   93
 171 Ziemowit Pazda                 Wrocław              121.57  13373  110
 172 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         121.53  21754  179
 173 Stanisław Gasik                Warszawa             121.53   9479   78
 174 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    121.36   4369   36
 175 Sylwia Łada                    Inowrocław           121.24  23885  197
 176 Marcin Ceglarek                Kraków               121.16  20961  173
 177 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               121.14   4361   36
 178 Maciej Śliwa                   Zabrze               120.86   5197   43
 179 Beata Piotrowska               Łódź                 120.66  10256   85
 180 Jarosław Olek                  Warszawa             120.49   9760   81
 181 Samir Chakrar                  Poznań               120.48   7952   66
 182 Jarosław Michalak              Łódź                 120.48  10361   86
 183 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          120.46  13853  115
 184 Sławomir Wolski                Wrocław              120.35  22144  184
 185 Artur Wawrzynowski             Żukowo               120.29  19727  164
 186 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               120.13  21263  177
 187 Dominik Ulejczyk               Będzin               120.01  23521  196
 188 Adam Janicki                   Wrocław              119.99  17279  144
 189 Maria Skutela                  Warszawa             119.95  23870  199
 190 Katarzyna Kowalska             Katowice             119.70  18314  153
 191 Marta Świątkowska              Wrocław              119.65  22853  191
 192 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         119.48  10275   86
 193 Dorota Stachowska              Wydartowo I          119.38  23279  195
 194 Olga Swarcewicz                Warszawa             119.20  11682   98
 195 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            119.14   5242   44
 196 Lucyna Śniadach                Rumia                119.02  23565  198
 197 Anita Bruska                   Gdynia               118.90  14862  125
 198 Bogdan Kozłowski               Białystok            118.68  14479  122
 199 Zbigniew Rybak                 Warszawa             118.59  22769  192
 200 Tomasz Siwiński                Zawiercie            118.51   8414   71
 201 Urszula Rechowicz              Katowice             118.48  23103  195
 202 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  118.46   6397   54
 203 Justyna Nieznalska             Jejkowice            118.41   4026   34
 204 Karolina Urbańska              Poznań               118.06  22785  193
 205 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             117.43   5519   47
 206 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            117.30   5044   43
 207 Konrad Mikusek                 Milanówek            117.19  15000  128
 208 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            117.07   6439   55
 209 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             117.00   5499   47
 210 Teresa Zalewska                Racibórz             116.97  23160  198
 211 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              116.91   5378   46
 212 Bożena Guział                  Racibórz             116.90  22562  193
 213 Paweł Brylski                  Kraków               116.74   7121   61
 214 Waldemar Wypchał               Kraków               116.48  21200  182
 215 Małgorzata Jóźwiak             Iława                116.26   5813   50
 216 Ewa Dunikowska                 Kraków               116.24  16273  140
 217 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            116.19  22657  195
 218 Bartosz Bartczak               Poznań               116.10  22640  195
 219 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               116.02  22623  195
 220 Dorota Ostrowska               Białystok            115.32  14069  122
 221 Marta Sztajnert                Wisła                115.27  16830  146
 222 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 115.23  12675  110
 223 Anna Arana                     Kołobrzeg            115.22  21546  187
 224 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             115.08  16341  142
 225 Marcin Kurowski                Racibórz             114.75  21687  189
 226 Mateusz Stańczyk               Tarnów               114.71   3556   31
 227 Marianna Kozłowska             Białystok            114.61  15358  134
 228 Maciej Sylwestrzuk             Białystok            114.04  12658  111
 229 Adam Sternik                   Kętrzyn              114.00   7182   63
 230 Beata Kiżewska                 Świnoujście          113.85  16395  144
 231 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     113.53   8628   76
 232 Krystyna Augustyniak           Łódź                 113.42   4083   36
 233 Maciej Dąbrowski               Warszawa             113.32  22437  198
 234 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            113.12   5430   48
 235 Anna Demczyszyn                Bystra               112.60   6418   57
 236 Joanna Brychcy                 Katowice             112.52  22279  198
 237 Sławomir Zabawa                Wałcz                112.31   4043   36
 238 Agnieszka Kozak                Gdynia               111.97   6942   62
 239 Dariusz Jarosławski            Ełk                  111.82   9393   84
 240 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            111.51  13604  122
 241 Józef Burzyński                Ełk                  111.47  11816  106
 242 Beata Jagielska                Police               111.33   9129   82
 243 Patrycja Skibska               Warszawa             111.03  16877  152
 244 Tomasz Lewiński                Wejherowo            110.71   6532   59
 245 Tomasz Duda                    Tychy                110.64   4868   44
 246 Halina Cecot                   Kołobrzeg            110.44   3976   36
 247 Robert Wagner                  Wrocław              110.37   3863   35
 248 Krzysztof Zawadzki             Sampława             110.33  21845  198
 249 Maciej Labe                    Poznań               110.29   3860   35
 250 Małgorzata Pochopień           Kraków               110.10   3413   31
 251 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            109.44   5472   50
 252 Grzegorz Bajer                 Łódź                 108.71   4457   41
 253 Agnieszka Antos                Racibórz             108.70  10000   92
 254 Katarzyna Okoniewska           Poznań               108.56   6405   59
 255 Sławomir Długosz               Ostróda              108.46  20932  193
 256 Justyna Sławińska              Gdańsk               108.33   6500   60
 257 Wanda Grabiec                  Tarnów               107.98  18356  170
 258 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            107.96  14791  137
 259 Klara Wigier                   Milanówek            107.70   3985   37
 260 Jacek Nowak                    Szczecin             107.63   6350   59
 261 Katarzyna Bogusławska          Piastów              106.83   3846   36
 262 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               106.15  11676  110
 263 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          106.04  13997  132
 264 Leszek Kilian                  Jaworzno             106.02  20567  194
 265 Grażyna Chłopek                Jaworzno             105.28   8317   79
 266 Maciej Pietrasik               Nowogard             105.00   4830   46
 267 Franciszek Łysek               Warszawa             104.77  10791  103
 268 Lidia Żywna                    Gdynia               104.62  12554  120
 269 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  104.61   8683   83
 270 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           103.91  20262  195
 271 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     103.84   5815   56
 272 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo            103.57   7043   68
 273 Katarzyna Dębska               Ostróda              103.45  18000  174
 274 Mariusz Rostkowski             Sochaczew            102.18   3883   38
 275 Piotr Kozak                    Racibórz             102.02   6733   66
 276 Zofia Górka                    Łęczna               101.57   7516   74
 277 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa             101.06   3335   33
 278 Marcin Gauer                   Kołobrzeg            100.84  10891  108
 279 Marta Majewska                 Wadowice             100.74  11283  112
 280 Karolina Szubska               Jaworzno              99.90  10390  104
 281 Alicja Tuz                     Kielce                99.60   6474   65
 282 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              99.55  17322  174
 283 Karolina Mak                   Wrocław               98.55   3745   38
 284 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             98.01  13428  137
 285 Zygmunt Skwarek                Katowice              97.41   5747   59
 286 Teresa Balewska                Reda                  97.26  18673  192
 287 Jan Pawłowski                  Warszawa              96.68  19335  200
 288 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               96.67   5220   54
 289 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                96.33  14353  149
 290 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             96.33  18495  192
 291 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      95.85   5176   54
 292 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             95.36  10108  106
 293 Marta Wawrzyn                  Pruszków              95.14   3996   42
 294 Kamil Olejniczak               Kutno                 94.97   2944   31
 295 Ryszard Pliszka                Szczecin              93.49   4207   45
 296 Maria Tomiczek                 Zabrze                92.63   2779   30
 297 Przemysław Woiński             Łódź                  92.33   7017   76
 298 Michał Głąb                    Zabrze                92.31   3323   36
 299 Andrzej Klich                  Jaworzno              91.57  17857  195
 300 Natalia Mówka                  Warszawa              91.29   2830   31
 301 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            90.79   3541   39
 302 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.81   4174   47
 303 Piotr Duda                     Tychy                 88.58   3809   43
 304 Ewa Tymińska                   Gdańsk                88.40   6011   68
 305 Adam Kaczyński                 Świnoujście           88.12   2996   34
 306 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   86.62   2945   34
 307 Wojciech Łysek                 Warszawa              85.96   6791   79
 308 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              85.63   9334  109
 309 Waldemar Dębski                Ostróda               85.16   4258   50
 310 Bernadeta Zapała               Jaworzno              84.71   4320   51
 311 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              84.35   2615   31
 312 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           83.90  11662  139
 313 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             81.77   4661   57
 314 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             81.23   4630   57
 315 Anna Strugała                  Świnoujście           80.55   2658   33
 316 Maria Wieczorek                Kołobrzeg             79.70   2630   33
 317 Dawid Węgrzyński               Zabrze                77.46   4338   56
 318 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   76.80   3379   44
 319 Szymon Sztajnert               Wisła                 76.24   3507   46
 320 Michał Sztajnert               Wisła                 76.09   2663   35
 321 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             75.74   2575   34
 322 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             75.69   3406   45
 323 Beata Pasternak                Kraków                66.03   2179   33




Poczekalnia na dzień 02-12-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Patrycja Kuśnierczyk           Jaworzno              88.50   2478   28
   2 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             84.75   2373   28
   3 Jolanta Zięba                  Zabrze               110.30   2978   27
   4 Grażyna Smereka                Racibórz             107.48   2902   27
   5 Magdalena Maternicka           Gdynia                84.78   2289   27
   6 Jakub Dworczyk                 Będzin                67.07   1811   27
   7 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             120.08   3122   26
   8 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
   9 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       124.40   3110   25
  10 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             123.08   3077   25
  11 Marzena Zawierska              Warszawa             111.32   2783   25
  12 Sylwia Buks                    Warszawa             101.16   2529   25
  13 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      73.48   1837   25
  14 Michał Gawroński               Katowice             150.46   3611   24
  15 Michał Garnowski               Pasłęk               133.96   3215   24
  16 Mariusz Grodek                 Kraków               133.12   3195   24
  17 Krzysztof Jaworski             Warszawa             129.38   3105   24
  18 Lech Boszko                    Gdańsk               129.12   3099   24
  19 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        126.17   3028   24
  20 Mariusz Kubicki                Inowrocław           120.58   2894   24
  21 Wojciech Gonet                 Wrocław              120.46   2891   24
  22 Zbigniew Skrzypczyk            Kłonice              117.21   2813   24
  23 Aleksandra Brzeska             Piastów              117.00   2808   24
  24 Adam Skowroński                Jarocin              115.04   2761   24
  25 Leszek Dobrowolski             Wrocław              114.62   2751   24
  26 Iwona Duźniak                  Dębica               113.17   2716   24
  27 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               112.79   2707   24
  28 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             111.04   2665   24
  29 Lidia Szpakowska               Jaworzno             107.83   2588   24
  30 Przemysław Pawlic              Wrocław              103.67   2488   24
  31 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki  102.58   2462   24
  32 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               102.50   2460   24
  33 Alicja Bielecka-Żabierek       Poznań               102.25   2454   24
  34 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  101.92   2446   24
  35 Jarosław Karp                  Jędrzejów            100.54   2413   24
  36 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          99.79   2395   24
  37 Remigiusz Belesa               Zabrze                97.29   2335   24
  38 Bartosz Knapik                 Szczecin              89.67   2152   24
  39 Alina Kąpa                     Kołobrzeg             72.04   1729   24
  40 Bogdan Pokojski                Brwinów              112.61   2590   23
  41 Paweł Kustroń                  Kraków               109.78   2525   23
  42 Maria Uryga                    Kraków               102.52   2358   23
  43 Krystyna Drynkowska            Świnoujście           98.17   2258   23
  44 Marek Wodnicki                 Łódź                  97.04   2232   23
  45 Małgorzata Wesołowska          Kołobrzeg             96.52   2220   23
  46 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wielkopolski   88.65   2039   23
  47 Barbara Boszko                 Gdańsk                87.91   2022   23
  48 Miłka Janaszewska              Kołobrzeg             86.17   1982   23
  49 Paulina Ostrowska              Białystok             83.74   1926   23
  50 Jacek Remizowicz               Gdańsk                69.22   1592   23
  51 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             63.30   1456   23
  52 Andrzej Grabiński              Suchedniów           135.59   2983   22
  53 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          89.59   1971   22
  54 Michał Sak                     Lublin               119.38   2507   21
  55 Elżbieta Salamon               Wrocław               74.76   1570   21
  56 Iza Kraj                       Warszawa             112.45   2249   20
  57 Andrzej Stańczyk               Tarnów               127.11   2415   19
  58 Laura Pisula                   Wrocław              112.00   2016   18
  59 Bożena Mileńko                 Warszawa              98.06   1765   18
  60 Michał Tarnogórski             Legnica               74.00   1332   18
  61 Barbara Obremska               Wrocław              127.24   2163   17
  62 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 101.76   1730   17
  63 Krzysztof Tomczak              Kutno                 86.94   1478   17
  64 Jędrzej Pogorzelski            Słupsk                76.06   1293   17
  65 Tomasz Pogorzelski             Słupsk                56.41    959   17
  66 Adam Wencel                    Bydgoszcz             98.81   1581   16
  67 Łukasz Łyskawy                 Ciechanowiec          71.50   1144   16
  68 Julia Sylwestrzuk              Gródek                60.94    975   16
  69 Sławomir Kumor                 Tychy                 78.07   1171   15
  70 Hanna Siemionow                Białystok            116.43   1630   14
  71 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie      100.00   1400   14
  72 Eliza Tyszka                   Warszawa              72.57   1016   14
  73 Adam Klimont                   Wałcz                132.46   1722   13
  74 Jacek Gasik                    Warszawa             124.08   1613   13
  75 Anna Chybowska                 Sochaczew            119.92   1559   13
  76 Celina Korniej                 Poznań               110.23   1433   13
  77 Wiesław Szczygielski           Racibórz             102.31   1330   13
  78 Joanna Śledź                   Świnoujście           91.15   1185   13
  79 Magdalena Ziółko               Legionowo             80.23   1043   13
  80 Adam Szukalski                 Leicester            153.42   1841   12
  81 Tomasz Ciejka                  Kraków               148.25   1779   12
  82 Piotr Rosół                    Warszawa             139.92   1679   12
  83 Andrzej Kraska                 Wrocław              134.08   1609   12
  84 Marcin Bertrand                Poznań               131.83   1582   12
  85 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       131.58   1579   12
  86 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           128.92   1547   12
  87 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             126.25   1515   12
  88 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             125.92   1511   12
  89 Anna Krynicka                  Warszawa             122.58   1471   12
  90 Agnieszka Krupka               Krosno               122.50   1470   12
  91 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    122.42   1469   12
  92 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  119.25   1431   12
  93 Anna Kowalik                   Szczecin             117.92   1415   12
  94 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            116.25   1395   12
  95 Agnieszka Tepli-Skoczylas      Piaseczno            115.75   1389   12
  96 Paweł Morga                    Warszawa             115.67   1388   12
  97 Lidia Gałek                    Wałbrzych            115.50   1386   12
  98 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec         114.17   1370   12
  99 Michał Burak                   Wrocław              113.67   1364   12
 100 Michał Butkiewicz              Poznań               113.42   1361   12
 101 Kayetan Cygański- Bolski       Warszawa             113.33   1360   12
 102 Łukasz Tazbir                  Warszawa             113.00   1356   12
 103 Barbara Turbo                  Szczecin             109.92   1319   12
 104 Michał Kulpiński               Grójec               109.17   1310   12
 105 Patryk Bezkosty                Tarnów               106.42   1277   12
 106 Janina Dąbrowska               Rybnik               105.42   1265   12
 107 Dorota Patera                  Legnica              103.92   1247   12
 108 Joanna Regdos                  Kraków               101.67   1220   12
 109 Paweł Zbrowski                 Gdynia               101.33   1216   12
 110 Justyna Mądrzak                Stargard             100.92   1211   12
 111 Wiesław Pastuła                Mielec                99.83   1198   12
 112 Katarzyna Zając                Legnica               99.58   1195   12
 113 Artur Sikorski                 Gdańsk                98.33   1180   12
 114 Jan M. Kowalik                 Zabrze                98.08   1177   12
 115 Mariusz Michalski              Inowrocław            97.83   1174   12
 116 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski   97.83   1174   12
 117 Barbara Kurkowska              Gdańsk                97.58   1171   12
 118 Marek Cecot                    Kołobrzeg             97.17   1166   12
 119 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.75   1149   12
 120 Mariusz Michalski              Inowrocław            95.75   1149   12
 121 Amelia Makowska                Sandomierz            95.25   1143   12
 122 Kinga Stecuła                  Bytom                 93.50   1122   12
 123 Małgorzata Sameryt             Warszawa              92.83   1114   12
 124 Piotr Haraf                    Jaworzno              91.33   1096   12
 125 Michał Nowak                   Nakło nad Notecią     88.75   1065   12
 126 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska        87.58   1051   12
 127 Kamil Kaczmarek                Zabrze                87.42   1049   12
 128 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             86.50   1038   12
 129 Piotr Zwoliński                Skierdy               86.42   1037   12
 130 Maria Zmyj                     Sandomierz            85.58   1027   12
 131 Jolanta Bednarska              Łódź                  79.17    950   12
 132 Grażyna Wleklińska             Gdańsk                78.00    936   12
 133 Jadwiga Marzec                 Nowy Dwór Mazowiecki  77.08    925   12
 134 Robert Siata                   Jaworzno              67.08    805   12
 135 Artur Żarnotal                 Łańcut                66.58    799   12
 136 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 137 Tomasz Szczodry                Łomża                102.36   1126   11
 138 Anna Piasek                    Radom                 97.73   1075   11
 139 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg             97.64   1074   11
 140 Marek Popczyk                  Tychy                 96.18   1058   11
 141 Adam Kanciała                  Police                95.64   1052   11
 142 Jacek Sapała                   Kościan               93.64   1030   11
 143 Beata Błaszczyk                Poznań                91.27   1004   11
 144 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   89.09    980   11
 145 Krzysztof Jurkowski            Gdynia                88.91    978   11
 146 Andrzej Kozikowski             Łódź                  88.91    978   11
 147 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.00    968   11
 148 Marek Minor                    Wałbrzych             87.55    963   11
 149 Krystian Matykiewicz           Zabrze                87.27    960   11
 150 Liliana Dąbrowska              Warszawa              85.91    945   11
 151 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 152 Jan Salamon                    Wrocław               84.18    926   11
 153 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             82.55    908   11
 154 Adam Motyl                     Jaskółki              81.73    899   11
 155 Rafał Maciejewski              Łódź                  81.45    896   11
 156 Agnieszka Roszczak             Kraków                81.09    892   11
 157 Maria Kistowska                Poznań                79.64    876   11
 158 Adrianna Gałka                 Wrocław               79.09    870   11
 159 Izabela Zubiel                 Łódź                  79.09    870   11
 160 Monika Mocarska                Warszawa              78.91    868   11
 161 Jakub Kalbarczyk               Police                76.09    837   11
 162 Alina Lewandowska              Gdańsk                75.64    832   11
 163 Bożena Chowaniak               Jaworzno              75.36    829   11
 164 Łukasz Żmijejko                Koszalin              75.00    825   11
 165 Tomasz Rekus                   Gliwice               74.00    814   11
 166 Adam Maciągowski               Police                73.00    803   11
 167 Angelika Sztajnke              Warszawa              72.91    802   11
 168 Robert Wojtysiak               Warszawa              72.73    800   11
 169 Igor Kociełkiewicz             Łódź                  70.27    773   11
 170 Wiktoria Koler                 Będzin                68.18    750   11
 171 Kewin Szyller                  Ciechanowiec          67.91    747   11
 172 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 173 Maciej Kurcewicz               Białystok             66.73    734   11
 174 Krystian Witański              Tychy                 66.18    728   11
 175 Piotr Ozimek                   Sochaczew             64.73    712   11
 176 Adam Fałek                     Mikołów               64.64    711   11
 177 Sławomir Kamecki               Konstancin            63.64    700   11
 178 Kamil Omidi                    Zbrosławice           63.64    700   11
 179 Włodzimierz Ferdek             Tychy                 59.73    657   11
 180 Agnieszka Mocarska             Warszawa              59.36    653   11
 181 Tomasz Wiśniewski              Inowrocław            56.73    624   11
 182 Krzysztof Michalski            Łódź                  56.45    621   11
 183 Jakub Dołęga                   Police                56.36    620   11
 184 Kacper Wieczorek               Wrocław               55.36    609   11
 185 Piotr Gajewski                 Warszawa              94.40    944   10
 186 Bernard Swoczyna               Warszawa              80.30    803   10
 187 Piotr Sławiński                Wrocław              109.89    989    9
 188 Rafał Świątek                  Wrocław               93.56    842    9
 189 Adrianna Piskorska             Sandomierz            70.78    637    9
 190 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.44    589    9
 191 Mateusz Erfort                 Karpacz               61.33    552    9
 192 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 121.50    972    8
 193 Michał Kolaj                   Ostróda              113.38    907    8
 194 Maciej  Ciuba                  Warszawa              96.50    772    8
 195 Anna Seweryn                   Słupsk                91.88    735    8
 196 Paweł Miczko                   Sandomierz            89.00    712    8
 197 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście           87.38    699    8
 198 Marta Popławska                Warszawa              87.12    697    8
 199 Agnieszka Madej                Warszawa              84.50    676    8
 200 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            72.12    577    8
 201 Marcin Mikołajczyk             Września              70.50    564    8
 202 Dorota Zielińska               Piaseczno            140.57    984    7
 203 Marzena Mazur                  Warszawa             138.14    967    7
 204 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      127.43    892    7
 205 Mariusz Sylwestrzuk            Kobyłka              125.86    881    7
 206 Weronika Szałas                Katowice             112.86    790    7
 207 Piotr Majak                    Chynów               111.71    782    7
 208 Andrzej Ciołek                 Bielsk Podlaski      110.43    773    7
 209 Andrzej Burczyk                Gdynia               110.14    771    7
 210 Tomasz M. Lempart              Bytom                109.57    767    7
 211 Michał Dąbrowski               Warszawa             109.29    765    7
 212 Andrzej Słapiński              Warszawa             107.00    749    7
 213 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo              103.14    722    7
 214 Grzegorz Sęk                   Wrocław              102.86    720    7
 215 Dawid Rykaczewski              Jaworzno             100.71    705    7
 216 Alina Borowska                 Ruda Śląska           98.29    688    7
 217 Arkadiusz Florczak             Szczecin              89.14    624    7
 218 Marta Popławska                Warszawa              87.00    609    7
 219 Sławomir Nowak                 Jaworzno              85.14    596    7
 220 Arkadiusz Kleniewski           Dzierżążnia           82.57    578    7
 221 Barbara  Sadurska              Warszawa              78.00    546    7
 222 Jan Lisiewski                  Piasutno              75.43    528    7
 223 Andrzej Czabański              Kołobrzeg             69.86    489    7
 224 Małgorzata Wawro               Katowice              69.57    487    7
 225 Anna Mach                      Zabrze                67.29    471    7
 226 Ewelina Sołtysiak              Zabrze                66.43    465    7
 227 Janusz Szewerniak              Tarnobrzeg            64.86    454    7
 228 Michał Kosmecki                Legnica               62.14    435    7
 229 Wojciech Mijas                 Legnicka              61.86    433    7
 230 Maria Kubacka-                 Warszawa              61.57    431    7
 231 Fabian Feldfeber               Poznań               108.00    648    6
 232 Radosław Dziurawiec            Grodzisk Mazowiecki  100.33    602    6
 233 Andrzej Choiński               Gródek                84.67    508    6
 234 Rozalia Chajutin               Wrocław               81.83    491    6
 235 Magdalena Głowacka             Police                75.00    450    6
 236 Dorota Citkowska               Józefów               69.17    415    6
 237 Maria Para                     Elbląg                66.50    399    6
 238 Katarzyna Buda                 Warszawa              64.50    387    6
 239 Mieczysława Głowacz            Jaworzno              63.00    378    6
 240 Jan Bielaszka                  Nowe Miasto Lubawsk   58.33    350    6
 241 Olga Jamrozik                  Jaworzno              53.33    320    6
 242 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin             128.80    644    5
 243 Karol Puto                     Będzin                76.00    380    5
 244 Natalia Lenartowicz            Otwock                69.40    347    5
 245 Piotr Skutela                  Warszawa              67.60    338    5
 246 Julita Dawidczyk               Warszawa              66.80    334    5
 247 Grzegorz J. Sokołowski         Opole                 62.00    310    5
 248 Małgorzata Pikusa              Tarnów                55.40    277    5
 249 Mateusz Furman                 Racibórz              82.00    328    4
 250 Sebastian Richter              Zabrze                74.75    299    4
 251 Małgorzata Szczygielska        Racibórz              66.50    266    4
 252 Jerzy Ciesielski               Łódź                  77.33    232    3
 253 Marek Krzysztof Łatkowski      Sandomierz            76.00    228    3
 254 Piotr Smela                    Łódź                  74.00    222    3
 255 Danuta Olszewska               Poznań                68.33    205    3
 256 Agnieszka Jońca                Sandomierz            61.67    185    3
 257 Zuzanna Rutkowska              Choszczno             56.33    169    3
 258 Elżbieta Witkowska             Warszawa             119.00    238    2
 259 Bartosz Ozon                   Choszczno             80.50    161    2
 260 Teresa Swoczyna                Warszawa              78.50    157    2
 261 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski       77.50    155    2
 262 Wiesława Jasiak                Warszawa              76.50    153    2
 263 Joanna Kolska                  Pruszków              75.50    151    2
 264 Tomasz Chybowski               Kamień Pomorski       73.00    146    2
 265 Elżbieta Jacheć                Wrocław               71.00    142    2
 266 Anna Szymczyk                  Ząbki                 64.50    129    2
 267 Aleksandra Szałek              Łódź                  63.50    127    2
 268 Violeta Kurkowska              Gdańsk                61.50    123    2
 269 Sylwia Dziewic                 Kraków                57.00    114    2
 270 Zdzisław Czypionka             Wrocław               86.00     86    1
 271 Julia Chybowska                Kamień Pomorski       83.00     83    1
 272 Hanna Dąbrowska                Zgierz                82.00     82    1
 273 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             74.00     74    1
 274 Marzena Rogowska               Gliwice               50.00     50    1
 275 Zbigniew Smereka               Racibórz              50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie