Mistrzostwa Regionów 2018

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2018 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2018

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2018 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Południe
  3. Region Północny Zachód

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje 21 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny Wschód
1.XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
2.XVIII Mistrzostwa Warszawy
3. XIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.V Mistrzostwa Ciechanowca
5.VII Otwarte Mistrzostwa Konojad „Oby rżało”
6.XXI Mistrzostwa Warmii i Mazur
7.XXI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble
Region Południe
1.I Mistrzostwa Kęt w Scrabble
2.XIII Mistrzostwa Doliny Karpia w Scrabble
3.II Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
4.IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XXIII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia, I Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Scrabble
6.XXII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
7.XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble
Region Północny Zachód
1.IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 Fm
2.XXII Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble
3.III Otwarte Mistrzostwa Gdańska
4.XVII Mistrzostwa Wybrzeża
5.VII Mistrzostwa Poznania
6.IV Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
7.VI Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
  4. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2018 do końcowej klasyfikacji zalicza się pięć najlepszych wyników z siedmiu turniejów w danym regionie.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2018:

Region Północny Wschód


Region Południe


Region Północny Zachód

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Wschód

Imię i nazwisko SUMAOstródaWarszawaMilanówekCiechanowiecKonojadyNowe Miasto LubawskieNowy Dwór Mazowiecki
1Kazimierz Merklejn671930180000
2Paweł Jackowski630291915000
3Maciej Czupryniak610271717000
4Bartosz Morawski561125200000
5Michał Alabrudziński531523150000
 Małgorzata Deszczyńska531822013000
7Stanisław Rydzik46611920000
8Krzysztof Obremski42026160000
9Paweł Pogorzelski36024120000
10Kacper Zegadło34121570000
11Joanna Juszczak32161600000
12Miłosz Wrzałek3181940000
13Mariusz Skrobosz30910110000
14Marek Reda2802800000
15Michał Waszkiewicz2506019000
16Dawid Pikul23013100000
 Marek Dudkiewicz23100130000
18Grzegorz Kurowski2102100000
19Dominik Urbacki2002000000
 Dariusz Kosz2020000000
21Robert Kamiński1900811000
22Mirosław Uglik1801800000
 Jakub Zaryński1800018000
24Dariusz Ulatowski1717000000
 Kamil Kister1701700000
26Irena Sołdan1600016000
27Marek Rogalski1400140000
 Katarzyna Ślusarska1400014000
 Andrzej Oleksiak1414000000
 Monika Gawron-Cieślik1401400000
31Kamil Górka1313000000
32Katarzyna Polak127500000
 Mariola Osajda-Matczak1200012000
 Łukasz Tuszyński1201200000
35Marcin Rogala1100110000
36Natalia Woźniak90900000
 Paweł Maciejczuk94005000
 Stanisław Gasik90009000
39Jacek Mańko80800000
 Piotr Broda80107000
 Czesław Grajewski80008000
42Tomasz Nasiłowski70700000
43Tomasz Praga60006000
 Szymon Dąbrowski60060000
 Rafał Matczak60033000
46Szymon Płachta50050000
 Marek Syczuk55000000
48Joanna Ostrowska40004000
 Jolanta Chłopińska40400000
50Jerzy Luter30300000
 Rafał Dąbrowski33000000
52Andrzej Kwiatkowski20020000
 Krzysztof Zawadzki20002000
 Krzysztof Mówka20200000
 Maciej Kuć22000000
56Agata Kopta10001000
 Krzysztof Sporczyk11000000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAKętyGraboszyceSandomierzRacibórzGliwiceKrakówJaworzno
1Mariusz Wrześniewski832016141211210
2Kacper Zegadło83021111817160
3Mikołaj Cieplik7514180020230
4Bartosz Morawski680002226200
 Łukasz Bobowski6817916110150
6Mariusz Skrobosz620020025170
 Krzysztof Obremski620140230250
8Paweł Mazurek581501902400
9Stanisław Rydzik570172119000
10Artur Irzyk511110602130
11Michał Alabrudziński500017210120
12Janusz Krupiński490120102340
13Kazimierz Merklejn46002217070
14Miłosz Wrzałek41009130190
15Grzegorz Kurowski38008200100
16Dariusz Putoń36186001200
17Małgorzata Deszczyńska3408186020
18Szymon Dąbrowski33000022110
19Piotr Broda30020100000
20Kamil Górka2800730180
21Jakub Zaryński2700002700
22Tomasz Górka2600200240
 Justyna Górka26131300000
24Krzysztof Kałuża2521004000
 Łukasz Sornek2516000900
26Tomasz Lempart2201930000
 Łukasz Tuszyński2200000220
28Marta Bajorek210048090
29Małgorzata Sulejewska200700850
 Grzegorz Papciak2019100000
31Konrad Sowula1900001900
32Joanna Ostrowska1800001800
 Krzysztof Sporczyk1830150000
34Irena Sołdan1600016000
 Natalia Ogierman1600001600
 Dariusz Sowula1600001510
37Ireneusz Kurzok1502001300
 Marek Syczuk1501500000
 Tomasz Sehnal1500015000
40Andrzej Rakoczy149500000
 Tomasz Suchanek1400014000
 Joanna Juszczak1400000140
 Joanna Brychcy1400001400
44Krzysztof Gibas1300130000
 Andrzej Stańczyk1300000130
46Sławomir Wolski1212000000
 Kamil Kister1200120000
 Arkadiusz Łydka127005000
49Marcin Kurowski110007400
 Małgorzata Szczygieł1101100000
51Maciej Nawrocki1010000000
 Jakub Nalepa1000001000
53Szymon Stępień96000300
 Ryszard Żydaczewski90009000
55Dariusz Ulatowski80000080
 Jerzy Matyasik88000000
57Adam Grzelec70000700
58Arkadiusz Biegun60000060
 Maciej Skrzypczak60000600
60Ewa Madejczyk50000500
 Przemysław Rybicki50050000
 Urszula Solarska55000000
63Jerzy Luter40400000
 Jacek Mańko44000000
65Andrzej Rechowicz30002100
 Marta Sztajnert30300000
67Michał Puchowski20000200
 Mariusz Makuch22000000
69Juliusz Czupryniak10001000
 Michał Waszkiewicz10010000
 Teresa Zalewska11000000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Zachód

Imię i nazwisko SUMAStargardInowrocławGdańskRumiaPoznańKołobrzegŚwinoujście
1Mariusz Skrobosz571817220000
2Miłosz Wrzałek481415019000
 Maciej Grąbczewski480132411000
4Bartosz Morawski43220210000
5Natalia Woźniak401001317000
6Grzegorz Kurowski39160230000
7Dawid Pikul35020015000
 Michał Alabrudziński35171800000
9Jacek Mańko3491906000
10Małgorzata Deszczyńska33016170000
11Dariusz Ulatowski32201200000
12Kazimierz Merklejn31150016000
13Stanisław Rydzik30011190000
14Łukasz Tuszyński2730618000
15Monika Siemaszko26121400000
16Kamil Górka2121000000
17Katarzyna Polak2000020000
 Radosław Jachna2000182000
 Krzysztof Mówka2000200000
20Krzysztof Obremski1919000000
21Grzegorz Koczkodon166190000
 Irena Sołdan1600160000
23Michał Waszkiewicz1500150000
 Grzegorz Łukasik158070000
25Andrzej Kowalski1400140000
 Bartosz Bartczak1400014000
27Michał Rogalewicz1300013000
 Ireneusz Moralewicz1313000000
29Kacper Zegadło1200012000
 Wojciech Sołdan1200120000
31Dorota Kuć1111000000
 Alicja Grąbczewska112720000
 Michał Garnowski1100110000
34Dawid Adamczyk1001000000
 Joanna Juszczak104600000
 Anita Bruska1000010000
 ala Białobrzewska1000100000
38Juliusz Czupryniak90900000
 Jerzy Luter90009000
40Mariusz Kubicki80800000
 Andrzej Bednaruk80008000
 Janusz Krupiński80080000
43Marek Syczuk77000000
 Mieczysław Pastuszak70007000
45Jakub Nalepa50005000
 Zbigniew Wietecki55000000
 Paweł Maciejczuk50050000
 Renata Andracka50500000
49Tomasz Sehnal40040000
 Eugeniusz Wróblewski40400000
 Sylwia Łada40004000
52Michał Mikołajczyk30030000
 Jakub Błażejewski30300000
 Waldemar Kudliński30003000
55Diana Pietrzykowska20200000
56Krzysztof Sporczyk10010000
 Dariusz Kuć11000000
 Rafał Wesołowski10001000
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie