Inowrocław27
kwietnia
Inowrocław 27-28 kwietnia XXIII Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble
Sosnowiec11
maja
Sosnowiec 11 maja III Mistrzostwa Polski w Scrabble Belgijkę
Tychy18
maja
Tychy 18-19 maja IV Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach V Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST
III Mistrzostwa – 3 triumf Michała!11 maja 2019 — III Mistrzostwa Polski w Scrabble BelgijkęInformacjeRelacjaWynikiRundyPrzebieg
galeria

III Mistrzostwa Polski w Scrabble BelgijkęSosnowiec, 11 maja 2019
turniej belgijki

Konkurs Relacja z turnieju


III Mistrzostwa – 3 triumf Michała!Nie wierzę, nie wierzę – szeptał Sławek Wiśniowski, gdy 10 minut przed startem III Mistrzostw Polski w Belgijkę komputery zastrajkowały i nie chciały porozumiewać się z serwerem. Jednakże był to jedyny figiel, który przygotowały one w celu rozemocjonowania tego niestrudzonego promotora gry w belgijkę. Po ponownym odpaleniu do końca zawodów testowany wielokrotnie program zachowywał się już bezbłędnie. Czwórka sędziów (Aneta Szczyrzyca, Monika Szczyrzyca, Adam Janicki i Maciek Śliwa) dzięki wysiłkom informatycznym osób z Miejskiego Klubu „Maczki” z Sosnowca, mogła już sprawnie prowadzić cztery rundy mistrzostw, zbliżając się do wymiaru jednej godziny na rozegranie każdej z partii. W tym roku graliśmy z użyciem analizatora, który pozwalał nam na kładzenie na planszy najdroższych ruchów i śledzenie, którzy z grających osiągają w swych posunięciach „maxa”.

A grających gościliśmy w Sosnowcu szesnastu, samych scrabblowych graczy, jedyna zapisana scrabblistka niestety zachorowała. Organizator celem zmotywowania zawodników do przyjazdu do Sosnowca przygotował, oprócz nagród za czołowe lokaty, premia dla osób, które w klasycznym rankingu PFS mają swe zdobycze poniżej pułapu 140 punktów. A co – sam zgłaszałem wątpliwość – gdyby owi gracze odnieśli ostateczny triumf w turnieju?

Zawody sosnowieckie były jednak potwierdzeniem opinii wygłaszanych przez zwolenników poglądu, że ranking nie kłamie. Siódemka czołowych graczy to wszystkie zapisane na turniej zawody osoby z rankingiem powyżej 140. A pomiędzy nimi mistrz nad mistrze; Michał Alabrudziński.

Podajmy liczby Michała: runda 1 – 98,06 % skuteczności, runda druga – 99,85 %, runda 3 – !!! 100 % !!!, runda 4 – 98,86 %. Sumując, w całym turnieju triumfator zdobył 99,10 % możliwych punktów. Nic dziwnego, że po sali poszła plotka, że może mamy do czynienia z testami Skynetu, który wysłał do Sosnowca swój najnowszy model?

Za Michałem (a przypomnijmy, że było to jego 3 zwycięstwo w trzech dotychczasowych edycjach) na podium uplasowali się kolejno Mariusz Skrobosz i Kacper Zegadło.

W klasyfikacji „srebrnej” miejsca od 8 do 10 zajęli Krzysztof Kałuża, Szymon Stępień oraz Maciej Nawrocki.

Osoby zainteresowane mogły śledzić na żywo relację z Mistrzostw w Internecie, osoby na miejscu cieszyły się troskliwą opieką organizatorów, za co na ręce Sławka i dyrektorki MK Maczki, Agnieszki Kozińskiej, składamy serdeczne podziękowania. Część zawodników opuszczała Sosnowiec w wyjątkowo zasobnym kopertami, część z nagrodami ufundowanymi przez firmy Time&More, Buy&go oraz Marokosklep.pl.

Teraz przed nami rok oczekiwania na kolejne mistrzostwa, który warto wykorzystać na promocję belgijki – tej najbardziej sprawiedliwej odmiany naszych ukochanych scrabbli.
relacja: Maciej Śliwa
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
II Mistrzostwa Polski w Scrabble Belgijkę pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego
I Mistrzostwa Polski w Belgijkę



Rodzaj turniejuOtwarty (liczba miejsc ograniczona do 36)
Sposób rozgrywaniaCztery partie belgijki, w każdej 18 ruchów.
Zwycięski ruch na podstawie analizatora OSPS.
Miejsce rozgrywekMiejski Klub „Maczki” w Sosnowcu, ul Krakowska 26
Obrońca tytułuMichał Alabrudziński
SędziaAdam Janicki, Maciej Śliwa
HarmonogramSobota, 11 maja (4 rundy)
10:00 — zapisy uczestników / potwierdzenie udziału w turnieju
11:00 — rozpoczęcie turnieju
ok. 19:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wpisowe15 zł
młodzież szkolna — 10 zł za dzień (do szkoły średniej włącznie)
DojazdDojazd PKP:
- do stacji Katowice, następnie z ulicy Skargi autobusem nr 835 do przystanku Maczki Kościuszki (przystanek końcowy)
- do stacji Jaworzno Szczakowa, następnie autobusem nr 220 do przystanku Maczki Kościuszki
Autobusy komunikacji miejskiej:
- z centrum Katowic z ulicy Skargi: dojazd autobusem 835 do przystanku Maczki Kościuszki (przystanek końcowy)
- z Będzina i Dąbrowy Górniczej: autobus nr 28 do przystanku Maczki Kościuszki (przystanek końcowy)
- z Jaworzna Szczakowej: autobus nr 220 do przystanku Maczki Kościuszki
- z Sosnowca: autobus nr 622 spod UM Sosnowiec do przystanku Maczki Kościuszki
WyżywienieGorący posiłek, ciastka, owoce i napoje.
NagrodyPuchary dla zwycięzców oraz nagrody pieniężne:
I miejsce — 1200 zł
II miejsce — 1000 zł,
III miejsce — 750 zł

Dla najwyżej sklasyfikowanych graczy z rankingiem poniżej 140,00:
I nagroda — 400 zł
II nagroda — 250 zł
III nagroda — 150 zł

Ponadto nagrody rzeczowe, a dla wszystkich uczestników dyplomy i upominki.
Dodatkowe atrakcjeZ inicjatywy pana Bogusława Koszarskiego, z turnieju będzie prowadzona na żywo transmisja wideo realizowana przez Anetę Szczyrzycę i klub scrabble z Jaworzna. Transmisja dostępna bedzie na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Transmisje-video-z-turniej%C3%B3w-scrabble-2674100202660749
Zgłoszenia uczestnikówpokaż listę uczestników
Lp.Imię i nazwiskoMiastoStatus uczestnikaData zgłoszenia
1 Mariusz Skrobosz Warszawa Członek PFS2019-04-24 00:24:25
2 Andrzej Kwiatkowski Warszawa Członek PFS2019-04-24 00:24:31
3 Mikołaj Cieplik Ostrzeszów Członek PFS2019-04-24 06:44:07
4 Jakub Zaryński Świnoujście Członek PFS2019-04-24 11:11:17
5 Miłosz Wrzałek Warszawa Członek PFS2019-04-24 13:52:28
6 Dominik Urbacki Pruszków Zwykły uczestnik2019-04-24 16:49:36
7 Kacper Zegadło Warszawa Członek PFS2019-04-24 20:21:33
8 Dominik Ulejczyk Będzin Młodzież2019-04-24 21:00:36
9 Arkadiusz Łydka Jaworzno Członek PFS2019-04-25 07:30:59
10 Michał Alabrudziński Włocławek Członek PFS2019-04-25 08:30:40
11 Maciej Skrzypczak Kędzierzyn-Koźle Członek PFS2019-04-25 09:47:48
12 Krzysztof Kałuża Sosnowiec Zwykły uczestnik2019-04-25 14:22:36
13 Jerzy Luter Bytom Członek PFS2019-04-26 04:00:04
14 Marta Świątkowska Wrocław Członek PFS2019-04-27 21:16:53
15 Andrzej Klich JAWORZNO Członek PFS2019-05-05 12:33:47
16 Maciej Nawrocki Babimost Zwykły uczestnik2019-05-09 21:16:24
17 Szymon Stępień Bytom Zwykły uczestnik2019-05-11 08:05:54
OrganizatorzyMiejski Klub „Maczki”, Sławomir Wiśniowski tel. 600 239 460, sw@klubmaczki.pl
Sponsorzy



Lp Uczestnik                Miasto                P01   P02   P03   P04  Suma
-- ------------------------ ------------------- ----- ----- ----- ----- ----- 
   Max                      Sosnowiec             465   650   712   528  2355
 1 Michał Alabrudziński     Włocławek             456   649   712   522  2339
 2 Mariusz Skrobosz         Warszawa              457   599   688   505  2249
 3 Kacper Zegadło           Warszawa              439   570   704   487  2200
 4 Jakub Zaryński           Świnoujście           440   550   690   510  2190
 5 Miłosz Wrzałek           Warszawa              456   533   702   489  2180
 6 Dominik Urbacki          Pruszków              450   533   692   487  2162
 7 Mikołaj Cieplik          Ostrzeszów            457   495   692   503  2147
 8 Krzysztof Kałuża         Sosnowiec             409   421   662   496  1988
 9 Szymon Stępień           Bytom                 436   497   597   446  1976
10 Maciej Nawrocki          Babimost              436   428   617   452  1933
11 Maciej Skrzypczak        Kędzierzyn-Koźle      430   419   620   461  1930
12 Dominik Ulejczyk         Będzin                349   374   680   482  1885
13 Andrzej Kwiatkowski      Warszawa              313   462   627   440  1842
14 Arkadiusz Łydka          Jaworzno              406   444   522   460  1832
15 Jerzy Luter              Bytom                 343   415   551   423  1732
16 Andrzej Klich            Jaworzno              336   385   354   309  1384
Runda 1

Lp Uczestnik                Miasto              R01 R02 R03 R04 R05 R06 R07 R08 R09 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 Suma
-- ------------------------ ------------------- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ----- 
 1 Max                      Sosnowiec            16  90  18  27  22  22  20  22  33  22  29  28  28  26  19  14  13  16   465
 2 Mariusz Skrobosz         Warszawa             16  90  18  27  22  22  20  22  33  19  29  28  28  26  16  12  13  16   457
 3 Mikołaj Cieplik          Ostrzeszów           16  86  18  27  22  22  20  22  33  22  29  28  28  26  19  12  13  14   457
 4 Michał Alabrudziński     Włocławek            16  86  18  27  19  22  20  22  33  22  29  28  28  26  19  12  13  16   456
 5 Miłosz Wrzałek           Warszawa             16  86  18  27  22  22  20  22  33  22  29  28  27  26  16  14  13  15   456
 6 Dominik Urbacki          Pruszków             16  90  18  27  22  22  20  22  33  22  19  28  28  26  16  12  13  16   450
 7 Jakub Zaryński           Świnoujście          16  86  18  27  22  22  20  22  33  19  19  28  27  26  16  11  13  15   440
 8 Kacper Zegadło           Warszawa             16  86  18  27  22  22  20  22  33  22  14  28  27  26  15  12  13  16   439
 9 Szymon Stępień           Bytom                16  90  18  27  22  22  20  22  33  22  10  23  28  26  19  11  13  14   436
10 Maciej Nawrocki          Babimost             16  70  18  27  22  22  20  22  33  22  29  25  27  26  19  11  13  14   436
11 Maciej Skrzypczak        Kędzierzyn-Koźle     16  70  16  27  19  22  20  22  33  22  29  25  25  26  19  12  13  14   430
12 Krzysztof Kałuża         Sosnowiec            16  70  18  27  22  22  20  20  33  18  13  25  28  26  15   8  13  15   409
13 Arkadiusz Łydka          Jaworzno             16  86  16  24  22  22  20  20  18  19  15  23  25  26  13  14  13  14   406
14 Dominik Ulejczyk         Będzin               16  36  14  24  22  22  20  20  33  22  17  25   0  26  13  11  13  15   349
15 Jerzy Luter              Bytom                16  14  18  27  15  22  20  20  33  22  14  19  25  26  13  12  13  14   343
16 Andrzej Klich            Jaworzno             14  70   0  27  22  17  11  22  33  19  10  28  13  13  13  11  13   0   336
17 Andrzej Kwiatkowski      Warszawa             16   0  14  27  22  22  20  22  33  22   0  25  25  13  13  12  13  14   313

Runda 2

Lp Uczestnik                Miasto              R01 R02 R03 R04 R05 R06 R07 R08 R09 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 Suma
-- ------------------------ ------------------- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ----- 
 1 Max                      Sosnowiec            72  44  24  28  18  36  64  29  22  28  43  20  30  34  35  24  27  72   650
 2 Michał Alabrudziński     Włocławek            72  44  23  28  18  36  64  29  22  28  43  20  30  34  35  24  27  72   649
 3 Mariusz Skrobosz         Warszawa             72  44  23  27  18  36  26  29  18  28  43  20  30  34  35  21  23  72   599
 4 Kacper Zegadło           Warszawa             72  24  23  28  18  36  26  29  19  28  29  20  30  34  35  24  23  72   570
 5 Jakub Zaryński           Świnoujście          72  44  24  28  18  36  64  29  18  28  43   0  30  34  35  24  23   0   550
 6 Miłosz Wrzałek           Warszawa             72  44  24  27  18  36  19  29  18  28  43  16  30  34  35  24   0  36   533
 7 Dominik Urbacki          Pruszków             72  22  22  27  18  36  17  29  22  28  43  20  30  34  35  24  20  34   533
 8 Szymon Stępień           Bytom                20   0  23  21  18  36  64  29  18  19  29  16  30  34  26  19  23  72   497
 9 Mikołaj Cieplik          Ostrzeszów           20  44  23  27  18  36  26  29  18  23  29  20  30  34  35  21  23  39   495
10 Andrzej Kwiatkowski      Warszawa             20  44  23  27  18  36  19   0  12  20  29   0  30  34  35  20  23  72   462
11 Arkadiusz Łydka          Jaworzno             20  22   0  28  18  36  64  24  17  28  29  16  30  21  16  20  21  34   444
12 Maciej Nawrocki          Babimost             20  20  23  27  18  36  19  29   0  28  24  16  19  34  35  21  23  36   428
13 Krzysztof Kałuża         Sosnowiec             0   0   0  27  18  36  64  29  18  20  24   0  30  34  35  24  23  39   421
14 Maciej Skrzypczak        Kędzierzyn-Koźle     20  22  22  28  18  18  20  20  18  23  29  20  16  34  35  21  22  33   419
15 Jerzy Luter              Bytom                18  44  14  28  18  18  19   0  12  19  29  16  30  34  35  24  23  34   415
16 Andrzej Klich            Jaworzno             16  22  19  20  18  18  19  16  12  20  29  12  19  34  35  19  23  34   385
17 Dominik Ulejczyk         Będzin               18  20  23  28  18  36   0  24  11  20  29   0  19  20  35  19  20  34   374

Runda 3

Lp Uczestnik                Miasto              R01 R02 R03 R04 R05 R06 R07 R08 R09 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 Suma
-- ------------------------ ------------------- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ----- 
 1 Max                      Sosnowiec            80  63  32  32  32  28 122  34  32  29  31  26  33  27  22  24  24  41   712
 2 Michał Alabrudziński     Włocławek            80  63  32  32  32  28 122  34  32  29  31  26  33  27  22  24  24  41   712
 3 Kacper Zegadło           Warszawa             80  63  32  32  32  28 122  34  31  29  28  22  33  27  22  24  24  41   704
 4 Miłosz Wrzałek           Warszawa             80  63  32  32  32  28 122  34  31  29  22  26  33  27  22  24  24  41   702
 5 Dominik Urbacki          Pruszków             80  63  32  32  32  28 122  19  31  29  31  22  33  27  22  24  24  41   692
 6 Mikołaj Cieplik          Ostrzeszów           80  63  32  32  32  28 122  34  31  29  22  22  27  27  22  24  24  41   692
 7 Jakub Zaryński           Świnoujście          80  63  32  32  32  28 122  34  31  29  22  18  33  27  18  24  24  41   690
 8 Mariusz Skrobosz         Warszawa             80  63  32  32  32  28 122  22  30  29  25  22  33  27  22  24  24  41   688
 9 Dominik Ulejczyk         Będzin               80  63  32  32  32  24 122  34  30  21  31  22  27  27  18  24  20  41   680
10 Krzysztof Kałuża         Sosnowiec            80  63  32  32  32  28 122  34  31  29  22   0  27  27  22  16  24  41   662
11 Andrzej Kwiatkowski      Warszawa             80  63  32  32  32  28  74  18  31  26  31  26  27  27  15  20  24  41   627
12 Maciej Skrzypczak        Kędzierzyn-Koźle     80   0  32  32  32  26 122  34  30  21  31  20  27  27  22  20  24  40   620
13 Maciej Nawrocki          Babimost             80  27  21  32  32  26 122  17  31  29  22  22  24  27  22  18  24  41   617
14 Szymon Stępień           Bytom                80  63  25  32  32  26  66  15  31  21  31  18  27  27  18  20  24  41   597
15 Jerzy Luter              Bytom                80  25  32  32  32  28  66  18  18  21  22  20  24  22  22  24  24  41   551
16 Arkadiusz Łydka          Jaworzno             80  63  32  32  32  28   0  14  30  21  31  20  20  18  22  18  20  41   522
17 Andrzej Klich            Jaworzno              0  16  15  26  32   7  64  14  30  21  17  14  12   0  22  20  18  26   354

Runda 4 

Lp Uczestnik                Miasto              R01 R02 R03 R04 R05 R06 R07 R08 R09 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 Suma
-- ------------------------ ------------------- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ----- 
 1 Max                      Sosnowiec            26  22  32  35  20  51  27  28  18  20  23  33  46  24  34  34  27  28   528
 2 Michał Alabrudziński     Włocławek            26  22  32  32  20  51  26  28  18  20  23  33  46  22  34  34  27  28   522
 3 Mariusz Skrobosz         Warszawa             26  22  32  32  20  51  26  27  18  18  23  33  46  24  34  22  27  24   505
 4 Mikołaj Cieplik          Ostrzeszów           26  22  32  35  20  51  27  28  15  20  23  33  46  19  34  24  24  24   503
 5 Krzysztof Kałuża         Sosnowiec            26  22  32  32  16  51  26  28   0  20  23  33  46  22  34  34  27  24   496
 6 Jakub Zaryński           Świnoujście          26  22  32  32  20  51  26  27  15  20  23  33  46  24  34  24  27  28   510
 7 Miłosz Wrzałek           Warszawa             26  22  32   0  20  51  26  27  18  20  21  33  46  24  34  34  27  28   489
 8 Dominik Urbacki          Pruszków             26  22  32  30  20  51  26  27  18  20  23  33  46  24   0  34  27  28   487
 9 Kacper Zegadło           Warszawa             26  22  32  32  20  51  26  28  18  20  23  18  46  22  34  21  24  24   487
10 Dominik Ulejczyk         Będzin               26  22  26  30  16  51  26  28  14  18  21  33  46  15  34  34  18  24   482
11 Maciej Skrzypczak        Kędzierzyn-Koźle     26  22  28   0  16  51  27  27  15  18  23  33  46  22  34  21  24  28   461
12 Arkadiusz Łydka          Jaworzno             26  20  32  32  20  51  22  27  15  20  21  18  46   0  34  21  27  28   460
13 Maciej Nawrocki          Babimost             26  22  32  24  16  51  24  28  18  18  21   0  46  20  34  24  24  24   452
14 Szymon Stępień           Bytom                26  22  32  32  12  51  27  27  18  18  22  33  46   0  22  34   0  24   446
15 Andrzej Kwiatkowski      Warszawa             26  22  32  26  20  51  26  28  18  20  22  33  19  19  22  21  27   8   440
16 Jerzy Luter              Bytom                26  20  26  30  16  51  26  27  18  20  23  18  22  22  22  16  24  16   423
17 Andrzej Klich            Jaworzno             26  20  24   0  16  30  24   0  12  18  20  18  18  10  16  16  24  17   309
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie