Turnieje Grand Prix 2018

Cykl Grand Prix 2018 obejmuje 9 turniejów:
1.XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
2.IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 Fm
3.II Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
4.IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XVIII Mistrzostwa Warszawy
6. XIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
7.III Otwarte Mistrzostwa Gdańska
8.XXII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
9.VII Mistrzostwa Poznania


Klasyfikacje

Cykl Grand Prix 2018 prowadzony będzie w dwóch kategoriach:

  1. Klasyfikacja Złota - główna (dla wszystkich uczestników turniejów z cyklu GP)
  2. Klasyfikacja Srebrna (dla uczestników turniejów z cyklu GP posiadających ranking poniżej 140,00)

Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji głównej (Złotej) Grand Prix 2018 zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Dodatkowo zdobywcy 3 czołowych miejsc otrzymują premię: 10 punktów za miejsce pierwsze, 6 punktów za drugie i 2 punkty za trzecie (przykład 1: przy 62 uczestnikach: 20 miejsce - 1 punkt, 19-2, 18-3, itd., a rosnąco: 4 miejsce -17, 3-18+2, 2-19+6, 1-20+10), (przykład 2: przy 85 uczestnikach: 28 miejsce-1 punkt, 27-2, 26-3, itd. a rosnąco 4-25, 3-26+2, 2-27+6, 1-28+10.).
  4. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Grand Prix wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19-2, itd., a za 4-17, za 3-18+2, za 2-19+6, za 1-20+10).
  5. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Grand Prix wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29-2, itd., za 4-27, za 3-28+2, za 2-29+6 i za 1-30+10).
  6. Punkty do klasyfikacji „srebrnej” Grand Prix 2018 zdobywa pierwszych 15 uczestników, których ranking w danym turnieju był niższy niż 140,00. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  7. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Grand Prix 2018 do końcowej klasyfikacji zalicza się sześć najlepszych wyników z dziewięciu turniejów.
  8. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Grand Prix 2018 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Grand Prix 2018 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu głównym Grand Prix (GP Złote): Nagrody w cyklu GP Srebrne:

Klasyfikacja Główna - Grand Prix Złote

Imię i nazwisko SUMAOstródaStargardSandomierzRacibórzWarszawaMilanówekGdańskKrakówPoznań
1Krzysztof Obremski159019033261603530
2Bartosz Morawski15811320282530212022
3Kazimierz Merklejn1552515321740200721
4Michał Alabrudziński1101517172323150120
5Mariusz Skrobosz1069182201011241714
6Grzegorz Kurowski106016820210291010
7Stanisław Rydzik10160271911919016
8Małgorzata Deszczyńska10120018622017218
9Miłosz Wrzałek828149131940190
10Kacper Zegadło7912011181570167
11Kamil Górka68132773000180
12Łukasz Tuszyński68030012062225
13Dariusz Ulatowski66172200000819
14Paweł Jackowski6300003525003
15Dawid Pikul58000013100035
16Joanna Juszczak50164001600140
17Mariusz Wrześniewski47001412000210
18Dariusz Kosz4530000000015
19Maciej Czupryniak4400002717000
20Maciej Grąbczewski430000003409
21Mikołaj Cieplik4200000002517
22Łukasz Bobowski42001611000150
23Paweł Pogorzelski3600002412000
24Michał Waszkiewicz3300106015011
25Tomasz Górka320020000300
26Irena Sołdan3200016001600
27Natalia Woźniak3201000901300
28Marek Reda300000300000
29Krzysztof Mówka300000202008
30Kamil Kister2900120170000
31Grzegorz Koczkodon270600009012
32Marek Dudkiewicz2310000013000
33Janusz Krupiński220001000840
34Marta Bajorek21004800090
35Dominik Urbacki200000200000
 Jakub Błażejewski200000000020
37Paweł Mazurek190019000000
38Tomasz Sehnal190001500400
39Radosław Jachna180000001800
40Mirosław Uglik180000180000
41Szymon Płachta180000050013
42Krzysztof Sporczyk171015000100
43Szymon Dąbrowski170000060110
44Jacek Mańko17090080000
45Grzegorz Łukasik15080000700
46Marek Rogalski140000014000
 Monika Gawron-Cieślik140000140000
48Tomasz Suchanek140001400000
 Andrzej Oleksiak141400000000
 Andrzej Kowalski140000001400
51Ireneusz Moralewicz130130000000
 Andrzej Stańczyk130000000130
 Krzysztof Gibas130013000000
54Wojciech Sołdan120000001200
55Monika Siemaszko120120000000
56Katarzyna Polak12700050000
57Marek Syczuk12570000000
58Dorota Kuć110110000000
59Michał Garnowski110000001100
60Piotr Broda110010010000
61Małgorzata Sulejewska11000000056
62Ala Białobrzewska100000001000
63Ryszard Żydaczewski9000900000
64Artur Irzyk9006000030
65Paweł Maciejczuk9400000500
66Robert Kamiński8000008000
67Marcin Kurowski7000700000
 Tomasz Nasiłowski7000070000
69Arkadiusz Biegun6000000060
70Zbigniew Wietecki6050000001
71Marta Świątkowska5000000005
72Arkadiusz Łydka5000500000
73Przemysław Rybicki5005000000
74Jolanta Chłopińska4000040000
 Krzysztof Kałuża4000400000
76Ryszard Korpalski4000000004
77Alicja Grąbczewska4020000200
78Jerzy Luter3000030000
79Rafał Matczak3000003000
 Tomasz Lempart3003000000
81Michał Mikołajczyk3000000300
 Rafał Dąbrowski3300000000
83Andrzej Kwiatkowski2000002000
 Andrzej Rechowicz2000200000
85Maciej Kuć2200000000
86Jakub Hassa2000000002
87Marcin Rogala1000001000
88Juliusz Czupryniak1000100000
89Dariusz Kuć1010000000
 Dariusz Sowula1000000010

Klasyfikacja Grand Prix Srebrne

Imię i nazwisko SUMAOstródaStargardSandomierzRacibórzWarszawaMilanówekGdańskKrakówPoznań
1Joanna Juszczak49148001400130
2Natalia Woźniak46513001201420
3Janusz Krupiński440091200986
4Grzegorz Koczkodon34010000010014
5Katarzyna Polak341324096000
6Irena Sołdan3200215001500
7Marta Bajorek32001210000100
8Mikołaj Cieplik2900000001415
9Krzysztof Sporczyk299014200400
10Paweł Pogorzelski2800001513000
11Tomasz Górka2500100000150
12Tomasz Sehnal240301400700
13Jacek Mańko2301200110000
14Marek Syczuk2312110000000
15Szymon Dąbrowski2200000110110
16Wojciech Sołdan218000001300
17Paweł Mazurek200015500000
18Paweł Maciejczuk191100000800
19Tomasz Nasiłowski170000107000
20Zbigniew Wietecki17090000008
21Andrzej Kwiatkowski16700009000
22Małgorzata Deszczyńska151500000000
23Marek Rogalski150000015000
24Monika Siemaszko150150000000
25Robert Kamiński150000312000
26Marek Dudkiewicz140000014000
27Dorota Kuć140140000000
28Marcin Rogala14400028000
29Michał Waszkiewicz130000000013
30Monika Gawron-Cieślik130000130000
 Tomasz Suchanek130001300000
32Krzysztof Gibas130013000000
33Małgorzata Sulejewska120000000012
34Andrzej Stańczyk120000000120
 Michał Garnowski120000001200
36Marta Świątkowska120001000011
37Alicja Grąbczewska12070000500
38Tomasz Lempart110011000000
39Ryszard Żydaczewski110001100000
 Ala Białobrzewska110000001100
41Maciej Kuć111010000000
42Arkadiusz Łydka11000800030
43Mariusz Orzeł11605000000
44Rafał Matczak100000010000
45Ryszard Korpalski100000000010
46Jerzy Luter10003070000
47Marcin Kurowski9000900000
 Arkadiusz Biegun9000000090
 Jakub Hassa9000000009
50Agnieszka Walas8008000000
 Jolanta Chłopińska8000080000
52Leszek Kilian7007000000
53Andrzej Rechowicz7000700000
54Dariusz Sowula7000000070
 Adam Klimont7000000007
56Dominik Ulejczyk6006000000
 Jerzy Matyasik6000600000
58Katarzyna Kowalska6000000060
 Olga Swarcewicz6000060000
60Dariusz Kuć6060000000
 Michał Mikołajczyk6000000600
62Joanna Ostrowska6100050000
63Maciej Nawrocki5000000050
64Maciej Perzyński5050000000
 Jacek Baltyn5000005000
 Robert Duczemiński5000000005
67Karolina Urbańska4040000000
68Adrian Ziemniewicz4000004000
 Dorota Rudzińska4000000040
70Sławomir Piotrowski4000000004
 Ireneusz Kurzok4000400000
 Czesław Grajewski4000040000
73Piotr Domański3000003000
 Agata Kuć3000000003
75Dariusz Białobrzewski3000000300
 Sławomir Wolski3000300000
 Maciej Kuczyński3300000000
78Agnieszka Matus3000001002
79Anita Bruska2000000200
 Mariola Osajda-Matczak2000002000
 Waldemar Czerwoniec 2200000000
82Zbigniew Rybak1000000010
83Szymon Stępień1001000000
84Waldemar Kudliński1000000100
 Rafał Wesołowski1000010000
86Weronika Rudnicka1000000001
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie