Mistrzostwa Regionów 2018

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2018 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2018

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2018 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Południe
  3. Region Północny Zachód

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje 21 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny Wschód
1.XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
2.XVIII Mistrzostwa Warszawy
3. XIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.V Mistrzostwa Ciechanowca
5.VII Otwarte Mistrzostwa Konojad „Oby rżało”
6.XXI Mistrzostwa Warmii i Mazur
7.XXI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble
Region Południe
1.I Mistrzostwa Kęt w Scrabble
2.XIII Mistrzostwa Doliny Karpia w Scrabble
3.II Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
4.IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XXIII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia, I Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Scrabble
6.XXII Otwarte Mistrzostwa Krakowa
7.XIII Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble
Region Północny Zachód
1.IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 Fm
2.XXII Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble
3.III Otwarte Mistrzostwa Gdańska
4.XVII Mistrzostwa Wybrzeża
5.VII Mistrzostwa Poznania
6.IV Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
7.VI Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
  4. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2018 do końcowej klasyfikacji zalicza się pięć najlepszych wyników z siedmiu turniejów w danym regionie.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2018:

Region Północny Wschód


Region Południe


Region Północny Zachód

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Wschód

Imię i nazwisko SUMAOstródaWarszawaMilanówekCiechanowiecKonojadyNowe Miasto LubawskieNowy Dwór Mazowiecki
1Kazimierz Merklejn671930180000
2Bartosz Morawski561125200000
3Michał Alabrudziński531523150000
4Paweł Jackowski48029190000
5Maciej Czupryniak44027170000
6Krzysztof Obremski42026160000
7Małgorzata Deszczyńska40182200000
8Paweł Pogorzelski36024120000
9Kacper Zegadło34121570000
10Joanna Juszczak32161600000
11Miłosz Wrzałek3181940000
12Mariusz Skrobosz30910110000
13Marek Reda2802800000
14Marek Dudkiewicz23100130000
 Dawid Pikul23013100000
16Grzegorz Kurowski2102100000
17Dominik Urbacki2002000000
 Dariusz Kosz2020000000
19Mirosław Uglik1801800000
20Kamil Kister1701700000
 Stanisław Rydzik1761100000
 Dariusz Ulatowski1717000000
23Monika Gawron-Cieślik1401400000
 Andrzej Oleksiak1414000000
 Marek Rogalski1400140000
26Kamil Górka1313000000
27Katarzyna Polak127500000
 Łukasz Tuszyński1201200000
29Stanisław Rydzik90090000
 Natalia Woźniak90900000
31Robert Kamiński80080000
 Jacek Mańko80800000
33Tomasz Nasiłowski70700000
34Michał Waszkiewicz60600000
 Szymon Dąbrowski60060000
36Szymon Płachta50050000
 Marek Syczuk55000000
38Jolanta Chłopińska40400000
 Paweł Maciejczuk44000000
40Jerzy Luter30300000
 Krzysztof Mówka33000000
 Rafał Matczak30030000
 Rafał Dąbrowski33000000
44Maciej Kuć22000000
 Andrzej Kwiatkowski20020000
 Krzysztof Mówka20200000
47Piotr Broda10100000
 Krzysztof Sporczyk11000000
 Marcin Rogala10010000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAKętyGraboszyceSandomierzRacibórzGliwiceKrakówJaworzno
1Mariusz Wrześniewski6220161412000
2Stanisław Rydzik570172119000
3Łukasz Bobowski531791611000
4Kacper Zegadło500211118000
5Kazimierz Merklejn39002217000
6Michał Alabrudziński38001721000
7Krzysztof Obremski37014023000
8Paweł Mazurek34150190000
9Mikołaj Cieplik32141800000
 Małgorzata Deszczyńska3208186000
11Piotr Broda30020100000
12Grzegorz Kurowski2800820000
13Artur Irzyk27111060000
14Justyna Górka26131300000
15Krzysztof Kałuża2521004000
16Dariusz Putoń2418600000
17Janusz Krupiński22012010000
 Miłosz Wrzałek2200913000
 Tomasz Lempart2201930000
 Bartosz Morawski2200022000
21Mariusz Skrobosz2000200000
 Grzegorz Papciak2019100000
23Krzysztof Sporczyk1830150000
24Irena Sołdan1600016000
 Łukasz Sornek1616000000
26Marek Syczuk1501500000
 Tomasz Sehnal1500015000
28Andrzej Rakoczy149500000
 Tomasz Suchanek1400014000
30Krzysztof Gibas1300130000
31Marta Bajorek120048000
 Arkadiusz Łydka127005000
 Kamil Kister1200120000
 Sławomir Wolski1212000000
35Małgorzata Szczygieł1101100000
36Kamil Górka100073000
 Maciej Nawrocki1010000000
38Ryszard Żydaczewski90009000
39Jerzy Matyasik88000000
40Małgorzata Sulejewska70700000
 Marcin Kurowski70007000
42Szymon Stępień66000000
43Przemysław Rybicki50050000
 Urszula Solarska55000000
45Jerzy Luter40400000
 Jacek Mańko44000000
47Marta Sztajnert30300000
48Tomasz Górka20020000
 Andrzej Rechowicz20002000
 Ireneusz Kurzok20200000
 Mariusz Makuch22000000
52Michał Waszkiewicz10010000
 Teresa Zalewska11000000
 Juliusz Czupryniak10001000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Zachód

Imię i nazwisko SUMAStargardInowrocławGdańskRumiaPoznańKołobrzegŚwinoujście
1Mariusz Skrobosz35181700000
 Michał Alabrudziński35171800000
3Dariusz Ulatowski32201200000
4Miłosz Wrzałek29141500000
5Jacek Mańko2891900000
6Monika Siemaszko26121400000
7Bartosz Morawski2222000000
8Kamil Górka2121000000
9Dawid Pikul2002000000
10Krzysztof Obremski1919000000
11Małgorzata Deszczyńska1601600000
 Grzegorz Kurowski1616000000
13Kazimierz Merklejn1515000000
14Ireneusz Moralewicz1313000000
 Maciej Grąbczewski1301300000
16Dorota Kuć1111000000
 Stanisław Rydzik1101100000
18Natalia Woźniak1010000000
 Joanna Juszczak104600000
 Dawid Adamczyk1001000000
21Alicja Grąbczewska92700000
 Juliusz Czupryniak90900000
23Grzegorz Łukasik88000000
 Mariusz Kubicki80800000
25Grzegorz Koczkodon76100000
 Marek Syczuk77000000
27Renata Andracka50500000
 Zbigniew Wietecki55000000
29Eugeniusz Wróblewski40400000
30Jakub Błażejewski30300000
 Łukasz Tuszyński33000000
32Diana Pietrzykowska20200000
33Dariusz Kuć11000000
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie