Turnieje Grand Prix 2018

Cykl Grand Prix 2018 obejmuje 9 turniejów:
1.XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
2.IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 Fm
3.II Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
4.IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XVIII Mistrzostwa Warszawy
6. XIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
7.III Otwarte Mistrzostwa Gdańska
8.XXII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
9.VII Mistrzostwa Poznania


Klasyfikacje

Cykl Grand Prix 2018 prowadzony będzie w dwóch kategoriach:

  1. Klasyfikacja Złota - główna (dla wszystkich uczestników turniejów z cyklu GP)
  2. Klasyfikacja Srebrna (dla uczestników turniejów z cyklu GP posiadających ranking poniżej 140,00)

Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji głównej (Złotej) Grand Prix 2018 zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Dodatkowo zdobywcy 3 czołowych miejsc otrzymują premię: 10 punktów za miejsce pierwsze, 6 punktów za drugie i 2 punkty za trzecie (przykład 1: przy 62 uczestnikach: 20 miejsce - 1 punkt, 19-2, 18-3, itd., a rosnąco: 4 miejsce -17, 3-18+2, 2-19+6, 1-20+10), (przykład 2: przy 85 uczestnikach: 28 miejsce-1 punkt, 27-2, 26-3, itd. a rosnąco 4-25, 3-26+2, 2-27+6, 1-28+10.).
  4. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Grand Prix wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19-2, itd., a za 4-17, za 3-18+2, za 2-19+6, za 1-20+10).
  5. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Grand Prix wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29-2, itd., za 4-27, za 3-28+2, za 2-29+6 i za 1-30+10).
  6. Punkty do klasyfikacji „srebrnej” Grand Prix 2018 zdobywa pierwszych 15 uczestników, których ranking w danym turnieju był niższy niż 140,00. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  7. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Grand Prix 2018 do końcowej klasyfikacji zalicza się sześć najlepszych wyników z dziewięciu turniejów.
  8. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Grand Prix 2018 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Grand Prix 2018 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu głównym Grand Prix (GP Złote): Nagrody w cyklu GP Srebrne:

Klasyfikacja Główna - Grand Prix Złote

Imię i nazwisko SUMAOstródaStargardSandomierzRacibórzWarszawaMilanówekGdańskKrakówPoznań
1Bartosz Morawski1561132028253021200
2Kazimierz Merklejn149251532174020070
3Krzysztof Obremski12901903326160350
4Michał Alabrudziński1101517172323150120
5Grzegorz Kurowski10401682021029100
6Mariusz Skrobosz102918220101124170
7Stanisław Rydzik916027191191900
8Małgorzata Deszczyńska852001862201720
9Miłosz Wrzałek828149131940190
10Kacper Zegadło7912011181570160
11Kamil Górka68132773000180
12Paweł Jackowski6000003525000
13Joanna Juszczak50164001600140
14Mariusz Wrześniewski47001412000210
 Dariusz Ulatowski4717220000080
16Maciej Czupryniak4400002717000
17Łukasz Tuszyński4303001206220
18Łukasz Bobowski42001611000150
19Paweł Pogorzelski3600002412000
20Maciej Grąbczewski340000003400
21Tomasz Górka320020000300
 Irena Sołdan3200016001600
 Natalia Woźniak3201000901300
24Marek Reda300000300000
 Dariusz Kosz303000000000
26Kamil Kister2900120170000
27Mikołaj Cieplik250000000250
28Marek Dudkiewicz2310000013000
 Dawid Pikul2300001310000
30Janusz Krupiński220001000840
 Krzysztof Mówka220000202000
 Michał Waszkiewicz220010601500
33Marta Bajorek21004800090
34Dominik Urbacki200000200000
35Tomasz Sehnal190001500400
 Paweł Mazurek190019000000
37Mirosław Uglik180000180000
 Radosław Jachna180000001800
39Szymon Dąbrowski170000060110
 Krzysztof Sporczyk171015000100
 Jacek Mańko17090080000
42Grzegorz Koczkodon15060000900
 Grzegorz Łukasik15080000700
44Andrzej Oleksiak141400000000
 Marek Rogalski140000014000
 Andrzej Kowalski140000001400
 Tomasz Suchanek140001400000
 Monika Gawron-Cieślik140000140000
49Krzysztof Gibas130013000000
 Andrzej Stańczyk130000000130
 Ireneusz Moralewicz130130000000
52Monika Siemaszko120120000000
 Marek Syczuk12570000000
 Katarzyna Polak12700050000
 Wojciech Sołdan120000001200
56Michał Garnowski110000001100
 Dorota Kuć110110000000
 Piotr Broda110010010000
59Ala Białobrzewska100000001000
60Paweł Maciejczuk9400000500
 Artur Irzyk9006000030
 Ryszard Żydaczewski9000900000
63Robert Kamiński8000008000
64Marcin Kurowski7000700000
 Tomasz Nasiłowski7000070000
66ArkadiuszBiegun6000000060
67Przemysław Rybicki5005000000
 Szymon Płachta5000005000
 Małgorzata Sulejewska5000000050
 Arkadiusz Łydka5000500000
 Zbigniew Wietecki5050000000
72Jolanta Chłopińska4000040000
 Alicja Grąbczewska4020000200
 Krzysztof Kałuża4000400000
75Rafał Matczak3000003000
 Maciej Mikołajczyk3000000300
 Rafał Dąbrowski3300000000
 Tomasz Lempart3003000000
 Jerzy Luter3000030000
80Maciej Kuć2200000000
 Andrzej Kwiatkowski2000002000
 Andrzej Rechowicz2000200000
83Dariusz Kuć1010000000
 Marcin Rogala1000001000
 Dariusz Sowula1000000010
 Juliusz Czupryniak1000100000

Klasyfikacja Grand Prix Srebrne

Imię i nazwisko SUMAOstródaStargardSandomierzRacibórzWarszawaMilanówekGdańskKrakówPoznań
1Joanna Juszczak49148001400130
2Natalia Woźniak46513001201420
3Janusz Krupiński380091200980
4Katarzyna Polak341324096000
5Irena Sołdan3200215001500
 Marta Bajorek32001210000100
7Krzysztof Sporczyk299014200400
8Paweł Pogorzelski2800001513000
9Tomasz Górka2500100000150
10Tomasz Sehnal240301400700
11Marek Syczuk2312110000000
 Jacek Mańko2301200110000
13Szymon Dąbrowski2200000110110
14Wojciech Sołdan218000001300
15Paweł Mazurek200015500000
 Grzegorz Koczkodon2001000001000
17Paweł Maciejczuk191100000800
18Tomasz Nasiłowski170000107000
19Andrzej Kwiatkowski16700009000
20Marek Rogalski150000015000
 Małgorzata Deszczyńska151500000000
 Robert Kamiński150000312000
 Monika Siemaszko150150000000
24Marek Dudkiewicz140000014000
 Dorota Kuć140140000000
 Marcin Rogala14400028000
 Mikołaj Cieplik140000000140
28Krzysztof Gibas130013000000
 Monika Gawron-Cieślik130000130000
 Tomasz Suchanek130001300000
31Alicja Grąbczewska12070000500
 Michał Garnowski120000001200
 Andrzej Stańczyk120000000120
34Ala Białobrzewska110000001100
 Arkadiusz Łydka11000800030
 Ryszard Żydaczewski110001100000
 Tomasz Lempart110011000000
 Mariusz Orzeł11605000000
 Maciej Kuć111010000000
40Jerzy Luter10003070000
 Rafał Matczak100000010000
42Arkadiusz Biegun9000000090
 Marcin Kurowski9000900000
 Zbigniew Wietecki9090000000
45Agnieszka Walas8008000000
 Jolanta Chłopińska8000080000
47Andrzej Rechowicz7000700000
 Dariusz Sowula7000000070
 Leszek Kilian7007000000
50Katarzyna Kowalska6000000060
 Michał Mikołajczyk6000000600
 Joanna Ostrowska6100050000
 Dariusz Kuć6060000000
 Olga Swarcewicz6000060000
 Dominik Ulejczyk6006000000
 Jerzy Matyasik6000600000
57Maciej Perzyński5050000000
 Maciej Nawrocki5000000050
 Jacek Baltyn5000005000
60Karolina Urbańska4040000000
 Dorota Rudzińska4000000040
 Ireneusz Kurzok4000400000
 Adrian Ziemniewicz4000004000
 Czesław Grajewski4000040000
65Maciej Kuczyński3300000000
 Dariusz Białobrzewski3000000300
 Sławomir Wolski3000300000
 Piotr Domański3000003000
69Waldemar Czerwoniec 2200000000
 Anita Bruska2000000200
 Mariola Osajda-Matczak2000002000
72Agnieszka Matus1000001000
 Rafał Wesołowski1000010000
 Waldemar Kudliński1000000100
 Marta Świątkowska1000100000
 Szymon Stępień1001000000
 Zbigniew Rybak1000000010
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie