Turnieje Grand Prix 2018

Cykl Grand Prix 2018 obejmuje 9 turniejów:
1.XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
2.IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 Fm
3.II Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
4.IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XVIII Mistrzostwa Warszawy
6. XIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
7.III Otwarte Mistrzostwa Gdańska
8.XXII Otwarte Mistrzostwa Krakowa
9.VII Mistrzostwa Poznania


Klasyfikacje

Cykl Grand Prix 2018 prowadzony będzie w dwóch kategoriach:

  1. Klasyfikacja Złota - główna (dla wszystkich uczestników turniejów z cyklu GP)
  2. Klasyfikacja Srebrna (dla uczestników turniejów z cyklu GP posiadających ranking poniżej 140,00)

Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji głównej (Złotej) Grand Prix 2018 zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Dodatkowo zdobywcy 3 czołowych miejsc otrzymują premię: 10 punktów za miejsce pierwsze, 6 punktów za drugie i 2 punkty za trzecie (przykład 1: przy 62 uczestnikach: 20 miejsce - 1 punkt, 19-2, 18-3, itd., a rosnąco: 4 miejsce -17, 3-18+2, 2-19+6, 1-20+10), (przykład 2: przy 85 uczestnikach: 28 miejsce-1 punkt, 27-2, 26-3, itd. a rosnąco 4-25, 3-26+2, 2-27+6, 1-28+10.).
  4. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Grand Prix wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19-2, itd., a za 4-17, za 3-18+2, za 2-19+6, za 1-20+10).
  5. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Grand Prix wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29-2, itd., za 4-27, za 3-28+2, za 2-29+6 i za 1-30+10).
  6. Punkty do klasyfikacji „srebrnej” Grand Prix 2018 zdobywa pierwszych 15 uczestników, których ranking w danym turnieju był niższy niż 140,00. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  7. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Grand Prix 2018 do końcowej klasyfikacji zalicza się sześć najlepszych wyników z dziewięciu turniejów.
  8. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Grand Prix 2018 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Grand Prix 2018 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu głównym Grand Prix (GP Złote): Nagrody w cyklu GP Srebrne:

Klasyfikacja Główna - Grand Prix Złote

Imię i nazwisko SUMAOstródaStargardSandomierzRacibórzWarszawaMilanówekGdańskKrakówPoznań
1Kazimierz Merklejn149251532174020000
2Bartosz Morawski12611320282530000
3Michał Alabrudziński110151717232315000
4Krzysztof Obremski940190332616000
5Stanisław Rydzik72602719119000
6Mariusz Skrobosz709182201011000
7Miłosz Wrzałek67814913194000
8Małgorzata Deszczyńska66200186220000
9Grzegorz Kurowski65016820210000
10Kacper Zegadło631201118157000
11Paweł Jackowski6000003525000
12Kamil Górka5013277300000
13Maciej Czupryniak4400002717000
14Dariusz Ulatowski3917220000000
15Paweł Pogorzelski3600002412000
 Joanna Juszczak3616400160000
17Marek Reda300000300000
 Dariusz Kosz303000000000
19Kamil Kister2900120170000
20Łukasz Bobowski2700161100000
21Mariusz Wrześniewski2600141200000
22Dawid Pikul2300001310000
 Marek Dudkiewicz2310000013000
24Dominik Urbacki200000200000
25Natalia Woźniak190100090000
 Paweł Mazurek190019000000
27Mirosław Uglik180000180000
28Jacek Mańko17090080000
29Krzysztof Sporczyk161015000000
 Irena Sołdan160001600000
31Tomasz Sehnal150001500000
 Łukasz Tuszyński150300120000
33Tomasz Suchanek140001400000
 Andrzej Oleksiak141400000000
 Monika Gawron-Cieślik140000140000
 Marek Rogalski140000014000
37Krzysztof Gibas130013000000
 Ireneusz Moralewicz130130000000
39Katarzyna Polak12700050000
 Marek Syczuk12570000000
 Monika Siemaszko120120000000
 Marta Bajorek12004800000
43Dorota Kuć110110000000
 Piotr Broda110010010000
45Janusz Krupiński100001000000
46Ryszard Żydaczewski9000900000
47Grzegorz Łukasik8080000000
 Robert Kamiński8000008000
49Michał Waszkiewicz7001060000
 Tomasz Nasiłowski7000070000
 Marcin Kurowski7000700000
52Grzegorz Koczkodon6060000000
 Artur Irzyk6006000000
 Szymon Dąbrowski6000006000
55Arkadiusz Łydka5000500000
 Przemysław Rybicki5005000000
 Szymon Płachta5000005000
 Zbigniew Wietecki5050000000
59Jolanta Chłopińska4000040000
 Paweł Maciejczuk4400000000
 Krzysztof Kałuża4000400000
62Rafał Dąbrowski3300000000
 Rafał Matczak3000003000
 Tomasz Lempart3003000000
 Jerzy Luter3000030000
66Andrzej Kwiatkowski2000002000
 Maciej Kuć2200000000
 Krzysztof Mówka2000020000
 Andrzej Rechowicz2000200000
 Tomasz Górka2002000000
 Alicja Grąbczewska2020000000
72Juliusz Czupryniak1000100000
 Dariusz Kuć1010000000
 Marcin Rogala1000001000

Klasyfikacja Grand Prix Srebrne

Imię i nazwisko SUMAOstródaStargardSandomierzRacibórzWarszawaMilanówekGdańskKrakówPoznań
1Joanna Juszczak3614800140000
2Katarzyna Polak341324096000
3Natalia Woźniak3051300120000
4Paweł Pogorzelski2800001513000
5Krzysztof Sporczyk259014200000
6Marek Syczuk2312110000000
 Jacek Mańko2301200110000
8Marta Bajorek2200121000000
9Janusz Krupiński210091200000
10Paweł Mazurek200015500000
11Irena Sołdan170021500000
 Tomasz Nasiłowski170000107000
 Tomasz Sehnal170301400000
14Andrzej Kwiatkowski16700009000
15Małgorzata Deszczyńska151500000000
 Marek Rogalski150000015000
 Monika Siemaszko150150000000
 Robert Kamiński150000312000
19Marcin Rogala14400028000
 Marek Dudkiewicz140000014000
 Dorota Kuć140140000000
22Tomasz Suchanek130001300000
 Krzysztof Gibas130013000000
 Monika Gawron-Cieślik130000130000
25Tomasz Lempart110011000000
 Ryszard Żydaczewski110001100000
 Szymon Dąbrowski110000011000
 Mariusz Orzeł11605000000
 Maciej Kuć111010000000
 Paweł Maciejczuk111100000000
31Grzegorz Koczkodon100100000000
 Tomasz Górka100010000000
 Rafał Matczak100000010000
 Jerzy Luter10003070000
35Zbigniew Wietecki9090000000
 Marcin Kurowski9000900000
37Jolanta Chłopińska8000080000
 Arkadiusz Łydka8000800000
 Agnieszka Walas8008000000
 Wojciech Sołdan8800000000
41Andrzej Rechowicz7000700000
 Leszek Kilian7007000000
 Alicja Grąbczewska7070000000
44Dominik Ulejczyk6006000000
 Jerzy Matyasik6000600000
 Joanna Ostrowska6100050000
 Dariusz Kuć6060000000
 Olga Swarcewicz6000060000
49Jacek Baltyn5000005000
 Maciej Perzyński5050000000
51Czesław Grajewski4000040000
 Adrian Ziemniewicz4000004000
 Karolina Urbańska4040000000
 Ireneusz Kurzok4000400000
55Maciej Kuczyński3300000000
 Sławomir Wolski3000300000
 Piotr Domański3000003000
58Waldemar Czerwoniec 2200000000
 Mariola Osajda-Matczak2000002000
60Szymon Stępień1001000000
 Rafał Wesołowski1000010000
 Marta Świątkowska1000100000
 Agnieszka Matus1000001000
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie