Mistrzostwa Regionów 2018

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2018 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2018

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2018 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Południe
  3. Region Północny Zachód

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje 21 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny Wschód
1.XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
2.XVIII Mistrzostwa Warszawy
3. XIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.V Mistrzostwa Ciechanowca
5.VII Otwarte Mistrzostwa Konojad „Oby rżało”
6.XXI Mistrzostwa Warmii i Mazur
7.XXI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble
Region Południe
1.I Mistrzostwa Kęt w Scrabble
2.XIII Mistrzostwa Doliny Karpia w Scrabble
3.II Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
4.IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XXIII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia, I Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Scrabble
6.XXII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
7.XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble
Region Północny Zachód
1.IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 Fm
2.XXII Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble
3.III Otwarte Mistrzostwa Gdańska
4.XVII Mistrzostwa Wybrzeża
5.VII Mistrzostwa Poznania
6.IV Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
7.VI Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
  4. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2018 do końcowej klasyfikacji zalicza się pięć najlepszych wyników z siedmiu turniejów w danym regionie.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2018:

Region Północny Wschód


Region Południe


Region Północny Zachód

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Wschód

Imię i nazwisko SUMAOstródaWarszawaMilanówekCiechanowiecKonojadyNowe Miasto LubawskieNowy Dwór Mazowiecki
1Maciej Czupryniak8102717170200
2Paweł Jackowski8002919150170
3Mariusz Skrobosz6891011019190
4Kazimierz Merklejn671930180000
5Małgorzata Deszczyńska6518220131200
6Stanisław Rydzik57611920890
7Bartosz Morawski561125200000
8Michał Alabrudziński531523150000
9Paweł Pogorzelski500241201400
10Joanna Juszczak471616001500
11Kacper Zegadło441215700100
12Dawid Pikul430131002000
13Michał Waszkiewicz42060191700
 Krzysztof Obremski42026160000
15Robert Kamiński37008110180
16Jakub Zaryński34000180160
17Miłosz Wrzałek3181940000
18Irena Sołdan29000161300
19Łukasz Tuszyński28012001600
 Marek Reda2802800000
21Natalia Woźniak2709001800
22Marta Bajorek25000011140
23Marek Dudkiewicz24100130010
24Rafał Matczak2100330150
 Grzegorz Kurowski2102100000
26Dariusz Kosz2020000000
 Dominik Urbacki2002000000
28Mirosław Uglik1801800000
29Kamil Kister1701700000
 Dariusz Ulatowski1717000000
31Katarzyna Polak167500400
32Jerzy Luter1503000120
33Monika Gawron-Cieślik1401400000
 Andrzej Oleksiak1414000000
 Katarzyna Ślusarska1400014000
 Marek Rogalski1400140000
37Kamil Górka1313000000
 Tomasz Zwoliński1300000130
 Andrzej Kwiatkowski1300200110
40Mariola Osajda-Matczak1200012000
 Joanna Ostrowska120004080
42Krzysztof Sporczyk1110001000
 Szymon Dąbrowski110060050
 Marcin Rogala1100110000
45Stanisław Gasik90009000
 Radosław Jachna90000900
 Paweł Maciejczuk94005000
48Piotr Broda80107000
 Czesław Grajewski80008000
 Jolanta Chłopińska80400040
 Jacek Mańko80800000
52Grzegorz Łukasik70000700
 Tomasz Nasiłowski70700000
 Agnieszka Matus70000070
55Michał Rogalewicz60000600
 Tomasz Praga60006000
 Jacek Baltyn60000060
58Mieczysław Pastuszak50000500
 Marek Syczuk55000000
 Szymon Płachta50050000
61Renata Andracka30000300
 Rafał Dąbrowski33000000
 Adrian Ziemniewicz30000030
64Krzysztof Zawadzki20002000
 Justyna Sławińska20000200
 Krzysztof Mówka20200000
 Maciej Kuć22000000
 Sylwia Łada20000020
69Agata Kopta10001000
 Bartosz Aleksandrowicz10000100

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAKętyGraboszyceSandomierzRacibórzGliwiceKrakówJaworzno
1Mikołaj Cieplik97141800202322
2Kacper Zegadło920211118171620
3Bartosz Morawski8900022262021
4Mariusz Wrześniewski832016141211218
5Stanisław Rydzik6801721190011
6Łukasz Bobowski6817916110150
7Krzysztof Obremski620140230250
8Mariusz Skrobosz620020025170
9Paweł Mazurek581501902400
10Szymon Dąbrowski510000221118
11Artur Irzyk511110602130
12Dariusz Putoń511860012015
13Jakub Zaryński50000027023
14Michał Alabrudziński500017210120
15Małgorzata Deszczyńska50081860216
16Janusz Krupiński490120102340
17Kazimierz Merklejn46002217070
18Kamil Górka45007301817
19Piotr Broda440201000014
20Miłosz Wrzałek41009130190
21Grzegorz Kurowski38008200100
22Irena Sołdan29000160013
23Tomasz Górka2600200240
24Justyna Górka26131300000
25Krzysztof Kałuża2521004000
26Łukasz Sornek2516000900
27Krzysztof Sporczyk2330150005
28Małgorzata Szczygieł23011000012
29Łukasz Tuszyński2200000220
30Tomasz Lempart2201930000
31Marta Bajorek210048090
32Grzegorz Papciak2019100000
33Małgorzata Sulejewska200700850
34Konrad Sowula1900001900
35Grzegorz Łukasik1900000019
36Tomasz Sehnal1900015004
37Arkadiusz Łydka197005007
38Joanna Ostrowska1800001800
39Ireneusz Kurzok1702001302
40Natalia Ogierman1600001600
41Dariusz Sowula1600001510
42Marek Syczuk1501500000
43Joanna Brychcy1400001400
44Tomasz Suchanek1400014000
 Joanna Juszczak1400000140
46Andrzej Rakoczy149500000
47Krzysztof Gibas1300130000
 Andrzej Stańczyk1300000130
49Sławomir Wolski1212000000
50Kamil Kister1200120000
51Andrzej Rechowicz120002109
52Marcin Kurowski110007400
53Maciej Nawrocki1010000000
54Maciej Rzychoń1000000010
 Jakub Nalepa1000001000
56Ryszard Żydaczewski90009000
57Szymon Stępień96000300
58Jerzy Matyasik88000000
59Dariusz Ulatowski80000080
60Adam Grzelec70000700
61Maciej Skrzypczak60000600
62Arkadiusz Biegun60000060
 Ewa Radzikowska60000006
64Urszula Solarska55000000
65Ewa Madejczyk50000500
 Przemysław Rybicki50050000
67Jerzy Luter40400000
68Jacek Mańko44000000
69Marta Sztajnert30300000
70Robert Kamiński30000003
71Mariusz Makuch22000000
72Michał Puchowski20000200
73Teresa Zalewska11000000
 Renata Andracka10000001
75Michał Waszkiewicz10010000
 Juliusz Czupryniak10001000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Zachód

Imię i nazwisko SUMAStargardInowrocławGdańskRumiaPoznańKołobrzegŚwinoujście
1Dawid Pikul8102001525210
2Mariusz Skrobosz8018172201490
3Maciej Grąbczewski7401324119170
4Łukasz Tuszyński703061823200
5Bartosz Morawski652202102200
6Miłosz Wrzałek6114150190130
7Kazimierz Merklejn521500162100
8Dariusz Ulatowski512012001900
 Małgorzata Deszczyńska510161701800
10Natalia Woźniak5010013170100
11Grzegorz Kurowski491602301000
12Stanisław Rydzik460111901600
13Krzysztof Obremski43190002400
14Jacek Mańko4091906060
15Radosław Jachna38001820180
16Michał Alabrudziński35171800000
17Ireneusz Moralewicz29130000160
18Michał Rogalewicz28000130150
 Andrzej Kowalski28001400140
 Grzegorz Koczkodon2861901200
 Krzysztof Mówka2800200800
22Monika Siemaszko26121400000
 Michał Waszkiewicz26001501100
24Jakub Błażejewski2303002000
25Kamil Górka2121000000
26Katarzyna Polak2000020000
27Kacper Zegadło1900012700
 Maciej Perzyński1900000190
29Mikołaj Cieplik1700001700
30Alicja Grąbczewska162720050
 Irena Sołdan1600160000
32Dariusz Kosz1500001500
 Grzegorz Łukasik158070000
34Bartosz Bartczak1400014000
35Szymon Płachta1300001300
 Rafał Wesołowski1300010120
37Andrzej Bednaruk120008040
 Wojciech Sołdan1200120000
39Dorota Kuć1111000000
 Michał Garnowski1100110000
 Małgorzata Szmuksta1100000110
42ala Białobrzewska1000100000
 Joanna Juszczak104600000
 Anita Bruska1000010000
 Dawid Adamczyk1001000000
46Jerzy Luter90009000
 Juliusz Czupryniak90900000
48Jolanta Chłopińska80000080
 Mariusz Kubicki80800000
 Janusz Krupiński80080000
 Dariusz Kuć81000070
52Mieczysław Pastuszak70007000
 Marek Syczuk77000000
54Zbigniew Wietecki65000100
 Małgorzata Sulejewska60000600
56Paweł Maciejczuk50050000
 Jakub Nalepa50005000
 Renata Andracka50500000
 Marta Świątkowska50000500
60Tomasz Sehnal40040000
 Sylwia Łada40004000
 Ryszard Korpalski40000400
 Eugeniusz Wróblewski40400000
64Michał Mikołajczyk30030000
 Józef Wietecki30000030
 Paweł Jackowski30000300
 Waldemar Kudliński30003000
68Jakub Hassa20000200
 Diana Pietrzykowska20200000
 Artur Wawrzynowski20000020
71Krzysztof Sporczyk10010000
 Monika Gawron-Cieślik10000010
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie