Turnieje Grand Prix 2018

Cykl Grand Prix 2018 obejmuje 9 turniejów:
1.XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
2.IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 Fm
3.II Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
4.IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XVIII Mistrzostwa Warszawy
6. XIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
7.III Otwarte Mistrzostwa Gdańska
8.XXII Otwarte Mistrzostwa Krakowa
9.VII Mistrzostwa Poznania


Klasyfikacje

Cykl Grand Prix 2018 prowadzony będzie w dwóch kategoriach:

  1. Klasyfikacja Złota - główna (dla wszystkich uczestników turniejów z cyklu GP)
  2. Klasyfikacja Srebrna (dla uczestników turniejów z cyklu GP posiadających ranking poniżej 140,00)

Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji głównej (Złotej) Grand Prix 2018 zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Dodatkowo zdobywcy 3 czołowych miejsc otrzymują premię: 10 punktów za miejsce pierwsze, 6 punktów za drugie i 2 punkty za trzecie (przykład 1: przy 62 uczestnikach: 20 miejsce - 1 punkt, 19-2, 18-3, itd., a rosnąco: 4 miejsce -17, 3-18+2, 2-19+6, 1-20+10), (przykład 2: przy 85 uczestnikach: 28 miejsce-1 punkt, 27-2, 26-3, itd. a rosnąco 4-25, 3-26+2, 2-27+6, 1-28+10.).
  4. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Grand Prix wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19-2, itd., a za 4-17, za 3-18+2, za 2-19+6, za 1-20+10).
  5. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Grand Prix wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29-2, itd., za 4-27, za 3-28+2, za 2-29+6 i za 1-30+10).
  6. Punkty do klasyfikacji „srebrnej” Grand Prix 2018 zdobywa pierwszych 15 uczestników, których ranking w danym turnieju był niższy niż 140,00. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  7. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Grand Prix 2018 do końcowej klasyfikacji zalicza się sześć najlepszych wyników z dziewięciu turniejów.
  8. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Grand Prix 2018 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Grand Prix 2018 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu głównym Grand Prix (GP Złote): Nagrody w cyklu GP Srebrne:

Klasyfikacja Główna - Grand Prix Złote

Imię i nazwisko SUMAOstródaStargardSandomierzRacibórzWarszawaMilanówekGdańskKrakówPoznań
1Kazimierz Merklejn72251532000000
2Michał Alabrudziński49151717000000
 Mariusz Skrobosz4991822000000
4Kamil Górka4713277000000
5Bartosz Morawski4311320000000
6Dariusz Ulatowski3917220000000
7Małgorzata Deszczyńska3820018000000
8Stanisław Rydzik336027000000
9Miłosz Wrzałek318149000000
10Dariusz Kosz303000000000
11Grzegorz Kurowski240168000000
12Kacper Zegadło2312011000000
13Joanna Juszczak201640000000
14Krzysztof Obremski190190000000
 Paweł Mazurek190019000000
16Łukasz Bobowski160016000000
 Krzysztof Sporczyk161015000000
18Mariusz Wrześniewski140014000000
 Andrzej Oleksiak141400000000
20Krzysztof Gibas130013000000
 Ireneusz Moralewicz130130000000
22Monika Siemaszko120120000000
 Kamil Kister120012000000
 Marek Syczuk12570000000
25Dorota Kuć110110000000
26Piotr Broda100010000000
 Natalia Woźniak100100000000
 Marek Dudkiewicz101000000000
29Jacek Mańko9090000000
30Grzegorz Łukasik8080000000
31Katarzyna Polak7700000000
32Grzegorz Koczkodon6060000000
 Artur Irzyk6006000000
34Zbigniew Wietecki5050000000
 Przemysław Rybicki5005000000
36Marta Bajorek4004000000
 Paweł Maciejczuk4400000000
38Rafał Dąbrowski3300000000
 Tomasz Lempart3003000000
 Łukasz Tuszyński3030000000
41Alicja Grąbczewska2020000000
 Maciej Kuć2200000000
 Tomasz Górka2002000000
44Dariusz Kuć1010000000
 Michał Waszkiewicz1001000000

Klasyfikacja Grand Prix Srebrne

Imię i nazwisko SUMAOstródaStargardSandomierzRacibórzWarszawaMilanówekGdańskKrakówPoznań
1Marek Syczuk2312110000000
 Krzysztof Sporczyk239014000000
3Joanna Juszczak221480000000
4Katarzyna Polak191324000000
5Natalia Woźniak185130000000
6Monika Siemaszko150150000000
 Małgorzata Deszczyńska151500000000
 Paweł Mazurek150015000000
9Dorota Kuć140140000000
10Krzysztof Gibas130013000000
11Jacek Mańko120120000000
 Marta Bajorek120012000000
13Mariusz Orzeł11605000000
 Tomasz Lempart110011000000
 Maciej Kuć111010000000
 Paweł Maciejczuk111100000000
17Tomasz Górka100010000000
 Grzegorz Koczkodon100100000000
19Zbigniew Wietecki9090000000
 Janusz Krupiński9009000000
21Agnieszka Walas8008000000
 Wojciech Sołdan8800000000
23Alicja Grąbczewska7070000000
 Leszek Kilian7007000000
 Andrzej Kwiatkowski7700000000
26Dariusz Kuć6060000000
 Dominik Ulejczyk6006000000
28Maciej Perzyński5050000000
29Marcin Rogala4400000000
 Karolina Urbańska4040000000
31Maciej Kuczyński3300000000
 Tomasz Sehnal3030000000
 Jerzy Luter3003000000
34Waldemar Czerwoniec 2200000000
 Irena Sołdan2002000000
36Joanna Ostrowska1100000000
 Szymon Stępień1001000000
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie